Şimdi Ara

Lenovo G510 Notebook Kullanıcılar Platformu (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
27
Favori
124.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar vestel 43fa9000 bir televizyonum var wireless display seçiyorum tv den ve lenovo g510 laptobumdan aynı wifiye bağlılar burdan ikinci ekran ekleden cihaz ekle menüsünden cihaz aratıyorum bulamıyor ayrıca tv vs gibi cihazları bulmasınada izin veriyorum yine bulamıyor, daha önce böyle bir şey deneyene varmı kablosuz olarak laptobu tv ye bağlayabilenvarsa yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler,

ayrıca zenfone 2 cep telefonum var onu tv ye rahatça bağladım hiç bir sorun olmadı ancak laptobu bir türlü bağlayamadım bende anlayamadım valla .

yardımınız için şimdiden teşekkürler iyi forumlar dilerim.
  • Merhaba arkadaşlar. Lenovo G510 model dizüstüm var. Samsung 850 EVO takılı. Bilgisayarın orijinal WD 1 TB harddiskini de Caddy ile bilgisayara taktım fakat bir türlü kullanamıyorum. BIOS'ta bazen görünüyor bazen görünmüyor. Aygıt yöneticisnde de aynı şekilde. Disk yönetimine girdiğimde ise disk önce çıkıyor sonra kayboluyor. İşlem yaptırtmıyor. Caddy üzerinde switch var, 3 modu da denedim ancak bir türlü sonuç alamadım. Harddiskin sağlam olduğundan eminim, masaüstüne takıyorum çalışıyor. Caddyyi de değişime gönderdim, yenisiyle değişmesine rağmen aynı problemi yaşıyorum. Acaba problem ne olabilir? Laptop BIOS'tan SDD ve HDD için ayrı işlem yaptırtmıyor. Yalnızca SATA modu ayarı var o da AHCI dışında birşey seçersem Windows açılmıyor. (SSD'den) Yardımınızı bekliyorum.
  • Hocam aynı sorunu ben de yaşıyorum. Ama hddyi gördü bir ara şansıma. Partition ları sildim. Format attım. Yalnız şimdi de arasıra görüyor, arasıra görmüyor. Kullanmam gerektiği zaman restart atıyorum. 5 restartta 1 çalışıyor diyebilirim. Görmediği zamanlarda açılma ve kapanma süresi çok uzuyor.
    Önceki sayfalarda da sanki aynı sorunu yaşayan birini görmüştüm. Bizim laptopların kronik bir sorunu olabilir.

Aynı sorunu yaşayan varsa, bu sorunun çözümünü bilen birileri varsa, yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sorunu bende caddy i ilk aldığım zaman yaşıyordum. Fakat sorunun çözümü basit. Önceki sayfalarda da bahsetmiştim. Şuan var olan Intel Rapid Depolama Teknolojisi driverını bilgisayardan kaldırın. Bu linkteki driveri bilgisayara kurun. Sorun çözülecektir. Windows 10 için indirdiğiniz driver bozuktur. 8.1 için olan driverı verdim linkte. Onu kurun. Yok ben kendim indireceğim diyen olursa google a Lenovo G510 Driver yazıp aratın. İşletim sistemini 8.1 olarak seçin ve Intel Rapid Storage driverını indirin.
  • Bugün 240 gb ssd ve 4 gb ram siparişi verdim. Büyük ihtimal çarşamba günü elimde olacaklar. Montajlarını yapınca bakalım nekadar bir hız artışı olacak.

İzlediğim videolarda, açılış kapanış ve program kullanımlarında ciddi hız farkı vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

Bugün 240 gb ssd ve 4 gb ram siparişi verdim. Büyük ihtimal çarşamba günü elimde olacaklar. Montajlarını yapınca bakalım nekadar bir hız artışı olacak.

İzlediğim videolarda, açılış kapanış ve program kullanımlarında ciddi hız farkı vardı.

Hocam bende düşünüyorum RAM ve SSD takviyesini. Aldığınız ürünün adını söyleyebilir misiniz ? Özellikle RAM leri nereden alacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissMacHoOo

quote:

Bugün 240 gb ssd ve 4 gb ram siparişi verdim. Büyük ihtimal çarşamba günü elimde olacaklar. Montajlarını yapınca bakalım nekadar bir hız artışı olacak.

Hocam bende düşünüyorum RAM ve SSD takviyesini. Aldığınız ürünün adını söyleyebilir misiniz ? Özellikle RAM leri nereden alacağız.

ssd olarak bunu aldım. Üzerindeki hdd içinde 3.0 kap aldım yedek olarak onu kullanıcam.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-sandisk-240-gb-plus-ssd-sdssda-240g-g25-333356630/detay/

Ramların 2 sinide 1 sene içinde daha üst düzey birşeyle değiştirmeyi düşündüğüm için. Üzerindeki ram'ın 2. elini aldım. Şimdilik işimi fazlasıyla görür.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-samsung-4-gb-ddr3-12800mhz-notebook-ram-342917257/detay/

• quote:

quote:

quote:

ssd olarak bunu aldım. Üzerindeki hdd içinde 3.0 kap aldım yedek olarak onu kullanıcam.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-sandisk-240-gb-plus-ssd-sdssda-240g-g25-333356630/detay/

Ramların 2 sinide 1 sene içinde daha üst düzey birşeyle değiştirmeyi düşündüğüm için. Üzerindeki ram'ın 2. elini aldım. Şimdilik işimi fazlasıyla görür.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-samsung-4-gb-ddr3-12800mhz-notebook-ram-342917257/detay/

tamamdır hocam. montajdan sonra deneyimlerini paylaşırsan ve montajı nasıl yapıldığını kısaca anlatırsan sevinirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

tamamdır hocam. montajdan sonra deneyimlerini paylaşırsan ve montajı nasıl yapıldığını kısaca anlatırsan sevinirim.

Youtubede bolca video var. hem nasıl baglandığını gösteren hemde hddki bütün verileri nasıl ssd aktaracagını sözterir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Youtubede bolca video var. hem nasıl baglandığını gösteren hemde hddki bütün verileri nasıl ssd aktaracagını sözterir.

Gördümde tam anlayamadım ya. Neyse orası kolay halledilir. Sen deneyimlerini paylaşırsan sevinirim. :)

• ssd ve ram'ı dün taktım. Biraz uğraştırdı ama değdi.
    Format atmadan direk aktarmaya çalıştım 1-2 programla(önerilen programlarla) belli bir yerden sonra hata verip aktarma yarıda kaldı sürekli.Neden hata verdiğini cözemedik bir türlü. Farklı bilgisayarda denedim onu sorunsuz aktardı.

Bende daha fazla uğraşmadım format atıp win7 kurup daha sonrada 10'a yükselttim. Sabahtan beri uğraşıyorum nerdeyse programları vs yüklemekle. Şuan için ilk gözüme çarpan farklılıklar(hızlanma olarak) açılış ve kapanışta ciddi hızlanma var 3-4 kat. Programların açılışındada 2-3 kat hızlanma fark eti.
    Oyunlarında açılışında ciddi hızlanma oldu. Takılma falanda yok.
  • quote:

ssd ve ram'ı dün taktım. Biraz uğraştırdı ama değdi.
    Format atmadan direk aktarmaya çalıştım 1-2 programla(önerilen programlarla) belli bir yerden sonra hata verip aktarma yarıda kaldı sürekli.Neden hata verdiğini cözemedik bir türlü. Farklı bilgisayarda denedim onu sorunsuz aktardı.

Bende daha fazla uğraşmadım format atıp win7 kurup daha sonrada 10'a yükselttim. Sabahtan beri uğraşıyorum nerdeyse programları vs yüklemekle. Şuan için ilk gözüme çarpan farklılıklar(hızlanma olarak) açılış ve kapanışta ciddi hızlanma var 3-4 kat. Programların açılışındada 2-3 kat hızlanma fark eti.
    Oyunlarında açılışında ciddi hızlanma oldu. Takılma falanda yok.

SSD işte hocam ya mükemmel. Bende yapacağım inşallah. Peki RAM ın bir faydasını gördünüz mü ? Değer mi sizce RAM eklemeye ?

• MissMacHoOo kullanıcısına yanıt
    İkisinide aynı anda taktığım için hangisinin faydası ne kadar onu ayırt etmek zor ama illaki faydası vardır.
    en güzel yanı bilgisayarın açılması inanılmaz hızlandı, önceden açılıp programların çalışır hale gelmesi 2 dk yakın sürerdi artık 35-40 sn bilgisayar kullanıma hazır.

Birde ben bulduğum en ucuz ssd'yi aldım. Demekki azdaha fazla bütçe ayırıp daha hızlı modellerden birini tercih etsem sonuç ne olcaktı çok merak ettim.
  • quote:

İkisinide aynı anda taktığım için hangisinin faydası ne kadar onu ayırt etmek zor ama illaki faydası vardır.
    en güzel yanı bilgisayarın açılması inanılmaz hızlandı, önceden açılıp programların çalışır hale gelmesi 2 dk yakın sürerdi artık 35-40 sn bilgisayar kullanıma hazır.

Birde ben bulduğum en ucuz ssd'yi aldım. Demekki azdaha fazla bütçe ayırıp daha hızlı modellerden birini tercih etsem sonuç ne olcaktı çok merak ettim.

kesinlikle hocam ya SSD şart artık. Bütçe ayırıp keşke daha iyisi alsaydınız ama buda işinizi görecektir bence. Ben de samsung 850 evo serisi SSD almayı düşünüyorum. Yada Corsair LE force serisi.
  • Merhabalar g510 i7 6gb ramli model var ssd yi hddnin yerine taktım hddyide caddy kızak ile cd rom yerine taktım. Her ne şekilde hddyi biçimlendirmeyi denesemde hdd ile ssd aynı anda açılmıyor. Bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci HDD sorununu çözebilen oldu mu? Ne yaparsam yapayım Caddy ile takılan ikinci HDD'yi tanımıyor.
  • powermoon kullanıcısına yanıt
    Ben de baya bir uğraşmıştım. Format atman gerekiyor harddiske. Onu da Windows yükler gibi Windows cd'si filan takın. Kurulacak sürücüyü seçme ekranına geldiğinde, taktığınız 2. Hdd'yi seçin ve biçimlendirin. Sonra kurulum ekranından çıkabilirsiniz. Ben harddiski böyle açabildim. Yalnız şöyle bir sıkıntı var. Windows 10'da driver problemi var. Bir arkadaş çözmüş ama ben bir türlü çözemedim. O yüzden bazen 2. hdd'yi görmüyor. 2-3 kez restart yapınca görüyor.
  • Byler cihazin kasasi aliminyum mu ?
  • Windows 10 Redstone güncellemesi ile birlikte AMD HD 8750M driver sıkıntısı yaşıyorum. Ne zaman AMD nin sitesinden en güncel sürücüyü indirip kurmaya çalışsam, ekran kartı sürücüleri kurulurken donuyor bilgisayar. Güvenli modda başlatıp DDU ile kurduğum driveri sildiğimde sorun çözülüyor eskisi gibi çalışıyor bilgisayar. Windows Update üzerinden sürücüleri görüyor bilgisayar ve kuruyor fakat herhangi bir sıkıntı yaratmıyor kurulan sürücüler. Fakat onlar da güncel değil. Çözümünü bulan oldu mu bu sorunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EniqmaticTr

Windows 10 Redstone güncellemesi ile birlikte AMD HD 8750M driver sıkıntısı yaşıyorum. Ne zaman AMD nin sitesinden en güncel sürücüyü indirip kurmaya çalışsam, ekran kartı sürücüleri kurulurken donuyor bilgisayar. Güvenli modda başlatıp DDU ile kurduğum driveri sildiğimde sorun çözülüyor eskisi gibi çalışıyor bilgisayar. Windows Update üzerinden sürücüleri görüyor bilgisayar ve kuruyor fakat herhangi bir sıkıntı yaratmıyor kurulan sürücüler. Fakat onlar da güncel değil. Çözümünü bulan oldu mu bu sorunun?

Bende herhangi bir sorun yok hocam. Windowsu yeniden kurmayı denediniz mi ?
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.