Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.645
Cevap
39
Favori
188.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Easy Ice

Lenovo servisiyle ben konuştum yaklaşık bir ay önce 80 tl karşılıgında takıyordu ssd uyanıklar birde windows yükleme parası 70 tl istiyorlar toplam 150 tl bu dedigim dolar uçmadan bilemiyorum neye göre fiyat belirliyorlar. Emekleride dolara baglıysa trump lenovo ile konuşmuştum. bence sen normal bir bilgisayarcıya taktır hatta kapagı söküp takmak inanılmaz basit sadece vidaları sökmen yeterli youtube videoları var windows kurmasını biliyorsan kendin bile halledersin.

Arkadaşlar size sormak istedigim chrome kullanıyorum sayfa yakınlaştırmasını %110 olarak kullanıyorum siz bu ayarı nasıl ayarladınız.?
    Dostum kendim takarım zaten garanti önemli olan yoksa bilgisayar topladım kaç kez ssd mi takamıcam :)

Benim bir sorunum da bu windows anahtarı bilgisayara kayıtlı halde mi geliyor

Yani direk kursam sıfırdan ssd ye internete bağlandığında aktive eder mi kendini ?

Yoksa sıfırdan kurup ta tekrardan w10 anahtarı mı almam gerekiyor

Bir de bu ssd yeterli midir ne dersin teşk

https://www.hepsiburada.com/samsung-970-evo-250gb-nvme-m-2-ssd-3400-1500mb-s-mz-v7e250bw-p-HBV00000BNF2O?magaza=Laptopfırsatı&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=EAIaIQobChMIqbeostT33AIVaLftCh0fngwtEAQYBCABEgIY9_D_BwE

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bilgisayarı 2-3 ay önce bilgisayarın 1050ti 16gb ram 1tb hdd 128gb ssd ve freedos versiyonunu hepsiburada kdv indiriminden 4250 gibi bir miktara aldım .

Bu ayarda bilgisayar bakarken karşılaştığım 2-3 sorunu sizle paylaşmak istiyorum . Diğer bilgisayarlarda genelde 16gb ram yok . Yani 8gb kadar çok değil ve fiyatları buna göre bir hayli uçuk . Şu an hepsinin fiyatı az az artmış olabilir bilemiyorum . Aynı zamanda da diğer blgisayarlarla fiyat farkı çok . Buna en yakın dell vardı . O da 5k idi . Kişisel tercih olarak dell almak istemedim . Bu bilgisayarı tercih ettim .

Bu bilgisayarın incelemeleri performansları fena değil . O youtube kanallarına para verilen incelemeleren bahsetmiyorum . Oyunlardaki fps videolarını söylüyorum . Onları izlersiniz . Fps değerleri güzel .

İnsanlar bilgisayara çok kötü yorum yapmışlar . İşte msi al cart curt . Msi alcak para yoksa napalım . Bu aldığım bilgisayarla aynı özellikli msi lar 8 milyar falan . Elbette daha garanti bir tercih ama ben aktif bilgisayar oyuncusu değilim . Araba 3-5 oyun oynuyorum ve günlük işleri yürütüyorum . Normal bilgisayar da 2-3 olunca üstüne az daha koyayım oyun oynatsın diye aldım . Yani bu pc fiyatına göre çok iyi .

Ben aldıktan 2-3 hafta sonra fan aldım nolur nolmaz diye fanla kullanıyorum . Ama ısınma problemi yok . ( r6 , cs go , lol , pubg , ets2 gibi oyunlarda 3-4 er saatlik sürelerle denenmiştir )

Klavye sorununu ben de çok okudum fakat başıma böyle bir şey gelmedi . Bir problemle karşılaşmadım . Güzel bilgisayar . Bir de kasada parmak izi bırakma dalgası falan var o kadar da batmıyor ama iz yaptığı doğru .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Dostum kendim takarım zaten garanti önemli olan yoksa bilgisayar topladım kaç kez ssd mi takamıcam :)

Benim bir sorunum da bu windows anahtarı bilgisayara kayıtlı halde mi geliyor

Yani direk kursam sıfırdan ssd ye internete bağlandığında aktive eder mi kendini ?

Yoksa sıfırdan kurup ta tekrardan w10 anahtarı mı almam gerekiyor

Bir de bu ssd yeterli midir ne dersin teşk

https://www.hepsiburada.com/samsung-970-evo-250gb-nvme-m-2-ssd-3400-1500mb-s-mz-v7e250bw-p-HBV00000BNF2O?magaza=Laptopfırsatı&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=EAIaIQobChMIqbeostT33AIVaLftCh0fngwtEAQYBCABEgIY9_D_BwE

Alıntıları Göster
    Ssd çok iyi, ssd takmak garantiyi bozmuyor bunu servis söyledi Windows olayıda eyerki windows yüklü olarak satın aldıysan anahtar bios çakılıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lenovo Destek sitesine girin.Bilgisayarın seri numarasını isteyecek yazın(PF0Wxxxx gibi).Sonra sağ aşağıda "Sisteminizi Güncelleştirin" diye bir seçenek var ona tıklayın.Yazılımlar çıkıyor.Biosun sağındaki oka tıklayıp indirin.Exe dosyası zaten kendisi kuruyor.Bios ekranına atacak fişi takılı durması yeter kendisi kuruyor siz hiç bir şeye ellemeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Easy Ice

Ssd çok iyi, ssd takmak garantiyi bozmuyor bunu servis söyledi Windows olayıda eyerki windows yüklü olarak satın aldıysan anahtar bios çakılıdır.

Alıntıları Göster
    Bu kadar para vermeye değer mi hocam bu ssd ye bu kapasitede f/p ürünü var mı bundan daha iyi ? Tşk

• trident02 kullanıcısına yanıt
    Hocam laptopunuzu nerden ve ne kadar aldınız?

• Bende bu modelden var. Harddiskte galiba bir sorun oluşmaya başladı. Okuma ve yazma hızında bir sıkıntı var. Harddiskteki dosyayı SSD'ye atarken bile 30 mbit hızla atıyor. Harddisk 5400 RPM. HD tuneup ile test yaptım ancak bad sektör falan çıkmadı. Sizce sorun ne olabilir. Yakın zamanda bozulmasın sakın harddisk.

• Ses performansından memnun olan var mı?

Bana sesler dolby açıkken cok boğuk, kapalı iken cok kisik ve tiz şeklinde çıkıyor. Bi ortasi yok yani bunun. Lenovo Z580 laptopumda var onun sesi muazzam cikiyorken y520 cok kötü kalıyor. Acaba benim laptopta mi sorun var. Ses performansından memnun olan var mı?

Bir de kulaklıktan müzik film izleyince ses cizilti yapiyor kesiliyor falan. Donanimsal mi yazılımsal mi bilemedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler 1050 ekran kartı ile 1050ti ekran kartı arasında çok fark varmı? performans olarak

y520 i5 7.nesil 16 ram 1 tb disk 128 ssd 1050 ti ekran kartı

y520 i7 7.nesil 16 ram 1 tb disk 256 ssd 1050 ekran kartı

i7 200 tl daha pahalı hangisini tercih ederdiniz siz olsanız? ona göre bugün birisini alıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 24 Ağustos 2018; 11:16:18 >
  • ssd takmak garantiyi bozuyor mu ? hdd yavaşlığı çile gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

ssd takmak garantiyi bozuyor mu ? hdd yavaşlığı çile gibi
    Hayır bozmuyor. Kendin ble taksan bozulmuyor bizzat lenovo servisine soruldu.

Üsteki mesajıma fikir vericek olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: aurosonic

Ses performansından memnun olan var mı?

Bana sesler dolby açıkken cok boğuk, kapalı iken cok kisik ve tiz şeklinde çıkıyor. Bi ortasi yok yani bunun. Lenovo Z580 laptopumda var onun sesi muazzam cikiyorken y520 cok kötü kalıyor. Acaba benim laptopta mi sorun var. Ses performansından memnun olan var mı?

Bir de kulaklıktan müzik film izleyince ses cizilti yapiyor kesiliyor falan. Donanimsal mi yazılımsal mi bilemedim.
    ses performansı yerlerde. daha yarısında ike hoparlörlerden çatlama oluyor. oyun laptopunda böyle bir sıkıntı olması da rezalet :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hernan Cortes

Bende bu modelden var. Harddiskte galiba bir sorun oluşmaya başladı. Okuma ve yazma hızında bir sıkıntı var. Harddiskteki dosyayı SSD'ye atarken bile 30 mbit hızla atıyor. Harddisk 5400 RPM. HD tuneup ile test yaptım ancak bad sektör falan çıkmadı. Sizce sorun ne olabilir. Yakın zamanda bozulmasın sakın harddisk.
    aynısından bende de var. m2 ssd var içinde ve performans yerlerde. cyristal diskmark ile bakıyorum bazen 2500 okuma yapıyor bazen 500. bazen 600 yazma yapıyor bazen 60. şaka gibi bir laptop bu hiçbirşey stabil değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whoops -- 24 Ağustos 2018; 17:51:32 >

• Lanet olsun böyle laptopa.
    6 yıl önce samsung aldım hala kullanıyordum ssd ve ram takıp. çok çok da iyiydi fiyatlar artıyor diye alayım dedim yeni bi tane bunu aldım. almaz olaydım. samsungta uygulaması vardı açardım yeni driver varsa listeler uygulama ile kurardı. bunun bırak yazılımını driver sitesi bile düzgün değil.
    samsungla hiçbir uygulamada uyum sorunu yaşamazken bununla virtualboxta blenderda falan sorunlar yaşadım.
    imajdan döndüm diskmark ile hızına bakıyorum yerlerde. şaka gibi yaa.
    bunun bir de TAB ını almıştım p4 8 diye. herşeyde çalışan bluetooth klavye bi tek bunda çalışmamıştı. o da wifi açık olunca.

bi daha da lenovonun yanından geçmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whoops -- 24 Ağustos 2018; 17:52:18 >
  • whoops W kullanıcısına yanıt
    Yazılım destegi süper donanım laf söylede yazılım destegi çok çok iyi tr sitesinden girdigin an destek bölümüne otomatik laptopu tanıyıp kimligini çıkarıyor kaç gün garantisi kalmış vs uygun driverleri çıkarıyor sana yok arkadaş ben siteyle ugraşamam dersen microsoft storeden Lenovo Vantage uygulamasını indir her türlü güncelleme ve takibini ondan yapabiliyorsun hatta evde sürekli adaptör takılı kullanıyorsan pil koruma bölümü var aktif ettinmi pili %60 kadar şarj edip pili koruyor vesselam yazılım destek kısmına laf söylenmez ssd en ucuz olanı koyarlar bir samsung evo performansı bekleme bu tüm markalarda böyledir hız istiyorsan samsung evo takıcaksın. aksi taktirde bundaki ssd ile anca hızlı açılır kapanır.
  • 2 ay önce Lenovo Legion Y520 dizüstü bilgisayarımın arka tarafında bulunan 2 adet vida kendiliğinden düştüğü için teknik sevise gönderdim. Yapıp UPS kargo ile tarafıma geri gönderdiler. UPS kargo tam bir rezelat kutuyu açtırmadı. Teslim almadım. 10 gün boyunca kontrollü teslimat sağlanamadığı için sonunda lenovo yetkilisi tarafından "kutunuzu kontrol etmeden alın, doğacak sorunları tarafımız karşılayacaktır." dedi.
    Bugun arka tarafta bulunan aynı vidanın 1 tanesinin hiçbir şey yapmadığım halde kendiliğinden düştüğünü fark ettim. 7000 liralık cihaz yapıyorsunuz. Vidalarını sağlam yapamıyorsunuz. Ayrıca teknik servise gönderdiğim halde yine ikinci kez kendiliğinden düştü.
  • tamam vantage uygulaması fena değil ama donanıma laf söyleme kısmı komik oldu. neticede donanım satın alıyorsun. az para değil şu anda fiyatı 8000 tlnin üzerinde. bundan önce bir orta sınıf ssd bir de evo 850 almıştım laptopa takmak için sandisk 250/340 falandı ama doldukça performans azalıyordu. yine de stabildi testlerde. samsung kaliteliydi ve sabit 540-520 tı her koşulda test sonucu. bu gerizekalıda okuma 2650 çıkıyor sonraki testte 640 çıkıyor bi daha test ediyorsun 1500. şu anda test ettim 2584/801. şaka gibi :/.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whoops

tamam vantage uygulaması fena değil ama donanıma laf söyleme kısmı komik oldu. neticede donanım satın alıyorsun. az para değil şu anda fiyatı 8000 tlnin üzerinde. bundan önce bir orta sınıf ssd bir de evo 850 almıştım laptopa takmak için sandisk 250/340 falandı ama doldukça performans azalıyordu. yine de stabildi testlerde. samsung kaliteliydi ve sabit 540-520 tı her koşulda test sonucu. bu gerizekalıda okuma 2650 çıkıyor sonraki testte 640 çıkıyor bi daha test ediyorsun 1500. şu anda test ettim 2584/801. şaka gibi :/.
    Sen yazınca yazdıgım mesajı tekrar okudum orda donanıma laf söyleme diye bir şey yazmadım dolayısıyla ortada komik bir durum yok yazılım destegine laf söylenmez dedim gayet yeterli. Bu cihazlar 8 bin tl etmez vermemde zaten alanların %90 4-5 ay önce büyük indirimden i5 1050 ti modelini 4 bin i7 1050ti modelini 5 bin almış kişiler 8 bin edecek bir laptop degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 26 Ağustos 2018; 8:26:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: S.McManaman

Aylar once alıp 20 gun sonra satmak zorunda kalmıştım. Başka bi bilgisayar kullanıyorum simdi, ama y520 içimde kaldı.

Fan sistemi bunun kadar guzelini gormedim.
    İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda bu performansta bu kadar serin kalabilen başka bir laptop göremedim. Siz oyun oynarken gerçektende nasıl sıcaklık, ısı durumları ?
  • Arkadaşlar bunun hoparlorler HARMAN değil mi neden bu kadar boğuk çıkıyor.

Müzik modu müzik dinlerken boğuyor resmen sesi,film modu daha iyi ancak güzel ekolayzır ayarı yapmış olan varsa buraya atabilir mi teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.