Şimdi Ara

Lenovo G510 Notebook Kullanıcılar Platformu (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
27
Favori
124.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ekran kartı driver sorununun çözümünü buldum ben. Lenovonun kendi sitesi üzerinde yayınlanan ekran kartı driverini kurduktan sonra AMD nin sitesi üzerinden en güncel sürücüyü indirip üzerine kurunca hata vermiyor hiçbir şekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba Laptopu yere düşürdüm Lenovonun kendi test programlarıyla test yaptım (Solution Center,Lenovo Quick Test), HDD Tune programı ile Error scan taraması yaptım 2 saat kadar sürdü Bad sectör çıkmadı fakat hala rahat değilim başka testler yapmam gerekirmi veya anakart çatlaması vb.sorun olmuş olabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEANKingston

Şu emektardan ne zaman kurtulacaz acaba?

Isınsa da fanı çok ses çıkarsa da iş görüyor.

bu sene yeni pc toplayacağım diyordum. aksilik oldu para lazım oldu toplayamadım. bu yaz kısmetse dolar da biraz düşerse toplamayı düşünüyorum. Bende bıktım artık :D
  • G510 - i5 - 4GB ram ve 512 HDD da donmalar yavaşlamalar olmaya başladı . Özellikle internet inanılmaz yavaş oldu ..HDD Tune HDD arızası verdi ve değiştir dedi.
    Dedi de , neyi ne ile değiştrmek uygun olur sizlere sormak istedim ...

SSD ile değiştirmek gerekirse hangi marka - hangi kapasiteyi tavsiye edersiniz ?
    Ram değiştirmek veya 8 e çıkmak gerekir mi ?

Tavsiyelerini paylaşanlara şimdiden teşekkürler
  • bende de G510 mevcut. fakat bios şifresini ne yaptıysam ne denediysem olmadı(bios pili çıkarma gibi) bunun bios şifresini nasıl kaldırabilirim. yardımlarınızı alabilir miyim ? Teşekkürler.

Bu arada pc açılıyor windows 10 mevcut kullanıyorum. ama biosu açamıyorum haliyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiokhan -- 10 Şubat 2017; 9:33:57 >
  • arkadaslar yerimi bilmiyorum ama benim laptop hd8750m 2 gb ,i5 4200 4gb ile Rise Of Tomb raider oynanabilir mi acaba? ayarların ne oldugu önemli değil ama aşırı kasıyorsa boşuna almıyım bi sorayım dedim.Şimdiden yanlıs yere ise özür dilerim.
  • Minimum Ram gereksinimi 6GB olarak gözüküyor. Bence boşuna satın almayın korsan indirip oynayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

G510 - i5 - 4GB ram ve 512 HDD da donmalar yavaşlamalar olmaya başladı . Özellikle internet inanılmaz yavaş oldu ..HDD Tune HDD arızası verdi ve değiştir dedi.

SSD ile değiştirmek gerekirse hangi marka - hangi kapasiteyi tavsiye edersiniz ?

Ben ram'ı 8 gb yapıp hdd yerinede 250 gb ssd taktım. Sanki yeni çok daha hızlı bir bilgisayar almışım gibi oldu.
    Bilgisayarın açılması ve kapanması 4-5 kat hızlandı. Program ve oyunların açılmasıda gözle görünür seviyede hızlandı.
    Sadece internet için genelde kullandıgım için bilgisayarı başka bir fark gözüme çarpmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

G510 - i5 - 4GB ram ve 512 HDD da donmalar yavaşlamalar olmaya başladı . Özellikle internet inanılmaz yavaş oldu ..HDD Tune HDD arızası verdi ve değiştir dedi.

Ben ram'ı 8 gb yapıp hdd yerinede 250 gb ssd taktım. Sanki yeni çok daha hızlı bir bilgisayar almışım gibi oldu.
    Bilgisayarın açılması ve kapanması 4-5 kat hızlandı. Program ve oyunların açılmasıda gözle görünür seviyede hızlandı.
    Sadece internet için genelde kullandıgım için bilgisayarı başka bir fark gözüme çarpmadı.

RAM in özellikleri şöyle mi ?

4GB - DDR3 - 1600 Mhz notebook için olanından yoksa 1333 Mhz mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: EniqmaticTr

Minimum Ram gereksinimi 6GB olarak gözüküyor. Bence boşuna satın almayın korsan indirip oynayın.

hocam dayanamayıp satın aldım,minimum ayarlarda 40 fps civarında oynuyorum 2.bölüme falan geldim,fps düşüsü de olmuyor fazla oynanabilir seviyede oyun.

,

• auzdil A kullanıcısına yanıt
    Üzerindeki ram'ın aynısından aldım. Marka ve modeli aklımda değil.
    Farklı marka veya farklı özelliklerde ram kullanmayı sevmediğim için 2 sini değiştirmektense üzerindekiyle aynı olan ram almayı tercih ettim ;)
  • Media marketten Sandisk Ultra II 480 GB SSD yi 499 TL ye kampanya yakalayıp aldım.
    F/P bana çok iyi geldi.
    Mevcut HDD den Sorunsuz imaj alıp SSD yi taktım. Açılış kapanış süper oldu. Programlar gayet hızlı açılıp kapanıyor
    70 TL daha verip 4 GB 1600 RAM alınca sorunsuzca uzun bir süre kullanabilirim diye umuyorum..

farklı marka model SSD kullanan arkadaşlar, sizlerde tecrübelerinizi paylaşırsanız bilgi becerimizi arttırabiliriz.
  • merhabalar
    bizim de lenova laptop umuz var fakat ekran açılmıyor. güç düğmesine bastıktan 5 sn sonra fan duruyor ve ışık sönüyor. sorun ile karşılaşan veya bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar yorumlarını esirgemesin lütfen
  • Arkadaslar sürekli sarj ucum bozuluyor ve surekllı yeni sarj aletiu almak zorunda kalıyorum Var mi çözümü olan

• 3 hafta önce Lenovo G510 bilgisayarımın anakartı yandı. Ben de yeni bir dizüstü alarak aranızdan ayrılıyorum dostlar. Kendinize iyi bakın
  • quote:

3 hafta önce Lenovo G510 bilgisayarımın anakartı yandı. Ben de yeni bir dizüstü alarak aranızdan ayrılıyorum dostlar. Kendinize iyi bakın

Geçmiş olsun kardeşim. Bende korkuyorum elimde patlayacak diye. Fırsat bulduğum ilk an satmaya çalışacam bilgisayarı
  • MissMacHoOo kullanıcısına yanıt
    Sağol dostum. Çok sıkıntılı bir zamanda yandı anakartım. Hem vakit hemde ekonomik olarak sıkıntıdaydım. 3 yıllık Lenovo maceram sonlanmış oldu. Rahat 5 yıl kullanırım diyordum fakat anakart dayanamadı. Uygun bir zamanda ebay' den anakart sipariş geçip değiştireceğim. Dursun bir köşede. İşlemcisi falan canavar hala.
  • quote:

Sağol dostum. Çok sıkıntılı bir zamanda yandı anakartım. Hem vakit hemde ekonomik olarak sıkıntıdaydım. 3 yıllık Lenovo maceram sonlanmış oldu. Rahat 5 yıl kullanırım diyordum fakat anakart dayanamadı. Uygun bir zamanda ebay' den anakart sipariş geçip değiştireceğim. Dursun bir köşede. İşlemcisi falan canavar hala.

Kesinlikle hocam. Bilgisayar bozulduğu an sıkıntılı süreç başlıyor. Benimde geçen sene ablam laptopun üzerine su döküp anakartı yakmıştı. 400 lira para verdiydim. Ama dediğim gibi artık ömrünü doldurdu bana göre. Sürekli kullanımda adamı yarı yolda bırakır.
  • Arkadaşlar bu yeni Windows 10 güncellemesini kuran var mı aranızda ? AMD nin yeni sürücüsünü kurmaya çalışıyorum ancak donup kitleniyor. Ne yapmamız lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissMacHoOo

Arkadaşlar bu yeni Windows 10 güncellemesini kuran var mı aranızda ? AMD nin yeni sürücüsünü kurmaya çalışıyorum ancak donup kitleniyor. Ne yapmamız lazım ?

windows 10 yüklü hocam bende de durum aynı. ama aygıt yöneticisinde görünüyor. arkadaşlar yok mu çözümü. çok araştırdım ama bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8FBE12223 -- 19 Nisan 2017; 8:3:17 >

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.