Şimdi Ara

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.074
Cevap
76
Favori
239.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar otomatik piksel duzetici kendi kendine mi açılıyor yoksa şu ayarlardan birini acmamiz mi gerekiyor? Oled ayarları su sekilde

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enhyy170431 -- 29 Aralık 2020; 22:44:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazdım abi teşekkürler🙏🏾
  • Arkadaşlar, cihazı yeni alan ve özellikle ekranda banding sorunu olduğunu düşünenler, 1 kez manual piksel düzelticiyi çalıştırsınlar. LG ile olan görüşmelerim sonrasında bunun, eğer sorun panel kaynaklı değilse, %99 sorunu çözeceğini ilettiler. Ancak bahsettiğim önceki sayfalarda paylaşmış olduğumuz gibi, akciğer filmine benzer yapıda bir haldeyse bunu maalesef çözemiyor. Ancak dikey ve belirgin çizgiler mevcutsa tamamen geçiyor. Bunu denemeden panelde sorun olduğunu düşünmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 30 Aralık 2020; 12:17:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: easygo

Yazdım abi teşekkürler🙏🏾
    Hocam rica ederim, LG kampanya bölümüne mail olarak ilettim 5 iş gününde sizinle iletişime geçecek OPET kampanya kodunu verecek bilginiz olsun.
  • mr.wolfi M kullanıcısına yanıt

Fotoğraf makinenizde bir sorun yoksa, görüntü normal değil. Cihazı alır almaz test yaptıysanız biraz daha kullanın. Yaklaşık 200 saat kullandıktan sonra tekrar test edin. Görüntü değişmiyorsa garanti sürecini başlatın.

Bu testleri mutlaka tam (zifiri) karanlıkta yapın.

• mr.wolfi M kullanıcısına yanıt

Zaten aynı menü üzerinden ayar yapacaksanız. Ancak Netflix ana ekranında iken yaptığınız ayar, TV'nin ana ekranında yaptığınız ayarlardan farklı olarak kaydediliyor.

• yorulmaz16 Y kullanıcısına yanıt

İlk fotoğrafta, fotoğraf makinenizin beyaz ayarları (WB olarak geçer) uygun değil. Yeşil tonlarda çıkmış. Ancak panelde sorun görünmüyor.

İkinci fotoğraf tam (zifiri) karanlıkta çekilmemiş. Bu test tam karanlıkta yapılmalıdır. Ancak yine görünen bir sorun yok.

Bu testleri bir de 200 saatlik kullanım sonrasında yapıp karşılaştırın.

• Fabrikasyon verili olarak TV her kapatıldığında gerekiyorsa arka planda bir otomatik işlem yapıyor (muş).

Ayrıca bu menüde görüldüğü gibi, TV'yi kapattığınızda başlayacak (veya o anda manuel olarak hemen başlatılabilecek) bir piksel temizliği yapabiliyorsunuz. Bunu bilgisayarınızda Windows güncellemelerini manuel başlatmaya veya bilgisayar kapatılırken güncelleme yapılmasına benzetebiliriz sanıyorum.

• PUNCTUM kullanıcısına yanıt
    Bu testi nasıl yapıyoruz acaba, youtube dan açmamız yeterli mi, yüzdesel bilgiyi nasıl veriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorulmaz16

Arkadaşlar merhaba testten bende yaptım pek anladığım söylenemez ama deneyimli olan arkadaşlar resimlere yorum yaparsa sevinirim sizce var mı bir sıkıntı? Şimdiden teşekkür ederim

Hocam bu testi nasıl yapıyoruz?

• Teşekkürler hocam🙏🏾
  • Chillout C kullanıcısına yanıt

Youtube'a %5 gray test yazdığınızda önünüze test videoları/sabit görüntüleri gelecek. Bu sayfaları tam karanlıkta izleyeceksiniz.

• turgut_fb T kullanıcısına yanıt

Bu testi yapabilirsiniz hocam:

• 1 adet olarak 55GX6 modeli 13.699 tl olarak bostancı vatan mağazasında stok kalmıştır. Ilgilenen olursa eğer ayırma işlemi yapabilirim. Iyi gunler

• Chillout C kullanıcısına yanıt

Youtube a gir arama kısmında 5% yazdın mı çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yorulmaz16 -- 30 Aralık 2020; 17:33:58 >
  • Neredeyse hepimizin tanıdığı @brknil06 bey vasıtasıyla 55cx6 ile ben de aranıza katıldım. Sağolsun çok yardımcı oldu. garanti uzatımı da yaptık.

Allah ağız tadıyla kullanmak nasip etsin hepimize

• Merhabalar dün aldığım 55GX TV bugün kuruldu, herhangi bir ölü piksel ya da banding tarzı bir sorunu yok. Banding çok çok hafif var ama dert edilecek seviyede değil.

TV kapandığında yapılan piksel yıkama sonucunda bir süre sonra düzelir diye düşünüyorum. Düzelmezse manuel yapıp denerim.

Bu arada ben PC monitörü olarak kullanıyorum genelde. Ancak 4k60hz görüntü alamadım bir türlü, geçmiş sayfalarda hdmi bağlantısı PC olarak tanıtılınca düzeliyor diyen arkadaşlar vardı.

Nasıl yapıldığını söyleyebilirler mi acaba, menülerde bulamadım bir türlü. HDMI kablom paugge 2.1 destekli, kablo sorunu olduğunu düşünmüyorum.

• Sizce nasıl durum?

• shadowyy kullanıcısına yanıt

Manual piksel tazeleme çalıştırın hocam. Yaklaşık 1-1,5 saat sürecek. Bu süre zarfında TV ye müdahale etmeyin. Bittiğinde kendisi tamamlandı şeklinde ikaz edecek.

• Kendim sordum kendim yanıtlayayım, bulamayan arkadaşlar olursa diye;

Kumandadan home tuşuna basıp "ev gösterge paneli" ne giriyoruz,

açılan sayfada sağ üst köşedeki ayarlar düğmesine tıklayıp "düzenle" diyoruz.

PC' yi hangi hdmi portuna bağladıysak onun solundaki simgeye tıklayarak "PC" olarak değiştiriyoruz.

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.