Şimdi Ara

PANASONIC SC-BTT190EGK Ana Konu (3D Bluray 1000W Usb Wi-Fi ve DLNA/ Smart Tv)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
7
Favori
13.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hizlial.com'un yaptığı indirimle 399 TL'ye satılan ve 40 TL BKM indirimi ile yalnızca Bluray oynatıcısı fiyatına almış olduğumuz ses sistemi ile ilgili paylaşımları yapmak, sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla konumuzu açıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

TEK TUŞLA MODLAR ARASI (USB, FM Radyo, Aux, Bluray) GEÇİŞ;
    Kumandamızdaki "ext-in" tuşu ile modlar arası (USB, FM Radyo, Aux, D-in, Bluray) arası geçişleri çok rahat bir şekilde yapabiliyoruz.

Söylev arkadaşımıza çok teşekkürler)

quote:

Orijinalden alıntı: Söylev

ext-in tuşu ile d-in moduna getirebilirsiniz.
    ...

OPTİK KABLO İLE "CENTER"DAN SES GELMEME PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ;

(Tasslehoffb arkadaşımıza çok teşekkürler)

quote:

Orijinalden alıntı: Tasslehoffb

Arkadaşlar, optik kablo ile centerdan ses gelmeme sorununun çözümü:

Sırasıyla şu işlemleri yapın; Ana Menü - Others - Setup - Sound - Surround Effects - Alttaki (TV/CD/ipod (2ch source)) seçeneği SUPER SURROUND olarak işaretleyin.
    Sorununuz çözülecektir.

CİHAZDA TÜRKÇE ALTYAZI PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ;

1. ADIM: Cihazın Dil Seçeneklerini Türkçe Yapmak:
    - Öncelikle cihazımızda Ana Menu'den (Home) "Others"a, oradan da "Setup"a giriyoruz.
    - Sol taraftaki sekmelerden "Language"a geliyoruz.
    - Oradaki ilk 3 seçeneğe ("Soundtrack Preference", "Subtitle Preference", Menu Preference") teker teker giriyoruz ve önce "Other****"ı seçip ardından Türkçe'nin kodu olan 8482'yi giriyoruz.

- Sonuçta yukarıdaki gibi bir görüntü almamız gerek.

2. ADIM: MkvToolNix Programını Bilgisayarımıza İndirip Kurmak:
    - MKVToolNix programını aşağıdaki linkten indirip bilgisayarımıza kuruyoruz.
    http://www.downloadbestsoft.com/MKVToolNix.html

3. ADIM: Altyazıları Filme Gömmek
    - mkvmerge GUI.exe'yi çalıştırıyoruz.
    - "Input" sekmesi altında "Add"e tıklıyoruz ve açılan pencereden filmimizi seçiyoruz. Aşağıdaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır.

- Resimde de görüldüğü gibi "Input Files" altında eklediğimiz film dosyasını, altındaki "Tracks, chapters and tags" penceresinde ise filmin içeriğindeki Video, ses ve altyazı gibi içerikler görünüyor.
    Mesela yukarıdaki resimde "Tracks, chapters and tags" penceresi içerisinde görünen;
    * V_MPEG4; video dosyasını,
    * A_AAC; ses dosyasını,
    * S_TEXT ise filmin içerisine gömülü altyazı dosyalarını göstermekte.
    Demekki bu filmde zaten 1 adet altyazı gömülüymüş ancak bu altyazı Türkçe değil. O halde bu altyazının önündeki tiki kaldırıyorum ki filmden çıkartayım.
    (NOT: Bu şekilde Filmde istemediğimiz altyazı ya da altyazıları, birden fazla ses içeren filmlerde istemediğimiz sesleri de kaldırabiliriz.)

- Şimdi filme istediğimiz Türkçe altyazıyı gömmek kaldı. Yine "Input" sekmesi altında "Add"e bir kez daha tıklıyoruz ve açılan pencereden bu kez altyazı dosyasını seçiyoruz. Aşağıdaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır. "Tracks, chapters and tags" penceresi içerisinde;
    1. sırada; video dosyamız (Önünde tik var)
    2. sırada; filmin ses dosyası (Önünde tik var)
    3. sırada; filmin üzerinde gelen İngilizce altyazı (Önündeki tiki kaldırmıştık)
    4. sırada; bizim eklediğimiz altyazı dosyası (Önünde tik var)

- Artık herşey hazır. Pencerenin en altındaki "Start Muxing"e tıklayarak açılan ek pencerede işlemin tamamlanmasını bekliyoruz. İşlem tamamlanınca Ok tuşuyla bu pencereyi kapatıyoruz.

DİKKAT!!! Burada dikkat etmeniz gereken konu şu; altyazıyı gömdüğümüz filmi aynı klasöre atmakta. Eğer altyazı gömdüğümüz film .mkv uzantılı ise aynı klasörde, aynı ismin sonuna (1) ekleyerek isimlendirir. Örneğin filmimizin adı "Fast&Furious 6.mkv" ise altyazı gömdüğü film dosyasını "Fast&Furious 6 (1).mkv" olarak isimlendirir. Eğer filmimiz mp4 uzantılı ise; yani ismi "Fast&Furious 6.mp4" ise, altyazı gömdüğü dosyanın ismi "Fast&Furious 6.mkv" olacaktır, yani aynı isimli olacaktır. Dosya özelliklerinden mp4 uzantılı olan eski dosyayı silebilirsiniz.

SON ADIM: Türkçe Altyazıyı Kullanmak:

- Filmimizi açıyoruz ve kumandadan "Options" tuşuna basııyoruz.

- "Operation Menu"den "Subtitle"a gelip "1"i seçiyoruz.

ARTIK ALTYAZIMIZ TÜKÇE KARAKTER DESTEKLEMEKTE.

ESKİ HALİ:

SON HALİ:

İNCELEMEM (Daha detaylı inceleme eklenecektir)

FİZİKSEL YAPISI:

- Cihazın kutu içeriğinden; Kumanda, Bluray player, 4 adet uydu hoparlör, 1 adet merkez hoparlör ve 1 adet subwoofer'ın yanında kumanda için piller ve gerekli olan tüm kablolar çıkmakta. Kurulumu oldukça basit.

- Cihaza bakacak olursak ön yüzde piano black zemin üzerinde konumlandırılmış optik okuyucu, USB ve SD kart girişleri görünmekte. USB girişi aynı zamanda ipod ve iphone cihazların içindeki medyaları da okutmakta.

- Arka yüzde ise; hoparlör çıkışlarının yanında bir adet Wifi aparatı ya da kamera bağlanması için USB girişi, Ethernet girişi, Dijital ses girişi (optik), Analog Aux girişi ve FM anten takılmasına has bir giriş bulunmakta.

- Hoparlörler ise gayet küçük ve yine piano black görünümünde, sade ama şık bir görünüme sahip. Hoperlörlerin kasası plastik bu arada, ancak subwoofer ahşap kasaya sahip.

- Kumanda ise Panasonic kullananların alışkın olduğu bir tasarıma sahip. Eğer Panasonic TV'niz varsa zaten Viera Link ile bu ses sistemini otomatik olarak tanıyor, tek bir kumanda ile iki cihaza da hükmedebiliyorsunuz.

GENEL PERFORMANS:

- Ses ve Görüntü Kalitesi:
    Ürün 1000 Watt olarak piyasaya sürülse de gerçekte bu değeri veremeyeceğini hepimiz biliyoruz. Ancak benim daha önce media player ile kullandığım Vestel Slim 10 bundan çok daha büyük ve hacimli bir ses sistemi olmasına rağmen Panasonic'in verdiği ses daha temiz ve yüksek. Apartman içerisinde zaten sistemin sınırlarını zorlayamayacaksınızdır. O yüzden minik görünmesine bakmayın, ses kalitesi ve şiddeti son derece yeterli.

Ürünün görüntü kalitesi ise yine beğendiğim noktalardan ve problem yok.

- USB desteği:

USB üzerinde 500 GB'lık HDD'mi hızlı bir şekilde tanıdı ve içerisindeki mkv, DivX, mp4 tüm videolarımı hızlı ve sorunsuz bir şekilde oynattı. Yine resimler de aynı şekilde. Müzik henüz denemedim. Ben bu nedenle USB desteğini çok beğendim.

- Altyazı ve Menü:

Menü İngilizce ve Türkçe menü seçeneği bulunmuyor. Altyazı dilini ise menüde gerekli kodlar girilerek ayarlayabiliyoruz ancak sistem film dosyası dışında bulundan altyazı dosyalarında Türkçe karakter desteği sunmuyor. Sadece filme gömülü altyazılarda Türkçe karakter seçeneği mevcut ki o konunun çözümü de bir üstte mevcut.
    Genel olarak menü kullanımı kolay ve anlaşılır ancak Türkçe desteği olmadığı için İngilizce bilmeyenlerin sıkıntı yaşaması doğal.

Ürünün bir de Smart özelliği var ki, Panasonic TV kullananların oldukça aşina olduğu bir Smart TV menüsü karşımıza çıkıyor. Ancak burada cihazın çok seri işlem yapamadığını, biraz ağır kaldığını belirtsek te internetten video izlemek, sosyal ağlara bağlanmak, internet radyo ve TV kanallarına ulaşmak gibi birçok konuda etkili olabildiğini belirtmekte fayda görüyorum. Ürün de Wifi özelliği opsiyonel olarak sunulmakta ve sadece Panasonic marka Wifi adaptörleri ile çalışmaktadır.

SONUÇ:

Cihaz bu fiyata (359 TL) ve özelliklere göre cidden çok başarılı. Neredeyse Bluray fiyatına komple bir sistem sahibi oluyorsunuz. Görüntü kalitesi, ses kalitesi, USB'den video oynatması, tanıdığı formatlar bakımından kesinlikle çok yeterli ve sorunsuz. Bir sorun altyazı idi, onu da dosyaya gömerek halledebiliyoruz. Ancak bence Türkçe menü seçeneği olmaması büyük bir sıkıntı. Sanayi bakanlığının hele ki Panasonic gibi büyük bir firmaya bu şekilde ürün pazarlamasına izin vermesi ve Panasonic gibi bir markanın da ürünü bu şekilde satışa sunması doğrusu çok büyük talihsizlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 29 Temmuz 2013; 2:03:12 >

• Cihazlarımız için gerekli ekipmanlardan birisi de ayaklar. Malesef kulelerimiz olmadığı için bunlar elzem hale geliyor. Zira küçük hoparlörleri (özellikle arkaları) yere bıraktığınızda takılma çarpma gibi durumlara maruz kalabiliyor. Yüksek bir yere koyduğumuzda ise düşme, kablosuna takılıp devrilme gibi şeyler olabiliyor. Ayrıca sesin istediğimiz yükseklikten, önünde engel olmadan eşit dağılması için de hoparlör ayakları gerekli.

Ben piyasayı araştırdım ve kaliteli olarak yorumlar yapılan ve uygun fiyatlı Ultimate SPG-100 modeli ayakları sipraiş ettim. Bu modeli ise en uygun n11.com da buldum ve Kargo dahil 64 TL'ye satın aldım.

Ayakların tabanı camdan ve borular da parlak siyah (piano black) renkte. Bu haliyle hem şık hem de bizim uydularla oldukça uyumlu olacaktır. Satın alanlar da şıklığından ve kalitesinden bahsetmişler. Gelince inceler yine fotoğraflarla birlikte burada yorumlarımı paylaşırım.

ÜRÜN LİNKİ:http://www.n11.com/ultimate-spg-100black-hoparlor-ayagi-P11914938

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 13 Temmuz 2013; 1:05:24 >

• arkadaşlar uyumlu wireless adaptoru arayanlar ve ayaklık almayı düşünenler için paylaşımlarda yapabiliriz. Ben de sadece usb'den film izlemek için aldım isteklerimi fazlasıyla karşıladı.
  • 2 adet hdmi kablo ile denedim cihazın menüsünde görüntüde atlama ve karıncalanma mevcut, nedendir bileniniz var mı? Tv LG 42LD650 100 hz.
  • thedeparted kullanıcısına yanıt
    Güzel paylaşım olmuş eline sağlık hocam, dediğiniz gibi bu özellikler 359 liraya her türlü değer bu sistem ama özelliklerden faydalabilmek kaydıyla.Center hoparlör sıkıntımı çözersem bende burada paylaşımınıza ek yaparım.

Quaker : Hocam görüntüde atlama ve karıncalanma bağlantıdaki problemden kaynaklanıyordur, tv modelinden değildir.kabloları başka hdmi cihazla tv ye bağlayın sorunsuzsa cihazın hdmi çıkışı sorunlu olabilir, tv de farklı hdmi deneyin.Bide yanlış bir ayar seçmiş olabilirsiniz onu bulmak zor olabilir menüden factory defaults seçin ve onaylayın, hoparlörleri bluray player üstüne dizmeyin, daha olmadı servis çağırın.

Bizde görüntü pırıl pırıl, cihazın 3d ve bluray disc gösterme performansı çok iyi tv: LG 42LM615s ,Tv ninki daha kullanışlı ama o da DTS çözmüyor :) DTS leri ac3 dönüştürme istiyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quaker

2 adet hdmi kablo ile denedim cihazın menüsünde görüntüde atlama ve karıncalanma mevcut, nedendir bileniniz var mı? Tv LG 42LD650 100 hz.

Benzer bir problemi ben de projeksiyonumda yaşadım. Satın aldığım kablo 1080p'de aynen karıncalanma, kararma, atlama vb durum yapıyordu, media palyer'ın çıkışını 720p'ye ayarladığımda ise sorun ortadan kalkmıştı. Piyasadaki HDMI kabloların çoğu kalitesiz ve üzerinde 1080p yazmasına rağmen 1080p desteklemiyor. Mesela ben o kabloyu 15 metre 30 TL civarı almıştım. Ama bir başka kablom var ki gerçek 1080p destekleyen, 1.5 mt'sini 30 TL'den pahalıya almıştım, onda 1080p'de sorun hiç yok. ,

Bence siz Panasonic sistemin görüntü çıkışını ayarlardan 720p'ye düşürüp deneyin, eğer bozulmalar devam ediyorsa o zaman sizin sinema sisteminizde sorun var demektir. Zira burada hemen herkes görüntü kalitesinden memnun...

• quote:

Orijinalden alıntı: acey

bende bulunan filmlerin hiçbiri sonradan alt yazılı değil.yani extra srt dosyalrı yok.bu yüzden bunu deneme şansım olmadı.filmlerimin hepsi mkv ve hepsi kendinden alt yazılı ve hiçbirinde tükçe karakter sorunu yaşamıyorum.ben daha öncede belirttiğim gibi bu cihazı sadece sesi için aldım filmlerimi popcorn media playerimle seyrediyorum.media player ile ses sistemi arasındaki bağlantıyı optik kablo ile yaptım ve harika ses elde ediyorum.benim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.

@artemisbd; bakın yukarıda acey arkadaş optik kablo ile düzgün bir şekilde ses aldığından bahsetmiş. Sanırım sizin kablonuzda ya da ses sisteminizde sorun var.
  • Arkadaşlar altyazı ve menü konusunda Panasonic hakkında sikayetvar.com'a şikayet yazdım. Siz de bu şekilde yaparsanız belki topluluk olarak dikkat çekebiliriz...

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1898349/panasonic-ev-sinema-sistemim-turkce-karakter-destegi-/uuwrk
  • Öncelikle konumuz hayırlı olsun
    Bende cihazı samsung tvye optik kablo ile bağladım bende Center'dan ses alamıyorum arkadaşlar.Nasıl düzelticez bu durumu?
  • Arkadaşlar 500 GB 2.5 inch HDD'mde birçok filmde deneme yaptım ve media oynatıcı özelliğine bayıldım. Altyazı problemdi sadece ve onu da bir şekilde çözdükten sonra media oynatıcısı mükemmel çalışıyor. Tanımadığı format bende şu ana kadar çıkmadı.
  • Tvye optik kablo ile bağladım ses fena değil gibi. Hdd ile film vs. deneyemedim henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaker -- 13 Temmuz 2013; 4:16:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

quote:

Orijinalden alıntı: acey

bende bulunan filmlerin hiçbiri sonradan alt yazılı değil.yani extra srt dosyalrı yok.bu yüzden bunu deneme şansım olmadı.filmlerimin hepsi mkv ve hepsi kendinden alt yazılı ve hiçbirinde tükçe karakter sorunu yaşamıyorum.ben daha öncede belirttiğim gibi bu cihazı sadece sesi için aldım filmlerimi popcorn media playerimle seyrediyorum.media player ile ses sistemi arasındaki bağlantıyı optik kablo ile yaptım ve harika ses elde ediyorum.benim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.

@artemisbd; bakın yukarıda acey arkadaş optik kablo ile düzgün bir şekilde ses aldığından bahsetmiş. Sanırım sizin kablonuzda ya da ses sisteminizde sorun var.

makine bitek acey de herşeyiyle çalışıyo zaten

• Arkadaşlar
    optik kablom geldi..
    şimdi ses kartının optical out ve ses siteminin digital audio in girişlerine taktım..
    ama ses alamıyorum..
    muhtemelen bi yerden bir ayar yapmam lazım..
    kurcaladım biraz ama bulamadım yardımcı olur musunuz ??

edit: yaptım arkadaşlar.. ses kartını driver ını yeniden kurunca oldu.. eve center bende de ses vermiyor.. kanal testi yaptığımda hepsini ayrı ayrı verirken center ı center dan vermek yerine diğer uydulardan veriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rueta -- 13 Temmuz 2013; 15:30:26 >
  • Centerdan ses gelmememe sorunu, Türkçe menü ve altyazı için topluca mail atarsak iyi olur kanaatindeyim. Ayrıca bu usb wifi stick işini en uygun nasıl çözeriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar uydu ayaklarım geldi. Yukarıdaki fotoğraflardan pek farklı değil. Görünüm olarak oldukça şık ve hoparlörlerle tam uyumlu. Ayaklar üzerinde olması sistemin görsel açıdan değerini artırdı bile diyebilirim. Ayrıca arkada yerde dururken sesler daha cansız gelirken şu haliyle arka sesler daha temiz ve net geliyor diyebilirim.

İşte fotoğraflar;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 13 Temmuz 2013; 19:14:01 >

• @rueta; üzüldüm gerçekten center'ın ses vermemesine. Ama @Quaker arkadaşın da dediği gibi PAnasonic'e mesaj atabiliriz, ancak bu mesajların ne kadarı ciddiye alınıyor bilmiyorum. Bence sikayetvar.com üzerinden atarsak mesajlarımızı daha çok dikkate alırlar gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 13 Temmuz 2013; 19:11:29 >
  • @bjklimusti; dün altyazı sorununu ile ilgili başlığınızı görünce başlıkta, Türkçe karakter gösterme sorunu olarak algıldım. Şimdi okuyunca anladım, siz altyazıyı hiç gösterememişsiniz.

Sanırım ya altyazı ile filmi aynı klasöre ve film dosyasıyla aynı isimde koymadınız ya da sizin altyazı formatını cihaz görmüyor. Aslen baya bir altyazı formatı görüyor ve bende tanımadığı altyazı olmadı ancak tabiki birçok farklı format var. Yine de yukarıda verdiğim cevaba çıkacak kapı. Sizin çözümünüz bu konunun en başında nasıl yapılacağını anlattım. Zaten ek dosya olarak gösterdiğiniz altyazılarda hem Türkçe karakter desteklenmiyor, hem de yazı karakteri çok çirkin görünüyor.

Ses olayına gelirsek; ben henüz çift sesli bir film denemedim. Ancak filmi izlerken "option" tuşuna basarsanız çıkan menüden "Operation Menu" altından "Sound Track" e tıkladığınızda size ses dilleri arasında geçiş imkanı sunması lazım. Eğer cihaz 2 sesi desteklemiyorsa o zaman tek çözüm kalıyor geriye. mkvtoolunix programında filme altyazı gömerken filmdeki seslerden istemediğimiz dildeki sesi çıkararak bu sorunu da aşabiliriz. Yine konunun ilk mesajında ses, altyazı ekleme çıkarma olaylarının nasıl yapılacağını yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 14 Temmuz 2013; 13:07:16 >

• thedeparted kullanıcısına yanıt
    hocam dünden beri 2 adet film izledik eşimle..
    biz çok memnun kaldık.. kanal testi yaptığımızda center dan ses vermedi ama filmlerde ses gayet güzeldi..
    ayaklarda çok güzel olmuş hayırlı olsun..
    büyük ihtimalle ben de önler içn alacağım bir çift..
    arkaları da duvara monte edeceğim..
    alt yazı olayını ben sorun etmiyorum çünkü pc bağlantısını yaptım ürünün.. görüntüyü pc den aktarıyorum pc de zaten alt yazı sorunu yok :D
    yalnız ben şimdi ses sitemini her açtığımda digital in bağlatısı ile açılsın istiyorum..
    olmuyor..
    açılıyor home ekranında kalıyor ve bilgisayarın sesini digital in olarak ayarlamadıktan sonra almıyor..
    ayarlardan audio input menüsünde digital in olarak da seçtim halbuki..
    görüntüm de yok, göz kararı bir sol bir sağ sonra ok sonra tekrar sağ yaparak digital in ayarlamaya çalışyıorum görmeden :))))))))
    veya tek tuş ile digital in e geçebileceğim bir yer var mı vs..

• Aynı sorun ben uydu izlerken bende de oluyor. Ama şöyle bir durum var ki benim TV Panasonic ve Viera link ile bağlı olduğundan eğer uygu açıksa, yani önce uyduyu açıp ardından ses sistemini açınca otomatik olarak Aux'a geçiyor, TV sesi kapanıyor ve sesi sistemden alıyorum. Ama önce ses sistemini açarsam uyduyu açtıktan sonra elle geçirmem gerekiyor Aux'a. Tabiki bu otomatik tanıması TV'nin Panasonic olmasından mı kaynaklı, yoksa söylediğim gibi alet sas algıladığı için mi geçiyor bilemiyorum. Bence siz önce filmi PC'den açıp, sonra ses sistemini açın ve bekleyin biraz. Eğer olmazsa zaten menüyü kurcaladım, ilk açılışta nasıl açılacağı ile ilgili bir seçenek yok. Mecbur elle ayarlama gerekiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 14 Temmuz 2013; 13:59:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AslanDrogba

arkadaşlar uyumlu wireless adaptoru arayanlar ve ayaklık almayı düşünenler için paylaşımlarda yapabiliriz. Ben de sadece usb'den film izlemek için aldım isteklerimi fazlasıyla karşıladı.

Benim elimdeki Realtek çipsetli Wireless adaptörü alet tanımadı. Sanırım sadece orijinal adaptör çalışıyor. Benim sistem modeme yakın olduğu için kablolu bağladım. Benim için sorun yok yani...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.