Şimdi Ara

Lenovo Vibe z2pro(k920pro) (28.05.2016) TR Modu / 4.5G / VR box video / CMrom / Unbrick / imei / root / radyo (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.176
Cevap
22
Favori
52.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz lineage os yükleyin telefonunuzu daha çok seveceksiniz.Her çarşamba güncelleme de alıyor saat 19 a kadar güncelleme gelmiş oluyor.Yüklerseniz eğer google play den lineage downloander programini da kurun güncelleme kontrolü yaparsaniz ve otomatik kurarsınız.Bir de oyun oynuyorsanız ayarlar pil pil ve performansa girip istediginiz profili secersiniz.Ben dengeli de kullaniyorum oyuna gireceğim zaman performans moduna alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar TWRP yükleyemiyorum ROW 5.0.2 288 yüklü farklı farklı şeyleri denememe rağmen olmuyor
    fastboot recovery recovery.img
    fastboot boot recovery.img
    fastboot recovery.img
    OKAY [ 0.632s]
    booting...
    FAİLD [BURADA BİRŞEYLER YAZIYOR HATAYLA İLGİLİ]
    finished. total time: 0.662s

bende 143 ROW yüklüyerek denemek istedim 143 ROW sorunsuz TWRP yüklüyor bu sorunu yaşamış ve aşmış arkadaşlar yazarsa sevinirim.
    DÜZELTME YAPTIM...BU ŞEKİLDE OLDU!
    1)(Telefonunda 288 Romu olanlar dosyalarını yedekleyip, telefonu fabrika ayarlarına döndürüp, bu adımı atlayabilirler.)
    Telefonu 288 romuna yükseltiyoruz qfil ile. Qfil programını açıyoruz,browseden 288 klasöründeki dosyayı seçiyoruz.(Tek dosya gözükür zaten), daha sonra load xml butonundan, otomatik olarak çıkan 2 dosyayı seçiyoruz.Usb kabloyu pcye takıyoruz, telefona takmıyoruz.
    Dosyalar seçildi qfilden, usb pcye takıldı. Şimdi telefonu kapatıyoruz, ses açma tuşuna basılı tutuyoruz, telefona usb kabloyu bağlıyoruz. Pcde 9008 portu gözüktüğü anda download tuşuna basıyoruz. Ses açma tuşunu bırakmayın, dolan bar biraz mavi olunca bırakın garanti olsun.

2)Şimdi qfil ile bootloader kilidini açacağız. Alttaki linkten dosyayı indiriyoruz, rardan çıkarıyoruz.1.maddedeki Qfil ile normal romu nasıl yüklersek o şekilde dosyaları seçip yine aynı şekilde bootloader kilidini açmış olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RichesMen -- 14 Ağustos 2017; 17:54:53 >

• RichesMen kullanıcısına yanıt
    Twrp kurdunuz galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: hamii61

Twrp kurdunuz galiba

evet herşey sorunsuz çok güzel. rehber hariç rehberimdeki kişiler görünmüyor yani sim kartımda olanlar nasıl ayarlıyabilirim :)
  • RichesMen kullanıcısına yanıt
    İçe dışa aktar diyerek simkarttan aktarma yapabilirsiniz.

• slm bu linegana p1 p1a42 içinde kurulurmu.
  • olmuyordu sim hiç görmüyordu ben storeden contact2sim uygulamasını indirdim ordan telefona aktardım.

• kadircitak kullanıcısına yanıt
    Resmi(official) olarak vibe z2 pro ve k5/k5 plus lara yükleniyor.Fakat resmi olmayan(unofficial) sürümleri sizin cihazınız için mevcuttur yükleyebilirsiniz.

• linkten romu indirdimde orada Install the Gapps zip gapps yok onu nereden indircem.
    https://forum.xda-developers.com/vibe-p1/development/rom-unofficial-lineageos-14-1-t3536834
    http://opengapps.org burdan indirin pico olanı seçin.Önce rom sonra gapps sonra supersu flaslayip yeniden baslatin hocam

• arm 7.1 pico bu şekilde olanınımı indiriyim.
    Arm64 olan hocam

• teşekkürler.
    Hocam arm olacakmis kusura bakmayın

• selamlar kullandığım Vibe Z2 (pro olanı değil) imeisi kapandı.. yeni imei nasıl atabiliriz imei değiştirme işlemi pro ile aynımıdır. yardımcı olabilirmisiniz ltf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacit

selamlar kullandığım Vibe Z2 (pro olanı değil) imeisi kapandı.. yeni imei nasıl atabiliriz imei değiştirme işlemi pro ile aynımıdır. yardımcı olabilirmisiniz ltf.

Evet aynı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MEID numarası 00000000000000 gösteriyor, ne yapmalıyım? Anakart değiştiğim için IMEI numaramı da eski anakartımdakiyle değiştirmek istiyorum. IMEI değişim işlemi yaptığımda MEID de düzelir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkantut

MEID numarası 00000000000000 gösteriyor, ne yapmalıyım? Anakart değiştiğim için IMEI numaramı da eski anakartımdakiyle değiştirmek istiyorum. IMEI değişim işlemi yaptığımda MEID de düzelir mi acaba?

MEID değiştirici program var.

Ama imei değiştirsen sorun kalmaz diye düşünüyorum.

• Teşekkür ederim, vibeui 2.5 custom bir rom yüklemiştim ondan sonra bu problemle karşılaşmıştım. Linage OS 7.1.2 versiyon yükledim problem kalmadı, daha doğrusu MEID yazan biryer bu romda bulamadım, sadece IMEI yazıyor. Biraz araştırdım, MEID numarası CDMA şebekelerinde kullanılırmış, GSM şebekelerinde IMEI kullanılırmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkantut

Teşekkür ederim, vibeui 2.5 custom bir rom yüklemiştim ondan sonra bu problemle karşılaşmıştım. Linage OS 7.1.2 versiyon yükledim problem kalmadı, daha doğrusu MEID yazan biryer bu romda bulamadım, sadece IMEI yazıyor. Biraz araştırdım, MEID numarası CDMA şebekelerinde kullanılırmış, GSM şebekelerinde IMEI kullanılırmış.

detaylı cevap için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.