Şimdi Ara

lenovo g500 laptop açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
54.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün durduk yere acılmamaya başladı power tuşuna basıyorum lenovo yazısı geliyor sadece ne yaptıysam bios'a giremedim güvenli mod'da da açamadım yardım lütfen
     lenovo g500 laptop açılmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Neler denedin?
  • sürekli f5 yapmayı, del tuşuna basmayı, tab tuşuna basmayı, tüm usbleri çıkarmayı denedim tabi arkadaşların tavsiyeleri bunlar ama işe yaramadı

• Alıntı

"Lenovo G500'de BIOS'a erişmek için Windows 8 yüklü bilgisayarınızı "Yeniden Başlatın". PC yeniden başlamak için kapanır kapanmaz Art arda FN + F2 tuşlarına basın.

Eğer bu şekilde BIOS'a giremezseniz bu yöntemi uygulayın:

1. Adaptörü ve pili sökün. Ardından açma tuşuna 20 saniye boyunca basın.
    2. Adaptörü geri takın ve OneKey Recovery butonuna basın. Karşınıza bir menü çıkarsa BIOS Setup'ı seçin."
  • Bu konuda başka bir tavsiyesi olan var mı? aynı sorun bende de yaşanıyor... Teşekkürler...
  • Bataryayı çıkardıktan sonra hard diski çıkartın öyle bi deneyin hard disk takılmalara sebep olabiliyor.Eğer diski söktüğünüzde lenovo logosunu geçip "No bootable device insert boot disk and press any key" gibi bir yazı gelirse hard diskinizi değiştirmeniz gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioControl -- 18 Mart 2015; 15:09:10 >
  • kaç yıllık bilgisayar bu ?
  • Recovery tuşu ile sıfırlamayı deneyin , şayet önemli bir veriniz yok ise
  • Mehaba, ilginize teşekkür ederim. Bilgisayar 1,5 yıllık... Uzunca bir süredir yapmıyordu, bugün tekrarladı. Pili söküp taktım düzeldi ancak ne zaman tekrarlar bilemiyorum. Sorunun pilden kaynaklanıp kaynaklanmadığını nasıl öğrenebilirim acaba? Çok zorunda kalmadıkça bilgisayarı formatlamak istemiyorum. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: streetdog

Mehaba, ilginize teşekkür ederim. Bilgisayar 1,5 yıllık... Uzunca bir süredir yapmıyordu, bugün tekrarladı. Pili söküp taktım düzeldi ancak ne zaman tekrarlar bilemiyorum. Sorunun pilden kaynaklanıp kaynaklanmadığını nasıl öğrenebilirim acaba? Çok zorunda kalmadıkça bilgisayarı formatlamak istemiyorum. Teşekkürler...
    bu sorunu bende yaşıyorum aynı sorun, çözümü bulursanız yazarsanız sevinirim
  • Arkadaslar bu sorun kronik bir sorun mu bende de var ayni sorun. Cozum bulamiyom.

• www.lenovoservisizmir.com adresindeki canlı destekten bilgi alabilirsiniz
  • Bende de var aynı sorun ve aynı seri laptopa sahibim. Pili çıkarıp taktığımda düzelmişti. Bir kere daha oldu aynı şey ve yine aynı şekilde düzelmişti. Şu an düzelmiyor. Çözüm bulabilen var mı bu soruna?

• Ayni sorunu yasiyorum çözüme ulaşabilecen varmi

• Arkadaşım laptopun kapağı aç, BİOS PİLİNİ çıkart ve 2-3 dk bekle. Çıkaramam edemem dersen, BİOS güncelle.
    KESİN ÇÖZÜM..

Aynı laptop bende var ve aynı sorun bende oldu.
  • Klüpte banada yer var mi? Bataryayi cikarip taktigim halde halen devam etmiyor... Takildi kaldi yazida...
    Laptopla işim bittiginde hic kapatmiyorum genelde... Kapagini kapatıp uykuda bekletiyorum... Suan uykudan uyanamiyor gibi bir hali var. Normal sistem acilisi gibi ekran gelmiyor yani...

• arka kapağı söktüm, harddiski çıkarıp taktım düzeldi. işine yarar belki birisinin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Axcalubur40

Arkadaşım laptopun kapağı aç, BİOS PİLİNİ çıkart ve 2-3 dk bekle. Çıkaramam edemem dersen, BİOS güncelle.
    KESİN ÇÖZÜM..

Aynı laptop bende var ve aynı sorun bende oldu.

Bu modelde bios menüsünün açılmamasının nedeni kronik sorunu olduğu için bios güncellemesi sonrasında çözüm bulunmakta.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.