Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu bilgisayarda ilk kez işlemci sıcaklığını 98 derece üstünde gördüm o da yeni edge tarayıcı kullanırken oldu. Edge tarayıcı da %78-80 lik bir işlemci kullanımı vardı. Sizce bu durum normal midir, yoksa tarayıcıdan mı kaynaklıydı ?

Altta attığım resimlerde ki sekmelerden en son en sağdaki sekmeyi açtım o zaman pc çıldırdı. bu sıcaklığa ulaşmasında eksik olan youtube da kısa 5-10 dk lık bir videoyu 1080p de açıktı. Korkumdan onu kapattım ama sonra sıcaklık 90 derecelerde sabit kaldı, fanlar canavar gibi çalışıyordu.

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H
  • Lenovo forumdan aldığım bir bilgiye göre Mart sonu Nisan başı gibi sınırlı sayıda da olsa AMD Ryzen 7 4800H RTX2060 cihazları ülkemizde stoklara girecekmiş. Ben hem oyun hem de okul işlerinde (öğretmenim) tasarım işleri için kullanacağım. Yani bilgisayar stoklara girer veya girmez bilemem ama ola ki girerse hemen sipariş vereceğim. Burada sormak istediğim şey şu: Yukarıda belirttiğim kullanım amacına yönelik olarak düşünürsek 15,6'lik ekran mı alsam 17,3'lük ekran mı? Yani bu zamana kadar bu tarz modelleme, çizim, kurgu işlerini 15,6 inchlik bilgisayarda yaptım. Ekranın büyümesi elbette avantaj biliyorum. Ancak 15,6'da 115W RTX 2060 varken 17,3'te 95W RTX2060 olduğunu görüyorum. Oyunlar için aşırı bir kayıp oluşturur mu bu? Benzer şekiller veya amaçlarla kullanan arkadaşlardan destek rica ediyorum. Çok teşekkür ederim.

• Bu ürünün stoklara girmeyeceğini öğrendim Lenovo Türkiye ile iletişime geçerek. Ha ne kadar tutarlı davranırlar orasını bilemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu amd freesync bizim 144hz legionlarda desteklenmiyor mu? ben ayarı açamadım. redditte sürücüyü kendi sitesinden indirip kurunca düzeldiğini yazan bi yazı okudum ama olmadı açılmadı. orj windows lu legion kullanıyorum.

• Solidworks, ansys gibi programları kullanacağım, iş için laptop arıyorum. Kullananlar memnun mu? Sıcaklık konusunda biri 80 dereceyi geçmiyor demiş biri 98 derece demiş program çalışırken kaç derece olur sıcaklık?

• CanerArslann kullanıcısına yanıt

DDU ile amd driverı güvenli kipte uçur. Başlangıçta vantage veya windows update ile kurulan 29.09.2020 sürümünü kur. Freesync gelmesi gerekiyor. Lenovo yeni sürümleri yayinlamamis ama illaki güncel sürüm kullanmak istiyorum diyorsan eski sürümü kaldırmadan yeni sürümü(temiz kurulum yapmadan) bas gitsin. Düzelmesi gerekiyor.

• Muchard kullanıcısına yanıt

R5 4600H gtx1650 modelini kullanıyorum. Havalandırma için arka fan kısmını biraz yükseltip, adaptörü yerleştirip, kullanıyorum.

Pc de ****lar******.com sitesinden win 10 pro performans versiyonunu kullanıyorum. Yine aynı siteden assassin s creed vallhalla yı 30gb sıkıştırılmış halini yaklaşık 2 saatte kurdum. Kurulum sonrasında 60gb küsür boyuta ulaştı.

Kurulum esnasında işlemci kullanımı %99-100 idi ve sıcaklık araklıklarla anlık olarak 106C dereceyi gördü. Ki bu da fanların sistemi soğutup arada yavaşlamasıyla oldu. Normal sıcaklık 95C derecenin altında seyretti.

Kurulum esnasında herhangi bir farklı işlem için bilgisayarı kullanmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porca -- 7 Nisan 2021; 17:47:37 >
  • Arkadaşlar 4600h 1650ti modelini kullanıyorum. Bilgisayar oyun oynarken arada birden kapanıyor, sonra tekrar açılıyor kendi kendine. Sıcaklık kontrolünü de yapıyorum, ortalamalar ve maksimum sıcaklık gayet normal. Sorunun sebebi ne olabilir? Çok sık olmuyor ama anakart falan ileride sıkıntı çıkarabilir mi diye tereddüt ettim.
  • Vantage üzerinden güncellemeleri kontrol et, belki sorun çözülür.

• Bu stok gelmis bu urunlerde isinma sorunu ve ekranda sizinti varmi almak istiyorum.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-5-amd-ryzen-7-4800h-16gb-1tb-256gb-ssd-rtx-2060-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82gn0047tx-p-HBCV000002LCB2?magaza=Hepsiburada

• morags kullanıcısına yanıt
    Amazon USA dan neden almıyorsunuz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar ben de az önce Lenovo Legion 5-15ARH AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD RTX 2060 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 82B10048TX modelini 12.299,00 TL'ye satın aldım. Fiyat uygun gibi geldi, umarım pişman olmam...

• Hayirli olsun bende yarin alacagim

• Oyun için büyük ekran mı ufak ekran mı gider? Hafızayı arttırabilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: DashOwuz58

DDU ile amd driverı güvenli kipte uçur. Başlangıçta vantage veya windows update ile kurulan 29.09.2020 sürümünü kur. Freesync gelmesi gerekiyor. Lenovo yeni sürümleri yayinlamamis ama illaki güncel sürüm kullanmak istiyorum diyorsan eski sürümü kaldırmadan yeni sürümü(temiz kurulum yapmadan) bas gitsin. Düzelmesi gerekiyor.

hidrid modu kapatıp pc yeniden başlattım. sonra lenovo destek sitesinden amd driver ı kurdum. hidbrid modu açıp tekrar yeniden başlattım şuan freesync açıldı. mesajınız için tekrar teşekkürler

• blind pilot kullanıcısına yanıt
    Hocam geldi mi bilgisayarınız

• morags kullanıcısına yanıt
    Dün itibariyle bu marka modelin siparişini verdim umarım sıkıntısız bir pcdir

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Luffy

Hocam geldi mi bilgisayarınız

Geldi hocam, gerekli tüm güncellemeleri yaptıktan sonra herhangi bir sıkıntıya rastlamadım. Cihazın ekranı tek kelime ile muhteşem. Beklediğimden ince. Arkadaki çıkıntı kullanım sırasında cihaz daha minikmiş hissiyatını vermeye yönelik gibi geldi. Fan sesi duymadım desem yeridir. Çok oyun oynayan biri değilim, deneme amaçlı League of Legends oynadım bir el. Yine fanlar pek çalışmadı. Cihaz serin gibiydi. Kontrol ettiğimde klavyenin ortasında hafif bir ısınma fark ettim.

Ölü pixel yok. Sadece sağ üstte, siyah ekranda biraz belirgin bir ışık sızıntısı mevcut. Cihaz zaten mart 2021 üretimi o yüzden bir sıkıntı çıkmamasını umuyorum gözlemlerimden sonra.

• blind pilot kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme in Çok teşekkür ederim hocam...

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.