Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.431
Cevap
56
Favori
387.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eveett. Bilgisayarım 6. yılını devirirken hepten cozuttu. Boşta 90 derecelerde geziniyor. İçini açtım temizledim. İyice temizledim hatta. Termal macun çektim kapattım baktım hala aynı. Sonra da başka bir güzel hata aldım. Oyun açınca şarj almayı kesiyor bataryaya geçiyor. Bunun üstüne şüphelenip şarj aletini eletrik ölçer ile ölçtüm. 19.5v vermesi gerekn şarj aleti 53-55v arasında geziniyor. Bunun üstüne yeni şarj aleti ile denedim. Laptop şarj almadı bile. Alışmış kudurmuştan beterdir. 55v a alıştı galiba ne ettiysem orjinal şarj aletiyle şarj olmuyor. 55 volt verenle kullanmaya devam ediyorum ama video izlemekten başka bir iş yapamıyorum. Bilgisayar 90-99 arası dolanıyor. İyi bir teknik servis var mıdır tanıdığınız? Şimdi değil de 2-3 ay sonra istanbula ya da hangi ildeyse gelip göstereyim
  • Laptop un sadece fanını temizledim ama cpu çok ısınıyor fakat cpu ya ulaşmak için bütün bilgisayarı sökmek lazım galiba videolu anlatımı falan var mı çok ısınıyor pc
  • temizleme kayda deger derece dusumu yapmiyor.
    islemciye vs ulasmak icin sonuna kadar sokmeniz gerekiyor. mastergel maker nano macun surdum, anakarti %99.9 izopropil alkolle temizledim, fanin icindeki tozlari aldim. 5 derece farketti.

agustos ayinda once harici ekran kartini, ardindan kendi kartini kaybettim. su an ise acilip kapaniyor direk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende uzun yıllardır kullanıyorum cıhazımı anakart yada ekran kartı ile ilgili bir sorun yaşamadım şuan güncel olarak adobe premiere pro dan render alıyorum zorluyorum hiç bir şekilde kapanma yada donma yapmıyor, ben cıhazımın duzenli bakımlarını kendim yapıyorum 6-9 ay arasında cıhazı tamamen söküp içindeki tozları temizliyorum macunlarını yeniliyorum 2.ekran kartı dahil. sadece şu hoparlör patlama sorununu çözemedim bu 3. hoparlörü ve bu da patladı.çok ısınan cıhazlar için form da bir arkadasın hazırladığı "üşüyoruz fan mod" programı var fanı son hızında çalıştırıyor onu kullanabilirsiniz.
  • Hasan K.yıldrım H kullanıcısına yanıt
    m.2 ssd taktınız mı yeni gördüm konuyu eski mesajlara henüz bakamadım

Şu takılabilir mi mesela (Geetirtme imkanım var)
    https://www.amazon.de/dp/B075P1JSGL/ref=cm_wl_huc_continue?th=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 16 Kasım 2019; 14:49:39 >
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    Evet M2 SSD takılı yalnız sizin attığınız linkteki ürün gereksiz pahalı ben aliexpress den almıştım yaklaşık 4 yıl önce, size tavsiyem bu ürünü alabilirsiniz.

"https://s.click.aliexpress.com/e/bDJsppkr"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan K.yıldrım -- 16 Kasım 2019; 22:47:7 >

soket farklı sanırım bende söktüm dün

bı iki ürün de olmaz gibi o sokete
    (olursa bir de şu var :https://www.amazon.de/dp/B00YDHKIMG/ref=sr_1_fkmr0_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=ZTC+256GB+Armor+42mm+M.2+NGFF&qid=1573907658&sr=8-1-fkmr0
    bir de Sata (HDD için) kızak takılabiliyormu ora sı da farklı görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 17 Kasım 2019; 4:55:48 >

Oluyor ben kullanıyorum şuan o sokette attığım linkteki ürünü. Sizde 2. ekran kartı yok galiba isterseniz onun yerine normal SSD takabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan K.yıldrım

Oluyor ben kullanıyorum şuan o sokette attığım linkteki ürünü. Sizde 2. ekran kartı yok galiba isterseniz onun yerine normal SSD takabilirsiniz
    hangi bölümde hocam o (2.ssd yuvası)(resmi ilk mesajdan aldım

sipariş ettim hocam 512: almanya teslimatı uzundu: sanırım çinden gidiyor oraya da
  • Evet Çin den gidiyor süresi uzun ama fiyatı yarısı, sorduğunuz eğer diğer SSD yuvası ise oraya SSD takmak için dvd okuyucuyu çıkarıp yerine HDD yuvali bir okuyucu ultrabay alıp normal HDD yada SSD takip tekrar dvd sürücüsü yerine takmaniz lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan K.yıldrım -- 18 Kasım 2019; 22:58:0 >
  • quote:

Evet Çin den gidiyor süresi uzun ama fiyatı yarısı, sorduğunuz eğer diğer SSD yuvası ise oraya SSD takmak için dvd okuyucuyu çıkarıp yerine HDD yuvali bir okuyucu ultrabay alıp normal HDD yada SSD takip tekrar dvd sürücüsü yerine takmaniz lazım
    yardımınız için önce teşekkürler:siparişi verdim
    kafama takılan gelecek parçada 3 slot var: laptopta 2 slot:
    hangi yüz yukarda olacarak takacağım
    https://tr.aliexpress.com/item/32465074880.html?mb=8kQwyQvpQxPwX2N&srcSns=Copy%20to%20Clipboard&srcSns=Copy%20to%20Clipboard&tid=white_backgroup_101&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Copy&rdtUrl=https://www.aliexpress.com/item/32465074880/32465074880.html?mb=8kQwyQvpQxPwX2N&aff_platform=default&cpt=1574797571228&sk=bDJsppkr&aff_trace_key=71571611e80f44dc876704e99c5efe1e-1574797571228-03004-bDJsppkr&businessType=ProductDetail&templateId=white_backgroup_101&platform=AE&terminal_id=44e393bfd12b42548528c045ac4ade5c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 26 Kasım 2019; 22:46:37 >

Soket 2 dişli görünüyor lakin 3 dişli ürün gelince etiketi olan yüz size bakacak şekilde takabilirsiniz yinede zorlamadan takın değişiklik gösterebilir

• quote:

Soket 2 dişli görünüyor lakin 3 dişli ürün gelince etiketi olan yüz size bakacak şekilde takabilirsiniz yinede zorlamadan takın değişiklik gösterebilir
    ürün bu gün geldi sorunsuz çalıştı
    teşekkürler
  • Ascani A kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 755m sli var ve şuan sanırım sürücü hatasından dolayı 2.ekran kartını kullanamıyorum,bilgisayar donuyor.Siz ne yaptınız merak ediyorum.Başkabir forumda açtığım bu sorunla ilgili probleme isteyen bakabilir.https://www.technopat.net/sosyal/konu/ekranda-mavi-cizgi-ve-mavi-ekran-hatalari.797599/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustFortune -- 14 Aralık 2019; 11:31:13 >
  • Merhaba sevgili hocamlar, yıllar sonra bu sayfayı aktif görmek gerçekten duygulandırdı Ben de bir soru sorayım madem, benim haydarın termal macununu son değiştirdiğimde 3-5 kuruşa kıyamayıp salak gibi ledler için aldığım dandirik aliexpress macunuyla yeniledim... Giderayak aceleyle touchpad ve hoparlör flexini soketini de takmayı unutmuşum zaten

Danışacağım konu şu; hazır açmışken rami 16 gb yapayım, bir de klavye alayım (her alanda en çok kullandığım ctrl tuşu gitti) diyorum... Hadi macun çözülür de klavyeyi ve rami sizce nereden alayım? Bir de açmışken şunu da yap dediğiniz bir şey var mıdır acaba?
  • yamyamu kullanıcısına yanıt
    merhaba yorumunuzu yeni gördüm kusura bakmayın. Öncelikle klavyenin sıfırı bulunmuyor ikinci elleri de bulabilirseniz 2.el sitelerinde 200 - 100 tl cıvarında seyrediyor. İçini açtığınızda kesin olarak fan vidalarını söküp fan haznesinin içini temizleyin. bildiği kadarıyla bizim anakart 1600mhz ddr3 ram destekliyor daha üst mhz ye cıkamıyor buna göre 2x8 gb ddr3 1600mhz lik rami alabilirsiniz zaten kolayca bulabileceğiniz ramlerden oldugu için kingston samsung gibi markalardan alsanız sorun cıkacagını sanmıyorum.
  • Yorumunuz için çok teşekkürler hocam :)

Sanıyorum ki içindeki 8gb ram tek çubuktu, haliyle bir 8 lik daha almam durumu çözmez mi sizce? Bir de hiç çıkma klavye bulamadım nerede var acaba 2. el biliyor musunuz?
    bende 4-4 olarak takılı o yüzden o şekilde düşündüm ama eğer sizin tek 8 varsa bu daha iyi olur o ram in üzerindeki etiketi kontrol edin 1600mhz olması lazım yine ayni şekilde 1600mhz 8 gb alıp takarsanız sorunsuz çalışır. Klavyeye gelince şuan tekrar kontrol ettim sahibinden de satılık olarak var "Y510p" yazıp bulabilirsiniz
    pm le yazarım müsait olunca mecidiye köyde sağlam bir yer var bildiğim: bulur piyasadan büyük ihtimall

ram 2x8 bende
    m.2 ssd çinden geldi
    iyi çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 1 Nisan 2020; 14:19:19 >
  • 
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.