Şimdi Ara

Leon'a ilgi neden az? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Leonun içi resmen leğen plastiği gibi şahsen kaliteye önem verdiğim için bana hitap etmiyor.

leon legen plastigiyse civic ne peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Leonun içi resmen leğen plastiği gibi şahsen kaliteye önem verdiğim için bana hitap etmiyor.

leon legen plastigiyse civic ne peki

Al birini vur ötekine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon tasarım olarak güzel bir otomobil.
  • Leonun malzeme kalitesini eleştiren arkadaşlar araç gayet rahat bir şekilde sınıf standartlarını karşılıyor. Yine donanımda aynı şekilde.

Bu sınıfta kaç tane modelde baz donanımda çift taraflı otomatik klima, alaşımlı jant, katlanır aynalar, yağmur sensörü, hız sabitleyici, far sensörü var?

Tasarım olarakta Golfe göre çok daha özgün ve güzel bence.

Konuya gelirsek yeni kasa daha görmedim ama eski kasa çok fazla derecede var tutmadı demek yanlış olur.

• hocam siz ya symbole binmediniz, yada leonun içine girmemişsiniz...
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    herhalde ful olan kıyaslanacak, midline golf ile style leon arasında leon dan yana ciddi donanım avantajı var, midline=boşline.. golf e birkaç donanım ekle fiyat 100 bin üzerine çıkıyor.. gittim baktım inceledim fiyat aldım....
  • Bu trim sesi baya kafamı karıştırdı. Araç mıcırlı yolda baya illet ettirtiyormuş kendinden ayrıca bass içeren müziklerde de. Kafam karışıyor dostlar.

• serty23 kullanıcısına yanıt
    Bizim burada derken ..İspanya'da mı yaşıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Her yer leon dolu nasil ilgi az.. Bu sene de c sinifi hblerde 3. Sirada satis rakami, golf ve astranin gerisinde kalmasi gayet normal..

Gel gelelim leon sahibi olarak alinir mi alinmaz mi ? İc ve dis tasarimi gayet hos, guvenlik testlerinde en ust siralarda yer aliyor, motor ve sanziman secenekleri basarili, en bosunun donanim seviyesi cogu d sinifinin bosunda yok, fr diye guzel bir spor paketi var, surus konforu ve ergonomisi bana gore ust seviye, arka diz mesafesi ve ic hacmi basarili, ses sistemi oldukca tatminkar.. Bende yok ama led far + sunroof araci oldukca farkli kiliyor.. 1.2tsi motorla istanbul ortalamam 6.2lt lere kadar dustu havalar isininca ki aracim 11bin kmyi devirdi ve daha ilk bakima girmedi

Genel olarak konforda sinifinin gerisinde denilebilir, bunda bence lastiklerin de biraz etkisi var.. Fabrika cikis lastikler genelde sert.. İc malzeme kalitesi dusuk ama leon ve astraya gore, mesela megane in bos paketine binin leon daha kaliteli gelecektir.. Trim sesleri sehir ici tr standartlarindaki yollarda pek yok ancak bozuk yollarda duyuluyor, bu arada cogunun cozumu var.. Yalitimi sinif ortalamasinda, gene golfun gerisinde tabi :)

Sonuc olarak alinir mi bence alinir, ben de dsg fr a gecmeyi planliyorum kismet olursa

Edit: bu arada bu sinifta her rengin yakistigi bir arac gormedim daha once, alor mavi, apollo mavi, opak ve metalik kirmizi, teknik gri ve hatta beyaz :)
    Leon'a ilgi neden az?

Bir leon sahibi olarak yazdiklariniza aynen katılıyorum.

• Leon en son 2017 ye kadar f/p aracıydı. Ancak, artan ötv, kur ve bayilerin şıkıdımlığı sayesinde araç alınacak psikolojik sınırı çok aştı. 105.000 Tl ye led farsız, cam tavansız, boşstyle dizel leon'u kim alır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

quote:

Orijinalden alıntı: ultrati4

Golf 1.4 act 150 dsg highline ile leon 1.4 act 150 dsg fr/xcellence arasında 19100 tl fark var

İki arabada en belirgin fark olarak golfda hayalet ekran, leonda sunroof var.

Bazı arkadaşlar leonun fiyatları uçmuş, leona alana kadar golf alırım diyorda

Sizce 19100 tl fark az para mı ?

Bir bitmediniz arkadaş.

Niye illa Full araba üzerinden örnek veriliyor ?

Türkiyede kaç kişi full + full araba alıyor. 100 bini kim golfe veriyor ?

1. Leon 1.2 style 74.400 tl

2 Golf 1.2 mid.plus 78.700 tl

Bu tabloda millet gider golf alır.

Anlatamıyoruz herkeste bir full araba hastalığı.

Hocam seninde mukayese ettiğin paketler yanlış.

Leon' un boş paketi Style değil , reference paket. Doğuş oto bir dönem Türkiye ' ye getirdi , o donanımla satamadığı ve herkes style paket aldığı için bir daha getirmedi. Bu durumdan ötürü de piyasada çoğu kişide algı karmaşası mevcut.

Style ' ın Golf de ki karşılığı Comfortline... Onun da güncel de 1.2 TSİ motorlu opsiyonu yok , 1.0 eco TSİ 110 hp versiyonu 88.400 TL.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyatlardan dolayı hocam. İnsanlar 2 fazla koyar Golf alırım diyor haklı olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: thejollyjoker

quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

quote:

Orijinalden alıntı: ultrati4

Golf 1.4 act 150 dsg highline ile leon 1.4 act 150 dsg fr/xcellence arasında 19100 tl fark var

İki arabada en belirgin fark olarak golfda hayalet ekran, leonda sunroof var.

Bazı arkadaşlar leonun fiyatları uçmuş, leona alana kadar golf alırım diyorda

Sizce 19100 tl fark az para mı ?

Bir bitmediniz arkadaş.

Niye illa Full araba üzerinden örnek veriliyor ?

Türkiyede kaç kişi full + full araba alıyor. 100 bini kim golfe veriyor ?

1. Leon 1.2 style 74.400 tl

2 Golf 1.2 mid.plus 78.700 tl

Bu tabloda millet gider golf alır.

Anlatamıyoruz herkeste bir full araba hastalığı.

Hocam seninde mukayese ettiğin paketler yanlış.

Leon' un boş paketi Style değil , reference paket. Doğuş oto bir dönem Türkiye ' ye getirdi , o donanımla satamadığı ve herkes style paket aldığı için bir daha getirmedi. Bu durumdan ötürü de piyasada çoğu kişide algı karmaşası mevcut.

Style ' ın Golf de ki karşılığı Comfortline... Onun da güncel de 1.2 TSİ motorlu opsiyonu yok , 1.0 eco TSİ 110 hp versiyonu 88.400 TL.

%20 az fark değil. mantıklı bir fark var. kimi golf'ü kimi leon'u tercih eder bu durumda. bence fiyatlarda bir sıkıntı yok. gerekli fiyat dağılımını yapmış doğuş.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.