Şimdi Ara

lens aldım takamıyorum :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
7.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün doktora gidip acuvue marka lens aldım ama bir türlü takamıyorum tam takarken reflex olarak üst göz kapağım kapanıyor 30dkdır deniyorum hala takamadım.

daha kolay bi yöntemi varmı acaba bu gidişle 2-3 günsonra belki takarım

• doktorun yanında neden denemedin ?
  • önce lenssiz temiz parmaklarınla gözünün akını elle alıştır kendini. gözün o bölgesi hissizdir.
    aceleci olma. elinle değdiğinde hiçbirşey hissetmediğini görünce o refleks zamanla azalacaktır.
  • Arkadaşım ilk başalrda bende çok zorlandım diyordum ben elimi gözüme nasıl sokacam diyordum.bak şimdi mesela sol gözüne mi takacan sol el parmaklarını kullanarak iyice aç sağ eli yardımıyla gözüne iyice yerleştir.Merak etme ilk başlarda bende çok tırsıyordum.Gözlerim çok kızarıyordu takıp çıkarırken 20 25dkyı buluyordu çünkü takması kolayda çıkarması eziyet gibiydi.
  • Ben anatolia hastanesinde denedim ilk alırken.Oradaki lenslerle ilgilenen bayanı baya güldürmüştüm takmaya çalışırken.Ama zamanla alışırsın keşke deneseydin doktorun yanında.

Ben lensi 3 saatte takamayanıda tanıyorum
  • alışırsın bende ilk 3 gün zorlandım çok zor taktım. Şimdi aynaya bakmadna bile takıyorum artık

Bak ne yap, lensi sağ işaret parmağına al, sol elinin orta parmağı ile alt köz kapağını işaret parmağı ile de üst kapağı tut ve aç gözünü. sonra yavaş yavaş tak çok da gevşek tutma gözü bi anda kapanır köz kapağın reflex olarak
  • 2-3 yıldır lens kullanıyorum. Artık refleksleri kalmadı gözlerimin. Yani parmak soksan kapanmaz. İlk zamanları hatırlıyorum ben de, okula gidemezdim çünkü lensimi takmam 20 dakika sürerdi.

Tavsiyem sağ elin üstte sol elin altta aç gözünü, daya lensi içeri. İyi bastır ki ellerinle kapanmasınlar.
  • Ben refleksin az ise 4 gün refleksin fazla ise 2 hafta veriyorum...

Bazen aglayacaksın bile takamadıgın zaman...
  • gözünü çıkar lensi öyle tak o zaman
  • Lensi yan yatır sende yanına kıvrıl yat
  • ben de fi tarihinde lens almıştım...ister inanın ister inanmayın,hiç takamadım..3 defa doktora gittim. ama yine de alışamadım..attım sonra lensleri sinirlenip....
  • bu arada doktorda takamadı lensleri lensi değdirince gözüm kapanıyo :S birden şak diye lensi soksam olurmu acaba
  • Ben de takması cıkarması sorun degılde aglıyorum mubarek

Sel gıbı gozumden yas gelıyor kızardı gozlerım fln

Mavı lens taktım goz kırmızı oldu korku fılmınden fırlamıs gıbı
  • sol el orta parmağınla gözün altının aşağıya çek işaret parmağınlada gözün üstünü yukarı kaldır sağ elinin orta parmağına lensi al gözünün alt kısmına yerleştir ve tavaş yavaş yukarı odak merkezine kaydır işlem tamam
  • En iyisi gözlük tak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

Mavı lens taktım goz kırmızı oldu korku fılmınden fırlamıs gıbı

oooo gençler mavi lens felan ne iş
  • bende başlarda takamıyordum hatta aşırı tırsıyordum elimi gözüme sokmaktan, sonra yavaş yavaş deneye deneye bu korkumu aştım. sonra başka insanlarada takmaya karar verdim, çınarcıkta lens dükkanı açtım
    98-99 da çarşıdaydım, lunaparkın olduğu yerde. çınarcıklı olanlar hatırlayabilir işler süper gidiyordu ama deprem olunca kapattık
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deathulazam

bu arada doktorda takamadı lensleri lensi değdirince gözüm kapanıyo :S birden şak diye lensi soksam olurmu acaba

Hocam nerdesin sen Balıkesir'deysen gel takıveriyim.Sen eğer bu mereti takamıyorsan hayatta çıkaramazsın söyliyim.Ben de ilk başlarda çok zorlanmıştım şimdi 2dakikamı almıyor.Yapacağın şey şöyle lensi işaret parmağına al gözünün tam ortasına getir hafif bastır gözünü kırpmadan sağa sola yukarı aşşağıya oynat tık oturur.Yapamazsan msn veriyim ordan hallederiz.

• quote:

Orjinalden alıntı: NakkrazeN

quote:

Orjinalden alıntı: Deathulazam

bu arada doktorda takamadı lensleri lensi değdirince gözüm kapanıyo :S birden şak diye lensi soksam olurmu acaba

Hocam nerdesin sen Balıkesir'deysen gel takıveriyim.Sen eğer bu mereti takamıyorsan hayatta çıkaramazsın söyliyim.Ben de ilk başlarda çok zorlanmıştım şimdi 2dakikamı almıyor.Yapacağın şey şöyle lensi işaret parmağına al gözünün tam ortasına getir hafif bastır gözünü kırpmadan sağa sola yukarı aşşağıya oynat tık oturur.Yapamazsan msn veriyim ordan hallederiz.

olay zaten gözümü kırpmamda biriyor takımcam göz kırpıyom lens 2ye katlanıyo2-3 gün denersem sanırım yaparım

• delircemm

takamıyorum faklı bi yöntemi varmı lens takmanın :(
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.