- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ADAC Kış Lastiği Test Sonuçları
116 Cevap45591 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4680 Mesaj
11 Ekim 2012; 17:09:26 

Merhaba arkadaşlar ;

Bu konuda ADAC'ın kış lastikleri üzerinde yapmış olduğu testin sonuçlarını paylaşıyorum. Şu anda kış lastiği almayı düşünen fakat marka ve modeli kesinleştiremeyenlere yardımcı olacağı kanaatindeyim. Test sayfasınıın hem orjinal dil olan Almanca hem de Google aracılığı ile çevirdiğim Türkçe versiyonuna verdiğim bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

> Orjinal Kaynak
> Türkçe Kaynak (Not : Çeviri hatalarından Google sorumludur. )

Test, farklı ebatlar için farklı sonuçlar vermektedir. Bunun için alacağınız lastiğin ebatına uygun olan teste bakmanızı tavsiye ederim. Eğer sizin ölçünüz bu tablolar içinde yer almıyorsa, en yakın olan tablo, sizin için fikir verici olabilir.

Testte değerledirme kısmında yer alan işaretlerin açıklamalarıysa şu şekildedir.

[size=4]TEST SONUÇLARI

Önemli Not : Testlerin tamamında düşük değerler daha iyidir.

0

0

0

0

0

0

-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LionTech16 -- 12 Ekim 2012; 14:22:49 >

>> Dizel partikül filtresi (DPF) ve EGR'yi lütfen iptal ettirmeyin, insan sağlığı birkaç bin liradan çok daha değerlidir...
Hiçbir yakıt tasarruf cihazına inanmayın, dolandırıcılara para kaptırmayın ! Çocuğunuzun rızkı cebinizde kalsın...

1912 Mesaj
11 Ekim 2012; 17:16:48 

continin TS serisi iyi güzelde goodyearın UG8 le arasında en ucuz ebat lastikte, lastik başına ortalama 50 lira fark var, 4 lastikte 200 lira eder, ciddi fark yapar, büyük ebatlara geçtikçe makas daha da açılacaktır, bu yüzden goodyear hem iyi hemde ekonomik lastik olarak öne çıkıyor, neden conti ile goodyear arasında gidip geliyorum, çünkü bu iki kış lastiğinin yakıt tüketimine olumsuz etkisi olmuyor ...

" Ö l ü m _ O l m a s ı n _ R e z i l l i k _ Ç e k i l i r ! "

4680 Mesaj
11 Ekim 2012; 17:19:05 

quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

continin TS serisi iyi güzelde goodyearın UG8 le arasında en ucuz ebat lastikte, lastik başına ortalama 50 lira fark var, 4 lastikte 200 lira eder, ciddi fark yapar, büyük ebatlara geçtikçe makas daha da açılacaktır, bu yüzden goodyear hem iyi hemde ekonomik lastik olarak öne çıkıyor, neden conti ile goodyear arasında gidip geliyorum, çünkü bu iki kış lastiğinin yakıt tüketimine olumsuz etkisi olmuyor ...

Paylaştığım diğer ''LASTİKLER" /Ebatlar/Konfor/Performans/Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER'' konusundansa bu konunun sizin için daha faydalı olduğu kanaatindeyim.

>> Dizel partikül filtresi (DPF) ve EGR'yi lütfen iptal ettirmeyin, insan sağlığı birkaç bin liradan çok daha değerlidir...
Hiçbir yakıt tasarruf cihazına inanmayın, dolandırıcılara para kaptırmayın ! Çocuğunuzun rızkı cebinizde kalsın...

1912 Mesaj
11 Ekim 2012; 17:22:56 

quote:

Orijinalden alıntı: LionTech16

Paylaştığım diğer ''LASTİKLER" /Ebatlar/Konfor/Performans/Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER'' konusundansa bu konunun sizin için daha faydalı olduğu kanaatindeyim.

Teşekkürler, Bir bakınayım, düşündüğüm şeyi bulabilecekmiyim, hem alırken ucuz, hem tüketimde ekonomik, hemde bir kış lastiği arıyorum

Varsa bilginiz size zahmet yazıverin, 175 65 14 kış lastiği arıyorum, ama dediğim gibi yakıt tüketimine olumsuz etkisi olmayacak ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electro_g -- 11 Ekim 2012; 17:24:57 >

" Ö l ü m _ O l m a s ı n _ R e z i l l i k _ Ç e k i l i r ! "

1482 Mesaj
11 Ekim 2012; 17:45:19 

Paylaşımınız için teşekkür ediyorum. Elinize sağlık

In my beginning is my end.

4680 Mesaj
11 Ekim 2012; 17:56:17 

quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

Teşekkürler, Bir bakınayım, düşündüğüm şeyi bulabilecekmiyim, hem alırken ucuz, hem tüketimde ekonomik, hemde bir kış lastiği arıyorum

Varsa bilginiz size zahmet yazıverin, 175 65 14 kış lastiği arıyorum, ama dediğim gibi yakıt tüketimine olumsuz etkisi olmayacak ...

Bu konuda size pek yardımım olmaz zannediyorum. Ben de arayıştayım çünkü.

quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Paylaşımınız için teşekkür ediyorum. Elinize sağlık

Ben teşekkür ederim.

4680 Mesaj
12 Ekim 2012; 14:13:16 

Güncelleyelim.

2755 Mesaj
12 Ekim 2012; 15:29:13 

Ben bridgestone lm 32 almıştım 205 60 16. Burada 55 yanak olanın verileri diğerlerinin gerisinde. Benim aldığım ebatta da farklı olmaz herhalde. Daha satın almadığım için değiştireyim ben onu michelin ile o zaman. Aldığım bir şeyde sorunsuz olsun ya.

Bu ülkede yaşamanın bedeli bu kadar ağır olmamalı

8011 Mesaj
12 Ekim 2012; 15:39:21 

çok faydalı bir konu olmuş , paylaşım için teşekkürler .

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

4680 Mesaj
12 Ekim 2012; 16:36:03 

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Ben bridgestone lm 32 almıştım 205 60 16. Burada 55 yanak olanın verileri diğerlerinin gerisinde. Benim aldığım ebatta da farklı olmaz herhalde. Daha satın almadığım için değiştireyim ben onu michelin ile o zaman. Aldığım bir şeyde sorunsuz olsun ya.

Çok büyük bir fark olacağını zannetmiyorum. Çok yakın ebatlarda test değerleri arasında uçurum yok.

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

çok faydalı bir konu olmuş , paylaşım için teşekkürler .

Ben teşekkür ederim. Bu konuya ihtiyaç olduğunu düşünmüştüm.

6759 Mesaj
12 Ekim 2012; 16:46:47 

Teşekkürler. Çok faydalı bir paylaşım.
Yalnız Nokian'ın kış lastikleri konusunda Alman'lardan geride olması tesadüf müdür, yoksa ADAC'ın Alman olmasından mıdır?

Özellikle Continental'in hem en iyi tutunmada, hem de en düşük yuvarlanma direncinde zirvelerde olması ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optiarc -- 12 Ekim 2012; 16:50:16 >

4680 Mesaj
12 Ekim 2012; 20:02:12 

quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

Teşekkürler. Çok faydalı bir paylaşım.
Yalnız Nokian'ın kış lastikleri konusunda Alman'lardan geride olması tesadüf müdür, yoksa ADAC'ın Alman olmasından mıdır?

Özellikle Continental'in hem en iyi tutunmada, hem de en düşük yuvarlanma direncinde zirvelerde olması ilginç.

Böyle birşey olabileceğine pek ihtimal vermiyorum. Sanırım bu konuda bahsi geçen lastikleri kullananlar testin doğruluğunu teyit etme konusunda yorumlarını yazabilirler.

Bir de bu verdiğim testlerin sadece kış lastikleri üzerinde yapılan testler olduğunu unutmamak gerekir.

Fakat şimdi baktım, yaz lastikleri testleri dahil birçok testte zirvede yer alıyor.

Kullanıcı yorumlarının çok faydası olur bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LionTech16 -- 12 Ekim 2012; 20:03:22 >

1541 Mesaj
12 Ekim 2012; 20:04:03 

elinize sağlık,farklı ebatlarda neden farklı sonuçlar çıkıyor acaba ?

Sony Nex-6 sel-1650mm ,sel-50F18 , Canon FD 50mm 1.4

1580 Mesaj
12 Ekim 2012; 20:29:44 

Kış lastiğinde belirleyici olanın ıslak zemin performansı olduğunu okumuştum.
Adac lastik testlerinde ilk baktığım adreslerden.Yalnız otomobil testleri konusunda aynı düşüncede değilim.

940 Mesaj
12 Ekim 2012; 21:32:24 

bugün 4 tane 185/65 r15 good year ultragrip 8 almış babam.
iyi lastiğe benziyor bakalım hayırlısı.
1 haftaya taktırırım sanırım

4680 Mesaj
12 Ekim 2012; 21:47:50 

quote:

Orijinalden alıntı: tyll

elinize sağlık,farklı ebatlarda neden farklı sonuçlar çıkıyor acaba ?

Bunun sebebinin hem geometrik farklılık hem de farklı ebat lastiklerin farklı tip araçlarda kullanılması sebebiyle başta yük ve hız indeksleri gibi nedenlerden dolayı malzeme yapılarının değişikliğinden dolayıdır diye düşünüyorum. Testteki lastiklerin bazıları SUV lara aitken, bazıları ise binek araçların olmasına rağmen farklı hız indeksine sahip. Bunun sebebi budur diye düşünüyorum. Bu konuda daha iyi bir fikri olan varsa ya da işin doğrusunu bilen varsa düzeltebilir, böylece işin doğrusunu öğrenmiş oluruz.

quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Kış lastiğinde belirleyici olanın ıslak zemin performansı olduğunu okumuştum.
Adac lastik testlerinde ilk baktığım adreslerden.Yalnız otomobil testleri konusunda aynı düşüncede değilim.

Doğrudur. Bu yüzden test değerlendirmesinde farklı zeminlerin toplam puanda ağırlık oranları farklı. Toplam puana en fazla etki eden lastiğin ıslak zemin performansı.

Kuru zemin : %15
Islak Zemin : %30
Karlı Zemin : %20
Buzlu zemin : %10

1078 Mesaj
13 Ekim 2012; 0:43:11 

Kış lastiği araştırıyordum bende 205/55/16 goodyear ug8 almayı düşünüyordum ama sanırım continental ts 850 ye yönelicem.

2012 Der Golf 1.6 Benziner 102PS Trendline 5-Gang

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2003 Üyesi.

KATHREIN UFS 913 TWİN HD PVR

4680 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:21:26 

Güncelleyelim.

4182 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:25:33 

Continentaller yine döktürmüş. Ama bu fiyatlarla tercih sebebi olmaz.

Edit: Fiyatlar baz alınınca Goodyear Ultragrip 8 f/p açısından en iyisi sanırım ülkemiz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 13 Ekim 2012; 21:43:09 >

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

6318 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:39:05 

185/65 R15'te Goodyear UltraGrip 8 yerine Ultragrip7+ neden kullanılmış onu merak ettim

Düz mantıkla UG8 , UG7+ dan iyidir diyebilir miyiz

Otopark.com - Haber Editörü
2013 VW Golf 7 1.2 TSI Comfortline // Mazota tepki olarak devam ediyor!
MacBook Pro 13" Retina
Canon EOS 7D + Canon 16-35mm f2.8 L II USM + Canon 24-105 mm f/4 L IS USM + Sigma 50mm 1.4 EX DG HSM

4680 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:44:26 

quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

185/65 R15'te Goodyear UltraGrip 8 yerine Ultragrip7+ neden kullanılmış onu merak ettim

Düz mantıkla UG8 , UG7+ dan iyidir diyebilir miyiz

O ebatın testi 2010 senesine ait. Bu yüzden.

http://www.adac.de/info...sts/reifen/default.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LionTech16 -- 13 Ekim 2012; 21:45:34 >

1053 Mesaj
30 Ekim 2012; 11:31:40 

Bir önceki lastiklerim Nokian WRG2 idi.
İlk sene iyiydi de sonrasında performans düşüklüğü yaşadım.
Sonraki aldığım lastikler ise. 205/55/16 ebatta Goodyear UG8 oldu. Continental in testlerde birinci geldiğini biliyordum.. Ancak lastiğin o yıl üretilenini bulamadım..
Michelin e ısınamadım yıllardır.. Desenleride birbirine yakındı.
Geçen sene zincirsiz olarak heryere gittim. Sadece evin giriş cıkısında problem yasadım dik bir rampa vardı.. Onun nedenide aracım önden çekişli oldugundan.. O problemide geri geri kullanarak buldum :)

Bu gecen seneden bir resim..
Lastiğin kalitesini acıklıyordur.
0

« LG G2 & Sennheiser CX300-II »
« Honda Civic "13 Elegance Eco - Honda PCX "12 »

983 Mesaj
30 Ekim 2012; 11:44:57 

Bende gecen yıl Ford focus aracıma ayrıca jant ve kislik lastik seklinde kombinasyon yaptım ve tercihim Goodyear ug8 oldu. Kullandığım en iyi kar lastiği oldu diyebilirim. 205/55/16 ebatta birçok lastik ederinden cok fazla fiyata satilirken, gecen yıl ug8 lastik alana navigasyon hediye diye kampanya vardı. Kampanya ile birlikte pihrana stinger 4.3 " lik navigasyon da hediye olarak geldi. Navigasyonun ederini lastikten çıkarırsam lastikler 400 tl gibi komik bir fiyata gelmişti o zaman. Lastiklere de tanıdık vasıtası ile cok uyguna almıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2011 ford focus 109 hp tdci. iphone 4, hp compq presario 2,2 ghz dual core

1118 Mesaj
30 Ekim 2012; 13:07:04 

Bence tercih edilebilecek en iyi kış lastiği yaşadığınız bölgeye göre değişir.

istanbul %90 ı sadece ıslak zemin performansına göre kış lastiği tercih edilebilir.

Ben ankarada yaşadığım için karlı yolda kullanıyorum daha çok bu yüzden ug8 i seçtim.Özellikle karlı ve buzlu virajlarda bu lastik kıraldır.

Testler gösteriyor ki,yer etmiş markalarda kış performansı %5 den fazla farketmiyor hepsi aynıdır.

Yalnız, kumho,federal,formula,hancook,petlas gibi markalar baya geriden geliyor nedense.

Cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim.
[İmam-ı Azam]

4046 Mesaj
30 Ekim 2012; 13:20:01 

Kış lastiğini bilmiyorum ama Continental Premium Contact serisi ciddi anlamda çok iyi bir lastik.

Biraz daha uygun olsa iyi olur ancak ben başka lastik bundan sonra kullanmam diye düşünüyorum özellikle ıslak zeminde verdiği performans çok iyi tavsiye ederim.

1053 Mesaj
7 Kasım 2012; 13:00:32 

quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

Kış lastiğini bilmiyorum ama Continental Premium Contact serisi ciddi anlamda çok iyi bir lastik.

Biraz daha uygun olsa iyi olur ancak ben başka lastik bundan sonra kullanmam diye düşünüyorum özellikle ıslak zeminde verdiği performans çok iyi tavsiye ederim.

Continental Premium Contact 2 var aracın üzerinde oem.
30.000 km yaptım.
facia durumdalar.
ıslak zemin virajlarda arkası atiyor aracın ki bağımsız süspansiyon var civic de.

« LG G2 & Sennheiser CX300-II »
« Honda Civic "13 Elegance Eco - Honda PCX "12 »

4046 Mesaj
7 Kasım 2012; 13:17:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih!

30.000 km yaptım.
facia durumdalar.
ıslak zemin virajlarda arkası atiyor aracın ki bağımsız süspansiyon var civic de.

Aynı lastiği bende kullanıyorum 45 bin km'de ayrıca 4 sene oldu yakın zamanda değiştireceğim Premium contact5 ile.

Ancak bendeki durum sizdekinin tam tersi ıslak zeminde ciddi anlamda memnunum lastiklerden sizin araç C sınıfı benim araç B sınıfı bir araç buna rağmen sorun yaşamadım diyebilirim.

1482 Mesaj
7 Kasım 2012; 13:20:51 

quote:

Güncelleyelim.

Hocam yuvarlanma direnci nedir?

2012 Citroén C4 1.6 e-HDI MCP Confort Plus Beyaz

4680 Mesaj
7 Kasım 2012; 13:23:18 

quote:

Orijinalden alıntı: fenermaniac

Hocam yuvarlanma direnci nedir?

Diğer konumda mevcut.

''LASTİKLER" | Ebatlar | Konfor | Performans | Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER

1482 Mesaj
7 Kasım 2012; 15:40:29 

quote:

Diğer konumda mevcut.

''LASTİKLER" | Ebatlar | Konfor | Performans | Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER

Sayenizde epey teknik bilgi elde ettik. Paylaşımlar için teşekkürler hocam.

4680 Mesaj
7 Kasım 2012; 15:41:59 

quote:

Sayenizde epey teknik bilgi elde ettik. Paylaşımlar için teşekkürler hocam.

Rica ederim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Kasım 2012; 16:13:56 

gürültü ömür ü puanlamaya katmanın anlamı yok bence.

%30 kuru %40 ıslak %30 kar buna göre puanlama benim için daha mantıklı.

buzda zaten hepsi danseder :)

tabloları derinlemesine yorumlayacak bir lastik uzmanı bekleniyor konuya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiser şoze -- 7 Kasım 2012; 16:32:20 >

Uzaklaştırılmış
7 Kasım 2012; 16:15:48 

Michelin alpin a4 diyorum

Son derece memnunum

4680 Mesaj
7 Kasım 2012; 16:20:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

gürültü ömür ü puanlamaya katmanın anlamı yok bence.

%30 kuru %40 ıslak %30 kar buna göre puanlama benim için daha mantıklı.

buzda zaten hepsi danseder :)

tablaları derinlemesine yorumlayacak bir lastik uzmanı bekleniyor konuya.

Nasıl bir yorum bekliyorsunuz?

1634 Mesaj
7 Kasım 2012; 16:26:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih!

30.000 km yaptım.
facia durumdalar.

Bende de Civic var ve üzerinde contact 2 ler vardı.Araç 20 bin km olmadan ve dişleri de çok iyi olmasına rağmen rezaletti ve 4 lastiği de değiştirdim.

2010 Civic Elegance OV Next 525 // LG 47LW450U // Lumia 925

***İnsanlar dünyada uykudadırlar,Ölünce uyanırlar!!!

Uzaklaştırılmış
7 Kasım 2012; 16:41:28 

quote:

Nasıl bir yorum bekliyorsunuz?

mesela buz performansı nasıl değerlendiriliyor. 50km hızla ani frenle durma mesafesimi yoksa buz üzerinde viraj alırken aracın kaymadan dönebileceği virajın yarıçapımı.

yuvarlanma direnci düşük bir lastiğin durma mesafesinin kısa olacağına ben inanmıyorum.ama bazı puanlarda bunun tersi olduğu ortada.
hem az yaksın hem çok yol tutsun. conti michelin dunlop arasında bu kaadr fark olmaz diye düşünüyorum.

4680 Mesaj
7 Kasım 2012; 17:31:47 

quote:

mesela buz performansı nasıl değerlendiriliyor. 50km hızla ani frenle durma mesafesimi yoksa buz üzerinde viraj alırken aracın kaymadan dönebileceği virajın yarıçapımı.

yuvarlanma direnci düşük bir lastiğin durma mesafesinin kısa olacağına ben inanmıyorum.ama bazı puanlarda bunun tersi olduğu ortada.
hem az yaksın hem çok yol tutsun. conti michelin dunlop arasında bu kaadr fark olmaz diye düşünüyorum.

Testin nasıl yapıldığını bilmiyorum açıkçası.

1654 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
olorinthewhite
7 Kasım 2012; 17:39:54 

Güzel paylaşım. TŞK...

Seat Exeo Style

Uzaklaştırılmış
7 Kasım 2012; 19:28:18 

http://www.mytyres.co.u...t=P&dsco=110&sowigan=Wi

alpin a4 70 db

http://www.mytyres.co.u...t=P&dsco=110&sowigan=Wi

conti 72 db

205/55/16

adac testinde gürültü seviyesine baktığımızda her nasılsa conti michelinden daha az gürültülü bulunmuş alman olmasının etkisi varmı diye düşenmeden edemiyorum.

lastik etiketleme çok iyi oldu.reklamla lastik satamayacaklar artık .

siteyi incelemnizi öneririm.hemen her lastik var.çok ucuz adını bile bilmediğimiz markalar . 2 katı fiyata satılan conti dunloptan çok daha iyi ıslak tutuşa sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiser şoze -- 7 Kasım 2012; 19:44:58 >

67 Mesaj
9 Kasım 2012; 2:45:27 

quote:

Orijinalden alıntı: rhetorical

Kış lastiği araştırıyordum bende 205/55/16 goodyear ug8 almayı düşünüyordum ama sanırım continental ts 850 ye yönelicem.

Bende aynı fikirdeyim. Napmalı Acaba??

9350 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
TechZone
9 Kasım 2012; 2:49:42 

ben Conti TS850 alacağım.. zamanı da geldi zaten..

67 Mesaj
9 Kasım 2012; 3:20:09 

Ben Ankara'dayım. Ankarada alacak arkadaşlarla haberleşebiliriz. Conti ile Ug8 arasında 4 lastikte toplam 120 TL fark var gördüğüm kadarıyla. Birde ug8 geçen sene navigasyon vermiş sanırım bu sene hediye yok hiçbirinde.

1482 Mesaj
9 Kasım 2012; 8:15:20 

quote:

Orijinalden alıntı: windwind

Ben Ankara'dayım. Ankarada alacak arkadaşlarla haberleşebiliriz. Conti ile Ug8 arasında 4 lastikte toplam 120 TL fark var gördüğüm kadarıyla. Birde ug8 geçen sene navigasyon vermiş sanırım bu sene hediye yok hiçbirinde.

Con. TS850 240 Tl, good year ug8 e 210 tl fiyat aldım. Bulunduğum yerde ki en uygun fiyatlar bunlar. 4 lastik de 120 TL. Hadi onu da hallederiz de ug8 3 ay ertelemeli 8 taksit yaparken, TS850 satan yer 6 taksitten fazla yapamıyor.

Peki bu kadar farka değer mi?
Kullanıcı olarak ben kalite olarak yakın görünen bu 2 lastik arasında ki farkı hissedebilir miyim?

67 Mesaj
9 Kasım 2012; 10:11:07 

quote:

Con. TS850 240 Tl, good year ug8 e 210 tl fiyat aldım. Bulunduğum yerde ki en uygun fiyatlar bunlar. 4 lastik de 120 TL. Hadi onu da hallederiz de ug8 3 ay ertelemeli 8 taksit yaparken, TS850 satan yer 6 taksitten fazla yapamıyor.

Peki bu kadar farka değer mi?
Kullanıcı olarak ben kalite olarak yakın görünen bu 2 lastik arasında ki farkı hissedebilir miyim?

Benim conti ile ug8 arasında kararsız kalmamdaki etkenler,

1.Arabamın üzerinde gelen good year 4 mevsim lastiklerin hiç güven vermemesi

2.Conti nin testlerde birinci çıkması

3.Volvo gibi güvenlikle övünen araçların conti lastik kullanması

Ama işin garibi ug8 için hiç olumsuz yorum okumadım, kullananlar çok memnun kalmışlar( yol tutuşu vb.) Siz eğer conti tamam budur diyorsanız ve de kışın geziyorsanız (şehirlerarası yol gibi), yada günlük izlediğiniz güzergah bayırları çok olan bir güzergah ise 120 TL bence gözardı edilir. Ama bu yazdıklarım söz konusu değilse ug8 içinde olumsuz yorum yapan yok deyip 120 TL de cepte bırakılabilir.

Uzaklaştırılmış
9 Kasım 2012; 10:45:34 

quote:

Benim conti ile ug8 arasında kararsız kalmamdaki etkenler,

1.Arabamın üzerinde gelen good year 4 mevsim lastiklerin hiç güven vermemesi

2.Conti nin testlerde birinci çıkması

3.Volvo gibi güvenlikle övünen araçların conti lastik kullanması

Ama işin garibi ug8 için hiç olumsuz yorum okumadım, kullananlar çok memnun kalmışlar( yol tutuşu vb.) Siz eğer conti tamam budur diyorsanız ve de kışın geziyorsanız (şehirlerarası yol gibi), yada günlük izlediğiniz güzergah bayırları çok olan bir güzergah ise 120 TL bence gözardı edilir. Ama bu yazdıklarım söz konusu değilse ug8 içinde olumsuz yorum yapan yok deyip 120 TL de cepte bırakılabilir.

mümessil arkadaşlarım var . her kış sıfır lastik gelir onlara .çünkü yılda ortalama 100 bin yaparlar.ug8den memnun olmayan yok onlardada. taze karda 100km hızla çok iyi yol tuttuğunu rahatlıkla durabildiklerini söylüyorlar.

67 Mesaj
9 Kasım 2012; 11:03:22 

quote:

mümessil arkadaşlarım var . her kış sıfır lastik gelir onlara .çünkü yılda ortalama 100 bin yaparlar.ug8den memnun olmayan yok onlardada. taze karda 100km hızla çok iyi yol tuttuğunu rahatlıkla durabildiklerini söylüyorlar.

mümesiller birde hızlı kullanırlar hocam. o zaman alalım 4 adet ug8. Ama nedense bu sene hiç hediye kampanyası yapmayacak sanırsam good year

1482 Mesaj
10 Kasım 2012; 9:55:10 

quote:

mümesiller birde hızlı kullanırlar hocam. o zaman alalım 4 adet ug8. Ama nedense bu sene hiç hediye kampanyası yapmayacak sanırsam good year

Bende ug8 almaya karar verdim hocam. Başka testlere filan da baktım lastik hep başarılı görünüyor. Kananl olmamasından dolayı su birikintilerinde sıkıntı olur mu diye merak ettim ama kullanıcılar hep memnun.

4459 Mesaj
10 Kasım 2012; 21:17:43 

Bugün kış lastiği alacaktım ve sabahtan gördüm konuyu.
Lastik ebatlarım 215/65/16 tabloda Bridgestone Blizzak üst sırada ama bulunduğum yerde bu lastiği bulamadım. Tabloda nötr görünmesine rağmen Goodyear UG8 + aldım. 1200 TL 10 taksit ve mont hediyeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker67 -- 10 Kasım 2012; 21:20:05 >

4459 Mesaj
10 Kasım 2012; 23:05:58 

Uyarılar gelmeye başladı!

3 bölge için kar uyarısı!
Hafta sonunda görülecek yağışların; Karadeniz'in iç kesimlerinin, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin edildiği belirtilen açıklamada, kuvvetli yağışın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı can ve mal emniyeti için vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
http://www.haberturk.co...-bolge-icin-kar-uyarisi

4680 Mesaj
11 Kasım 2012; 0:38:25