Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba. Lenovo Legion 5-15ARH AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD RTX 2060 15.6" olan modeli hepsiburada üzerinden satın aldım. Cumartesi sipariş verdim bugün(pazartesi) teslim edildi. Kargo sıkıntısız geldi hepsiburada laptop kutusunu daha büyük bir kutu içine koyup gönderdi. Kargo ve teslimat konusunda bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum zaten laptop kendi kutusu içinde ekstra korumaya sahip ürünün paketlenmesi gayet iyi. Kurulum vs. diğer işleri daha yapmadım sadece kuryenin yanında kutuyu açtım emin olmak için kontrol ettim. Müsait olduğumda windows kurulumu ve diğer işleri halledip düşüncelerimi tekrar yazacağım. Bu arada kokusu biraz ağır geldi kutuyu açıp laptopu kılıfından çıkarınca biraz kötü plastik kokusu hissettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SOLİNGE -- 12 Nisan 2021; 19:55:30 >
  • SOLİNGE S kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun hocam artısı ve eksisi ile güzel bir değerlendirme bekliyoruz

• Merhabalar ben de burayı takibe alayım. Geçen cumadan beri 4800H, 2060'lı modeli kullanıyorum. Cihaza kıyıp doğru düzgün oyun bile kurmadım :)

Şuan warzone yüklüyorum. Pek sevmiyorum böyle oyunlar ama kaç fps alacak merak ediyorum. Deneyelim bakalım.

• Beklemeye değer mi değmez mi bilemiyorum. Sadece kdv ve trt payı eklenince ne ucuz fiyatı 15500 civarında oluyor 3060 olan model. 3070'in satışını göremedim.

SSD ve Ekran olarak yenilik var. Ekran 165hz olmuş ve freesync g-sync destekli. Çok mühim özellikler mi bir laptop için bilemedim. SSd ise minimum 1tb olmuş artık.

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

17000-18000 civarı olur bence. Umarım daha uygun olur ama pek sanmıyorum çünkü satıcıların fiyatlarını anlamak zor. Lenovo almadan önce Acer nitro 5 rtx 2060 i7 işlemcili ürünü almayı düşünüyodum. Dolar 8.50tl olmadan önce fiyatı 11000 TL, dolar 8.50tl olunca anında fiyatı 11500tl yaptı satıcı. 2 gün sonra 11999tl yaptı , şimdiki fiyatı 12500 TL ve dolar 8.15tl :) günlük takip ettim ürünü sırf bu satıcıdan ürün almamak için bütçemi biraz daha arttırıp MSI alpha almaya karar vermiştim ama Legion 5 rtx2060 stoklara gelince tercihimi bundan yana kullandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu ay kaldı artık benim, karta çok yükledim. 21 inden sonra kısmetse bakıcam yoluma 😁

Vallahi gün msi creator araştırdım. Tr fiyatı 29.500 falan. Amazonda bir tık üstünü buldum. Gümrük, kargo falan hepsi dahil 16 bin TL. Mağazaların aldıkları kar a bakın ya. Boğazlarında kalır inşallah.

Hayırlı olsun bu arada. Ekran nasıl hocam, lenovo forumda sarımsı diye iade etmiş biri. Beyazları tam doğru göremiyorum demiş. Süt beyaz değil de biraz daha yüksek kelvinde sıcak beyaz gösteriyor yazmış. Siz de nasıl, farklı ekranlarda karşılaştırma imkanınız oldu mu.

• Bana göre normal bildiğimiz beyaz bir sorun farketmedim. Ölü piksel yok. 6 senelik Asus x550jk modelinden sonra ekran süper görünüyor :) Forumda yazılan diğer seslerden de eser yok sadece fan sesi geliyor o kadar. SSD harici depolama birimi yok aldığım modelde. Bu konuda diğer üyeler harici depolamadan ses geldiğini söyledi sanırım. Asusu 6 sene harddiskten gelen sesle kullandım hiç sorun yaşamadım.

• Acaba m2 ssd için kaç slot var 1 mi 2 mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2 . Ben 2 tane m2 kullanıyorum şu an.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    kullanan biri olarak ilk açtığımda bana da sarı geldi ekran. Amd ekran ayarlarından 7200k ya çektim sıcaklığı Şuan daha iyi oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CanerArslann kullanıcısına yanıt

Kevin ayarı varsa güzelmiş. Öğrendiğim iyi oldu hocam sağol.

Asuslar indirime girmiş ama ekranlarınj beğenmedim lenovo gibi güzel ekranları yok.

Yeni legionlar ülkeye gelmiş haftasonuna kadar raflarda olur demiş lenovo ekibi. Bakalım bekliyorum, umudum yok gerçi 18 23 bin arasında alır kesin ama umut işte Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H 

• arkadaşlar mrb 17inc olan versiyonu aldım ancak 2. m2 ssdyi sabitleyecek vidalama yerinin olmadığını gördüm bu sorun nasıl halledilecek

Bende Asus x550jk geçiyorum şuan sipariş verdim. Aynı düşünceleri yaşayacağız sanırım. Asustan sonra performans olarak nasıl buldunuz? Asustan sonra ohh be ne güzelmiş şu özellik dediğiniz ne oldu. :)

• Asusu SSD olmadan kullandım sadece ram takviyesi yapmıştım. Çok çok daha hızlı ve daha serin Lenovo. klavyede baya farkı hissettiriyor. Sonra ekran mükemmel görünüyor. Bana tuhaf gelen tek şey ikisininde 15" olmasına rağmen Lenovo daha küçük görünmesi :) Asus kasa ve ekran çerçevesi daha büyük olduğu için ilk başlarda Lenovo sanki 15" değilmiş gibi hissettim :)

• fark yok sadece satıcıları farklıymış biri tükenmiş

Bir kaç gün sonra benimde elime geçicek inşallah. Büyük ihtimalle bende level atlamış hissedeceğim. Ses kıyaslaması olarak nasıl sizce

• İkisini de Hepsiburada satıyordu, evet tükenmiş biri. Tükenende 2 yıl garanti vardı şu an aktif ilanda 3 yıl garanti var. Başka fark göremedim. Model numarası farklı bir de.

• 1 haftadır makinayı kullanıyorum. İlk kez ryzen işlemcili pc aldım. Kesinlikle pişman olmazsınız. Malzeme kalitesi, sessizlik, soğutma sistemi, dizayn hepsi çok güzel. keşke rgb aydınlatmalı klavye de olsaymış 10 numara olurmuş

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.