Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.645
Cevap
39
Favori
188.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4kcn45ww sürümüne bilgisayarı güncelledim. Ancak oyun içinde işlemci ısısı 100 derece civarlarında gezindi. Daha sonra 4kcn40ww sürümüne döndüm sorun kalmadı. Lenovo bios güncellemesinden anlamıyor az daha bilgisayarı yakacaktım.
  • 88mph 8 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum. Kullandığım model 1060 gtx olan modeli. Genelde overwatch oynuyorum ama güçlü soğutmayı hiç bir zaman açmadım ve ısı artışı hissetmedim. Fakat bilgisayarımı düzeli olarak haftada bir toz almak için düşük basınçlı hava veriyorum alttaki fan pervanelerinin oradan egzost a doğru. Belki bundan dolayı olabilir. Benim sıkıntım ise şu Pc yi aldığımda öndeki webcam bozukmuş 2-3 ay sonra farkettim pek kullanmadığım için de garantiye vermedim. Şimdi 12. ayda garanti bitecek sizce vermeli miyim. Bazaen teknikservise giden elektronik aletler düzgün şekilde toplanmıyor sorun olabiliyor bu sebeple biraz tedirginim
  • _*_ShadoW_*_ kullanıcısına yanıt
    Ben İstanbul / şişlideki servise bir defa gönderdim ve çok memnun kaldım. Ups kargoyla kapıdan alıp kapıya getiriyorlar herhangi bir sorun olmadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ilginize öncelikle. Bildiğim kadarı ile istanbul harici servisleri yok zaten. KArgo yu düşünmüyorum Mediamarkttan aldığım için oraya teslim etmeyi düşünüyorum. Sonuçta onlara sıkıntısız verirsem onlarda sıkıntısız vermek zorunda diye düşünüyorum. Eğer sevis te iyi ise dediğiniz gibi sanıyorum gönül rahatlı ile verebilirim.
    Hiç servise göndermediğim için durum nedir bir bilgim yok.
  • 88mph 8 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler gönderdiğim vakit ben yazarım artık gerçi işlerim de yoğun ama Fırsat bulunca yollayacağım inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacaktı lenovo legion y520 cihazımda oyunlarda fps drop ve donma sorunlarını yaşıyorum bazen ilk açılışta bazen 20 30 dakika sonra denemediğim şey kalmadı nasıl düzeltirim bu problemi denediklerim şunlar:

1) windows ve driverların hepsi güncel
    2) ekran kartı driver güncel diğerlerini denedim gene de sorun devam etti
    3) bios 40 idi 45 yaptım bios 40 iken de aynı sorunlar devam ediyordu geçti sandım ama sonradan tekrardan devam etti
    4)lenovo diagnostic tool ile tarattım bir hata bulmadı aygıtlarda hepsi normal
    5) format attım ve orjinal recovery usb ile recovery yaptım gene aynı
    6)önceden 3 defa servise gitti anakart ram sağ sol fan ve lcd panel değişti ( lcd panel ve anakart bence keyfe keder para almak için değiştirdiler ama ram arızalıydı aynı şekilde fanlar da ) servisten çıkışlarında da kontrol sağlanıp hiçbir sorunu yoktur check edilen şeyler touchpad aygıylar vb. sorun bulunamadı ve format atılmıştı o zaman da gene olmadı.)
    7) şuan masaüstü işlemlerinde video izlemek internete girmek çeşitli programları kullanmak vb. sorun yok iken oyuna girdiği zaman fps droplar donmalar kendini gösteriyor
    8) virüs taraması yaptım hem avast ile hem dewin defender ile sorun yok .
    9) performans odaklı ayarlara çekince de noteboku değişen bir şey yok gene aynı (batarya sembolü nvidia denetim masası vb. yerlerden)
    10) internetim 24 mbit sorunsuz internetli internetsiz oyunlarda bu fps droplar donmalar fazlasıyla yaşanıyor
    11) intel driver support assistant ile de baktım chipset vb. updateler hepsi yapılmış durumda
    12)notebok kullanırken fişe takılı kullanıyorum onunla da alakası yok
    13) son olarak lenovo forumlarında ve yabancı sitelerden de araştırdım pvyi kapat fişini çek 45 saniye power butonuna bas muhabbetlerinden tutun da değişik şeylere kadar hepsini denedim sonuç gene aynı fps doplar donmalar devam ediyor kaldı ki intel extreme tuning utility programından baktıgım zaman işlemci frekansı normal 3.5 lere kadar çıkıyor sorunsuz yani
    sonuç olarak ne öneriyorsunuz arkadaşlar winstore app lerinden tutun da her şeye kadar güncel ve sorunsuz görünürken bu sorunları yaşamamın nedenini bir türlü bulamıyorum win task managerdan bakınca disk kulanımı ve cpu kullanımı normal seviyelerde boş masaüstünde ise bellek kullanımı 20 30 civarlarında geziniyor şimdiden teşekkürler...

• mustafa346 M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu laptoptan kullandığım için extra yardımcı olmaya çalışayım.

Öncelikle yazılım tarafında önerilerimi söyleyeyim.

-- Win update ve win defenderı kalıcı olarak kapatın. Nette bu konuda tarifler bulabilirsiniz.
    -- sağlam bir antivirüs kurup full tarama yapın. Malwarebytes bu konuda iyi. Sonra antivirüsü tamamen kaldırın.
    -- sistem boştayken görev yöneticisini açıp işlemci kullanımına bakın. En fazla yüzde 3-5 gibi olması lazım. Yüksekse CPU sekmesine tıklayıp işlemciyi neyin kastığına bakın. Gereksiz bişeyse sağ tıklayıp işlemi sonlandırın.
    -- güç seçeneklerinden pili max performansa alın ve nvidia denetim masasında oyunu nvidia kartla çalıştıracak şekilde ayarlayın.

Bunları sağladıktan sonra oyuna girip gözlemleyin.

Fps drop devam ederse, donanım tarafına geliyoruz.

-- sistem boştayken işlemci, ekran kartı ve disk ısılarını kontrol edin. Aida64 programını kullanabilirsiniz. İşlemci 50 derece civarı normal sayılır.

-- oyun esnasındaki ısıları da msi Afterburner programıyla izleyin. 70-80 derece arası olması lazım.

-- yazınızdaki sanırım 6. maddeydi, donanım değişikliği yapılmış. Sorunun bundan kaynaklanma ihtimali büyük. Eğer parça değişimi sırasında montaj düzgün yapılmadıysa aşırı ısınma, temassızlık, veri kaybı gibi durumlar yaşanabilir. Sonuçta 3 tane önemli parça değişmiş.

-- son olarak, oynadığınız oyun stabil bir sürüm değilse ondan da kaynaklanabilir. Pubg mesela. En iyi sistemde bile drop yiyebiliyor.

Ha bir de lenovonun kendi driver sitesinde bir prog vardı. Fanları sabit bi şekilde son hızda çalıştırıyordu. Onu da deneyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

Hocam bu laptoptan kullandığım için extra yardımcı olmaya çalışayım.

Öncelikle yazılım tarafında önerilerimi söyleyeyim.

-- Win update ve win defenderı kalıcı olarak kapatın. Nette bu konuda tarifler bulabilirsiniz.
    -- sağlam bir antivirüs kurup full tarama yapın. Malwarebytes bu konuda iyi. Sonra antivirüsü tamamen kaldırın.
    -- sistem boştayken görev yöneticisini açıp işlemci kullanımına bakın. En fazla yüzde 3-5 gibi olması lazım. Yüksekse CPU sekmesine tıklayıp işlemciyi neyin kastığına bakın. Gereksiz bişeyse sağ tıklayıp işlemi sonlandırın.
    -- güç seçeneklerinden pili max performansa alın ve nvidia denetim masasında oyunu nvidia kartla çalıştıracak şekilde ayarlayın.

Bunları sağladıktan sonra oyuna girip gözlemleyin.

Fps drop devam ederse, donanım tarafına geliyoruz.

-- sistem boştayken işlemci, ekran kartı ve disk ısılarını kontrol edin. Aida64 programını kullanabilirsiniz. İşlemci 50 derece civarı normal sayılır.

-- oyun esnasındaki ısıları da msi Afterburner programıyla izleyin. 70-80 derece arası olması lazım.

-- yazınızdaki sanırım 6. maddeydi, donanım değişikliği yapılmış. Sorunun bundan kaynaklanma ihtimali büyük. Eğer parça değişimi sırasında montaj düzgün yapılmadıysa aşırı ısınma, temassızlık, veri kaybı gibi durumlar yaşanabilir. Sonuçta 3 tane önemli parça değişmiş.

-- son olarak, oynadığınız oyun stabil bir sürüm değilse ondan da kaynaklanabilir. Pubg mesela. En iyi sistemde bile drop yiyebiliyor.

Ha bir de lenovonun kendi driver sitesinde bir prog vardı. Fanları sabit bi şekilde son hızda çalıştırıyordu. Onu da deneyebilirsiniz.

Kolay gelsin.
    Hocam emek verip tek tek yazdığın için müteşekkirim nvidia ayarları yüksek performanslı nvidia işlemcisi olarak ayarlı oyunlarda zaten ısı değerleri de normal düzeylerde aida afterburner falan kurulu zaten lenovolar sorunlu olabiliyor özellikle bu gaming laptopları iş hayatı için ürettiklerinden herkes memnun genel itibariyle ayrıyetten temiz kuurlum yapıyorum programıyla da yaptım temiz kurulumu seçtim kurarken de gene aynı malwarebytes ile taratıcam dediklerinize tekrardan bakacağım sevgiler saygılar..

88mph 8 kullanıcısına yanıt
    Bende ilk klavye yüzünden servise gönderdim bazı harfler bazen basmamaya başladı.Servis İstanbulda aras kargo ile gönderiyorsun işleri bitince ups kargo ile geri gönderiyorlar.Rllerine ulaşır ulaşmaz tamir etmeye başlıyorlar 2günde klavye değişip göndermişlerdi.Daha sonra geldiğinde fark ettimki numpad tarafındaki bölme düğmeside çalışmıyor garanti bitmeden geçen hafta tekrar göndereyim dedim yine 2 günde yine klavye değişti gönderdiler.Servis konusunda iyiler ve hızlılar gönderirken bilgisayarın içindekileri yedekleyin ben gönderdiğim ikisinde recovery yapmamışlar ama telefonda söylüyorlar garantisi yok başka sıkıntınız varsada belirtin mutlaka yapıyorlar.
  • Şu fps drop sorunu bir türlü çözülmedi pubg mobile De dahil bütün oyunlarda drop yiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa6397

Şu fps drop sorunu bir türlü çözülmedi pubg mobile De dahil bütün oyunlarda drop yiyorum
    Aynı durumdayız hocam nasıl geçer ki bu meret inanın denemediğim şey kalmadı...
  • mustafa346 M kullanıcısına yanıt
    Ben aldım yorumlara güvenerek kesinlikle Y520 modelini tavsiye etmiyorum işlemci 80 olduğu anda frekansını 2.3Ghz e çekiyor aşırı saçma sapan bir model Dolby yarım yamalak çalışıyor oyun performansı resmen rezalet 1050ti olmasına rağmen zerre zevk alamıyorum bu fps dropları yüzünden bazen oyun donuyor kendi kendine hoparlörden cızırtı geliyor sonra tekrar eski haline dönüyor
  • mustafa6397 kullanıcısına yanıt
    İşlemciye underwolt işlemi yapabilirsiniz. Throttelstop programını googleden bulup indirin. Ben 3. nesil i7 kullanıyorum en ısınanından. Programdan turboyu kapattım hem daha serin hemde FPS daha stabil .

• Pizza Steve kullanıcısına yanıt
    Ssdiye klonladıktan sonra laptobun arka kapağını aç hhd nin kablosunu çek biostan SSD yi seç vebaşlat. PC açıldıktan sonra kablosunu geri tak bilgisayar yönet HDD bölümüne gel hddyi formatla işlem bitti. Türk işi çözüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa6397

Ben aldım yorumlara güvenerek kesinlikle Y520 modelini tavsiye etmiyorum işlemci 80 olduğu anda frekansını 2.3Ghz e çekiyor aşırı saçma sapan bir model Dolby yarım yamalak çalışıyor oyun performansı resmen rezalet 1050ti olmasına rağmen zerre zevk alamıyorum bu fps dropları yüzünden bazen oyun donuyor kendi kendine hoparlörden cızırtı geliyor sonra tekrar eski haline dönüyor
    sizinki 1050ti modeli bir de bendeki de 1050 4 gb zerre zevk almama durumu mevcut kesinlikle şimdi bir de 300 küsürlü driverlara bakıyorum hocam stabil çalışanını bulursam yazıcam buraya diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum yorumları için display driver la falan temiz kurulum yapıyorum normal yapıyorum denemediğim şey kalmadı yukarda yazdım zaten bakalım çözücez kısmetse l4d2 de bile donma olmaz publite gta 5 de zaten oluyor drop donma takipteyim

• arkadaşlar denedim diğer driverları da 300 küsür lerden 4 5 tane 400 lerden de driver ile de alakalı bir durum değil bu yaşadığımız fps droplar oyunlardaki başka tavsiyesi olan varsa yazarsa çok sevinirim..
  • 2400 tyle 2. el i5 1050 ti olan versiyonunu tavsiye edermisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ramudi

2400 tyle 2. el i5 1050 ti olan versiyonunu tavsiye edermisiniz.
    Sen almıyorsan ben alayım :)

Malum sitedeki ilandan soruyorsan sakın güvenme kardeşim asla 2.el bir şeyi para göndererek alma elden al. yıllardır önce para sonra kargo çok alışveriş yaptık ama artık devran degişti. şerefsiz kansız çok güvenme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 3 Ağustos 2019; 9:56:0 >
  • Amazon.de der bir satıcı 2. el satıyordu arkadaşıma aldiracaktım arkadaş aldırmadı ilanı duruyor Amazon.de de isteyen varsa alsın 400 ero. Onun yerine Acer V5 nitro almış bana i7 7700ve GT 1050 var. Oda 480 eroya ikinci el almış gelirken getirecek.

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.