Şimdi Ara

Lenovo ideapad 510 İncelemesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
904
Cevap
25
Favori
83.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emmrecan

quote:

Orijinalden alıntı: oguzcan244

Peki herhangi bir ssd alsak oluyormu yoksa laptopa gore degisiyormu kusura bakmayin hic bilgim yok bu konuda

SSD lerin çoğunun boyu aynı. Ben Sandisk almıştım 250gb

ssd takmak için dvd romu çıakrtmamız mı gerekiyor, bilgisyar kasası ile haşır neşirim fakat ilk kez notebook sökeceğim, herhalde bunun bataryasıda çıkmıyor?
  • HDD yi iptal edip sadece SSD kullanacaksan dvd yi çıkartmana gerek yok HDD değiştirmek için arkada kapak var garanti için bir sorun olmuyor ama DVD romu iptal edipte hem HDD hem SSD kullabıyım dersen galiba kasa sokuluyor o zaman garanti kapsamı -ılı kalır yanlış hatırlamıyorsam YouTube da video vardı söküm için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba dün mediamarkttan aldım bu bilgisayarı. Eve gidip kurdum ve ekrandaki bulutlanmayı denetledim önce. Maalesef ki sağ alt köşe ve üst köşede ekran siyahken ışık sızması mevcut. Burdaki bazı arkadaşlar da karşılaşmış bu sorunla. Açıkçası şu an sinirim bozuldu. Çünkü gidip değiştirsem diğerinin böyle çıkma olsalığı yine yüksek. Sizce ne yapmalıyım siz nasıl çözdünüz bu sorunu lenovo ne diyor bunun hakkında? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addostylo -- 29 Eylül 2016; 13:04:00 >
  • hdd yi söküp yerine ssd taktım. hdd yide cd rom kızağı alıp onun içne taktım. şuan 10 numara oldu cihaz. 250 gb ssd + 1tb hdd. 3,5 saniyede açılıyor ateş ediyor resmen.. garanti bozulacağını düşünmüyorum kasa kapağını falan açmadım çünkü. cd-romu söktüm geri taktım bu kadar

Lenovo ideapad 510 İncelemesi
  • Arkadaşlar ben de cihazı 3 gün önce aldım. Artı yanları olarak Yukarıdaki yorumlara katılıyorum. Ancak şuan çözemediğim bir problem var: ekran matlığı. Videolarda siyahları göremiyorsunuz. Bilhassa videoda örnek hafif karanlık bir sahnede bir kişinin dudaklarını saçlarını vs göremiyorsunuz. Diğer bilgisayarımda görüntü gayet düzgün. Bunun için ne yapabiliriz?
  • Bende 4 5 gün önce aldım bu cihazı ama disk kullanımıb100 de hep nasıl düşürebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrekosem -- 3 Ekim 2016; 3:21:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrekosem

Bende 4 5 gün önce aldım bu cihazı ama disk kullanımıb100 de hep nasıl düşürebilirim?

Görev yöneticisinden diski kullanan işlemi bulabilirsin. Bir ihtimal güncelleme işlemleridir eğer windows ise update servisleri kendisi otomatik olarak başlıyor ve indiriyor.. Değilse işlemi sonlandırıp virüs olup olmadığına bakabilirsin.
    Bir sorum olacak: Ekranla ilgili bir problem yaşıyor musun? Benim pcde siyah renkler hiç gözükmüyor. Özellikle video larda çok sıkıntı yaşıyorum.
  • Lenovo destekten garantiye bakınca 6.ayın 28 de başlamış diyor ama ben alalı 1 hafta oldu acaba teşhir ürünü yada başka birisi alıp garantiye gönderip tekrar kutulanıp banamı verdiler?
  • emrekosem E kullanıcısına yanıt
    O ülkeye giriş tarihi garanti demesine bakmayın sizin garantiniz aldığınız tarihte başlamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutcorp

quote:

Orijinalden alıntı: emrekosem

Bende 4 5 gün önce aldım bu cihazı ama disk kullanımıb100 de hep nasıl düşürebilirim?

Görev yöneticisinden diski kullanan işlemi bulabilirsin. Bir ihtimal güncelleme işlemleridir eğer windows ise update servisleri kendisi otomatik olarak başlıyor ve indiriyor.. Değilse işlemi sonlandırıp virüs olup olmadığına bakabilirsin.
    Bir sorum olacak: Ekranla ilgili bir problem yaşıyor musun? Benim pcde siyah renkler hiç gözükmüyor. Özellikle video larda çok sıkıntı yaşıyorum.

ekranımda sıkıntı yok ama hdd nin 5400 rpm olmasından çok yavaş açlıyor
    1. ayarlara girip güncelleştirme güvenlik>yedekleme de win 7 ye geri yükle diyor sizdede öylemi öyle değilse format atsam geçermi
    2.win 10 u uefi olarak kurabiliyomuyuz

• Arkadaşlar bilgisayarı satın aldım ama mavi ekran vermeye başladı. Donanım ile ilgiliymiş. Bellek sorunlu dediler. Lenovo değişim yapacağını söyledi. Ayrıca bulutlanma var ekranda. Aynı fotoğraflarda gözüktüğü gibi. Onu görmezden geldim zaten. Şimdi kararsızım değişimi kabul mü etsem yoksa tüketici hakları ile konuşup iadesini mi istesem. Bilemiyorum. Aynı sorunla karşılaşan başka arkadaşlar var Mıdır?

• arkadaşlar pcyi bugün aldım n11 den. ışık sızması var hafiften aşağıda ama çok siyah olmadığı sürece ekran hatta simsiyah belli olmuyo çok kafaya takan biri değilim böyle şeyleri belki ondan rahatsız etmiyo beni. içinde 5400 rpm 1 tb disk ile geliyoki tek eksiği, sadece lenovonun değil çoğu üreticinin 2016 halen 5400 rpm kullanması ayıp artık bence. bende 7200 rpm disk vardı eski laptoptan onu taktım en azından daha hızlı. şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. ekranın kalitesi çok hoşuma gitti. klavye aydınlatması olması güzel bi artı olmuş. alan ve alacaklara hayırlı olsun.
  • disk kullanimi %100 diyenler icin hdd lerini ssd ile degismelerini tavsiye ediyorum. hdd si cok yavas. ozellikle win10 kendi kendine arada guncellestirme baslatiyor ve disk kullanjmi firliyor, oyunda filansaniz hissediyosunuz.

win10 uefi seklinde kurabiliyosunuz.

kadriye3461:
    aldiginiz yer ile gorusun, degisim raporunu verirseniz paranizi onlar iade ediyor diye biliyorum. olmadi baska pc alirsiniz. mavi ekran hatasi vs donanim hatasindandir yeni aldiginiz pcde olmaz fakat isik sizmasi kronik gibi duruyor, gerci bende yoktu.

• Lenovo Ideapad 310-15ISK ile aralarinda sadece ram slot sayisi, ekran çözünurlugu ve ekran karti farki var galiba.

• Arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum ama ekran konusunda emin değilim.Lenovo'nun sitesinde ekranı IPS olarak gösteriyor ama bütün IP510 modellerinde ekran IPS mi?Mesela şu üründe:
    http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-510-intel-core-i7-6500u-2-5ghz-3-1ghz-8gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-80sr00jhtx-pm-HB0000016H0G
  • harman audioyu siliprealtek hd audioyu yüklesem sıkıntı olurmu
  • Cihazı yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Artıları fazla ama gözlemlediğim 3 adet dezavantaj mevcut.
    1- HDD hızı çok kötü. Windows 10 için yeterli değil. Yakın zamanda diski söküp ssd takıcam. Diğerini de harici olarak kullanıcam. Tavsiye cd rom sökmeyin. Direkt diski değiştirin. 250 gb ssd fazla bile.
    2- Labtopta 1920 piksel çok alışılmadık bir çözünürlük. Bu yüzden tüm fontları büyüttük. Yani olmasa da olurdu.
    3- Mat ekran. Çalışmak için iyi ama siyahlar gözükmüyor. Gece veya gündüz farketmez video izlemek işkence gibi. Cihazı Sırf bu yüzden bile değiştirmeyi düşünüyorum.
  • öncelikle herkes merhaba ben bu laptopu yaklaşık 2 hafta öce aldım kurulumunu yapmaları için benden 20 tl istediler bende biraz bilgim olduğu için ben yaparım dedim ve bütün güncellemeleri yaptım. en son sizinde dediğiniz gibi pc de oyun oynar iken baya ısınma var şuna değinmek gerekirse aşırı oyun oynayan birisiyim BF4,GTA5,DYİNG LİGHT,FİFA 17 tarzı sistem gerektiren oyunlar ynuyorum şunu farkettim pc oyunlarda ısınıyor bunun sebebei ince olması sonra bunu araştırdım ve bu ısınmamının bios u kurmadığımdan olduğunu öğrendim ve lenevo un kendi sitesinden http://support.lenovo.com/tr/tr/downloads/DS112634?LinkTrack=Solr arkadaşlar burdaki altta bulununan bios.exe yi kurup güncellemeyi atıyorsunuz ve ısınma derdiniz biraz da olsa hafifliyor yaklaşım 5 ila 8 derece fark oluyor buda benim için az miktar deil özellikle ben hdd kullanmıyorum onun yerine sdd bu bilgisaayrı çok hızlandırıyor tavsiye ederim bu arada sölemek gerekirse hdd yerini açmak garanti dışı bıraktırmıyor (değiştirmek) özellikle media markt a sordum gönül rahatlığıyla hdd yerini aça bilirsiniz.

• Kadriye3461 kullanıcısına yanıt
    Bende de ışık sızması çkktı ben değişim talep ettim fakat mağazada aynı ürün olmadığından aynı raporla iade aldım. Şimdi yeniden bu bilgisayardan alacağım. Bence iyi bir bilgisayar değişim iste ama karar senin.

• umutcorp U kullanıcısına yanıt
    Evet mat ekran olması beni de rahatsız etmişti.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.