Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.431
Cevap
56
Favori
387.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 755m sli modele sahibim nvidia sürücülerini güncelledikçe sanki performansın düştüğünü hissediyorum sizce en stabil sürücü sürümü nedir sli için ?
  • Hasan K.yıldrım H kullanıcısına yanıt
    Siz satın aldığınızda 8 olarak mı almıştınız hocam? Eğer öyle ise benimki de öyle büyük ihtimalle, ve bu sıçtım demek
  • yamyamu kullanıcısına yanıt
    evet 8GB 2x4gb 1600mhz şeklinde benim
  • 1 tb m.2 ssd arıyorum 2252-bu makina için
    çinde buldum-nasıl bu aralar kargo durumu
    yurtiçi de olur bütçe önemli değil

şunu buldumhttps://tr.aliexpress.com/item/32465074880.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27b14c4dqXp31p

aliexpres

şu olur mu
    editakakçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 29 Nisan 2020; 17:31:54 >

• 2013 te aldığım bilgisayarımı ufak tefek sorunları olsa da çözerek kullanmaya devam ederken bugün itibari ile büyük bir sorun ortaya çıktı.

Lapto şarj almıyor. Çözemedim ssorunu. Yeni bir şarj aletiyle denedim şarj almıyor. Kendi baataryasından başlıyor, çalışıyor ama. Bilen varsa bir el atsın.
  • Ascani A kullanıcısına yanıt
    Kablo çok kastıysa şarj soketi bozulmuş olabilir onu değiştirirseniz büyük ihtimalle sorun çözülür sahibinden de satılıyor oradan bakıp alabilirsiniz
    peki Laptop bataryası takılı ve psu takılı birlikte çalışırken psu yu bilgisayar açık vaziyette çıkarıp taktığım zaman laptopun şarj almama sebebi bu olabilir mi? Öyle olunca bataryada çalışmaya devam ediyor prizden verdiğim elektriği almıyor. Batarya şarj olmuyor. Bataryayı sökersem o anda direk pc kapanıyor. Kapandıktan sonra bataryayı söküp o prize bağlayıp açıyorum. Bilgisayar açıldıktan sonra bataryayı takıyorum ve batarya öyle şarj olmaya başlıyor. Bu sorunun kaynağı o olabilir mi?

Ankara da iyi bir laptop tamircisi tanıyan var mı? Hem usb 3.0 portum kırık. Onu söktürüp yenisini lehimleteceğim hem de bu şarj alma sorununu çözdüreceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ascani -- 2 Haziran 2020; 13:31:5 >
  • keşke şu laptopların ekran kartları / anakartları da değişebilse... oyun oynamak hayal oldu.2 hafta önce most wanted yükledim onu oynadım o da sıktı bir süre sonra.

16GB ram + Ssd olmasına rağmen.

Yeni makine almaya kalksak verilecek para 10bin liradan aşağıya olmaz.
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    Ben para biiktirdim kendime masaüstü topladım. Şimdilik bilgisayarın hdd yi kullanıyorum ona para vermedim. İdare eder bir amd işlemci al. Mesela ryzen 1600 830 lira. Msi b450m m2 max al. 550 lira. 8*2 ram al 700 lira. Eski kasan varsa onu kullan yoksa 800 liraya içinde psu olan bir kasa al. 1500 liraya da bir ekran kartı. Kasasız 3500 kasayla 4300 tutar. 500 liraya 500 gb JD ssd alıp Elindeki laptopu satarsan 2000 liraya 2800 e mal olmuş olur.
  • Değerli lenovo y510p kullanıcıları .İki konuda acil çözüm önerilerinize muhtacım. Termal macun değişimi maksadıyla laptobu her bir parçasına kadar söktüm. Sıkıntı şu fotoğraftaki kısımda güç düğmesinin anakarta bağlantısını sabitleyen küçük plastik parçayı kırmış bulunmaktayım. Bantladım ama temassızlık var. Klavyenin altında tahminen f4-f5-4-5 tuşlarının arasındaki bölgede kalıyor. Baskı olsun diye sert kartın bir kısmınıda kesip koydum ama nafile.  ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###
     ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###
     ### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###
    Ayrıca toz alayım diye laptop hoparlörünü patlatmışım. Ses az ve kalın seslerde patlak olduğu belli oluyor. İlginiz için teşekkür ediyorum.

Bu cihaz hala alinir mi ? Temizligi kolay mi ? 3000 tl ye satiyorlar 2.ellerini gtx960m den iyi mi ? Cift ekran karti deyince ucuyor saniyor insan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Alınmaz. Güzel cihaz ama güncel oyunlar oynanmaz. Isınma problemi oluşursa çözemezsin. 3000 lira az para ama çok da az değil yazık olur. Ben şarj aletini bozdum. orjinali 450 tl. Yan sanayi 250. Bulmak da zor.
    Almadım ısınma problemi yüzünden satıyordu satıcı galiba letgodaki. Yazmış işlemci macunu fanı falan bakımları yapıldı şöyle böyle.

Şu acer nitro serisi iyi gibi gtx960-860m li cihazlara bütçe yetiyor.
    860m iyi değil. 755m daha iyi. Alabiliyorsan gtx 970m serisi almaya çalış.
    755m hangisi gt755m mi gtx755 mi bulamadim o ekran kartini..

gt755m iyi kart. GTX 755 Diye bir kart yok.
  • hayatımda gordugum en kotu laptoplardan birisiydi. tuketici hakem heyeti kararıypa pc depo ya iade etmiştim.lanet olsun bu modele.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ascani

Alınmaz. Güzel cihaz ama güncel oyunlar oynanmaz. Isınma problemi oluşursa çözemezsin. 3000 lira az para ama çok da az değil yazık olur. Ben şarj aletini bozdum. orjinali 450 tl. Yan sanayi 250. Bulmak da zor.
    Benimde bugün yüksek voltaj nedeniyle adaptör bozuldu.
    Bu adaptörün tamiri mümkünmü siz araştırdınız mı?

• McCarty kullanıcısına yanıt
    Memleket bitmiş ya. Adamların yaptığı tek iş yenisi ile değiştirmek. Kimse ben o adaptörü açabilirim demedi. Hepsi dedi ki onlar özel üretim. Açınca espirisi gider. Yenisini al.
  • 2.el klavye satan varsa bana ulaşabilir benim bazı tuşlar çalışmıyor
  • 
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.