Şimdi Ara

Led far tavsiyesi hk. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
5
Favori
31.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Megane 4 Touch aracımın aydınlatmasından memnun değilim. Merceklere kaliteli halojen (led alsam yağmur ve siste görüş kaybı olur mu?), uzunlara da şimşek etkili led istiyorum. İstanbul Anadolu yakasında montaj için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Aracım vw değil ancak merceksiz farlara stark marka led taktım bir arkadaşımda da aynı araçtan var ona da photon taktık, photon daha beyaz ancak göz alma durumu var, stark kendim kullanıyorum ışığı beyaz ama karşıdan bakınca hafif yeşil mavi beyaz karışımı bi tonlaması var ve göz almıyor kesinlikle

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben de mercekli farlı araca ilk Photon Duo almıştım,1 saat yanmadan bozulmuştu teki.Sonra Philips Ultinon Essential aldım 1 sene oldu,cidden arada fark var.Aydınlatma tonu ve şiddeti çok iyi,kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://tr.aliexpress.com/item/1005002065578167.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=20333826506&aff_fcid=eb22bbf3aadd4e268003ddd31d09b2e2-1632819456914-06433-_msw51Dg&tt=MG&aff_fsk=_msw51Dg&aff_platform=default&sk=_msw51Dg&aff_trace_key=eb22bbf3aadd4e268003ddd31d09b2e2-1632819456914-06433-_msw51Dg&shareId=20333826506&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=6e689836e956447290cdea198c02576d

Halojen farli araclara su urunu tavsiye ederim. Kendi 206 arabama taktirdim, urun buyuk, kisa farlarin bulundugu bolum kucuk oldugu icin zar zor sigdirdilar bu yuzden az bi sey yere bakiyor. İssiz yollarda uzunlari efsane aydinlatiyor, gece selektor atmadan bile cogu insan cekiliyor.

• airwolf26 kullanıcısına yanıt

G1 olanlar mavi telli soğutması olanlar. G2ler fan ile geliyor. Ayrıca g2 daha iyi olmasına rağmen g1 eski kurla ithal edildiği için daha pahalıya satılmakta türkiye içinden alacaksanız.

• Mercekli halojen far için 4300K led var mı ? Orijinal xenon renk tonunda olsa yeter bana beyaz istemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferk_tr

Aracım vw değil ancak merceksiz farlara stark marka led taktım bir arkadaşımda da aynı araçtan var ona da photon taktık, photon daha beyaz ancak göz alma durumu var, stark kendim kullanıyorum ışığı beyaz ama karşıdan bakınca hafif yeşil mavi beyaz karışımı bi tonlaması var ve göz almıyor kesinlikle

Cevabınız için teşekkür ediyorum. VAG grubundaki bu arıza ışığı yakma durumu olmasa direk bir H7 Led alıp takacağım. Bu durumdan dolayı beyaz halojenleri araştırdım ama kullanıcıların geneli memnun değil.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    bu özellikler civarında fansız olan model var mı bildiğiniz

• 38DS315 3 kullanıcısına yanıt
    Bilgi
    Çin ayrıca çok teşekkürler, araç c3Aircross arkası dar denildiği için faksız bakıyordum ama ne yapıp ne edip G2 canlı modelini takmam lazım. Şu sıralar yoğunum ilk fırsatını bulduğumda bu durumu değerlendireceğim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • caldexterr C kullanıcısına yanıt
    Öncelikle halojen beyaz tavsiye etmem, led de kaliteli takacaksanız olur. Ucuz ledlerde halojenlerden kötü oluyor. Premium bir led takmadığınız sürece yağmur sis ve karda görüş kötü beyaz ışıkta

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Bu link uzunlar için mi idi

• quote:

Orijinalden alıntı: Mhmmd.239

Öncelikle halojen beyaz tavsiye etmem, led de kaliteli takacaksanız olur. Ucuz ledlerde halojenlerden kötü oluyor. Premium bir led takmadığınız sürece yağmur sis ve karda görüş kötü beyaz ışıkta

Ucuzuna kaçmayı düşünmüyorum. Amacım iyi aydınlatma olsun, hemen de patlamasın. Premium olarak Philips ve Photon mu var? Ürün olarak tavsiyeniz var mı acaba? Mercekli kısa, merceksiz uzun için.

• caldexterr C kullanıcısına yanıt
    Philips bu konuda epey önde photon ledleri bilmiyorum da beyaz halojenleri 1 ay demedi patladı 2 side benim

• quote:

Bu link uzunlar için mi idi

kısalar için hocam, resimdeki philips ile aynı ürün. sırf üzerinde sadece philips markası basılı diye boş yere 800 lira vermesin kimse, 300 liraya Narva alınıp geçilir.

uzunlar için herkesin önce far yapısını kontrol etmesi gerekiyor, nitekim bende arkasında hiç yer olmadığı için uzunlara hiçbir Led olmuyor, mecburen halojen bıraktım onları (2015 Megane 3)

Led far tavsiyesi hk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 1 Ekim 2021; 21:8:12 >

• quote:

Philips bu konuda epey önde photon ledleri bilmiyorum da beyaz halojenleri 1 ay demedi patladı 2 side benim

+1

benim philips'ler 1.5 yıla yaklaştı, çok şükür hiçbir sıkıntı yok şuana kadar. aydınlatmasıda ilk günki şiddetinde hala.

Sis kar yağmur gibi koşullarda görüş nasıl?

• quote:

Sis kar yağmur gibi koşullarda görüş nasıl?

kısa farlar yukarda kaldığı için sisli havada direkt beyaz perde etkisi yapıyor ön kısımda, o nedenle sisli havada kısaları kapatıp park + alttan vuran sis farlarını (sarı halojen) açıyorum. yoğun kar durumuna çok denk gelmedim ama kar ve yağmuru aynı sayabiliriz sanırım, yağmurda elbette aydınlatma şiddetinin azaldığını bariz fark ediyorsunuz ancak yinede eski halojenlere göre yağmurda daha iyi (en azından benim gözlemim böyle genel söylemin aksine) eski halojenlerde yağmurda giderken bazen "acaba kısaları açmayımı unuttum" diye tereddütte kaldığımı hatırlıyorum. açıkçası genel söylemin aksine halojen ampulde de yağmurda bariz şekilde aydınlatma şiddeti zayıflıyor, Led'ler biraz daha iyi kalıyor kafa kafaya kıyas yapınca.

Şimdi bizim araçta temel sorun sis lambası yok araç Hyundai Elantra 2018 sis lambası olan modelinde de sisler beyaz zaten oda ayrı mesele. Yani benim sis açma durumum yok önden orada gündüz ampulleri var sis gibi büyük halojen sarı ve farları acınca o sönüyor. Park yaparsam sis gibi açık kalıyor

• Aurorax kullanıcısına yanıt
    Rahatsız ettiği için çekiliyorlardir

• quote:

Şimdi bizim araçta temel sorun sis lambası yok araç Hyundai Elantra 2018 sis lambası olan modelinde de sisler beyaz zaten oda ayrı mesele. Yani benim sis açma durumum yok önden orada gündüz ampulleri var sis gibi büyük halojen sarı ve farları acınca o sönüyor. Park yaparsam sis gibi açık kalıyor

valla hocam bazen üreticiler farklı şeyler deniyorlar ama ordaki alt kısma yakın duran "gündüz farı" sis farı görevi yaparmı tam bilemiyorum açıkçası. ancak şunu net söyleyebilirim; hem halojen hem Led olarak kısa farlar kesinlikle sis farı vazifesi görmüyor. sislerin kendine özel çanak reflektörü ve alt kısma/yola yakın durması sebebiyle sis perdesini delerek geçen bir aydınlatma sağlıyor. bu nedenle kısa farlardan sis performansı beklemek pek doğru değil zaten.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.