Şimdi Ara

Led far tavsiyesi hk. (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
5
Favori
31.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten mercek yoksa en mantıklısı dediğiniz gibi halojenin güçlü olanları. Osram nightbreaker de var ona da bakabilirsiniz. Ama yine de çok ahım şahım bir fark beklemeyin
  • ilkeriscan İ kullanıcısına yanıt
    Evet bu dediğiniz cob ledler için geçerli mercek yoksa cob led takmayın. CSP led ile bu sorun çözüldü
  • arkadaşlar merceksiz uzunlar için halojen ne bulabiliriz, uzunları hiç açmam nerdeyse sadece gerektiğinde selektör için ve uzun yolda karşıdan gelen yoksa iki saniyelik ilerisini görmek için açar-kaparım o kadar. üzerindeki x-treme vision'lar çok zayıflamış artık 3 senelik ampul ve kısa-ledleri açınca sarı rengi çok fazla sırıtıyor. beyaz ışığa yakın (kelvin 5000 civarı) ve ışık şiddeti kuvvetli olan ne bulabiliriz? ömür olayı çok önemli değil, dediğim gibi uzunları çok nadiren açıyorum.

benim radarima TR satıcılarda bulamadığım "OSRAM Cool Blue Advance" takıldı, başka alternatifler varmi?

https://m.tr.aliexpress.com/item/4000738920620.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.976e3c9cKaaKXm&browser_id=aa2fb11707884bd7b93c8d03dbd1231b&aff_trace_key=791a8ba734de48f6b063d7e03f723c5e-1611873441392-02678-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=xdzjf0ml33scav7r1795c033a7a248c84e1812ab38&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FH2a3683e8f86244d683340d2c9927f4e0d.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 11 Mayıs 2021; 18:23:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Ben yer olmadığı için uzunlara h1 philips diaomon vision 5000k aldım. Dışarıdan philips led kadar beyaz ancak içeriden uzunları açtığımda mavimsi bi rengi var benim hiç hoşuma gitmedi. Halajon alcaksanız sarı alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Ben yer olmadığı için uzunlara h1 philips diaomon vision 5000k aldım. Dışarıdan philips led kadar beyaz ancak içeriden uzunları açtığımda mavimsi bi rengi var benim hiç hoşuma gitmedi. Halajon alcaksanız sarı alın

çokta sarı olsun istemiyorum hocam, Led'lerin yanında çok sırıtıyor uzunları yakınca. hani 5000K olmasada 4200K'dan daha düşük olmasın. sizdekinin Kelvin değeri kaçtı?

Ha siz ledin yanına uzun için mi alcaksınız, ben hem uzun hem kısa aynı lamba sanmıştım. O zaman sürekli kullanmayacağınız için 5000kelvin işini görür

110veya 120liraya aldım, 5000kelvin:

Led far tavsiyesi hk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 11 Mayıs 2021; 21:43:9 >
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt

listeye aldım bunuda, teşekkür ederim hocam.

Ledlerin yanına hele bir de beyaz halojen takarsanız çok performans kaybedersiniz. En azından Inwells gibi ucuz bir led bakmanızı öneririm. Halojen isterseniz night breaker unlimited ve laser gayet iyidir. Renkleri klasik halojenden daha açık.

Cool blue ve diamond vision çok sönükler. Halojenin yanında bile kullanılacak ampul değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 38DS315 -- 12 Mayıs 2021; 3:18:57 >
  • 38DS315 3 kullanıcısına yanıt
    Selektör atınca önümüzdeki araç fark edemez mi diyorsunuz :)
  • Csp led diye aratıp kafanıza göre uygun olan bir led alacaksınız o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: 38DS315

Ledlerin yanına hele bir de beyaz halojen takarsanız çok performans kaybedersiniz. En azından Inwells gibi ucuz bir led bakmanızı öneririm. Halojen isterseniz night breaker unlimited ve laser gayet iyidir. Renkleri klasik halojenden daha açık.

Cool blue ve diamond vision çok sönükler. Halojenin yanında bile kullanılacak ampul değiller.

hocam uzunlarin arkası çok dar, hiçbir şekilde LED takma şansım yok, soketin bitimi ile arka kapak nerdeyse birbirine yapışık. sadece halojen (H7) seçme durumu var.

teknik detaylara bakarak araştırıyorum, çoğu halogen lümen değeri olarak 1000lm civarında geziyor, bunlar dediğiniz gibi sönük kalır ancak linkte attığım osram gibi 1500lm seviyesinde halogen düşünüyorum. zaten kısalardaki philips'in değerlerine bakınca oda 1450-1470lm gibi bi değer vermiş. osram "cool blue" serisinin kendi içinde "intense" ve "advance" olarak ürünleri var, intense 1100lm değer verirken baktığım advance olanına 1500lm (+\- 100lm) demiş. açıkçası düşük lm değerli ürün bakmıyorum zaten, 1500lm seviyesinde olanları araştırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 12 Mayıs 2021; 17:8:4 >

• İllaki farkederler fakat uzun yolda karanlıkta parlaklıkları çok az kalır. Tabi kişiye göre de değişir. Üzerlerindeki mavi kaplamalar ışığı çok azaltıyor. En beyaza yakın halojenler bildiğim kadarıyla diamond visionlar. Normal halojenden baktığımda tahminen %30 daha sönük duruyorlardı. Kısa da iyi bir led varsa önünün aydınlık olduğundan uzunlar sönükmüş gibi kalabiliyor.

@suatcagdas Hocam ben de tam tersi advance 1400 intense olan 800 küsür lümen diye hatırlıyorum. Intense modeli daha fazla mavi kaplamaya sahip. Siz deyince osramın sitesinden baktım ama bulamadım lümen hakkında bilgi. Şurayı kullandım kaynak olarak: https://www.bulbfacts.com/halogen-bulbs/chart//

lümen değerleri aynıymış ikisininde hocam, biraz philips halojen ürünlerine de bakıyordum aynı sırada, sanırım 1100lm değeri ordan bi ürüne aitti karıştırmışım cool blue intense ile.

bu noktada intense üründe kutu üzerine her nek kadar 4200K yazsada detaylı teknik tabloda 3850K denmiş (sanırım ordaki "up to" ifadesi bu durumla ilgili) teknik tabloya bakınca Advance olan daha fazla kafama yattı, Kelvin değeri daha yüksek (her ne kadar 5000K densede reelde buda 4600-4700K civarı veriyor muhtemelen, yinede beyaza daha yakın renk sağlıyor, yeterli gelecektir tahminimce) ve ayrıca ömrüde daha fazla görünüyor.

Cool Blue intense;

Led far tavsiyesi hk.

Cool Blue Advance;

Led far tavsiyesi hk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 13 Mayıs 2021; 0:47:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 38DS315

İllaki farkederler fakat uzun yolda karanlıkta parlaklıkları çok az kalır. Tabi kişiye göre de değişir. Üzerlerindeki mavi kaplamalar ışığı çok azaltıyor. En beyaza yakın halojenler bildiğim kadarıyla diamond visionlar. Normal halojenden baktığımda tahminen %30 daha sönük duruyorlardı. Kısa da iyi bir led varsa önünün aydınlık olduğundan uzunlar sönükmüş gibi kalabiliyor.

@suatcagdas Hocam ben de tam tersi advance 1400 intense olan 800 küsür lümen diye hatırlıyorum. Intense modeli daha fazla mavi kaplamaya sahip. Siz deyince osramın sitesinden baktım ama bulamadım lümen hakkında bilgi. Şurayı kullandım kaynak olarak: https://www.bulbfacts.com/halogen-bulbs/chart//

Eğerki arıza lambası yanarsa ona canbus almadan 250 liraya gizli özellikleri ve arıza lambasını kapatma olayı varmış yazılım ile. O konu güvenilirmi peki?

• Sagiroda S kullanıcısına yanıt

Vagcom ile led kodlaması yapılıp hatalar silinebiliyor. Vagcom kodlama diye aratırsanız detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kodlama için genelde tek seferlik para alıyorlar. Gizli özelliklerle beraber onu da yaptırabilirsiniz. Caddy için ana konu varsa oraya da sorabilirsiniz.Daha iyi bilirler. Tüm vag araçları için aynı şekilde kodlamalar.

@suatcagdas Hocam o değerler ampulün ürettiği lümen değeri olabilir ama mavi kaplama dışarı verdiği ışığı azaltıyor diye düşünüyorum. Çünkü incelemelerde vs dışarıdan yapılan ölçümlerde mavi ampuller hep daha düşük değerler veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 38DS315 -- 14 Mayıs 2021; 20:44:24 >
  • selamlar. eski sayfalarda bir arkadas vardi puskulleri keserek takan, ben de oyle yapmistim. ama malum kapanmada farlari hic kullanamadim, dolayisiyla isinacak mi sikinti yaratacak mi bilmiyorum. epeydir aklimda sizce yeni set almali miyim ? cunku puskulleri kesmeden direk montaj yapma yontemini buldum yabanci forumlardan. ufak bir donusturucu aparat yardimiyla yuvayı modifiye yapmislar.

@Sagiroda @metinTasci @suatcagdas @38DS315

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z_orgun -- 15 Mayıs 2021; 15:30:1 >

anladım hocam bu durumu dikkate alıcam, almadı 4200K olanlara bakabilirim, onların dış kaplaması daha hafif mavi kaplı şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: z_orgun

selamlar. eski sayfalarda bir arkadas vardi puskulleri keserek takan, ben de oyle yapmistim. ama malum kapanmada farlari hic kullanamadim, dolayisiyla isinacak mi sikinti yaratacak mi bilmiyorum. epeydir aklimda sizce yeni set almali miyim ? cunku puskulleri kesmeden direk montaj yapma yontemini buldum yabanci forumlardan. ufak bir donusturucu aparat yardimiyla yuvayı modifiye yapmislar.

@Sagiroda @metinTasci @suatcagdas @38DS315

burdaki kriter sıcak havada uzun süreli kullanım durumuna bağlı (misal gece yaz tatili yolculuğu gibi) bu durumda aşırı ısınmadan dolayı led'ler bozulabilir.

benim tavsiyem çok uzun süreli kullanılmadığı için püskülü kesilmiş led'leri uzunlara takıp (eğer montajı mümkünse) kısalar için yeni set almanız daha sağlıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 15 Mayıs 2021; 15:47:38 >

• z_orgun Z kullanıcısına yanıt

Muhtemelen parlaklıkları düşer başka bi sorun olmaz. Ama ömrü de kısalacak büyük ihtimalle.

• merceksiz far için iyi aydinlatma sağlayan halojen sarı ampül tavsiyeniz nedir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.