Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
23
Favori
75.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle hayırlı olsun sırayla yazıyım.
    1-Şarj süresinin az olmasının nedeni cihazınızda tümleşik ekran kartı yok,harici ekran kartıyla çalıştığı için her zaman çok uzun gitmez bataryası.
    2-Bios hakkında bilgim yok.
    3-Nvidia driverı için nvidia geforce experience indirin öyle kurun ekran kartını,windows güncelleştirmelerini yükleyin ve ayarlardan oyun modunu açın(çok etkisi oluyor).Ayrıca Bilgisayarı stand ile birlikte kullanın veya altına kitapla yükseltin.
    3-Fn+Q için lenovo utility adlı uygulamayı indirin çalışıcaktır.
  • Çok teşekkür ederim ama 2 saat gerçekten çok az bir süre bunu arttırmanın herhangi bir yolu var mıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Furky_51 F kullanıcısına yanıt
    Belki undervolt olabilir ama sanmıyorum çok fark ediceğini.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler denicem

• quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Öncelikle hayırlı olsun sırayla yazıyım.
    1-Şarj süresinin az olmasının nedeni cihazınızda tümleşik ekran kartı yok,harici ekran kartıyla çalıştığı için her zaman çok uzun gitmez bataryası.
    2-Bios hakkında bilgim yok.
    3-Nvidia driverı için nvidia geforce experience indirin öyle kurun ekran kartını,windows güncelleştirmelerini yükleyin ve ayarlardan oyun modunu açın(çok etkisi oluyor).Ayrıca Bilgisayarı stand ile birlikte kullanın veya altına kitapla yükseltin.
    3-Fn+Q için lenovo utility adlı uygulamayı indirin çalışıcaktır.
    Hocam Lenovo L340 81LK009NTX 2. el olarak alacağım. Şu an sıfırı satılmıyor tam bu modelin. Özellikleri 16 GB RAM, GTX1650, i5 9300H, 512SSD. Şimdi merak ettiğim konu, ben bu sistemi alsam HDD takabilir miyim? Fazladan SATA portu var mıdır kablo almam gerekir mi? Teşekkür ederim. Biraz aciliyeti var

• ibrahimklc336 kullanıcısına yanıt
    Ne kadara alıcaksınız peki?Takarsınız ancak sata kablosu almanız gerekiyor bu laptop'a özel.Benim aldığım linki atabilirim bana 100 tl'ye gelmiş oldu.Tabi ben bracket ile birlikte aldım eğer derseniz ssd alıcam çift taraflı bant falan yapıştırırım vs veya başka şeylerle tuttururum derseniz yarı fiyatına gelir.
  • quote:

Ne kadara alıcaksınız peki?Takarsınız ancak sata kablosu almanız gerekiyor bu laptop'a özel.Benim aldığım linki atabilirim bana 100 tl'ye gelmiş oldu.Tabi ben bracket ile birlikte aldım eğer derseniz ssd alıcam çift taraflı bant falan yapıştırırım vs veya başka şeylerle tuttururum derseniz yarı fiyatına gelir.
    512gb ssd yanına hdd yerine başka bir ssd takabilir miyim? Hangisini önerirsiniz? Takabilirsem nasıl sabitlenecek dediğiniz gibi sıkıntı çıkarır mı? Yuvası var mı bilmiyorum. 5800tl 2. El l340 81lk009ntx buldum. Ssd olmazsa mecbur HDD. kablo almak sıkıntı değil, daha önce eski bilgisayarımı çok söküp taktım hdd takmayı halledebileceğimi düşünüyorum.

• quote:

Daha çok hdd den yanayım. Link atabilir misiniz aldığınız hdd ve gereken kablonun. Teşekkür ederim.

SSD alırsanız pek sıkıntı çıkmaz mekanik hareketlerden etkilenmediği için ama hdd alıcaksanız bracket şart.Ben linki buliyim atıyım bekleyin lütfen.
    Edit:Pm atıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengizGurkan -- 5 Ağustos 2020; 13:55:23 >
  • Çok teşekkür ederim. 5800 bütcem bulunuyor. Alabileceğim en mantıklı sistemin bu olduğunu düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

Bence sistem çok güzel o fiyata.Yani 2. el piyasasını bilmiyorum ama daha fazla çıkılamıyorsa iyi.Geçen acer'in benzer özellikte cihazları benzer fiyatlarda satıldı ama hemen tükendi öyle tarz fırsatlar dışında fiyatlar uçmuş durumda.
  • iyi akşamlar beyler Lenovo IdeaPad L340 Intel Core i5 9300H 8GB 256GB SSD GTX1650 Windows 10 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81LK003FTX model bilgisyarda 16 gb ram 500 gb ssd takılı(yükseltilmiş) 8 aylık fiyat 5.600 nasıl sizce?
  • Fearless_eagle_ F kullanıcısına yanıt
    500 derken 256'sı nvme diğer 256'sı sata ssd mi hangi kombinasyonda?
  • yok 256 çıkarılıyor yerine 500 gb ssd takılıyor
  • Fearless_eagle_ F kullanıcısına yanıt
    Yukarıda bir arkadaş benzer özellikte rami 16 olan ürünü 5800'e alıcam diyordu.Ram yetersiz gelebilir 16gb ram alıcaksınız ona göre fiyatı düşürün bence.
  • İlk mesaj da bu bilgisayar da sadece windows 10 kurulması gerektiği belirtilmiş driver desteğinden dolayı.

Uygun fiyata 2. el bi cihaz buldum fakat ben genel de linux kullanacağım laptop ile. Bulduğum cihazdan vazgeçmek de istemiyorum.

Aranız da linux kurup kullanan varm ı arkadaşlar?
  • CengizGurkan kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam rica etsem linki bana da atabilir misiniz? ben de hdd takmayı düşünüyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ventorin

merhaba hocam rica etsem linki bana da atabilir misiniz? ben de hdd takmayı düşünüyorum da
    aldınız mı hocam? ben hem ssd hem de ram yükseltmesi yapıcam gibi görünüyor.
  • Horizon zero dawn kaç fps alıyor oynadınız mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

SSD alırsanız pek sıkıntı çıkmaz mekanik hareketlerden etkilenmediği için ama hdd alıcaksanız bracket şart.Ben linki buliyim atıyım bekleyin lütfen.
    Edit:Pm atıldı
    Merhaba

Ben de alabilir miyim linki? (Model L340 15IRH)
    Aliexpressten söyledim bir sata kablosu (disk kızağı/bracket laptopta dahili bulunmakta).https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.505f4c4d9j5QTG&orderId=3005114030481224&productId=4001024072474

yanlış göndermiş (FG540 modeli için olanı). Kablo yandı. Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu

Sağlam kablo için link gönderirseniz sevinirim. Bunu buldum ama kıytırık bir kablo için fazla:https://www.dataservis.net/632486-gv-4348/lenovo-ideapad-l340-15irh-gaming-notebook-ssd-sata-hdd-ffc-cable.html

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.