Şimdi Ara

Lenovo Z500 İnceleme (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.012
Cevap
42
Favori
314.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar türkçe yapamıyorum biri yardım edebilir mi?
  • içinde yüklü olan Win8 single language sürümü bende.muhtemelen sende de öyle fakat ingilizce ve bu yüzden başka dil eklenemiyor. Crack kullanmak suretiyle yeni istediğin bi sürüm indirip kurmalısın dostum. Aksi taktirde aldığın yere gidip yeni bir windows istemen gerekli
  • arkadaşlar ürünün teknosaya gelme ihtimali varmı ? eğer bir iki hafta içinde gelirse beklemeyi düşünüyorum. internet sitesinde nedense bir tane bile lenovoya denk gelemedim.elimde iade çeki olduğu için başka bir mağzadan alma imkanım bulunmuyor.
  • Diğer ürünleri bilmiyorum ama Win8 Lenovo'ya pek yaramadı; bir yığın sorun çıkıyor. Şubata kadar kampanya ile Win 8'e kaymayı düşünüyordum ama bu sorunlar iyice şevkimi kırdı.
  • Bi sorsaydın bizim Y500ler nolmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Prophet26:.

Bi sorsaydın bizim Y500ler nolmuş

hakkat mi onda da mı olumsuzluklar var konuya bakmadım hiç :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrixod

quote:

Orijinalden alıntı: .:Prophet26:.

Bi sorsaydın bizim Y500ler nolmuş

hakkat mi onda da mı olumsuzluklar var konuya bakmadım hiç :(

Olumsuzluk henüz Türkiye'ye gelmemesi
  • selam arkadaşlar. ben de 3 gün önce lenovo z580 almaya karar verdim. o zaman karar verdiğim bilgisayar pcdepo.com'da 1.236 liraydı ancak 1,5 gün içinde kur fiyatları yüzünden 1.306 liraya fırlamış. ben de o sebepten beklemeye karar vermişken bilgisayarı almayı düşündüğüm sitede z500 modelini gördüm ve fiyat/kalite açısından mükemmel buldum. fiyatı 1.333 liraydı. ancak stoklarda yok yazıyordu. sora siteyi aradım bu konuda bir şey yapamayacaklarını, sadece beklemem gerektiğini söylediler. ben de bunun üzerine başka sitelerde araştırmaya başladım. ve bilgisayarı gold'da gördüm. ama fiyatı 1.600 lira. ve win 8'li. şu an için başka da hiç bir sitede yok.

ben de lenovo türkiye'yi aradım. dedim ki "arkadaşım, birincisi bu bilgisayarı darty gibi, gold gibi mağaza olduğu için pahalıya satan yerler haricinde novabilgisayar ve pcdepo gibi yerlere de verin, ikincisi windows 8 nereden çıktı? free-dos lu olanı verin lütfen, yoksa üretip piyasaya sürün ya da en azından bir mağazaya gönderin ben alayım" dedim. malum işin içinde windows girince fiyat 180 lira artıyor gereksiz. üstelik lenovo'nun bütün modellerinde free-dos alternatifi var. bunda neden yok? son derece abuk sabuk bişi.

ancak bana çok doyurucu bir cevap vermediler. numaramı ve mailimi aldılar ve beni yetkili bir kişinin arayıp bilgilendireceğini söylediler. taleplerimi ilettiler.

bu sabah pcdepo'da z500 modelinin tamamen kalktığını gördüm.

yani şu an elimizde ne var:

1- ben z580'e (8gb ram 500 gb hdd nvidia630) 1300 verirken ve z500'ün fiyatını bir kere 1333 görmüşken, gold'a falan 1600 vermem. hele windows 8'li halini hiç almam. illa yalnızca gold'da ve windows8'l hali piyasada olacaksa gider z580 alırım. gold'a free-dos versinler 1400'e alalım.

2- velakin 1tb hdd sevdasında değilim ama nvidia 645m ile 630m arasında uçurum var. arasında pek bir fark yok diyen arkadaş, yukarda başka bir arkadaşın link verdiği fps değerleri tablosundan aradaki büyük farkı görebilir. oyun oynayacaklar için bu çok önemli.

3- şu durumda biraz daha beklemekten başka çare görünmüyor. 1400'den fazlasını hayatta vermem, zaten veremem ben o ayrı.
  • arkadaşlar bir de daha önceden ozkan adıyla kullanıcı hesabı açılmış teşhir ürünü olabilir mi?
  • quote:

içinde yüklü olan Win8 single language sürümü bende.muhtemelen sende de öyle fakat ingilizce ve bu yüzden başka dil eklenemiyor. Crack kullanmak suretiyle yeni istediğin bi sürüm indirip kurmalısın dostum. Aksi taktirde aldığın yere gidip yeni bir windows istemen gerekli

arkadaşım senin kullandığın crack'in linkini gönderebilir misin, bir de orijinalliğine zarar verir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pentagramet -- 8 Aralık 2012; 11:49:31 >
  • Haftalardır almak için fiyatının düşmesini beklediğim laptoptan yazıyı okuduktan sonra nefret ettim hocam öyle bi anlatmışsınki sanki piyasadaki en adi laptop.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crysis17

Haftalardır almak için fiyatının düşmesini beklediğim laptoptan yazıyı okuduktan sonra nefret ettim hocam öyle bi anlatmışsınki sanki piyasadaki en adi laptop.

Tek artısı ekran kartı başka hiç bir artısı yok. Biraz daha beklerseniz zaten bu ekran kartlı versiyonlar artacaktır.Yakında z580 e koyarlar ya da z590 filan çıkar GT650M li. Veya Asus N56 düşünebilirsiniz hemde 1080p ekran. 1366x768 gerçekten yetersiz.Fiyat farkı sadece bunlar için değil aynı zamanda i7 almış da oluyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

quote:

içinde yüklü olan Win8 single language sürümü bende.muhtemelen sende de öyle fakat ingilizce ve bu yüzden başka dil eklenemiyor. Crack kullanmak suretiyle yeni istediğin bi sürüm indirip kurmalısın dostum. Aksi taktirde aldığın yere gidip yeni bir windows istemen gerekli

arkadaşım senin kullandığın crack'in linkini gönderebilir misin, bir de orijinalliğine zarar verir mi?

Ben şu an crack kullanmadım ama silip aynı win8i bile yüklesem crack yapmak zorunda kalacağım. Bahsettiğim buydu.Win8 için hangi crack kesin çalışır bir bilgim yok.
  • aha z500 için an itibariyle gold'da da "geçici olarak temin edilememektedir" yazmışlar. noluyoz lan?

ayrıca evet kardeşim 645m muhteşem bir ekran kartı değil ancak o dediğin ekran kartlarına sahip laptopların fiyatı minimum 1700'den başlayacak. o da minimum yani.. ben ve benim gibi 1300-1400 civarı laptop arayanlar için z500 ideal bence. fps değerleri de gayet başarılı. i5 işlemci de, i7'den daha tercih edilebilir bir işlemci. i7 cihazı çok kasıyor ve yoruyor. i5 ile arasında da aman aman bir fark yok. özellikle oyun oynayacakların i5'i tercih etmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koltar

selam arkadaşlar. ben de 3 gün önce lenovo z580 almaya karar verdim. o zaman karar verdiğim bilgisayar pcdepo.com'da 1.236 liraydı ancak 1,5 gün içinde kur fiyatları yüzünden 1.306 liraya fırlamış. ben de o sebepten beklemeye karar vermişken bilgisayarı almayı düşündüğüm sitede z500 modelini gördüm ve fiyat/kalite açısından mükemmel buldum. fiyatı 1.333 liraydı. ancak stoklarda yok yazıyordu. sora siteyi aradım bu konuda bir şey yapamayacaklarını, sadece beklemem gerektiğini söylediler. ben de bunun üzerine başka sitelerde araştırmaya başladım. ve bilgisayarı gold'da gördüm. ama fiyatı 1.600 lira. ve win 8'li. şu an için başka da hiç bir sitede yok.

ben de lenovo türkiye'yi aradım. dedim ki "arkadaşım, birincisi bu bilgisayarı darty gibi, gold gibi mağaza olduğu için pahalıya satan yerler haricinde novabilgisayar ve pcdepo gibi yerlere de verin, ikincisi windows 8 nereden çıktı? free-dos lu olanı verin lütfen, yoksa üretip piyasaya sürün ya da en azından bir mağazaya gönderin ben alayım" dedim. malum işin içinde windows girince fiyat 180 lira artıyor gereksiz. üstelik lenovo'nun bütün modellerinde free-dos alternatifi var. bunda neden yok? son derece abuk sabuk bişi.

ancak bana çok doyurucu bir cevap vermediler. numaramı ve mailimi aldılar ve beni yetkili bir kişinin arayıp bilgilendireceğini söylediler. taleplerimi ilettiler.

bu sabah pcdepo'da z500 modelinin tamamen kalktığını gördüm.

yani şu an elimizde ne var:

1- ben z580'e (8gb ram 500 gb hdd nvidia630) 1300 verirken ve z500'ün fiyatını bir kere 1333 görmüşken, gold'a falan 1600 vermem. hele windows 8'li halini hiç almam. illa yalnızca gold'da ve windows8'l hali piyasada olacaksa gider z580 alırım. gold'a free-dos versinler 1400'e alalım.

2- velakin 1tb hdd sevdasında değilim ama nvidia 645m ile 630m arasında uçurum var. arasında pek bir fark yok diyen arkadaş, yukarda başka bir arkadaşın link verdiği fps değerleri tablosundan aradaki büyük farkı görebilir. oyun oynayacaklar için bu çok önemli.

3- şu durumda biraz daha beklemekten başka çare görünmüyor. 1400'den fazlasını hayatta vermem, zaten veremem ben o ayrı.

http://www.pcdepo.com/lenovo-z500-59-352523-notebook-urun8901.html
  • bu bilgisayarı freedos alsam win7 yüklesem herhangi bi sorun yaşar mıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlkyy

bu bilgisayarı freedos alsam win7 yüklesem herhangi bi sorun yaşar mıyım

yaşamazsın zaten ben alınca urune 120 gb ssd takıp wınd 8 + wın 7 dual bot kullanacam

bu arada arkadaşlar oyun performansını merak eden benım acer ın konusuna baksın 2 ekran kartıda aynı sadece bıraz hızı dusuk gt640m ın ben vatan ıade edıp bu urunu alacam ,
    bu arada konuyu açan arkadaş anakart ve ekran kartı ısısı 30 dk dan sonra 90 dereceyı göruyor mu ?
    benım derdım mesela benım notebookta ekran akrtının sogutucu blogu olmadıgından cabuk ısınıyor anakart ıle bu urun kalın kasa oldugundan muhtemelen bakır sogutucu blok konmuştur ?

turkıyedekı z500 lerde ısıksız klavye olması ımkansız bır yolunu bulmalı bu urunu alma nedenlerım arasında klavye 1. sırada,

z500 golda gelmış fakat bıttık, bırdaha gelmesı 2 haftayı bulur mu pc depoya felan ? kaldı kı pyasada hıc gırmeyen y400 y500 bıle aralık sonuna gelır dıyorlar bu urun daha erken gelmesı lazım degılmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castiel -- 8 Aralık 2012; 22:42:25 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

quote:

Klavyede aydınlatma hiç yok galiba.olsa bulmak bu kadar zor olmazdı :) :)
    ekran parlaklığı artırıp azaltma özelliğinin çalışmaması neden oldu bulamadım.Yüklediğim herşeyi sildim yine çalışmamaya devam etti.Sistem geri yükleme yaptım program yüklemeye korkuyorum.
    Açılışta Gesture api çalışmayı durdurdu hata iletisi alıyorum.
    LEnovo İntelligent Touchpad programı çalışmıyor hata veriyor.Çok saçma problemler var bunun gibi.Hepsi yazılımsal diye sorun etmiyorum da donanımsal performansı etkiliyor nihayetinde.Belki bi ara Win7 yükler denerim onda hata almama umuduyla...

format atıldığında yasal olarak tekrar w8 yükleniyor mu?

Şu anki Win( lisanslı görünüyor fakat hangi anahtar kod ile lisanslandığı görünmüyor.Yanında herhangi bir anahtarda verilmediği için format atılacak olursa nasıl lisanslanır bilmiyorum.Office 2010 da yüklü mesela açmak isteğimde anahtar istiyor ama yok.Yine crack yapıp kullanılacak gibi görünüyor.

onun yerıne en basıtı hocam dual bot kurmanız, hem wındows 8 lısansınız zarar görmez hemde wındows 7 yı denemeıs olursunuz,
    ayrıca wındows 8 ın kendı kendıne format atma özelllıgı var, lısans key kaybolmadan fabrıka ayarlarına dönuyor sıfırdan
    bu arada, farklı programlarla wın8 key ınızı ogrenebılırsınız
  • Lenovo Z500 Stoklara gireli ne zaman olduda hemen kalktı hala anlam veremedim gitti.

Leptonunuz hayırlı ve uğurlu olsun ama kasası benim tahminlerime göre Metal kaplama kasa gibi gleiyor ama siz ne düşünüyorsunuz ? Bu leptopta klavye aydınlatması var diyorlar ama Niye yok ? Bunun bir tuş kombinasyonu vardı onu unuttum ben hangisiydi bilmiyorum yazılımla ilgili olmaması lazımdı fakat ki velakin efendime söyliyeyim leptop piyasaya sürülmeden önce driverlerinde içinde hazır gönderilmesi Gerekmiyormuydu ?

Anlatığınıza göre pek memnun kalmamışsnız üründen tek sıkıntısı zaten Driverlerle alakalıdır internette olmayan şeyi nasıl piyasaya sürerler aklım almadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

Lenovo Z500 Stoklara gireli ne zaman olduda hemen kalktı hala anlam veremedim gitti.

Leptonunuz hayırlı ve uğurlu olsun ama kasası benim tahminlerime göre Metal kaplama kasa gibi gleiyor ama siz ne düşünüyorsunuz ? Bu leptopta klavye aydınlatması var diyorlar ama Niye yok ? Bunun bir tuş kombinasyonu vardı onu unuttum ben hangisiydi bilmiyorum yazılımla ilgili olmaması lazımdı fakat ki velakin efendime söyliyeyim leptop piyasaya sürülmeden önce driverlerinde içinde hazır gönderilmesi Gerekmiyormuydu ?

Anlatığınıza göre pek memnun kalmamışsnız üründen tek sıkıntısı zaten Driverlerle alakalıdır internette olmayan şeyi nasıl piyasaya sürerler aklım almadı.

Klavye aydınlatması kısayolunu Fn+Space diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.