Şimdi Ara

Lenovo G510 Notebook Kullanıcılar Platformu (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.400
Cevap
27
Favori
124.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şimdiki hedefim 4gb ram ve 240Gb Ssd alıp laptobu canavar hale getirme

Ne dersiniz ?
  • işlemcisi i5 4200M hocam 2.5 Ghz ama 3.06 ya filan çıkıyor.
  • Benim bilgisayar günlük işleri yaparken interntte gezerken bile çok yavaşlamaya başladı. Ram alsak hızlanır sanırım.
    Üzerinde 4 gb ram var. Bunun yanına ya 4 gb alabiliriz ya da 8 gb alıp sadece onu takabiliriz anladığım kadarı ile.
    Ne tavsiye edersiniz. 4+4 şeklinde kullanan var mı?
  • hakan_80 kullanıcısına yanıt
    Hocam Internetde gezinme açılma kapanma Ssd ile çözülüyor çok hızlı oluyor tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bu laptopdan aldım.Isınınca işlemci 2.49 a sabitliyor bu da fps drop oluyor ya.Yoksa performansı iyi aslında.Lol yine oynuyor da Cs go da zorlanıyor.Üstelik en iyi termal macunu kullandım.Siz de durumlar nedir ? i7 4712 işlemciyi alıp yükseltmeyi düşünüyorum ve ya satacağım.
  • https://bcvc.live/eJsk0PC denemenizi tavsiye ederim sorununuzu bir miktar da olsa çözebileceğini düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de ikinci el olarak alıp aranıza katıldım

İ5 4200M işlemci - R5 230M ekran kartı - 8gb Ram - 240gb SSD şimdilik memnunum gayet yetiyor bana

• G510 uma (i5) 4 gb ram li modelbu ramı ekleyebilir miyim?https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-4gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16s11s8-4-p-BD304133

Yanlış bilmiyorsam 2 ram girişi var. SSD il güncelledim bi de ram iyileştirmesi yaparsam bu günlerde çok makbule geçecek.
  • Hocam ne kadara aldınız merak ettim ? Bende de i7 versiyonu var satmayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: TedMosby

Hocam ne kadara aldınız merak ettim ? Bende de i7 versiyonu var satmayı düşünüyorum
    1950 TL fiyatı vardı , bendeki hp celeron N2840 laptop ı verdim içinde 120gb ssd 500gb hdd vardı , onu 650 saydılar 1300 TL de para verip aldım. Bana göre iyi bir alışveriş oldu , zira celeron işlemcili laptop ı gözden çıkarmıştım artık. Aldığım laptop kozmetik olarak 10 üzerinden 9 temiz bakılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taktaktikitikitak -- 18 Mayıs 2020; 0:21:9 >
  • G510 i7 versiyonu bugün 2.el ederi nedir acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: TedMosby

G510 i7 versiyonu bugün 2.el ederi nedir acaba
    Aldığın gibi duruyorsa yani her hangi bir değişiklik yapmadıysan ssd eklemek felan gibi 4700MQ işlemci var galiba onda , temiz bakılmışsa 2500 TL ederi var bence. Yani eğer paraya ihtiyacın yoksa SSD ekleyip kullanmanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taktaktikitikitak -- 18 Mayıs 2020; 2:44:27 >
  • Merhaba iyi akşamlar g510 i5 r230 modeli mevcut ancak 3 gün önce format attırdım ve oyunlara girerken amd sürücüsü çalışmayı durdurdu hatası alıyorım win8 kullanıyorum ekran kartı driverlarına baktığımda bilgisayarımda amd r5 m200 yuklu olduğunu gördüm bu işlerden hiç anlamam ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

• zppe kullanıcısına yanıt
    2 ram yuvası var bende kingston 4gb ram ile 8 gb ram yaptım farklı markalar olsada 5 senedir bir sorun yaşamadım ve fark edilir bir rahatlama oluyor malum tarayıcılar ram canavarı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba G510 kullanıcısıyım bende fakat şarj alaetim kayıp oldu güç ve volt değerleri ne olursa cihazıma zarar vermez yada elinde satılık olan var mı? Önerebieceğiniz bir marka var mı ?
  • Lenova G510 CORE İ7 4700MQ 2.4GHZ-6GB-1 TB HDD-15.6-2GB-W10
    İlan No: 830562208
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-lenova-g510-core-i7-4700mq-2.4ghz-6gb-1-tb-hdd-15.6-2gb-w10-830562208/detay

İlgilenen olursa

• Biraz geç oldu ama ekran kartı driver işini çözdüm, kurabildim (w10)

-AMD son sürüm driver ve Intel HD driverleri indirin

-İnterneti kapatın(bu çok önemli, çünkü driverleri sildiğinizde kendisi geri yüklemeye çalışacak)

-Program ekle kaldır ve Aygıt yöneticisinden Intel ve AMD'de dair nekadar ekran kartıyla ilgili şeyler varsa silin, sonra CCleaner ile temizlik yapın.

-Bilgisayarı yeniden başladın.

-Ne olur ne olmaz sistem kilitlenir diye Sistem geri yükleme noktası oluşturun!

-İlk Intel HD driveri kurun, daha sonra AMD driver. yüklemesi 10 dakika kadar sürebiliyor.

-Eğer kilitlenirse, sistem geri yüklemesini kurtarma modunda açıp temiz haline geri döndürün. 2-3 kere deneyin, en sonunda oluyor.

-Eğerki olmuyorsa, ilk AMD driver, sonra Intel HD'yi kurun.

4 kere formattan sonra böyle kurmayı başardım

başarılar

• Lenovo G510 Oneykey Recovery dosyası iso'su elinde olan var mı? Benim HDD bozulduğu içn her şey gitti SSD almak zorunda kaldım. Oneykey Recovery'de eski HDD'de kaldı. Eğer elinizde varsa ve gönderirseniz bana çok memnun olurum.

• Lenovo G510 Oneykey Recovery dosyası iso'su elinde olan var mı? Benim HDD bozulduğu içn her şey gitti SSD almak zorunda kaldım. Oneykey Recovery'de eski HDD'de kaldı. Eğer elinizde varsa ve gönderirseniz bana çok memnun olurum.

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.