Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.645
Cevap
39
Favori
188.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arka kapaktaki toz filtreleri 1 ay gibi çok kısa bir sürede tıkanıyor. Her ay süpürgeyle çekin.
  • arkadaşlar bu laptopu almak istiyorum hem oyun için hemde üniversitede kullanacağım mühendislik programları için 3bin tl gibi bir fiyata herhangi bir sıkıntısı var mıdır bana biraz ucuz gibi geldi. şarj dışında pcde bu mühendislik programlarını kullanabilir miyim? teşekkürler
  • fenerli9011 F kullanıcısına yanıt
    Bir üst modeli çıktığından dolayı fiyatları düştü. Yıldız Makine Mühendisliğinde okuyan arkadaşım da kullanıyor ve gayet memnun.
  • Arkadaşlar merhaba. Lenovo Legion Y520 80WK004JTX 2. el piyasa fiyatı nedir ? Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun.
  • Hdd 'i söküp yerine sata ssd lerden takıp windows kurabilir miyim buna?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pizza Steve kullanıcısına yanıt
    Teoride kurulur ama ben denedim çok fazla takılma donma yaptı. Taktığım ssd biraz eskiydi, o yüzden yapmış olabilir.
    Ben de içindeki kendi 256'lık nvme ssd'yi söktüm 1tb'lık taktım, hdd de duruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

Teoride kurulur ama ben denedim çok fazla takılma donma yaptı. Taktığım ssd biraz eskiydi, o yüzden yapmış olabilir.
    Ben de içindeki kendi 256'lık nvme ssd'yi söktüm 1tb'lık taktım, hdd de duruyor.
    Taktığınız 1tb nvme ssd nin markası ne

Crucial P1

• cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Ben sadece 1 tb olan modeli almıştım. Sonradan adata marka bir nvme ssd aldım 256 gb. Windowsu oradan çalıştırmama izin vermiyor. Disk klonlamada yapsam sıfırdanda kursam bios da windows boot manager olarak ssd gözükmüyor. İkinci bir disk olarak kullanabiliyorum. İade de edemiyorum bunu.

Buna oyun kurmustun r6 yı. Round aralarında 30 saniyelik bir süre olur o arada biz spawn noktasını, oynayacağımız operatörü seçeriz. Oyunda arkada haritayı felan yükler. Benim bilgisayarda çok ciddi yüklenme sorunu vardı. Operatör seçme ekranını bile yüklemiyordu bilgisayar. Disk kullanımına baktığımda o arada hrp %100 kullanım gösteriyor ama okuma ve yazma 0 mb/s gözüküyor. Galiba bana ayıplı ürün gelmis.

Sence sonradan taktığım ssd de windowsu çalıştıramamam ssd ile ilgilimidir yoksa firma yüklediği bios da engellemiş midir?

Firma hem 256gb+1tb ve sadece 1tb model olarak satıyor bilgisayarı. Sadece 1 tb hdd olan makinanın biosununda m2 portuna takılan diskten işletim sistemi çalıştırmayı kapatmış olabilir mi? Yoksa sorun benim diskte midir?

Eğer sorun aldığım ssd ile ilgiyse sata kutu ssd lerden alıp hdd yerine takıp kullanmayı düşüyorum. M2 nvme ssdler çok pahalı çünkü.

Görmesi lazım. Bios ayarlarını detaylı kurcaladın mı hocam? Secure boot ve fast boot kapalı olacak ve AHCI modu seçeceksin. 1tb hdd'li modelde biosdan nvme bootu kapatacaklarını sanmıyorum ama en doğru bilgiyi lenovo yetkili servisden alırsın.

Önce bahsettiğim bios ayarlarını dene, olmazsa servise bios'da sınırlama olup olmadığını bi sor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

Görmesi lazım. Bios ayarlarını detaylı kurcaladın mı hocam? Secure boot ve fast boot kapalı olacak ve AHCI modu seçeceksin. 1tb hdd'li modelde biosdan nvme bootu kapatacaklarını sanmıyorum ama en doğru bilgiyi lenovo yetkili servisden alırsın.

Önce bahsettiğim bios ayarlarını dene, olmazsa servise bios'da sınırlama olup olmadığını bi sor bence.
    Bütün ayarları denedim olmuyor. Lenovoyu aradım çalışması gerektiğini söylediler. Ürünü yollayım dedim ama yok dediler. Garanti dısında paralı olarak bile bakmayız dediler. Bahsettiğim oyunu hard diske taşıdım ssd den daha performanslı çalıyor. Ssd nin böyle anormal şekilde çalıştığını farkedince sorun belki ssd dedir diye düşündüm. Zaten youtube da bakmıştım insanlar takıp sorunsuzca kullanıyordu. Ama onlarınki samsung du. Ucuz diye bunu aldım. Ucuz etin yahnisi yenmiyormuş gerçekten.

Anladım hocam. Sıfır SSD'nin böyle çıkması üzücü olmuş açıkçası. Bu arada kendi cihazımdan çıkan Samsung nvme SSD'yi satılığa çıkartmıştım forumda ilan açtım, düşünürsen bi göz atabilirsin:
    https://forum.donanimhaber.com/samsung-256gb-nvme-ssd-satilik--138792954#138847472
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Steve

Bütün ayarları denedim olmuyor. Lenovoyu aradım çalışması gerektiğini söylediler. Ürünü yollayım dedim ama yok dediler. Garanti dısında paralı olarak bile bakmayız dediler. Bahsettiğim oyunu hard diske taşıdım ssd den daha performanslı çalıyor. Ssd nin böyle anormal şekilde çalıştığını farkedince sorun belki ssd dedir diye düşündüm. Zaten youtube da bakmıştım insanlar takıp sorunsuzca kullanıyordu. Ama onlarınki samsung du. Ucuz diye bunu aldım. Ucuz etin yahnisi yenmiyormuş gerçekten.

Alıntıları Göster
    Selam

Windows kurulumunda bıos uefı- security boot :disabled ve Intel Rts premium -Ahcı yapılırsa ssd görüp kurulumu yapabilmeniz gerekir.
    Not:Win kurulum medyanızda uefı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: pinkcrow7

Selam

Windows kurulumunda bıos uefı- security boot :disabled ve Intel Rts premium -Ahcı yapılırsa ssd görüp kurulumu yapabilmeniz gerekir.
    Not:Win kurulum medyanızda uefı olsun.

Alıntıları Göster
    Hocam bir kaç sayfa öncede sorunumu anlatmıştım aylar öncesinde. Orada bios ayarlarının resimlerini koymuştum ve söylediğin iki ayarda dediğin gibi.

Windows kurulumunda iki diskte görünüyor. Fakat bios da boot kısmında windows boot manager olarak çıkmıyor. HDD e kurarsam çıkıyor sadece.

• Arkadaşlar Merhaba ben bayadır stabilite bozuluyor diye ne ekran kartını ne biosu güncelliyorum bir kaç gündür youtube de ghost screen gibi bir şey oluyor altta dakika ilereleme yerinin izi kalıyor başına gelen var mı acaba?
  • Arkadaşlar bu güçlü soğutma sistemi hakkında birkaç sorum olacak :

Şimdi ben Sniper GW 2 oynarken mesela bi yarım saat bir saat kadar sonra bilgisayar çok ısınıyor.Bende güçlü soğutmayı 5 dk falan açıyorum.Normalde bu mod açıkken mi oyun oynamamız gerekiyor?

Bu soğutmayı çok kullandık mı bi sorun olur mu yoksa ekstradan soğutucu almak daha mı mantıklı? Siz nasıl kullanıyorsunuz bu sistemi?
  • Ben oyuna girerken açıyor çıktığımda kapatıyorum. Diğer arkadaşlar da nasıl kullandığını söylerse daha güzel olur.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi bunun gücü falan nasıl bilmiyorum çok sağlıklı değilse soğutucu alayım dedim.Acaba herkes mi böyle kullanıyo

• zero fear kullanıcısına yanıt
    İlk aldığımda sadece denedim, çok ses çıkarıyor diye kullanmadım. Güçlü soğutma çalışmadan da, GPU veya CPUnun thermal throttling'e girecek kadar ısınmaması lazım normal şartlarda.

1-Yazılımsal sorunlar olabilir; GPU veya CPUyu sürekli kullanan programlar olabilir.

2-Arka toz filtreleri tıkanmış olabilir. Filtreler dışında soğutma kanalları tozlu kirli vs. olabilir.

3-Termal macun işlevini yitirmiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 88mph

İlk aldığımda sadece denedim, çok ses çıkarıyor diye kullanmadım. Güçlü soğutma çalışmadan da, GPU veya CPUnun thermal throttling'e girecek kadar ısınmaması lazım normal şartlarda.

1-Yazılımsal sorunlar olabilir; GPU veya CPUyu sürekli kullanan programlar olabilir.

2-Arka toz filtreleri tıkanmış olabilir. Filtreler dışında soğutma kanalları tozlu kirli vs. olabilir.

3-Termal macun işlevini yitirmiş olabilir.
    Bios güncellenmiş olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.