Şimdi Ara

Lenovo ideapad 510 İncelemesi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
904
Cevap
25
Favori
83.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10yıllık aceri rafa kaldırıp, bu cihazı yaklaşık 2 ay önce satın aldım. Genel kullanım amacım, internet ve ofis işleri. Nadiren basit photoshop işlemleri. Haftada 2-3 Kere pes 2016 ve cs:go. Aldığım dönemde bütçeme göre ideal bir seçenek idi. Chip-para, puan vs. 1900 tl'ye gelmişti. En büyük eksiği 5400 hdd ile gelmesi. 2500 tl bütçemin geri kalanını ssd vd ram için ayırdım. Gerçi harcadım ama idare edeceğim bir süre daha hdd ile. Onun dışında beni gayet memnun etti. Bir haftasonu boş kaldık. İlk gece play station kiraladık, sonra aklımıza bilgisayar geldi. Tvye bağlayıp yaklaşık 5-6 saat aralıksız pes 2016 oynadık, hiç kasma olmadı. Görüntü 2 ekranda cıkınca çok zor fark edilse de arada takılma oldu ama sadece tvde görüntü olunca hiç sıkıntı olmadı. Onun dışında cs:go, crysis oynarken harici klavye kullanıyorum. Sıcaklık faşan hissetmiyorum. Oyun bitince wasd tuşlarının olduğu kısım hissedilecek kadar ısınabiliyor ama abartılacak kadar değil bence. Bunun dışında ekranda ışık sızması sorunu ya bana denk gelmedi, yada varsa bile ne olduğunu bilmiyorum. Bi ara bir arkadaş ekran ile menteşe arasında boşluk olduğundan bahsetmişti, baktım bende de hafiften var sanki ama "adamlar buna bile dikkat ediyor , vay be" dedirtecek cinsten. Özetle çok da beklentiye girmeye gerek yok sanki, biraz rahat olmanızı tavsiye ederim. 3000tllik bilgisayarda da benzeri sorunlar çıkacaktır belki. Teknoloji biraz da şans işi malum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bu bulanık yazıların nasıl hallediyoruz. konu içinde bir yerde vardı da bulamadım

• Ben de Bunun Core i7 6500u'lusunu aldım
    Kutudan jelatin çıkmadı normal mi?
    Bir de cd-rom'u yerinden dışarda
    Kesinlikle iade edeceğim

• emmrecan kullanıcısına yanıt
    SSD takmak için HDD'yi çıkarıyor muyuz

• daedlus kullanıcısına yanıt
    jelatin cikmiyor zaten. benimkinde bir sikinti olmamisti.ssd yi ben harddisk yerine takmistim. cdromu cikarip aparat ile hdd yi oraya takip 2 sini birden kullanabilirsiniz. ama garantiyi etkiler mi bilemiyorum.

Benim pc anakart arizasi verdi arkadaslar. bir sabah actim goruntu gelmiyordu hic. ben de servise yolladim degisim raporu istedim. 7 gune degisim raporunu gonderdiler. ben de degisim raporunu aldigim yere gonderip parami iade aldim. biraz daha para koyup daha iyi bir pc almak istiyorum. artik ip510um yok yani, yeni pc mi alayim ilk sayfaya da yazacagim bu sureci.

• quote:

Orijinalden alıntı: emmrecan

jelatin cikmiyor zaten. benimkinde bir sikinti olmamisti.ssd yi ben harddisk yerine takmistim. cdromu cikarip aparat ile hdd yi oraya takip 2 sini birden kullanabilirsiniz. ama garantiyi etkiler mi bilemiyorum.

Benim pc anakart arizasi verdi arkadaslar. bir sabah actim goruntu gelmiyordu hic. ben de servise yolladim degisim raporu istedim. 7 gune degisim raporunu gonderdiler. ben de degisim raporunu aldigim yere gonderip parami iade aldim. biraz daha para koyup daha iyi bir pc almak istiyorum. artik ip510um yok yani, yeni pc mi alayim ilk sayfaya da yazacagim bu sureci.

Hocam dokunmatik leptop almadığım için içimde ukte kaldı ama bunun geçici heves olduğunu düşünüyorum yorumun nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: khaldragon

ben i7 versiyonunu aldım ve yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. touchpad'İn solunda baya bi ısınma oluyor. yani şöyle söyleyim 5 yıllık casper laptop var yanında ikisinde de lol oynuyorum casper bu kadar ısınmıyor. Isı ölçen 1-2 program indirdim araştırdığıma göre ısı değerleri çok normal, tahminim kasa çok ince olduğu için ısı direk hissediliyor yani kasa kalın olsa hissedilmeyecek sıcaklık, kasa ince olunca hissediliyor. Beni rahatsız eden bu sol tarafın ısınması ve ekranın çok parlak olmaması( yine 5 yıl önce ki casper daha parlak). Fakat ekranı mat seven, parlak sevenler varmış alırken ona dikakt edin. Onun dışında ses caspera göre muazzam çıkıyor.ayrıca hdd 5400 rpm disk net şekilde hissediliyor yani bu donanıma bu disk çok yavaş ssd takılmasında fayda var. yine sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

5400 hdd cidden bu donanıma hiç gitmemiş, elimde geçen sene aldığım 256 gb ssd var onu kullanacağım

• daedlus kullanıcısına yanıt
    acayip derecede benim de icimde olan bir sey dokunmatik. simdi baktim asus tp501uq modeli var 940m li dokunmatik. Dokunmatik ekranlarina baktigimda parlama cok oluyor, ekranin arkasindan kendini goruyosun. ekranlari pek verimli degil yani. bir de dokunmatik pc beni 3-4 yil goturmez gibi geliyor kesin bir yeri bozulur, hassas aletler. o yuzden normal laptop alacagim gibi ama bakalim. genelde yatakta ve cekyatta pcyi kucagimda oynayan biriyim, alip tablet modunda dizi film izlemek cok isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmrecan -- 24 Ekim 2016; 9:25:08 >
  • quote:

acayip derecede benim de icimde olan bir sey dokunmatik. simdi baktim asus tp501uq modeli var 940m li dokunmatik. Dokunmatik ekranlarina baktigimda parlama cok oluyor, ekranin arkasindan kendini goruyosun. ekranlari pek verimli degil yani. bir de dokunmatik pc beni 3-4 yil goturmez gibi geliyor kesin bir yeri bozulur, hassas aletler. o yuzden normal laptop alacagim gibi ama bakalim. genelde yatakta ve cekyatta pcyi kucagimda oynayan biriyim, alip tablet modunda dizi film izlemek cok isterdim.

hocam elimde 256 gb ssd var, lenovaya takıcağım
    ancak bu windowsu keyiyle beraber nasıl taşıyacağım yeni ssd'ye
    bir bilgin var mı
  • https://m.youtube.com/watch?v=NoS0yMHmGyw

burada anlatiliyor

• emmrecan kullanıcısına yanıt
    Malesef değişimi kabul etmediler uzun testler yaptık ve bilgisayarda hata yok deyip yolladılar. Ki ben hata kodunu kaydedip söylediğimde bana kesinlikle donanım sorunu olduğunu söylemişlerdi. Bilgisayar daha bugün geldi bir açtım yarım saat film taktım. Yine mavi ekran yine aynı hata

• Değişim isteyecektim ama bilgisayarı olduğu gibi geri yollamışlar sorun yok deyip. Eve geldi yine mavi ekran hatası. Şu saatten sonra ben iade isterim. Tabi kağıdın çıkmasına bağlı. Moralim bozuldu. Soğudum resmen.

• beyler kasa metal görünümlü plastik mi? yoksa gerçek metal mi?
  • Kadriye3461 kullanıcısına yanıt
    lenovo sitesinden destek bölümüne gir oradan bir de müşteri hizmetleriyle görüş onlar yönlendirirler. İnşallah değişim yaparlar. Mavi ekran geldiğinde de fotoğrafını çek isterlerse fotoğrafı gönderirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpagu71 -- 25 Ekim 2016; 13:48:59 >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    klavye kısmı metal diğer kısımlar plastik.

• quote:

https://m.youtube.com/watch?v=NoS0yMHmGyw

burada anlatiliyor

Teşekkür ederim hocam

• arkadaşlar bu geforce experince hep something went wrong deyip kapanıyor. sürücüleri de güncelleyemiyorum. yardım eder misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

https://m.youtube.com/watch?v=NoS0yMHmGyw

burada anlatiliyor

hocam leptobun bataryası leptoptan ayrılabiliyor mu ben bulamadım nereden ayrılacağını
  • Video bile çektim onu da göndermeyi düşünüyorum. İlk gün çekmiştim de talep etmediler diye yollamadım. Şimdi de WiFi sürücüsü güncelleyelim Dedi . Onu da yapacağım. Bakalım uzayacak bu iş. Saol fikir için.

• Kadriye3461 kullanıcısına yanıt
    Talep etmeseler bile sen gönderiyim de. İnşallah düzelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.