Şimdi Ara

Legion (2017- ) | 3.Sezon Başladı | FX & Marvel (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
642
Cevap
26
Favori
31.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gelecekteki kötü adam aslında David'in kendisi muhabbeti bence çok mantıklı. Syd'in davranışlarına falan da bakarsak David'in olması
    falan tam uyuyor.

• 2x2 birinci sezondaki yaratık farouk'u (

Legion (2017- ) | 3.Sezon Başladı | FX & Marvel) artık göremeyeceğiz değil mi ne güzel gerilim katıyordu diziye 2.sezonda bir şey eksik diyorum gerilim yok.

Mobilde spoiler butonu bozulmuş herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psychedelic Reflection -- 14 Nisan 2018; 12:50:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşıma legion süper dizi diyorum konusunu anlatma kısmına gelince tıkanıyorum süper kahraman dizisi desen değil nasıl bir dizidir bu :D ilk 2 bölüm yavan geçti açıkcası bir vurgu yoktu 10 bölüm olduğu için ağırdan aldıklarını düşünüyorum daha fazla legion'un güçlerini kullandığını görmek istiyorum zihin okumaktan başak bir şey yapamıyo mu bu adam :D
  • Bremen Bv-244 kullanıcısına yanıt
    diziyi izlediğine emin misin?

adamın yapamadığı bisey yokki, zamanda ileri geri, cisimleri hareket ettirme, topluca askerleri katletme...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

diziyi izlediğine emin misin?

adamın yapamadığı bisey yokki, zamanda ileri geri, cisimleri hareket ettirme, topluca askerleri katletme...
    2. sezondan bahsediyordum aslında ilk sezon gibi güçleri önplanda değil ve daha görmediğimiz çok şey var legion'un yapabileceği.
  • s02e03

spoiler sayılmaz, girişte sadece isim olarak hızlıca bahsediyor, merak edenler için wiki linklerini atayım

- Fransa Strasbourg 'ta 1518 yılında yaşanmış, 1 kadınin sokakta dans ederek başlattığı olaya 400 kişi katılmış sonradan hiç durmadan 1 ay boyunca dans etmişler, kalp krizinden ve yorgunluktan ölenler olmuş

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dancing_Plague_of_1518

- Tanzanyada 1965 yılında yaşanmış gülme krizi, 1000e yakın öğrenciyi etkilemiş, 14 okul öğrenime ara vermiş, Tanzanya bağımsızlığıni kazandığı için, öğretmenler öğrencilerden çok şey beklemiş, bu yüzden öğrenciler aşırı baskı altında olduğundan kaynaklı diye tahmin etmiş psikologlar

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tanganyika_laughter_epidemic

- Hindistanda 1995 te yaşanmış olay, heykelin önüne bırakılan süt bir şekilde bitmiş, kutsal olay gözüyle bakılıyor

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hindu_milk_miracle

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

2x02 bir öncekine göre güzeldi ama yine de pek beğenmedim, görsellik güzel ama bazı şeyler sırf karıştırılmak için karıştırılmış.

Bu arada dizinin reytingleri resmen fazia. İlk sezon 1.62 milyon ile başlayıp 710 bine kadar düşmüş ortalama 950 bin izleyicisi varmış. Bu sezon 670 bin ile başlayıp bu bölümde de 440 bin izlenmiş. İptal olan diziler genelde 2-3 milyon arasında iptal olurken bu dizinin bu sezon 1 milyon üstüne çıkma ihtimali yokken 3.sezon gelmez muhtemelen hatta bu sezonun sonu bile şüpheli.
    Çok anlamıyorum ama FX kanalı ve dolayısıyla Legion dizisi cable (kablo TV herhalde) olarak geçiyor. Normalde duyduğumuz ABC, NBC, CBS (bunlar TV diye geçiyor) vs'den farklı bir kategori bu. Cable'da reytingler daha düşük oluyor TV'ye göre. Mesela TV'lerde en düşük reyting 0.5'le SHIELD'a ait () ama cable'a şöyle bir hızlıca baktım günlük olarak 0.5 üstüne çıkabilmiş az program var, çoğunluk 0.3-0.4 arası ki Legion'da 0.3 yapmış ilk ik hafta. Ama senin de dediğin gibi izleyicilerinin yarısından fazlasını kaybetmiş ve yorumlarda iptal edilebilir diyen de hatırı sayılır bir kitle vardı. Bana kalırsa Disney'in satın alımı bitene kadar diziyi yine de devam ettirirler, sonrasını da göreceğiz zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaban arısı

Çok anlamıyorum ama FX kanalı ve dolayısıyla Legion dizisi cable (kablo TV herhalde) olarak geçiyor. Normalde duyduğumuz ABC, NBC, CBS (bunlar TV diye geçiyor) vs'den farklı bir kategori bu. Cable'da reytingler daha düşük oluyor TV'ye göre. Mesela TV'lerde en düşük reyting 0.5'le SHIELD'a ait () ama cable'a şöyle bir hızlıca baktım günlük olarak 0.5 üstüne çıkabilmiş az program var, çoğunluk 0.3-0.4 arası ki Legion'da 0.3 yapmış ilk ik hafta. Ama senin de dediğin gibi izleyicilerinin yarısından fazlasını kaybetmiş ve yorumlarda iptal edilebilir diyen de hatırı sayılır bir kitle vardı. Bana kalırsa Disney'in satın alımı bitene kadar diziyi yine de devam ettirirler, sonrasını da göreceğiz zaten.

Alıntıları Göster
    Doğru kablo tv daha az izleniyor ama Legion'da kendi içinde bir düşüş var. Tamamen kanala bağlı reytinglere bakmayıp bu dizi bizim reklamımızı yapıyor ve güzel dizi derlerse iptal olmaz.

Karşılaştırma için diyorum AoS şu an 2 milyon civarı izleniyor önceden biraz daha fazlaydı.
    FX kanalı dizisi olan Fargo da 1.3-2 milyon arası izlenmiş.
    Legion da geçen sene ortalam 1 milyona yaklaşmış ama bu sezon onun yarısını bile göremez herhalde. Bu bölümün reytingleri daha çıkmadı ama geçen haftaya göre düşüktür muhtemelen. Yine de kolay kolay iptal olmaz herhalde

• Bu diziye beyin yakıcı diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum.

Sırf bu kitle yüzünden yeni bölümler daha açıklayıcı ama daha sıkıcı olmaya başladı.

Anlamıyorsan izleme ya senaristleri anlatmaya zorlayıp sıkıcılaştırıyorsunuz diziyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

2x2

keşiş denilen kişi bir çok şeyin kilidi olacak gibi ve shadow king'in güçlenmesini istemiyor.

amiral fukuyama denilen kafasında çamaşır sepeti olan abi keşiş çıkabilir mi?
    geekyapar 1. bölüm incelemesinde bahsetmişlerdi, böyle bir karakterin olmadığını bende nette biraz baktım bulamadım.
    bu bölümde David bu abiye "yani keşiş burada mı" diye sorduğunda yalan söylüyorsun diyerek konuyu geçiştirdi uzuv görevindeki ladyboylar.
    keşiş de bu binada olabilir ve o seruma bağlı kişilerden biride shadow king'in bedeni olabilir. keşiş hem shadow king'in bedenine hemde david'e yakın olmak istiyor eğer shadow king david'in bedenini ele geçirirse durdurulamaz olacağını söylediler zaten.

bir kaç bölüm sonra daha da yakıcaz beyini bu daha başlangıç

son olarak;

bu nasil bir zekanın ürünüdür arkadaş. bu diziyi hangi kafada yazıp ,kurgulayıp çekiyorsunuz.
    2. bölümün sonunda yazdığım teorim bi yerde tutmuş.

2x3

amiral fukuyama denilen kişiyi keşiş kontrol ediyordu son sahnede.

aslında dizide artık pek teori üretilecek açık kapı kalmıyor yukarıda bir arkadaşında da dediği gibi bu diziyi benzersiz kılan şey çok açıklama yapmamasıydı.

3 bölümdür mind f*ck yaşamadık diyebilirim. umarım sezonun ortalarına doğru ilk sezon havası hakim olur.

• Sağda solda yeni bölümler için mindfook diyenleri görüyorum herhalde kafaları güzelken veya sınavdan çıkınca falan izliyorlar. Bu sezon üstü kapalı birkaç şey var ama öyle oha mindfook yaşadım dediğim bir sahne olmadı. Sadece çok fazla metafor kullanıyorlar bu da çoğu kişinin aklını karıştırıyor sanırım

2x03
    Hastalık yayılması ve labirent sahneleri güzeldi. Tiklileri Farouk hasta etmiş sanıyordum keşiş de bunlara yardım eder sanmıştım tam tersi çıktı. Farouk karakteri bu sezonda da bozmayan nadir şeylerden biri. Hatta geçen sezon daha üstü kapalı çıkıyordu bu sezonki halini beğendim.

Labdaki inek bana Fringe'i hatırlattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 19 Nisan 2018; 0:6:51 >

• 2x3

Bu bölüm baya bir uykum geldi desem yeridir keşiş keşiş dediler adam kendisini binadan attı işe bak. Bence tamamen doğru faruk bedenini alırsa bir yere gitmez gibi duruyor. Bu arada lenny sk değilmi neden beni kurtar diyor orasını anlamadım. Oliverı göremedik bu bölüm.
  • Bu diziyi izlemeyen çok şey kaybeder inşallah uzun süreli bi yapım olur dizi çöplüğünde efsane gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Charles Bartowski kullanıcısına yanıt

Legion (2017- ) | 3.Sezon Başladı | FX & Marvel
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Doğru kablo tv daha az izleniyor ama Legion'da kendi içinde bir düşüş var. Tamamen kanala bağlı reytinglere bakmayıp bu dizi bizim reklamımızı yapıyor ve güzel dizi derlerse iptal olmaz.

Karşılaştırma için diyorum AoS şu an 2 milyon civarı izleniyor önceden biraz daha fazlaydı.
    FX kanalı dizisi olan Fargo da 1.3-2 milyon arası izlenmiş.
    Legion da geçen sene ortalam 1 milyona yaklaşmış ama bu sezon onun yarısını bile göremez herhalde. Bu bölümün reytingleri daha çıkmadı ama geçen haftaya göre düşüktür muhtemelen. Yine de kolay kolay iptal olmaz herhalde

Alıntıları Göster
    Bu hafta ilk 50'ye bile girememiş reytinglerde, 0.2 yapmış, izleyici sayısı da geçen haftaya göre 60.000 düşmüş (439,000'den 380,000'e). Hiç iç açıcı gözükmüyor maalesef.

• bence gayet güzeldi..

Dizinin yavaşlama sebebi olaylar örgüsünü bir bir örüyorlar..yavaş yavaş çoşkusu artacak ama eğer faruk bedenini bulduktan sonra bizim eleman ile yine dans ede ede savaşı bitirirlerse ozaman sıkıntı çok büyük olur insanlar çok büyük bir efect bekliyor orda.
  • Dizinin tarzı biraz farklılaşmış gibi ilk sezondan. Bu hali de güzel ama ilk sezon ki her şeyi sorguladığımız bölümler daha güzeldi sanki. Her karakterin varlığını sorguluyoduk, her şeye şüpheyle bakıyoduk. Bu sezon daha açıklayıcı gidiyor. Ayrıca görüntüler, çekimler çok iyi, aynı kanal da ki fargo da böyleydi. Noah Hawley sayesinde oluyor heralde bunlar. Bol bol dizi yapar da izleriz inşallah. Beyaz arka plana geçip psikoloji temelli bişeyler anlattığı sahnelerde çok güzel.

Bi anlam veremediğim şey çatıya çıktıklarında gözüken, şehrin üzerinde ki yeşil büyük işaret eden el şeklinde ki balonlar. Öylesine bi şey mi, ya da başka bir şeyi mi simgeliyor, veya onlar yüzünden bozuk bi gerçeklikte olduğumuzu filan mı anlamamız lazım, bilemedim.
  • Hanzee kullanıcısına yanıt

hani diyordu ya trafik ışıklı sahnede , çocuğa kırmızıda geç, yeşilde dur diye öğretirsin, o sahnede mesajı verip, burda ise "dur" demeye çalışıyor olabilir

• Farkeden oldu mu bilmiyorum ama minotor denilen yaratık silent hill oyunlarından fırlamış gibi değil miydi?(Bir silent hill fanı olarak canavarı ilk gördüğümde aha silent hill bu dedim).Ve o canavarın dizideki tasvirinin benzer olanı kesinlikle silent hill oyunlarında vardı diye hatırlıyorum.Gerçekten silent hill oyunlarına mı selam çaktılar yada görmek istediğim için mı öyle anladım bilemiyorum ama bu durum beni çok mutlu etti.
  • victor zsasz kullanıcısına yanıt

hiçbirine benzetemedim

bu da davidin yanında gözüken hali

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.