Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fedhirweg

Aşağıdaki ikisi arasında herhangi bir fark var mı arkadaşlar?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-5-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-rtx-2060-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82b100bctx-p-HBCV000002W2TC?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-5-15arh-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-rtx-2060-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82b10048tx-p-HBV000015YJPX?magaza=Hepsiburada

Üstteki model daha güncel. Lenovo 2021 modeller arasında 3000 serisi modeller ile birlikte broşürde yer aldı. Alttaki ile özellikler aynı. 80w batarya mevcut. Garanti 3 yıl premium olarak geçiyor. Cihaz da 2021 Mart üretimi geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar teknik broşürde belirtilenin aksine 2tb ssd takip kullananlar var. Buradan 2tb nvme kullanan var mi? Crucial sitesinde cihazla uyumlu RAM ve SSD listesinde 2tb nvmeyi de gösteriyor.

• synthesizer kullanıcısına yanıt

tek slotta 2 tb yoksa makinada 2 ayrı m2 slotu var 1tb+1tb=2tb şeklinde mi?

üretim tarihini nerden bulabiliyıruz. Birde senin klavye rgb klavye mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Luffy

tek slotta 2 tb yoksa makinada 2 ayrı m2 slotu var 1tb+1tb=2tb şeklinde mi?

birinci slot 1tb ikinci slot 2tb şeklinde. Benim klavye RGB. Gerçi ben tek renk olarak kullanıyorum. Üretim tarihi cihazın altında yazıyordu sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 20 Nisan 2021; 0:59:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

birinci slot 1tb ikinci slot 2tb şeklinde. Benim klavye RGB. Gerçi ben tek renk olarak kullanıyorum. Üretim tarihi cihazın altında yazıyordu sanırım.

Alıntıları Göster

benim 17,3 inç olan ve pc 3 yıllık garantili olan versiyon ama klavye rgb değil.. tek renk zahmet olmazsa kalvyenin fotosunu atabilirmisin hocam bir de senin pcde 17.3 inç mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Luffy

benim 17,3 inç olan ve pc 3 yıllık garantili olan versiyon ama klavye rgb değil.. tek renk zahmet olmazsa kalvyenin fotosunu atabilirmisin hocam bir de senin pcde 17.3 inç mi

Alıntıları Göster

Hayır benim 15 inç modeli. 4800h ve 2060 var.

Bu arada benim pc 05.03.2021 üretim tarihli.. Dediğin gibi pcnin altında yazıyormuş üretim yılı...
    Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Benim pcde 4800h rrx 2060 17.3 inç olan sanırım 17.3 inlere rgb koymamışlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda bi kaç kere pc ye format atmak zorunda kaldım, kişisel nedenlerden dolayı ve şunu farkettim,

Format sonrası vantage üzerinden ilk yazılım güncellemelerini yaptığımda her seferinde Tasarruf Kipi nin kendiliğinden kapatılmasının sorununu ekran alıntısında görülen iki güncelleştirmeyi yapınca meydana geldiğini keşfettim. Eğer sizlerde doğrulayabilirseniz sevinirim.

Pc 4600h gtx1650 modeli

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H
  • Stu. S kullanıcısına yanıt

4750Hli 1x16G 2666 ramli thinkadi 7500e almıştım üç beş ay önce. Acayip bir alet. ABD fiyatından 300 dolar aşağıydı hatta, nasıl aldım ben de bilmiyorum.

Gönül isterdi ki 2x16 3200 ramlisini alabileyim ama yapacak bir şey yoktu.

• KOSMERCAN kullanıcısına yanıt

yazmıyorsa 60Hz'dir. Oyuncu lektopu, yazmıyor ve 4k değilse 144Hz'dir. Gene tabi bakılmalı da ilk etapta karşılaştırıken bu formüle göre gidersen işin kolay olur.

• Fiyatların aynı olduğu bir durumda Legion 17 inç rtx 2060’ın İ7 10750 modelini mi yoksa yine aynı kasa aynı 17 inç her şeyi aynı olan AMD’li ryzen 7 modeli mi tercih ederdiniz ? Bugün bir tanesini alıyorum çok kararsızım ikisinin de boşta değerlerine baktım amd bir tık boşta daha sıcaktı nedenini anlamadım driverlar filan sağlıklı kurulu olmadığı için olabilir i7 olan ise oyunda 65’lerde geziyordu ikisinin de ekran watt değeri diğer özelliklerini vs çok iyi biliyorum tek kararsız olduğum konu ısı çünkü makine ömrünü ısı belirliyor az çok hangisini önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuxAeternaFB -- 20 Nisan 2021; 14:24:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuxAeternaFB

Fiyatların aynı olduğu bir durumda Legion 17 inç rtx 2060’ın İ7 10750 modelini mi yoksa yine aynı kasa aynı 17 inç her şeyi aynı olan AMD’li ryzen 7 modeli mi tercih ederdiniz ? Bugün bir tanesini alıyorum çok kararsızım ikisinin de boşta değerlerine baktım amd bir tık boşta daha sıcaktı nedenini anlamadım driverlar filan sağlıklı kurulu olmadığı için olabilir i7 olan ise oyunda 65’lerde geziyordu ikisinin de ekran watt değeri diğer özelliklerini vs çok iyi biliyorum tek kararsız olduğum konu ısı çünkü makine ömrünü ısı belirliyor az çok hangisini önerirsiniz ?

Ben AMD tercih ederdim Ryzen 7 4800h i7 10875 /i9 9000 serisi ayarında bir işlemci. Çekirdek sayısı daha fazla. Oyunlarda direk belli bir MHz e kitliyor o nedenle daha fazla ısınabilir. Ancak ben cihazın ısı değerlerinden çok memnunum. Üstelik cihaz 15 inç ve Watt olarak da 115w olmasına rağmen.

Death Stranding, ekran kartı max 65 görüyor. Hatta 60hz monitöre bağlarsam max 60 kare şeklinde oynatırken turbo fan bile açmıyor. Fan hızı %50 lerde bile 70 derece altında kalabiliyor cihaz. Soğutucum var ama kullanmıyorum onun yerine altı boş bir stand üzerinde duruyor cihaz.

Oyun daha önemliyse 15 inç ve i7 tercih ederdim. 10750 5ghz ile bazı oyunlarda daha fazla fps vaad ediyor. Gerçi i7 lerde ekran kartı kırpılmış deniyordu 17 inçlerde olduğu gibi bilemiyorum.

Çok teşekkür ederim yanıtınız için 17 inç AMD olan modelini tercih ettim bakalım inşallah pişman olmam İ7 10750 17 inç olan modelini de aynı fiyata buldum ikisi arasında bu modeli seçtim https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_17ARH05H?M=82GN0047TX

ilk defa bir AMD laptopa geçiş yapıyorum hayırlısı bakalım

• Merhaba arkadaşlar. Karar aşamasındayım her yorum ihtiyacım var. 82B100BCTX modelini almayı düşünüyorum. Öncelikle bu modeli önerir misiniz? Kullanım amacı hem iş hem de az performans gerektiren oyunlar olacak. Grafik uygulamaları ağırlıklı diyelim, arada bir fincan kahve alıp bir el Age Of oynamak niyetim :)

İlk tereddütüm ise şu. Uzun süredir Macbook Air kullanıyorum. Kullananlar bilir oldukça sessiz, mükemmel bir touchpade sahip ve kusursuz işletim sistemi. Maalesefki iş dışında eğlence amaçlı pek kullanışlı değil. 2 usb bağlantısında tutunda 128gb hafızasına kadar iş için yeterli olmaktan çok uzak.

Bu aşamada 15 bin seviyelerine çıkıp Macbook Pro almak ya da risk alıp Lenovoyu denemek istiyorum.

Endişelerim. Kalitesiz malzeme. Mac'den alıştığımız alüminyum kasa ve kalite hissiyatını Windows (Lenovo) bilgisayarlarda bulamamak. Touchpad kalitesi. Ekran kalitesi Retina ile mücadele edebilir mi yoksa daha mı iyidir. Gürültüsü çok mu, işçilikte kusurlar var mı (ekranda boşluk, klavyede veya çerçevede kalitesizlik).. Bu gibi endişelerim var.

Bu ve benzer modelleri kullanıp tecrübe etmiş kişilerden karar verme sürecimde destek olmasını bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NEVERDIES

Merhaba arkadaşlar. Karar aşamasındayım her yorum ihtiyacım var. 82B100BCTX modelini almayı düşünüyorum. Öncelikle bu modeli önerir misiniz? Kullanım amacı hem iş hem de az performans gerektiren oyunlar olacak. Grafik uygulamaları ağırlıklı diyelim, arada bir fincan kahve alıp bir el Age Of oynamak niyetim :)

İlk tereddütüm ise şu. Uzun süredir Macbook Air kullanıyorum. Kullananlar bilir oldukça sessiz, mükemmel bir touchpade sahip ve kusursuz işletim sistemi. Maalesefki iş dışında eğlence amaçlı pek kullanışlı değil. 2 usb bağlantısında tutunda 128gb hafızasına kadar iş için yeterli olmaktan çok uzak.

Bu aşamada 15 bin seviyelerine çıkıp Macbook Pro almak ya da risk alıp Lenovoyu denemek istiyorum.

Endişelerim. Kalitesiz malzeme. Mac'den alıştığımız alüminyum kasa ve kalite hissiyatını Windows (Lenovo) bilgisayarlarda bulamamak. Touchpad kalitesi. Ekran kalitesi Retina ile mücadele edebilir mi yoksa daha mı iyidir. Gürültüsü çok mu, işçilikte kusurlar var mı (ekranda boşluk, klavyede veya çerçevede kalitesizlik).. Bu gibi endişelerim var.

Bu ve benzer modelleri kullanıp tecrübe etmiş kişilerden karar verme sürecimde destek olmasını bekliyorum.

Ben müzikle alakalı işlerimde 2017 Mac Pro kullanıyorum. Aynı zamanda belirttiğiniz modeli de 2 haftadir kullanıyorum.

Kasa kalitesi Pro gibi değil. Bu kalitesiz demek değil. Cihaz tok içi dışı ince düşünülmüş, yıllarca kullanılsın diye uğraş verilmiş bir cihaz. Benim de en önemsediğin şeylerden biri sessizlik. Cihazda fn tuşu ile sessiz , dengeli ve performans modunda geçişler yaptım. Dengeli ve sessiz modda yaklaşık 20 tane sekme acılı olmasına rağmen fanlar beni rahatsız etmiyor. Kısa süre kullandığım i5 işlemcili düz bir HP model vardı. O mesela boşta sessiz iken birkaç şey açınca fanlar ben buradayım diyordu. Biosta ayrıca ek bir fısıltı modu daha gördüm. Sanırım onu aktif ederseniz performans ikinci plana alınıp tamamen sessiz bile olabilir bilemiyorum.

Sirf denemek için warzone yükledim. Onda fanlar baya coşuyor. Ancak daha sıradan oyunlarda hiç rahatsız etmiyor.

Oynayacaginiz oyun Age of tarzı eski oyunlar ise bi cihaza gerek yok bence. Bu daha çok AAA türde oyunları 60 ve üzeri fps akıcı oynayayim bilgisayarı. MacOS a özel program kullanacaksanız macera aramayın bence. Ben yapmıyorum MacOS ile. Herseyini Apple ekosistemine taşımak zorunda kaldım geçen zamanla. Bu hem iyi hem de kötü.

Touchpad sıradan. Klavye güzel ama bence Apple klavyesi ile kıyas edilmez. Tuşlarla yazma hisse çok wow dedirtmiyor. Oyun / iş arası olduğu icin bence iki tarafı da tam memnun etmeyebilir. Ben genelde harici klavye, mouse ve ekran ile kullanıyorum. Cihaz hakkında düşüncelerim böyle.

Sonuc olarak oyun oynamayacak olsam tericihimi Apple yönünde sürdürebilirdim ama sırf oyun icin evde masaüstü sistem bulundurmak istemediğim için masaüstümü satıp laptopa taşımış oldum.

Teşekkürler. Modlarının kolayca değiştirilebilir olması güzelmiş. Benim bilgisayardan ilk beklentim güçlü bir olması. Apple premium his ve akıcı işletim sistemiyle kusursuz çalışyor. Air'den çok memnunum aslında ama 13 ekran, 128gb ssd, 2 adet usb çıkışı gibi nedenlerle devam etmek istemiyorum. Ben çok sekme açan ve uzun süreler kapatmayan biriyim. Düşündüğümde Apple pro almak oldukça maliyetli geliyor. Öncelikle 13 inch fiyatı 14 bin küsür lira, harici 4 k monitör ile kullanmak lazım ona da min. 4 bin lira diyelim. Yine ssd ve bellek yükseltmek gerekecek. Oldukça masraflı hale geliyor. Tabi kendine has touchbar gibi özellikleri var.

Lenovoyu ilk etapta kendi monitörü ile kullanıp sonrasında 4k harici monitör eklemek düşüncesindeyim. Ne oyun bilgisayarı ne de iş bilgisayarı olması beni cezbetti aslında. Tasarımı oldukça güzel. Ekranın %100 srgb destekli olması, klavyenin rgb olması ile tebdil-i mekanda ferahlık vardır diyerek alma düşüncesine kapıldım.

Tek korkum pişman olmak. Neden bunu yaptım demek istemiyorum. Sağdan soldan pop-up lar, uyarı butonları, mavi ekranlar vs yaşarsam çok pişman olurum. Windowsun sorunları ile yüzleşmekten korkuyorum diyebilirim. Su an kullandığım bilgisayarımı aylarca kapatmadığım oluyor. Hazırlandığım en kötü senaryo Lenovoya macOS kurmak. Bu da sorunları çözer sanırım.

Alıntı

metni:
    MacOS a özel program kullanacaksanız macera aramayın bence.

Korktuğum nokta bu, macera aramış olmak istemiyorum :). Aslında Adobe serisi windowsta güzel çalışıyor artı olarak oyun oynatabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: NEVERDIES

Teşekkürler. Modlarının kolayca değiştirilebilir olması güzelmiş. Benim bilgisayardan ilk beklentim güçlü bir olması. Apple premium his ve akıcı işletim sistemiyle kusursuz çalışyor. Air'den çok memnunum aslında ama 13 ekran, 128gb ssd, 2 adet usb çıkışı gibi nedenlerle devam etmek istemiyorum. Ben çok sekme açan ve uzun süreler kapatmayan biriyim. Düşündüğümde Apple pro almak oldukça maliyetli geliyor. Öncelikle 13 inch fiyatı 14 bin küsür lira, harici 4 k monitör ile kullanmak lazım ona da min. 4 bin lira diyelim. Yine ssd ve bellek yükseltmek gerekecek. Oldukça masraflı hale geliyor. Tabi kendine has touchbar gibi özellikleri var.

Lenovoyu ilk etapta kendi monitörü ile kullanıp sonrasında 4k harici monitör eklemek düşüncesindeyim. Ne oyun bilgisayarı ne de iş bilgisayarı olması beni cezbetti aslında. Tasarımı oldukça güzel. Ekranın %100 srgb destekli olması, klavyenin rgb olması ile tebdil-i mekanda ferahlık vardır diyerek alma düşüncesine kapıldım.

Tek korkum pişman olmak. Neden bunu yaptım demek istemiyorum. Sağdan soldan pop-up lar, uyarı butonları, mavi ekranlar vs yaşarsam çok pişman olurum. Windowsun sorunları ile yüzleşmekten korkuyorum diyebilirim. Su an kullandığım bilgisayarımı aylarca kapatmadığım oluyor. Hazırlandığım en kötü senaryo Lenovoya macOS kurmak. Bu da sorunları çözer sanırım.

Alıntı

metni:
    MacOS a özel program kullanacaksanız macera aramayın bence.

Korktuğum nokta bu, macera aramış olmak istemiyorum :). Aslında Adobe serisi windowsta güzel çalışıyor artı olarak oyun oynatabiliyor.

Şu video da size fikir verebilir belki. Lenovo değil ama en azından performans konusunda fikir verebilir.

• Son dakika fiyat değişiklikleri nedeni ile İNTEL olan modele döndüm. Şimdi tek mesele kargonun sağ salim getirip getirmeyeceği endişesi umarım onda da sorun çıkmaz ise uzun uzun inceleyip görüşlerimi yazacağım buraya legion 5 i7 10750 rtx 2060 17 inç olan modeli umarım pişman etmez intel. AMD’ye heveslenmiştim aslında yeni deneyim olacaktı ama nasip değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuxAeternaFB -- 21 Nisan 2021; 17:24:12 >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.