Şimdi Ara

Led far tavsiyesi hk. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
5
Favori
31.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pc-system1

merceksiz far için iyi aydinlatma sağlayan halojen sarı ampül tavsiyeniz nedir?

osram night breaker

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Ha siz ledin yanına uzun için mi alcaksınız, ben hem uzun hem kısa aynı lamba sanmıştım. O zaman sürekli kullanmayacağınız için 5000kelvin işini görür

110veya 120liraya aldım, 5000kelvin:

Hocam bunu mercekli kısa farda bulunan Osram night breaker laserin yanına ayrı yuvadaki merceksiz uzunlar için alsak nasıl olur?

Arada bir yolun gözükmeyen kısmını aydınlatmak ve selektör için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Ben kısalarda bulunan led farların yanında sarı kalmasın diye aldım, uzunları neredeyse hiç kullanmam sadece arada gerekirse selektör atarım. Aydınlatmasını pek beğenmedim gece ışıksız ortamda mavimsi bi ışığı var ve zayıf gibi geldi. Yani illa beyaz olsun demiyorsanız dışı mavi kaplamalı lambaları tavsiye etmem
  • Halojen için bence en ideali 4300k. Beyaz ışık daha göz alıcı ama yağmurlu havalarda kaybolur performansı kötü.

• Alphace A kullanıcısına yanıt

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. Merceksiz far da iş görür değil mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • escanor_ kullanıcısına yanıt

Güzel ama ben halojen için dedim.

Uzunlar için XHP 4300K led ampullerim var. Kısalarda led takılmasına sıcak bakmıyorum. Philips gibi pahalı olanlar hariç, çoğu odak tutturamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pc-system1

teşekkür ederim. Merceksiz far da iş görür değil mi?

evt, alt serileri olarak "unlimited ve laser" var, laser biraz daha iyidir aydınlatma olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

evt, alt serileri olarak "unlimited ve laser" var, laser biraz daha iyidir aydınlatma olarak.

Alıntıları Göster

Philips xtreme vision %130 osram dan daha iyi değilmidir? Sarı halojen merceksiz farda

• quote:

Orijinalden alıntı: Sagiroda

Philips xtreme vision %130 osram dan daha iyi değilmidir? Sarı halojen merceksiz farda

Alıntıları Göster

ne aradığınıza bağlı,

aydınlatma olarak osram daha iyi

ömür olarak philips daha iyi.

• z_orgun Z kullanıcısına yanıt
    hocam o bendim. sizde 307 vardı galiba, muhtemelen sistem benim 207 ile aynıdır kelepçe tarzı bir şey tutuyor ampulleri.

farı söküp kelepçeyi çıkartın önce farı takıp püskülleri yukarı kaldırın sonra kelepçeyi takın. anca öyle oluyor. ama tamponu sökmeniz lazım o da gayet kolay videoları izleyin yaparsınız.

farlar ısınıyor bence bir set daha alın farlar sönesiye kadar kullanın sonra değiştirirsiniz.

• Arkadaşlar megane 4 touch araç için kısa ve uzunlara led düşünüyorum.

Konuyu biraz okudum genel olarak photon stark ve optimumdan uzak durun algısı oluşmuş.

Philips ultinon öneriliyor sanırım.

Şimdi ben kısalar için tam olarak ne almam gerekiyor.

Birde uzunlar için selektörde şimşek etkisi yapsın istiyorum ve uzunlar kısalar kadar cok kullanılmayacağı icin normal kalitede bir ürün olsa olur mu?

Ne önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 27 Eylül 2021; 16:26:3 >
  • ultrAslan-BH kullanıcısına yanıt
    Uzunlar için kesinlikle bu ürünü tavsiye ederim. Tam bir f/p ürünü;

TRY 199.33 36% İndirim | H1 H7 LED 360 H4 20000LM HB3 HB4 9012 HIR2 Led H11 H8 9006 9005 araba far ampulü diyot sis lambaları otomatik 6000K 8000K 12V HLXG

https://tr.aliexpress.com/item/33026879806.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60098573824&aff_fcid=9263e25de0dd4a00965ccfdfabee9c22-1632693326281-00520-_ujRp4g&tt=MG&aff_fsk=_ujRp4g&aff_platform=default&sk=_ujRp4g&aff_trace_key=9263e25de0dd4a00965ccfdfabee9c22-1632693326281-00520-_ujRp4g&shareId=60098573824&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=c08729f6606f49ce9a148c117bed1705

Kısalar için ise yine aliexpress ürünlerini veya philips essential g2 alabilirsiniz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

Arkadaşlar megane 4 touch araç için kısa ve uzunlara led düşünüyorum.

Konuyu biraz okudum genel olarak photon stark ve optimumdan uzak durun algısı oluşmuş.

Philips ultinon öneriliyor sanırım.

Şimdi ben kısalar için tam olarak ne almam gerekiyor.

Birde uzunlar için selektörde şimşek etkisi yapsın istiyorum ve uzunlar kısalar kadar cok kullanılmayacağı icin normal kalitede bir ürün olsa olur mu?

Ne önerirsiniz

ben kısalar için Philips Ultinon Essential ile birebir aynı ürün olan Narva'yı tavsiye ediyorum. sadece marka adı var diye boş yere 3 kat fazla para vermeyin philips'e. kendim megane 3 aracımda kısa mercekli farlarda kullanıyorum, halojen'den sonra memnun kaldım bunlardan. (Philips narva markasını satın aldı, Narva şuan Philips'in alt markası durumunda)

uzunlar için far yapısına bakın önce, ampulün arkasında kalan alan çok kısa ise LED takılması çok zor oluyor (koruma kapağı kapanmıyor.) bendeki farlarda arkası kısa kalıyor uzunların, o nedenle beyaz yanan halojen ampulde olur uzunlar için, zaten uzunlar çok fazla kullanılmıyor.

https://otovera.com/Narva-led-h7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 27 Eylül 2021; 1:33:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Uzunlar için kesinlikle bu ürünü tavsiye ederim. Tam bir f/p ürünü;

TRY 199.33 36% İndirim | H1 H7 LED 360 H4 20000LM HB3 HB4 9012 HIR2 Led H11 H8 9006 9005 araba far ampulü diyot sis lambaları otomatik 6000K 8000K 12V HLXG

https://tr.aliexpress.com/item/33026879806.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60098573824&aff_fcid=9263e25de0dd4a00965ccfdfabee9c22-1632693326281-00520-_ujRp4g&tt=MG&aff_fsk=_ujRp4g&aff_platform=default&sk=_ujRp4g&aff_trace_key=9263e25de0dd4a00965ccfdfabee9c22-1632693326281-00520-_ujRp4g&shareId=60098573824&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=c08729f6606f49ce9a148c117bed1705

Kısalar için ise yine aliexpress ürünlerini veya philips essential g2 alabilirsiniz.
    hocam bayağı güzel duruyor bu.6000k 20000lümen güzel değer, sipariş geçmeyi düşünüyorum megane 4 için.

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Bu g1 serisini aldım ama pek memnun değilim.

Işık şiddeti oldukça az ve bir süre sonra daha fazla azalıyor. Sanırım cok fazla ısındığı için gücünü kısıyor. Kısa farlara led alıncaksa mutlaka fan olmalı.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Merhaba Metin bey, siz Narva nın G1 diye bir modeli varda onu mu yoksa Philips G1 mi kast ediyorsunuz?
    (H 7 miydi?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airwolf26 -- 27 Eylül 2021; 23:24:24 >
  • airwolf26 kullanıcısına yanıt
    benim aldığım philips essential g1 modeliydi

Ek: h7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 27 Eylül 2021; 23:28:41 >
  • Merhabalar,

Konuyu baştan sona okudum kafam allak bullak oldu. Golf 7.5 sahibiyim merceksiz halojen farları var aracımın. Stoplar, iç aydınlatma falan led olduğu icin kısa ve uzun farlarımı da led yapmak istiyorum.

Kısalar icin Philips Essential almak konusunda kafam netleşti ancak uzunlar için beyaza yakın tonda bir halojen alır geçerim diyordum, sanırım zayıf kaldığını deneyimlemiş arkadaşlar tavsiye etmiyor. O zaman uzunlara en ucuzundan bir LED takip geçsek kaybımız ne olur? Zaten uzunlara selektor harici isim düşmüyor.

Bir de bizim arabalarda bu işlere giren var midir? Konuda söylendiği gibi arıza ışığı falan yakarsa canım çok sıkılır, parayı da çöpe atmış oluruz kullanmam çünkü. Tavsiye/yönlendirmelerinizi bekliyorum.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler efendim,

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.