Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.645
Cevap
39
Favori
188.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kean37

Merhaba arkadaşlar

Dün lenovo y520 klavyesini kontrol ettim. Tuşları Diğer laptoplara göre cok yumuşak. Ve vuruş Aralığı kisa . Bu oyun oynarken sorun yaratmazmi. Hızlı oynanista tam hakimiyet zorlar gibi. Asus unki daha sert cok daha rahat basilmakta hissiyat verdiğini gordum. Msi yoktu mağaza da onu kontrol edemedim.

Lenovo Kullananlar rpg oyunlarindaki performansi nasil klavyenin. Tskler
    Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim pc modeline baktığımda aynı modeller i7 hepsi fakat bendeki i5 nedir bu model numarasındaki olay anlamadım.
    Bendeki Y520 15IKBN MODEL NAME: 80WK bu şekilde yazıyor fakat internetten bu modeli araştırdığımda i5 olan modeli hiç yok sadece bendeki mi i5 ?
  • tabi ki değil ! bendeki de aynı model, ama buna niye bu kadar takıldınız anlamadım. Stokları bittiği için artık temin edilemiyor bu kadar basit. Sonuçta Y530 serisi çıktı haliyle onlar gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kean37

Up

Alıntıları Göster
    Up

• Selamlar

128 ssd olan versiyonundan satın aldım. 2.ssd takmak istiyorum. 2.ssd'yi hdd'yi çıkarıp o alana mı takmam gerekiyor. Yoksa pcıle ssd alanı ayrıyetten var mı? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekküerler
  • aksoy84 A kullanıcısına yanıt
    hdd var mı yok mu ? kapağı açıp bakabilirsiniz yada aida64 vs. gibi programlarla mevcut donanımlar hakkında bilgi alabilir ona göre alım yapabilirsiniz. Ayrıca aygıt yöneticisinden de mevcut ssd nin modelini internette bi araştırın tipi nvm m2 ssd olarak mı gözüküyor yoksa normal hdd tipinde mi anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skywalker06

-2 ram slotuda dolu hocam 8+8 şeklinde ddr4 ram takılı
    -ekranı ise mat ips panel
    -elindeki hddyi hariciye çevirebilirsin bunun için hdd kutuları satılıyor internette çok rahat bulabilirsin.İçinde ssd ve hddsi var laptopun ssd sayesinde bilgisayar çok hızlı açılıyor ayrıca bir m2 ssd slotu daha boş ilerde istersen bir ssd daha takabilirsin.
    -Şarj konusunda sadece internette falan dolanırsan 4 saat civarı bir kullanım sunuyor.
    -İçindeki fan sistem 2 fanlı bir sistem var.Çok zorlayacağın durumlar içinde fanları kendin maksimum güce alabiliyorsun.Isınma çok olmuyor olsada klavyenin sağ tarafında en uç kısımda biraz oluyor ve farkına bile varmıyorsum fanları maksimum güce aldığında kasa anında soğutabiliyor.
    -Garanti olayı nasıldır bilmiyoruz çünkü daha servislik bir durum yaşayan olmadı.
    -Ağırlık konusunda ise sırt çantasıyla rahat taşıyorum bir sıkıntı yaratmıyor
    -Grafik programları olarak 3dsmax,solidworks,unigraphics kullanıyorum render alıyorum gayet memnunum bilgisayardan her işi görüyor.
    -Ses kaliteside harman marka 2tane hoparlörü var ve dolby audio ses desteği olduğu için gayet tatminkar edici kaliteli veriyor.

Sorularına cevaplamaya çalıştım eğer çok aklına takılıyorsa mağazada incelemeni tavsiye ederim.
    Merhaba,

Size bir şey danışmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. lenova y520 i7 - 128 SSD - 1Tb HDD olan versiyonundan satın aldım.
    Mesajınızda 2.sdd alanı boş geliyor demişsiniz. Ben laptop içini internette incelediğimde bu alan boşsa laptopun içinde yer alan 128 ssd nerede takılı oluyor?

Bu duruma göre 2. bir ssd almayı düşünüyorum. Bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu

• quote:

Orijinalden alıntı: hbk58

hdd var mı yok mu ? kapağı açıp bakabilirsiniz yada aida64 vs. gibi programlarla mevcut donanımlar hakkında bilgi alabilir ona göre alım yapabilirsiniz. Ayrıca aygıt yöneticisinden de mevcut ssd nin modelini internette bi araştırın tipi nvm m2 ssd olarak mı gözüküyor yoksa normal hdd tipinde mi anlarsınız.
    Valla elim çok yatkın olmadığından kapağı açmak yemedi şimdilik ama öğrenemezsem açıcam artık. Windows yüklemeleri vs yeni yapılıyor. Sonrasında dediğiniz gibi inceleyeceğim.

Laptopta 128 ssd 1 tb hdd mevcut. 2. ssd yukarıdaki resimdeki boş mu geliyor onu anlarsam iş çözülecek gibi.
    128 ssd ve 1tb ise boşta başka disk takacak yeriniz yok demektir. Dolayısıyla mevcut ssd nizi çıkartıp yerine daha yüksek kapasiteli ssd takabilirsiniz.

Lenovo Legion Y520 Kullanıcı Platformu

alacağınız ssd bu tipte olması gerekiyor yani nvm m2 ssd.
    Ben var sanıyordum hocam net bilgiyi lenovoyu arayıp sorabilirsin yoksada normal hddyi söküp taşınabilire çevirip oraya takarsın bende 2. ssd almayı düşünüyordum 256 gb yetersiz kalıyor diyede fiyatları aldı başını gitti m2 ssdlerin
  • Arkadaşlar merhaba

Y520 i5 7300hq gtx1050 8gb ram 1tb hdd versiyonunu satın aldım

Ssd taktırmak istiyorum,nerde taktırabilirim?lenovo servisi garantiyi bozmadan takıyor mu ?

İçinde w10 geliyor ssd ye aktarılabilir mi w10 ?

Ve son olarak tavsiye ettiğiniz bir ssd var mı 128gb mı 250 mi alsam hangi marka uyumludur teşk

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    bende alacam yanlız bekliyorum dolar yükseldiği için fiyatlar uçtu gitti :( lenovo servisi elbette takıyordur lakin kendi ürünlerini takıyorlardır haricen aldığınız bir ürünü takacaklarını sanmam. Garantisi, yabancı forumlarda; laptopun donanımına zarar verilmediği sürece garanti kapsamı dışına çıkartmadıklarını yazmışlar lakin ülkemizde durum nedir açıkçası bilmiyorum ama garanti etiketi sadece anakartın üzerinde bir tane var dolayısıyla anakartı sökmediğiniz taktirde birşey diyeceklerini de sanmıyorum yinede işlem yapılırken çok çok hassas davranılmalı ve kasa çentikleri vidalar vs. özen gösterilmeli. mevcut diskteki sisten klonlanabilir lakin çok randıman vermiyor bildiğim kadarıyla, zaten windows 10 home single language olarak indirip kurduğunuzda her hangi bir işleme gerek kalmadan internete bağlanır bağlanmaz kendi aktivasyon yapıyor zaten çünkü seri numara anakartın biosunda gömülü. ssd için ben samsung evo 970 düşünüyorum burada bir arkadaş servite değişen ssd nin toshiba olduğunu ve aşırı derecede ısındığını göstermişti serviste değişim yapılmıştı sorun düzelmişti ama ne marka takmışlardı hatırlamıyorum biraz geriye doğru giderseniz görebilirsiniz.

• Ucuzlamaz mı acaba ???

• Aylar once alıp 20 gun sonra satmak zorunda kalmıştım. Başka bi bilgisayar kullanıyorum simdi, ama y520 içimde kaldı.

Fan sistemi bunun kadar guzelini gormedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Lenovo servisiyle ben konuştum yaklaşık bir ay önce 80 tl karşılıgında takıyordu ssd uyanıklar birde windows yükleme parası 70 tl istiyorlar toplam 150 tl bu dedigim dolar uçmadan bilemiyorum neye göre fiyat belirliyorlar. Emekleride dolara baglıysa trump lenovo ile konuşmuştum. bence sen normal bir bilgisayarcıya taktır hatta kapagı söküp takmak inanılmaz basit sadece vidaları sökmen yeterli youtube videoları var windows kurmasını biliyorsan kendin bile halledersin.

Arkadaşlar size sormak istedigim chrome kullanıyorum sayfa yakınlaştırmasını %110 olarak kullanıyorum siz bu ayarı nasıl ayarladınız.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.McManaman

Aylar once alıp 20 gun sonra satmak zorunda kalmıştım. Başka bi bilgisayar kullanıyorum simdi, ama y520 içimde kaldı.

Fan sistemi bunun kadar guzelini gormedim.
    Bende aynı durumdayım biraz sıkıştım satılıga koydum hemen müşterileri çıktı ama içimden bir ses satma pişman olucan diyor i5 16 ram 128 ssd 1050ti modelini kullanıyorum fiyatları 7 bin dayanmış 5.2 lerden ben 2 aylık 3.3 almıştım. inanılmaz memnunum satarsam pişman olursam üzülecem.
  • 3.800'e alıp 3250'ye satmıştım.

O fiyatlari gördükten sonra bu fiyatların verildigini görmek bi tuhaf ediyor.
    Kaça satiyosun pm atar misin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.McManaman -- 15 Ağustos 2018; 21:38:20 >
  • Bios Update gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: KFCTAVUGU

Bios Update gelmiş
    Bunu nasıl yükleyecegiz yüklemeden yada yükledikten sonra bir ayar gereklimi?

• Arkadaşlar i5 7300hq gtx1050 li model aldım 1tb hdd var

Ssd olarak bunu takmak istiyorum uygun mudur

https://www.hepsiburada.com/samsung-970-evo-250gb-nvme-m-2-ssd-3400-1500mb-s-mz-v7e250bw-p-HBV00000BNF2O?magaza=Laptopfırsatı&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=EAIaIQobChMIqbeostT33AIVaLftCh0fngwtEAQYBCABEgIY9_D_BwE

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.