Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2.605
Cevap
48
Favori
162.637
Tıklama
Giriş
    3 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım, 1050 ti ve i5 7300 HQ modelini kullanıyorum. Dota2 , fifa 18, forza 3... gibi oyunlarda VSYNC kapatınca fps değerim 100-120 lere çıkıyor. Ama oyun buna rağmen kasıyor gibi görünüyor. VSYNC açıkken sorun yok ama kapatınca fps çıkmasına rağmen oyunlar oynanmayacak derecede kasıyor. Ekran yırtılmasıda oluyor evet ama buna rağmen kasmalar yaşanıyor. Bilgisi olan var mı? Ya da herkeste durum aynı mı?
    Tüm sürücüler güncel
    w10 lisanslı
    Bios güncel
    Prize takılı ve yüksek performans ile oynuyorum. Çözemedim lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRDP90 -- 7 Eylül 2018; 11:9:40 >

Orijinalden alıntı: VRDP90

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım, 1050 ti ve i5 7300 HQ modelini kullanıyorum. Dota2 , fifa 18, forza 3... gibi oyunlarda VSYNC kapatınca fps değerim 100-120 lere çıkıyor. Ama oyun buna rağmen kasıyor gibi görünüyor. VSYNC açıkken sorun yok ama kapatınca fps çıkmasına rağmen oyunlar oynanmayacak derecede kasıyor. Ekran yırtılmasıda oluyor evet ama buna rağmen kasmalar yaşanıyor. Bilgisi olan var mı? Ya da herkeste durum aynı mı?
    Tüm sürücüler güncel
    w10 lisanslı
    Bios güncel
    Prize takılı ve yüksek performans ile oynuyorum. Çözemedim lütfen yardım edin.
    Kaça aldın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bilgisayar aldığım gün stress testlerinde GPU max 65 dereceyi gördü. Dümdüz bir zemine koyunca ısı 70lere geliyor, delikli alüminyum soğutucu (fansız) üstünde max 65 derece. 1 ay sonra ısı 70lere geldi. Arkasındaki fanların toz korumaları fanların izi şeklinde toz tutmuştu, temizledim, tekrar 65 derece. 1 ay sonra yine aynı şey. Yani sık sık arkasını elektrik süpürgesi ile temizleyin.
    |
    |
    Bahsedilenler: Emre Mor , MuRo_123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    3 Mesaj

Arkadaşlar güncel, önerilerinizi bekliyorum.
    |
    |
    VRDP90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    60 FPS üstü oyunlar Vsync açılır.Böylece yırtılmalar engellenir.Oyunlarda özellikle online oynamıyorsanız 60 FPS üstü durumlarda Vsync açılır ve böylece aşırı Fps'ten doğacak yırtılmalar , ısınmalar ve kasmalar engellenir.Yani durum size özgü birşey değil.
    |
    |

Orijinalden alıntı: 88mph

Bilgisayar aldığım gün stress testlerinde GPU max 65 dereceyi gördü. Dümdüz bir zemine koyunca ısı 70lere geliyor, delikli alüminyum soğutucu (fansız) üstünde max 65 derece. 1 ay sonra ısı 70lere geldi. Arkasındaki fanların toz korumaları fanların izi şeklinde toz tutmuştu, temizledim, tekrar 65 derece. 1 ay sonra yine aynı şey. Yani sık sık arkasını elektrik süpürgesi ile temizleyin.
    Hocam çok sağolun gerçekten.

Aslında eski bilgisayarda kullanmama rağmen bu bilgisayarda pek riske giremiyordum elektrik süpürgesi ile.Ancak bu yaz aylarında GTA 5 gibi bir oyunda her ne kadar 80-85 derece normal olsada bu bilgisayarda normal birşey değildi.Çünkü çok sağlam bir soğutma sistemine sahip.

Sizin postunuzu gördükten sonra aman battı balık yan gider dedim ve elektrik süpürgesiyle temizledim ve adeta şok oldum.Yaklaşık 10-15 derece ısınma azaldı ve bu ön cepe sıcacık evde GTA 5'İ şu anda 65-75 arası sıcaklıkta oynuyorum.Gerçekten çok sağolun.

Bana göre sizin söylediklerinizide göz önüne aldığım zaman araya çok uzun süre girmeden bu işlemi 2-3 haftada bir yaparsak eğer belkide uzun süre hiç iç temizliği yaptırmamıza bile gerek kalmaz.Çünkü ben sadece bu işlemle 10-15 derece ısıyı azaltmayı başardım.

• Teğmen
    168 Mesaj

Toz filtreleri çok ince, hemen kapanıyor. Çok farkediyor yani temiz olması. Aslında bu bir bakıma iyi çünkü filtreler içeri toz yollamıyor demektir.
    |
    |
    Emre Mor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    385 Mesaj
    Toz sorunu bende de var hava giriş yerleri toz tutmaya cok müsait ileriye dönük endiselerim var herhangi bir soğutucu ya da platform kullanmıyorum. Ev zemin katta cam acik sürekli sanırım dışardan cok toz aliyo oda bilgisayardan tozlaniyo bundan dolayı diye bi tahmin yuruttum. Elektrik süpürgesi ile toz alinca sıkıntı olmuyo diyosaniz deniyim bugun süpürgenin en düşük seviyesiyle.

|
    |
    Bundaki fanların yapısını ve konumunu incelemedim ama genel olarak elektrik süpürgesi yöntemini tavsiye etmiyorum. Aşırı emiş gücü sonucu fanlar kontrolsüz döneceği için fan zarar görebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriolet1981 -- 11 Eylül 2018; 7:7:59 >
    |
    |
  • Teğmen
    227 Mesaj
    Bilgisayarı alalı yaklasık 5 ay oldu memnunun.

Henüz çok oyun oynama vaktim olmadı lakin bugün gta5 oynayayım dedim acayip derecede kastığını gördüm.

Oynayan arkadaslar bilgilendirebilir mi?

Yüklü oyun yok başka bir şey deneyemiyorun.

Yani problem oyundan yada laptopdan olduğunu çözemedim.

Öncelikle herkese selam.Bu laptop'u alalı yaklaşık birkaç ay oluyor.4klık olanını kullanıyorum.Başlarda ateş ediyordu ta ki windows'un bir güncellemesini indirmede sorun yaşayana dek.Güncellerken bilgisayarın şarjının takılı olmadığını unutup markete gitmişim haliyle kapanmış bilgisayar.Sonra bilgisayarın içindeki her şey otomatik olarak yüklendi fakat birkaç haftadır performansı çok rezil durumda.İnternette gezinirken bile kasıyor bazen.Ac Origins'de gayet iyi performans gösteren laptop o olaydan sonra rezil oldu.Lütfen yardım edin ne gibi güncellemeler yapmam gerekiyor umarım yazın biriktirdiğim para boşa gitmez.Yardım eden herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    ilgilenen olursa istanbul elden teslim edebilirim malum sitedede ilanı verdim
    |
    |

Orijinalden alıntı: Chinaman

Bilgisayarı alalı yaklasık 5 ay oldu memnunun.

Henüz çok oyun oynama vaktim olmadı lakin bugün gta5 oynayayım dedim acayip derecede kastığını gördüm.

Oynayan arkadaslar bilgilendirebilir mi?

Yüklü oyun yok başka bir şey deneyemiyorun.

Yani problem oyundan yada laptopdan olduğunu çözemedim.
    Hocam 1050ti yerine entegre ekran kartını kullanıyor olabilirsiniz nvidia denetim masasına bakın bi.

|
    |

Orijinalden alıntı: akrtl1903

Öncelikle herkese selam.Bu laptop'u alalı yaklaşık birkaç ay oluyor.4klık olanını kullanıyorum.Başlarda ateş ediyordu ta ki windows'un bir güncellemesini indirmede sorun yaşayana dek.Güncellerken bilgisayarın şarjının takılı olmadığını unutup markete gitmişim haliyle kapanmış bilgisayar.Sonra bilgisayarın içindeki her şey otomatik olarak yüklendi fakat birkaç haftadır performansı çok rezil durumda.İnternette gezinirken bile kasıyor bazen.Ac Origins'de gayet iyi performans gösteren laptop o olaydan sonra rezil oldu.Lütfen yardım edin ne gibi güncellemeler yapmam gerekiyor umarım yazın biriktirdiğim para boşa gitmez.Yardım eden herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    Hocam çözüm format gibi duruyor. Siz yine de kritik sürücüleri tekrar kurun belki düzelir.

|
    |

• Binbaşı
    1465 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bugraakkoc

31 Ağustostan önce bir BIOS daha yayınladılar ben her gün takip ettiğim için hemen kurdum ama sonra onu kaldırdılar ardından 31 Ağustos tarihini eklediler ama daha link eklemediler. Şuan kaldırdıkları bios sürümü bende yüklü bir sorun olmadı bakalım :D
    Hocam bios güncelleyince çok bir şey değişmiyor masaüstü değil bu yapmayın böyle şeyler elinizde kalır güzelim laptop

|
    |

bu laptopda klavye sorununu hallettiler mi yarin alacamda

ben yaklaşık 7 aydır kullanıyorum aynı modeli herhangi bir sorun yok
    |
    |
    potter44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Horsemen -- 16 Eylül 2018; 16:13:59 >
    |
    |

|
    |
Sohbet
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.