Şimdi Ara

Leon'a ilgi neden az?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar bu leonlara ilgi neden az?
    Yani tasarımı çizgileri bence gayet hoş. Fr paketi özellikle. Bu marka da insanları çekmeyen şey sizce nedir? Yani golfden farkı nedir bu aracın? Sonuçta vw grubuna ait. Ayrıca civicden leona geçiş yapılır mı? Çevremdekiler "Honda'dan Seat'a geçilir mi?" Gibi tepkiler veriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle markanın algısı

Malzeme kalitesi ve söylenene göre trim sesi

Konforsuzluk

Fakat bunlara rağmen vw grubunu sevmesemde f/p olarak sıfır araba alırsam bir tane kendime(kendi yaş grubum için belirtiyorum) kesinlikle fr 150 hp dsg tercih ederm. Cam tavanlı formula kırmızısı mı neyse o kırmızı renk bence gayet güzel araba. Garantisi dolana kadar biner sonrada satarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golfe göre Malzeme kalitesi kötü oldugundan olabilir... ayrıyetten baya var etrafta ..tasarım güzel bende beğeniyorm araba alırken leon aklımdan geçmişti fakat civic es7 kullandım 11sene gittim gene yeni civic aldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl az ya yer gök led farlı leon bizim burda çok tutulan bi araç ... Honda dan leon Fr a elbette geçilir...

• Eskiden Golf ile fiyat farkı fazlaydı. Tercih ediliyordu. Golf'ü 58000 TL den alırken Leon 49.900 TL idi.

Şimdi bir tarafı kalktı. Golfle aynı paraya geldi. Dandirik ibiza 1.0 bile 37.000 den birden 48.000 e fırladı.

Millet öyle olduktan sonra golf alırım dedi leon bitti.

Leon sadece fiyatından dolayı golf alternatifi bir araçtı. Kulkanıcı kitlesinin büyük çoğunluğu aslında golf alacak kitle.

Seat fiyatları uçurdu. Bu saatten sonra kimse leon meın almaz. 3 koyar vw alır.

• simdi ben bir arac alacak olsam, alacagim arac otomatik olacak. seat leon dsgye sahip oldugundan daha ilk adimda elenmis oldu.
  • Leon'a ilgi aslinda bu zamana kadar baya vardir. Bende bir ara Leon almayi cok dusunuyordum ama fiyatlari ozaman uygundu. Simdi fiyatlar almis basini gitmis durum boyle olunca f/p olayini kendi kendine bitirdi ve tabiri caizse seat kendi ayagina sıkmıs oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35bk35

Golfe göre Malzeme kalitesi kötü oldugundan olabilir... ayrıyetten baya var etrafta ..tasarım güzel bende beğeniyorm araba alırken leon aklımdan geçmişti fakat civic es7 kullandım 11sene gittim gene yeni civic aldım

Araç hakkındaki görüşleriniz neler? HB mi aldınız sedan mı?

• İlgi az mı? Tam tersine her yer led farlı leonla dolu

• Leonun içi resmen leğen plastiği gibi şahsen kaliteye önem verdiğim için bana hitap etmiyor.

• İç malzeme kötü, eskiden golften bariz ucuz olduğundan tercih sebebiydi, hatta şu vergi muhabbetinden hemen önceki aylardan birinde epey iyi satıp golfü bile geçmişti satışta. Uzun lafın kısası ucuza vag aracı alınmış oluyordu, parça anlamında da bariz rakibi astra'dan ucuz kalıyor tercih sebebi buydu ama artık golfle farkı az tercih azalacaktır tabi.
    He biter mi? Bitmez, bir arkadaş var içi kötü desem de adam şekline bayılıyor leon'un gider alır biliyorum. Tipi çok güzel araç yalan yok, golf yanında yaşlı kalıyor. Tabi her şeyden öte donanım bolluğu da bir etkendi.

• C sınıfı hatchback araçlarda golften sonra en çok satılan araç leondu. İzmirde adım başı leona denk gelirsiniz. Yılbaşından sonra kur artışı makyajlı kasa fiyat zammı, ötv artışı aracın fiyatını uçurdu. Ben ibizayı satıp leon alacaktım, yılbaşından önce 59.900 liste fiyatından 56ya düşüp veriyorlardı. Rakipleri arka manuel cam plastik direksiyon verirken leon otomatik katlanır ayna veriyordu o paraya. Şimdi 74bin. Ben piyasa yükseldi diye ibizayı hadi 32 yerine 35e sattım diyelim, nasıl alacağım 56lık leonu 74e? İlgi azalır. Leona değil her markaya azalır azalacak. Alım gücünü bitirdiler, bitme sırası kendilerinede gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batistuta -- 22 Nisan 2017; 10:1:59 >
  • Golf ve Astra'dan sonra 3.sıradaydı bir ara c hb'lerde.Yani satılıyor bayağı
  • Antalya'da gün içinde min. 5 tane leon görebilirsin.
  • Tam tersi ilgi cok.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Eskiden Golf ile fiyat farkı fazlaydı. Tercih ediliyordu. Golf'ü 58000 TL den alırken Leon 49.900 TL idi.

Şimdi bir tarafı kalktı. Golfle aynı paraya geldi. Dandirik ibiza 1.0 bile 37.000 den birden 48.000 e fırladı.

Millet öyle olduktan sonra golf alırım dedi leon bitti.

Leon sadece fiyatından dolayı golf alternatifi bir araçtı. Kulkanıcı kitlesinin büyük çoğunluğu aslında golf alacak kitle.

Seat fiyatları uçurdu. Bu saatten sonra kimse leon meın almaz. 3 koyar vw alır.

Aynen katılıyorum.

İkame araç olarak Leon verdiler, 1.6 TDI 105 HP 7-DSG ile gayet güzel kullanılıyor lakin o fiyatları vermek yerine Golf almak daha mantıklı. 3-4 sene önce Leon almak daha cazipti, şimdi bir bir numarası yok.

• Çok para istiyorlar o fiyata seat satılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

quote:

Orijinalden alıntı: 35bk35

Golfe göre Malzeme kalitesi kötü oldugundan olabilir... ayrıyetten baya var etrafta ..tasarım güzel bende beğeniyorm araba alırken leon aklımdan geçmişti fakat civic es7 kullandım 11sene gittim gene yeni civic aldım

Araç hakkındaki görüşleriniz neler? HB mi aldınız sedan mı?

1.6 benzinli exe aldım 5aydır kullanıyorum memnunum tabi birax yakıyor:)

• iç malzemesi symbol'ü andırıyor. golfle kıyaslanınca cidden seviye farkı var. Fiyat farkına bakınca ; fark yok.

Ayrıca Golf en full donanımı sunuyor dizelde, leonda öyle bir şeyde yok. Yaptığında da golfle aynı oluyor fiyatı.
  • Fr 6 ileri manuel kullanan var mı? Almayı düşünüyorum ama kararsızım..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.