Şimdi Ara

Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
592
Cevap
9
Favori
23.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yalnız parmak iziyle bilgisayar açmayı bir türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim laptop da win8 yüklü
  • Özgür Ozan Ö kullanıcısına yanıt
    Parmak izi için sürücü yüklemeniz gerekir. Sürücüyü yüklediyseniz programı açınız ve parmak izi verin cihaza. Kendisi otomatik olarak algılayıp size giriş için parmak izi şifresi ayarlamalarını yapacaktır.
  • aRiSe* kullanıcısına yanıt
    thinkvantage driver ını yükleyemiyorum hata veriyor o yüzden parmak izi okuyucuyu kullanamıyorum yükleme paketi bu işlemci türünde desteklenmiyor hatası alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Ozan

thinkvantage driver ını yükleyemiyorum hata veriyor o yüzden parmak izi okuyucuyu kullanamıyorum yükleme paketi bu işlemci türünde desteklenmiyor hatası alıyorum

Bunu yüklemeniz gerekiyor;
    Lenovo Fingerprint Reader/ Password Vault for Windows

Link
    hocam bu bende yüklü , ben bilgisayarım açılırken benden parmak izi istesin istiyorum bunu nasıl yapacağım beceremedim bir türlü
  • programi acip parmak izinizi okuyucuya okutmaniz gerekiyor. Sonrasini halledememeniz icin hic bir neden yok
    hocam açmam gereken program nedir onun ismini yazarsanız , lenovo fingerprint reader dosyasına giriyorum orda fingerprintreader var , paswordfault var , touchcontrol, vs. var hangisine gireceğim? touchcontrol a tıklıyorum açılmıyor zaten, fingerprint reader ı açıyorum şifreyi giriyorum sonra quick launch ekranı geliyor çözemedim bir türlü yapmam gerekenleri adım adım yazarsanız çok iyi olur
    Lenovo Fingerprint Reader programını açın. Parmak izi okuyan cihaza parmağınızı sürtün. Otomatik olarak devreye girip ayarları yapılandıracak.
    ilk olarak fingerprint dosyasını açıyorum ilk resimdeki gibi :D

Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda]
    ardından fingerprint uygulamasını açıyorum ikinci resimdeki ekran geliyor :D

napmalıyım ? :D

Başlattan Finger'ı aratın. Buna benzer bir takım şeyler çıkacak. Oradan windows ile parmak izinizi kullanın diye bir seçenek gelecek. Ona tıklayın gerisini halledersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lion222

Bu mesaj silindi.
    1. Ekran gerçekten kötü. Pikselleri rahatça görebiliyorum. Özellikle mavi renkte acayip görülüyor. Masaüstü resmimi bile yeşilin hakim olduğu bir resim olarak seçtim bu yüzden.

Cevap:
    Evet ekran kalitesi çok iyi değil ama yine de o kadar kötü değil :) Bunun sebebi ekranın mat olmasından kaynaklanıyor olabilir.

2. Aslında esas problemim fan sesi. Eğer tüm lenovolar böyleyse nasıl bu kadar satıyor anlayamam. Cihazı açınca daha hiç bir işlem yapmıyorken bile, hatta bios'a girdiğimde bile fan ses çıkarıyor, dönüyor yani. Standart bir ses. Oyun oynarken artıyor ok bu normal ama sessiz bir ortamda beni acayip sinir etti bu ses. 9 senelik bir dizüstüm var onda asla ve asla fan sesi duymadım hiç. Bu sesi nasıl yok edebilirim onu araştırıyorum. Fanı mı değiştirmeli yoksa bios güncellemesi falan yaparak fan dönüş hızını kontrol etmenin bir yolu var mıdır bilmiyorum. Lütfen sizin v580c'de de var mı fan sesi bakar mısınız? Fazla değil falan demeyin, yani bilgisayarı açtığınızda direk fan sesini duymaya başlıyor musunuz yoksa tamamen sıfır ses mi? Oyunlarda değil bilgisayar boşta iken.

Cevap:
    Bende kesinlikle bahsettiğiniz derecede fan sesi yok. Hatta prime95 testi yaptım ama kulağımı dayamama rağmen anormal bir ses duymadım. Hatta okadar hava üflemesine rağmen baya bir sessiz çalıştı. Bios ayarlarınızda belki bir sıkıntı olabilir.

3. Harddisk sesi de yüksek sayılabilir, bu çok problem değil çünkü klavyeye yakınken duyuyorum. Cihazım satıcı tarafından değiştirildi, daha önceki cihazda acayip bir ses vardı. Bunda nispeten iyi.

Cevap:
    Hard disk sesi duymadım.

4. Klavye hoş. Işıklandırması yok fakat çok içiçe değil tışlar, bence başarılı.

Cevap:
    Klavyesi gerçekten çok hoş.

5. Kasa güzel, siyah renkte, z500 modelindeki ekranın altındaki o tümsek yok, bataryası çıkabiliyor, hatta çıkardım öyle kullanıyorum.

Cevap:
    Kasa aliminyum ve çözemediğim kaucuğa benzer bir madde karışımından elde edilmiş sanırım. Sistemin serin çalışmasını sağlıyor. Unutmadan belirteyim kasa komple aliminyum. Sadece LCD ekranın köşeleri plastik kaplama.

Sorunum şu an fan sesi, şu sesi yok edebilirsem benim için mükemmel bir cihaz olacak...

Cevap:
    Gerçekten fan sesi duymuyorum. Belki de kulaklarınız fazlası ile hassastır.

Ek: Sonradan aklıma geldi, Lenovo system update'i indirdim. Bayağı bir sürücü yüklemesi gösterdi. 500 küsur mb. Şu an 8.1 yüklü ve aygıt yöneticisinde sarı ünlem işareti sürücüsü yüklenmemiş donanım yok. Siz bunları yüklediniz mi? Ayrıca bios güncellemesi olup olmadığına baktım ama yok sanırım. Uefi bios version : H1ET75WW(1.18) yazıyor bios'ta. Sizde de böyle mi?

Cevap:
    Ben Lenovo System Update'i indirmedim. Direk bütün driverları elle kurdum. Belki de sorun Windows 8.1 den kaynaklanıyor olabilir. Başka bir işletim sisteminde tekrar deneyin isterseniz.
    Not: Bios versiyonu bende de aynı.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Arkadaslar bu makinayı sipariş etmiştim biraz önce elime geçti ürün win7 64 bit kurdum (freedos'du) İlk kullanım için neler yapmalıyım?Batarya kalibrasyonu gibi şeyler varmıdır yada ilk şarjını kaç saat yapmalıyım? 1.5 2 yıllık acer notbook var pil kaybı %30 olarak gözüküyor hw monitör de o yüzden soruyorum pil için nelere dikkat etmeliyim? Birde makine üzerinde küçük bir tuş var recovery tuşu galiba bu tuşa windows u nasıl eklerim yani bastığımda işletim sistemini nasıl yenilenecek hale getirebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***redbull*** -- 5 Aralık 2013; 18:46:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: djcool

quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Arkadaslar bu makinayı sipariş etmiştim biraz önce elime geçti ürün win7 64 bit kurdum (freedos'du) İlk kullanım için neler yapmalıyım?Batarya kalibrasyonu gibi şeyler varmıdır yada ilk şarjını kaç saat yapmalıyım? 1.5 2 yıllık acer notbook var pil kaybı %30 olarak gözüküyor hw monitör de o yüzden soruyorum pil için nelere dikkat etmeliyim? Birde makine üzerinde küçük bir tuş var recovery tuşu galiba bu tuşa windows u nasıl eklerim yani bastığımda işletim sistemini nasıl yenilenecek hale getirebilirim?

Fan sesi nasıl merak ettim, hayırlı olsun.

Fan sesi öyle forumlarda yazıldığı gibi ''HİÇ SES YOK'' değil duyulabilir seviyede fan sesi var....wifi bağdaştırıcısını yüklüyecem diye epey bi uğrastım sonunda başardım ve yeni makineden yazıyorum suan. Bu ses açma kapama parlaklık gibi FN tuşlarının şekil ve ikonlarını bir türlü yükleyemedim yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fan sesi nasıl merak ettim, hayırlı olsun.

Fan sesi öyle forumlarda yazıldığı gibi ''HİÇ SES YOK'' değil duyulabilir seviyede fan sesi var....wifi bağdaştırıcısını yüklüyecem diye epey bi uğrastım sonunda başardım ve yeni makineden yazıyorum suan. Bu ses açma kapama parlaklık gibi FN tuşlarının şekil ve ikonlarını bir türlü yükleyemedim yardımcı olursanız sevinirim.

İşte budur, yani bence de bu modelde fan sesi duyulabilir düzeyde, yok diyen arkadaşlar mutlaka sesli bir ortamda kullanıyorlardır diye düşünüyorum. Makineden soğudum diyebilirim bu yüzden, o kadar sinir bir ses ki, bu şekilde kullanamam. Zararına bi şekilde elden çıkarmaya çalışacağım.

Ben 8.1 kurdum, tüm donanımı sorunsuz tanıdı, yeni bir sürücü hiç bir şey indirmedim. Fn tuşları ile birlikte parlaklık, ses açma kısma vs. her şey çalışıyor. Windows 7 sizi uğraştıracak sanırım. Şekil ve ikonlarını demişsiniz, burayı anlayamadım. Aslında power management gibi bir programı varmış, orada belki fan sesini kontrol edebilir diye düşünüyorum, bu yüzden tüm sürücülerini tekrar yükleyip deneyeceğim.

Sekil ve ikon dediğim hani fn tuşuna basınca örnek veriyorum acer de fn+f3 yaptığımda wi-fi ın açılıp kapandığı grafik gelir ekrana.Bu bilgisayarda fn+f5 yapıyorum ne grafik geliyo nede wi-fi açılıp kapanıyo anlamadım? wi-fi ın açık veya kapalı olduğunu nerden anlarım bildirim led leri nerede? Bu arada fan sesi diyorsunuz kardeş fan sesi çıkmayan laptop yoktur.Benim acer ilk aldığımda 0 ses vardı ama zaman geçtikçe ses siddeti artıyor...Servise yolladım başka bi sebepten dolayı.o ara fanı vs temizlemişler fan sesi geldiğinde 0 db diyebilirdim ama aradan 2-3 ay geçince gene ses siddeti yükseliyor bunu dert etmeden kullanmaya bak bu kadar büyütme.

• Abartmıyorum gerçekten. Evde prime95 testi yaptığımda gece vakti özellikle ses var mı diye baktım. Çünkü gerçekten bahsettiğiniz derecede rahatsız eden ses algılamadım. Klavye tuş seslerini duyduğum kadar fan sesi duymadım bile... Ama öyle bahsettiğiniz kadar yüksek bir fan sesi yok. Hatta Desibel testi yapacağım cihazı bulabilirsem tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRiSe* -- 5 Aralık 2013; 20:58:08 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Bu arada sürücülerin isimlerini ilk mesaja ekledim.

• Video yu izledim. Ses sorunu mevcut sizde. Bende o kadar ses yok olsa kafayı yerdim herhalde. Tamam biraz ses var ama bu kadar bariz değil.

Driver için google.com'a lenovo v580c support yazdığınızda sürücülere erişebiliyoruz.

Buyrun link :http://support.lenovo.com/tr_TR/research/hints-or-tips/detail.page?DocID=HT074206

Power Manager'i kurdum Windows 8' e ama bazen hata veriyor.

bence Lenovo Türkiye'yi arayıp bi soruşturun durumu. Belki gerçekten bir problem vardır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRiSe* -- 5 Aralık 2013; 23:23:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

Video yu izledim. Ses sorunu mevcut sizde. Bende o kadar ses yok olsa kafayı yerdim herhalde. Tamam biraz ses var ama bu kadar bariz değil.

Driver için google.com'a lenovo v580c support yazdığınızda sürücülere erişebiliyoruz.

Buyrun link :http://support.lenovo.com/tr_TR/research/hints-or-tips/detail.page?DocID=HT074206

Power Manager'i kurdum Windows 8' e ama bazen hata veriyor.

bence Lenovo Türkiye'yi arayıp bi soruşturun durumu. Belki gerçekten bir problem vardır?
    şöyle diyim bende ilk başlarda fan sesi yok denecek kadar azdı ama 3 hafta felan geçti biraz fan sesi arttı. Ama çok rahatsız etmiyor . Hatta bu sesi çıkarması normal çünkü pcnin işlemcisi ve ekran kartı güçlü olunca otomatikmen fanlarda hızlı dönmek zorundaki pc ısınmasın. Eğer sadece internete felan girecekseniz lenovo battery managment diye bir program var pil için lenovonun ayrıntılı programı ordan bilgisayarın performansını ince ayrıntısına kadar arttırabiliyorsunuz. Ordan performansı düşürürseniz işlemci fazla güç harcamıcak ototmatikmende fanlarda yavaş dönecek. Harddisk sesine gelince HDD sesi var ama uzaktan duyamassın anca kllvyenin oraya yaklaşınca bi ses duyabiliyorsun

• quote:

Fn+F5 yaptığımda evet ekrana bir şey gelmedi benim de, ama Fn+yukarı aşağı sol sağ oklara bastığımda sesi ve parlaklığı açıyor ve ekranda görebiliyorum. 2004'de aldığım Dell Latitude D505 bilgisayarımda sıfır ses var, 9 senedir kullanıyorum ve hala 0 ses. Çok nadir uzun süre kullandığımda çok sessiz çalışır hafiften duyarım 2-3 dk. sonra kesilir. Yani bu cihazda power tuşuna bastığınız anda fan devreye giriyor. Açılışta F1 e basarak bios ayarlarına girdiğimde bile çalışıyor. Ben de mi bir şey var. Dünyada üretilen tüm notebooklarda fan sesi var mı yani? Ben Dell bilgisayarımdan başka notebook kullanmadım, dolayısıyla onu baz alıyorum. Fakat bir dizüstü bilgisayarda hiç işlem yapılmıyorken sadece internette dolaşma esnasında fanın sürekli çalışmasını anlayamam. Oyun oynarken ok elbette yüksek devirle dönecek sıcaklığı uzaklaştırmak için dolayısıyla ses yapacak ama bu nedir vınnnnn diye bir ses sürekli, bios ayarlarında bile :)) Bir daha lenovo mu, aslaaaaa...

Ben FN + ses açma kapama,parlaklık açma kapama yaptığımda ekranda bişey gözükmüyor.Bunun çözümü nedir arkadaslar.Bilgisayarı öğrenci kardeşime aldım.yarın yollayacam kargoyla yardımcı olurmusunuz...

• ***redbull*** kullanıcısına yanıt
    Lenovo forumlarında şöyle bir ileti yazılmış.

hi dj60 

Welcome to Lenovo Community Forums!

Can we try this Touchpad driver:
    Synaptics Driver for Windows 8,7 and XP
    See if it works.

Hope this helps,

Sürücü linki

http://drivers.synaptics.com/Synaptics_v16_3_15_1_C_XP32_Vista32_Win7-32_XP64_Vista64_Win7-64_Signed_Acme_Inc.zip
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.