Şimdi Ara

Lenovo Vibe z2pro(k920pro) (28.05.2016) TR Modu / 4.5G / VR box video / CMrom / Unbrick / imei / root / radyo (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.176
Cevap
22
Favori
52.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefonum MiPHONE ile UNBRİCK İŞLEMİ sırasında hata verdi ve şuan hiçibir tepki vermiyor. güç tuşu ses tuşları şarj ve usb bağlantı dahil hiçbirşeye tepki vermiyor. ne yapmam lazım ne olur yardım edin
  • hocam iyi günler lenovo k920 cihazımı 2. el olarak aldım cihaz yurtiçi 5.1 surumu yuklu sizin yazınızda paylaştığınız 7.1 surumunu yuklemek istiyorum nasıl yapacağım cunku yazınızda yurt dışı cıhazlar ıcın anlatım var ısın ıcınden cıkamadım yardımcı olursanız sevınırım ılk defa yapacagım bu ıslemı benım cıhazda IMEI problemı olmaz dıye dusunuyorum kendı IMEI ını kullanabılırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • furqanzul83 F kullanıcısına yanıt
    telefonun hayırlı olsun.

sanırım bir yanlış anlaşılma var. Android v7.1 orjinal rom değil. orjinalde android v5.1.1 s288 son sürüm.

illa android 7'ye geçeceksen konuyu okuyarak işlem yapabilirsin. cihazının yurtiçi veya yurtdışı olması önemli değil.

imei kaybolması olmaz.

anroid v7'ye geçeceksen öncelikle BOOTLOADER kilidini kaldırıp (sende açık olabilir), TWRP RECOVERY yükleyip, CİHAZINI SIFIRLAYIP, kurulum yapabilirsin. bu adımlara ait anlatımları ilk mesajda bulabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    daha önce 3tane kullandım, senin yerinde olsam hiç kurcalamam, çünkü bu cihazı güncelleme sorunlu, ya brick olur ya hata verip durur yada kendi kendine resetleme falan yapar, bence biraz tadını çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle 7.1 e geçmeniz için custom rom atmanız lazım.Bir üstteki mesaj da arkadaş bir şeyler den bahsetmiş ama sanırım lineage os kullanmamış.Ben de cihazı aldığım da 5.0.2 vardı ve durduruldu vs. hatalar çok can sıkıyordu.Fakat lineage os yükledikten sonra cihazı satmaktan vazgeçtim.Lineage os yüklemek için öncelikle bootloader kilidini açıp daha sonra twrp yüklemelisiniz.Ondan sonrası çocuk oyuncağı.Lineage os romu indiriyorsunuz daha sonra gapps paketi indiriyorsunuz ve son olarak supersu zip dosyasını indiriyorsunuz.Daha sonra twrp den önce romu sonra gapps paketini daha sonra supersu yu flaşlıyorsunuz.Yeni ve jet gibi cihazın hayırlı olsun

• Beyler sağolun ilgilendiğiniz icin hepinize teşekkür ederim ben Samsung'dan geçtim bu telefon à kendi arayuzu pek hoşuma gitmediği için gerek duydum birde hoşuma gitti bu Lineage os bakalım becerebilirsem yapıcam beceremedim birakicam telefonuda bozmak istemem çok sağolun verdiğiniz bilgiler icin

• Selam arkadaşlar, anakartımı değiştirdim ve IMEI değiştirmek istiyorum ama aygıt yöneticisinde bağlantı noktalarında "HS-USB DIAGNOSTICS" ya da "qualcomm" gibi yazılar belirmiyor. Bütün driverları yükledim, hatta bilgisayar ilk anakartımı aldığım zamanki bilgisayar. 2 farklı bilgisayarda daha denedim, ama sonuç aynı. Bilgisayarlardan ikisi windows 7 32bit, diğeri Windows 10 64bit. TWRP recoveryde 7.1.2 ROM yüklerken kırmızı renk "unable to mount Preload" yazısı vardı ama sistem problemsiz çalışıyor. Sebep bu olabilir mi? İlk sayfada, "11- IMEI NUMARASI DEĞİŞTİRMEK" konusu altındaki *#*#8899#*#* yazdığımda device managerda herhangi bir değişiklik olmuyor. Device managerda görünen sadece cihaz olarak Vibe Z2 Pro ya da K920 görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkantut -- 28 Eylül 2017; 10:6:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mc_hastürk

telefonum MiPHONE ile UNBRİCK İŞLEMİ sırasında hata verdi ve şuan hiçibir tepki vermiyor. güç tuşu ses tuşları şarj ve usb bağlantı dahil hiçbirşeye tepki vermiyor. ne yapmam lazım ne olur yardım edin

Yardım edecek kımse yok mu

• mc_hastürk kullanıcısına yanıt
    Güç tuşuna 2 dakika boyunca bas

• hocam kolay gelsin tekrar şimdi benim cihaz yurt içi ya bu işlemlerden yapmamam gereken varmıdır çin telefonları için anlatılmış ya işlemler aynı mı
    Sizin ki avrupa versiyon o zaman.Sadece bootloader kilidini açarken cn değil de diğer dosyayı indireceksiniz hocam.Diğerleri aynı.

• mc_hastürk kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunun cevabı çok basit.Telefonun arkasını aç ve pil in klipsini çıkar 15sn sonra tak açılacaktır.

• Arkadaşlar, "android 7.1.2 Mokee Rom" kullanıyorum, imei değiştirme işlemini bir türlü yapamadığımdan, telefonu "stock lollipop rom"a döndürmek imei değiştirmeye oradan başlamak istiyorum. Şu an kullandığım romdan, "lollipop stock rom"a nasıl dönüş yapmam gerekir, hangi yolu izlemeliyim?
  • ozkantut O kullanıcısına yanıt
    Qfil ile.
    Yada twrp ile flashlanan stock 288 romlar var internetten araştırırsan bulabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • blntmsl kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :)
  • Çin versiyonunda tek IMEI var, Hex editor'ü açtığımızda da 088A yazdığımızda bu satırı görebiliyoruz. Peki 2. IMEI'yi nereye hangi satıra ekleyeceğiz?
    her iki imei de aynı ise veya sende tekte gözüküyorsa birinciyi bul değiştir, bir daha ara bulduğuna diğer numarayı yaz.

• 088A arattığım zaman başka bulamıyorum ki. Değiştirip kaydettikten sonra 088A olarak arattığımda değiştirdiğim IMEI yi buluyorum, başka yok. Normalde Çin versiyonlarında Hex editor'de bir tane mi bulunuması lazım? Çıkamadım bu işin içinden. Adb'den komutlar yazdıktan sonra "WriteDualIMEI(W+G_eMMC)" programındaki 2 IMEI boşluğuna da eski anakartımdaki kayıtlı IMEI numaramı yazdım ve değişti. Ama, numara çevirdiğim ekranda (phone app) sadece Turkcell butonu var, Vodafone seçeneği yok. Turkcell'den arama yapıp alabiliyorum ama Telsimden sadece arama alabiliyorum.

https://yadi.sk/d/lB2hnuac3Qg8At adresine yedek qcn ekledim.

numara 1 için 088a 11 11 ....

numara 2 için 088a 22 22 ....

yazdım. istersen bunu ekle ve dene. orjinalini yedekle. bakarsın başka problem oluşur.

senin romda farklı sanırım. s288 yükle. hem türkçe hem son sürüm. romun yapısından da kaynaklanıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemmetin -- 17 Aralık 2017; 14:34:37 >
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.