Şimdi Ara

Lenovo Vibe z2pro(k920pro) (28.05.2016) TR Modu / 4.5G / VR box video / CMrom / Unbrick / imei / root / radyo (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.176
Cevap
22
Favori
52.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yardımınız için teşekkür ederim. Verdiğiniz linkteki dosyayı yarın indirip deneyeceğim. Bu arada kullandığım ROM sizin de tavsiye ettiğiniz gibi S288, Qfil ile yüklenebilen versiyonunu internetten bulup yüklemiştim. Qcn dosyasında gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra sonucu buradan yazarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar vibe z2 pro anakart arıyorum. Elinde olan var mı

• Maalesef parça konusunda bilgim yok. Bende de var anakart yanık cihaz. Ayrıca 2 tane de çalışan var. O yüzden elimde tutuyorum onu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar romlar konusunda bir gelişme var mı? güncel rom var mı? custom da olur?
  • raashed21 kullanıcısına yanıt
    https://download.mokeedev.com/?device=kingdom
  • Hocam Gerçekten Allah razı olsun Bu kadar bilgiyi bize sunduğunuz için ÇOK teşekkür ederim. EMEĞİNİZE SAĞLIK.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umit becet1

Hocam Gerçekten Allah razı olsun Bu kadar bilgiyi bize sunduğunuz için ÇOK teşekkür ederim. EMEĞİNİZE SAĞLIK.
    İşine yaramasına sevindim. Allah cümlemizden razı olsun.

• Arkadaşlar ön kameranın hafif sol tarafını bir yere çarpmışım çatlak bile olmamış ancak dokunmatik bozuldu üst taraflar tamamen çalışmıyor alt taraf zorlayınca algılıyor ayrıca tuşlarda bozulmuş. Kendim alıp değiştirmek istiyorum ancak LCD, touch panel, touch screen gibi bölümleri var fiyatlarıda çok değişken acaba hangisini almam gerek bilgisi olan yardım edebilecek var mı ? Telefonun çalışmasında bir sıkıntı yok ekranda çatlak da yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba hocam konuyu canladırmak istedim modem dosyasını güncellemem gerekli ama bi türlü beceremedim uzak bağlantı ile halletme şansın varmı acaba yada bu işlemleri yapabilen bi arkadaşımız varsa yardımcı olabilirmi
  • formula 1 kullanıcısına yanıt
    merhaba lenovo k920 rom yükleme sonrası sim kartları görmüyor yazınızı okudum fakat biraz kafam karıştı açıklamada belirttiğiniz modem flashlama bölümüde Android 5.0.2 için modem-tr.bin ve adb_K920pro.zip dosyalarını nereden indireceğimi bulamadım yardımcı olabilirmisiniz lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfandagtasoglu

merhaba lenovo k920 rom yükleme sonrası sim kartları görmüyor yazınızı okudum fakat biraz kafam karıştı açıklamada belirttiğiniz modem flashlama bölümüde Android 5.0.2 için modem-tr.bin ve adb_K920pro.zip dosyalarını nereden indireceğimi bulamadım yardımcı olabilirmisiniz lütfen
    konunun ilk mesajında yazıyor ama yeniden yazayım.https://yadi.sk/d/aS0TrF0PgQHiU adresine girin.
    lenovo_k920pro klasöründe adb_K920pro.zip dosyası var.
    lenovo_k920pro klasöründeki 5.0.2 klasöründe de modem-tr.bin var.

• bana LENOVO P2 ile ilgili mesaj göndermişsiniz ve sanırım bana buradan ulaştığınız için bu adresi link vermişsiniz. Size özel mesaj ile ulaşmaya çalıştım ama "kullanıcı özel mesaj kabul etmiyor" mesajı aldım. Size ve diğer kullanıcılara yardımcı olabilmek için sorununuzu ve çözümünü bu alanda paylaşıyorum.

SORUN:
    Hocam iyi günler ben Lenovo p2 kullanıyorum android 7 den sonra güncelleme vermedi. Bir kaç defa rom atmayı denedim beceremiyip telefonu neredeysen pert ediyordum. Android 9 kullanmak istiyorum ama rom nasıl atılır bilmiyorum cihazın oem kilidi açık bayadir. Ama yapamıyorum yardımcı olmanız mümkünmu?

ÇÖZÜM:
    custom rom kurmak için ihtiyacın olanlar;
    a) bootloader açmak (sende açıkmış)
    b) twrp revocery yüklemek
    c) uygun rom bulmak

rom olarak tavsiye edebileceklerim; Lineage, Resurrection Remix ve Havoc. Havoc'ta Türkçe dil olmayabilir.
    işlem olarak;
    a) telefonunun yedeğini al,
    b) fastboota geç, twrp yükle,
    c) twrp'ye gir, data dalvik ve data cache yap ve romu yükle.

elinde mutlaka unbrick rom olsun. işler ters giderse orjinal haline geri dönerek yeniden deneyebilirsin.

Bu işlemlerin detayını; bu konunun ilk mesajında anlatım. O mesajı baz alarak işlem yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdemmetin

bana LENOVO P2 ile ilgili mesaj göndermişsiniz ve sanırım bana buradan ulaştığınız için bu adresi link vermişsiniz. Size özel mesaj ile ulaşmaya çalıştım ama "kullanıcı özel mesaj kabul etmiyor" mesajı aldım. Size ve diğer kullanıcılara yardımcı olabilmek için sorununuzu ve çözümünü bu alanda paylaşıyorum.

SORUN:
    Hocam iyi günler ben Lenovo p2 kullanıyorum android 7 den sonra güncelleme vermedi. Bir kaç defa rom atmayı denedim beceremiyip telefonu neredeysen pert ediyordum. Android 9 kullanmak istiyorum ama rom nasıl atılır bilmiyorum cihazın oem kilidi açık bayadir. Ama yapamıyorum yardımcı olmanız mümkünmu?

ÇÖZÜM:
    custom rom kurmak için ihtiyacın olanlar;
    a) bootloader açmak (sende açıkmış)
    b) twrp revocery yüklemek
    c) uygun rom bulmak

rom olarak tavsiye edebileceklerim; Lineage, Resurrection Remix ve Havoc. Havoc'ta Türkçe dil olmayabilir.
    işlem olarak;
    a) telefonunun yedeğini al,
    b) fastboota geç, twrp yükle,
    c) twrp'ye gir, data dalvik ve data cache yap ve romu yükle.

elinde mutlaka unbrick rom olsun. işler ters giderse orjinal haline geri dönerek yeniden deneyebilirsin.

Bu işlemlerin detayını; bu konunun ilk mesajında anlatım. O mesajı baz alarak işlem yapabilirsin.
    Hocam özel mesaj kabulü var profilde. İşte bunları yapamıyorum hocam baya acemiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

Hocam özel mesaj kabulü var profilde. İşte bunları yapamıyorum hocam baya acemiyim.

Alıntıları Göster
    açıkçası tüm işlem adımlarını konularımda belirtiyorum. oldukça detaylı yazıyorum.
    buna rağmen benim işlem yapmamı talep edenlere ücreti mukabilinde destek veriyorum.
    işlemleri birlikte yaparız ve sizde öğrenirsiniz. bir sonraki işlemi kendiniz yaparsınız.

• merhaba arkadaşlar.
    lineage os rom kurmayı düşünüyorum ancak uyumlu güncel sürüm hangisi bulamadım.

• Selamlar daha önce konusu gectimi bilemiyorum,telefonum ( vibe z2 pro) acilista logoyu gösterip mavi ekran oluyor,öyle kaliyor acaba birseyler yapabilirmiyiz onarim acisindan.
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.