Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ (332. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.665
Cevap
70
Favori
368.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese iyi günler. 8 yıllık 60ph670s modeli televizyonum 10 gün kadar önce renkleri gitmeye başladı, ekran parlaklaştı, renkler beyazladı. bir kaç gün sonra renkler düzeldi fakat ses var görüntü yok olayı olmaya başladı. bir kaç açıp kapadıktan sonra o da düzeliyordu. en son tamamen gitti televizyon kendi kendine açıp kapanmaya çalışıyor, tık tık sürekli açma kapama sesi geliyor ama ses ve görüntü yok. problem ne olabilir. bilenlerden yardım istiyorum. teşekkürler.

• Selamlar, geçen sene bir tanıdık komşusunun 60" lg plazmasının kendi kendine siyah ekrana düştüğünü söyledi. Servis tamir olmaz yenisini alın demiş. Ses var görüntü yok şeklinde ama renk değişimleri, kapanma, bozuk görüntü şeklinde de karşınıza çıkabilir. Kartlarda özellikle ağır ve kalın bacaklı parçalar ve konnektörlerde tonlarca çatlak lehim çıktı. Yeniden lehimledim ve kartları taktım. TV normale döndü. Bu tip arızalarda mercekle çatlak yada ısı nedeni ile deforme olmuş lehimleri arayıp düzelttikten sonra sorun devam ediyorsa kart değişimini araştırmanız tavsiye edilir.

TV eşdeğer lcd nin 2-3 katı güç çektiğinden haliyle güç kaynağı da panelde devre kartları da bayağı ısı üretiyor.

Bu arada 2014 ten bu yana bende 60p670s kullanıcısıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sozuak -- 7 Mart 2022; 20:17:34 >
  • Selamlar. Sıfır olarak aldığım ve sadece film izlemek üzere kısıtlı saatlerde kullandığım sorunsuz TV mi satıyorum. Kutusu ,full aparatları ve hediyeleri ile birlikte. İlan onaylanınca aktif olacaktır.

SATILDI

https://www.sahibinden.com/arama?category=176624

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.big -- 20 Mart 2022; 22:11:18 >
  • Merhabalar,

Elinde bir şekilde atıl 50PH670S ayağı(stand) olan varsa satın almak isterim. Mesajla ulaşabilirsiniz.

• Arkadaşlar 60ph670s in piyasası nedir. Artık oled e geçmeyi düşünüyorum.
     LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Piyasası yok, 2. TV olarak kullanılabilir ya da ihtiyacı olan birine hediye edilebilir.

Meşhur ysus kart piyasada bulunurken alıp kenara atmadık, muhtemelen sırf bu kart yüzünden hepimizin TV’si 10 senesi dolmadan çöpe gidecek zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam o zaman bozuluncaya kadar devam.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Ben geçen ay 2000 TL aldım oradan hesap edebilirsiniz

• mustafaerguden M kullanıcısına yanıt

Sorunun ysus kartında olduğu anlaşıldı. Resmin alt kısmında işaretlediğim parçaların tam arkasında yer alan 8 adet tam adını bilmediğim parçalar değişti. Birkaç tane de lehim çatlamış, yenilendi. Tekrar takınca bu sefer üstte işaretlediğim iki tane direnç yandı. Onlar la birlikte iki tane küçük siyah parça değişti. TV şu anda eskisi gibi çalışıyor. Toplamda 1050 TL masrafı oldu.

• mustafaerguden M kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler, herhalde daha net bilgi verilemezdi.

En kötü ihtimalle tamirciyle bu resim üzerinden konuşup derdimizi anlatmak lazım. Benim henüz sorunum yok, oyun monitörü olarak kullandığım için daha kısıtlı süreler açık kalıyor TV ancak er ya da geç hepimiz benzer sorunla karşılaşacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 5 Nisan 2022; 11:38:53 >
  • Arkadaşlar ben pentouch kalemleri atmıştım yıllar önce. Şimdi çocuk tv nin böyle bir özelliği olduğunu duyunca tutturdu isterim diye. Elinde çalışır vaziyette AN-TP300 pentouch kalem olan var mı? Uygun bir fiyata değerlendirmek isteyen varsa lütfen dönüş yapın.

• Arkadaşlar merhaba. 60ph modelini kullanıyorum. Ve ysus kartı arızası bende de vardı. Dün İstanbul esenler tarafında tv tamircisine verdik. Ysus kartı değişti. Yaklaşık 2 yıldır ysus kartı problemi çekenlerden biriydim. Son 1 yıldır zaten tv yi kullanmıyordum. Ysus kartı arızanın yanında işlemcide de sorun olduğunu söyledi. Önce tamirini yapmayı denerim dedi. Olmazsa işlemci değişir dedi. Ben direkt işlemci değişimini yapalım dedim. Ve Halloldu. Şimdilik sorunsuz kullanıyoruz. İstanbulda olanlar için iletişim bilgisini verebilirim.

• cimifuloydhezılbenk kullanıcısına yanıt

hayirli olsun, ne kadara maloldu, iletisim bilgisini verirseniz sevinirim.

Bendede samsung plazma var, yukaridan adagiya dogru şerit cıkti tv de

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt

Birkaç tamirciye sorduk 2500 3000 tl minimum fiyat verdiler. Zaten önce tv nin kaç inç olduğunu soruyorlar ve ona göre fiyat veriyorlar.

Bu arkadaş 1500 liraya halletti.

• cimifuloydhezılbenk kullanıcısına yanıt

İyi fiyat vermiş, rica etsem iletisim bilgisini verebilirmisin

• webOS 3.0 üzeri destekliyor yazıyor bu televizyonlara disney + ve ileri de hulu gelme şansı var mı ?

• onunkaresi kullanıcısına yanıt

bizim plazmalar da Netcaste OS var webOS 3.0 nasıl destekliyor? webOS'a yükseltilebiliyorsa nasıl yapılıyor? bilen varsa paylaşabilir mi?

• onunkaresi kullanıcısına yanıt

İşletim sistemi WebOS 3.0 veya üzeri ise evet, Disney+ var zaten. Ben yıllardır kullanıyorum. Hizmet Türkiye'de açılmadığı için haliyle LG Türkiye marketine eklemiyorlar ama 14 haziran'da eklenir. Hulu kısacası gelmez. Disney+'ın STAR kataloğunu Hulu sayabilirsiniz.

Mesajınıza cevap yazan diğer üye NetCast OS'tan bahsetmiş. Eğer öyle bir şey varsa Disney+, NetCast OS desteklemiyor. Bunu sayfalarında açıkça belirtmişler.

https://help.disneyplus.com/csp?id=csp_article_content&sys_kb_id=e920957bdbcb8d18a3d861bb139619ca

• Arkadaslar 10 yillik 47 inc 670s te ekranin ortasindan koseye dogru belirgenlesn yatay cok ince çizgiler belirmeye basladi,su an rahatsiz edici boyutta degil,tv rahatca izleniyor ama muhtemelen bu cizgiler artacak,bu ysus kart arizasi midir,bunun tamirini İzmir'de yapan tanıdığınız bildiğiniz yer var mi,yoksa ufaktan yeni tv mi bakayim??

• iltrks kullanıcısına yanıt

Farklı bir sebepten de olabilir. Ama açıkçası 10 yıl tv ler için normal değerlerde bir süre gibi. 15 yılı bulursa harika olur. Bence baktırın bir tamirciye.

Ancak şu sıralar bir tv bakılabilir bizim gibi kullanıcılar için. Fiyatlar çok yükselmeden çok pahalı olmayan normal düzeyde bir tv almak lazım bence.

• 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.