Şimdi Ara

Laudatio Filtre Kahve 500 gr 26.90 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.838
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.rossmann.com.tr/laudatio-cekilmis-filitre-kahve-500-g-p-sr13100573?gclid=CjwKCAiAp5nyBRABEiwApTwjXuff8tpFbCGH9UqBCee3UI3kpq-AxjH5Ev1HSsQbcxub8wjmVPHm4xoCoXkQAvD_BwE
    Bu fırsat Fırsatçısite Android uygulamasından Alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 15 Şubat 2020; 10:58:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Acaba mağazada da aynı mı? Kargo ödemeyelim.

• Hangi standarda göre kavruldu belli değil, nezaman öğütüldü belli değil, hangi ülkenin kahvesi, blend mi? Belli değil... Tam bir muamma. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeShah

Acaba mağazada da aynı mı? Kargo ödemeyelim.
    Aynı

• JMaharaja kullanıcısına yanıt
    Bayat kahve.Kaliteli olsa bile aroma 0.Tek hissedilen şey acı bir tat olacak.Sonra insanlar kahvenin acı olduğunu sanıp icine süt atıyor :)

• menşei ülkesi farklıdır yazıyo zahmet edip yazsaydınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: JohnLocke.

Bayat kahve.Kaliteli olsa bile aroma 0.Tek hissedilen şey acı bir tat olacak.Sonra insanlar kahvenin acı olduğunu sanıp icine süt atıyor :)
    Geçen ay almıştık. Şimdi yine aldim. Aroması gayet güzel geldi bize.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atom-karınca A kullanıcısına yanıt
    Belki şansiniza yeni çekilmiş gelmiştir ama duşuk olasılık.Ben kendim tecrube ettim.Yeni çekilmiş kahve 3 gun sonra aromasini kaybediyor.Evde cekilmiş halde duruyor sirf kafein niyetine içiyorum.Paket hava almaz sekilde kitli olmasina ragmen.Bir kere taze cekilmiş içince anlarsiniz farki

• Kronotrop'tan alın sevgililer günü kampanyası varken. 100-110 tl ye 1kg ne zaman kavrulduğu belli, çiftliği, hasadı belli bir kahve alıyorsunuz.
    https://www.kronotrop.com.tr/tr/online-magaza/kahveler/sevgililer-gunu-paketi
  • quote:

Belki şansiniza yeni çekilmiş gelmiştir ama duşuk olasılık.Ben kendim tecrube ettim.Yeni çekilmiş kahve 3 gun sonra aromasini kaybediyor.Evde cekilmiş halde duruyor sirf kafein niyetine içiyorum.Paket hava almaz sekilde kitli olmasina ragmen.Bir kere taze cekilmiş içince anlarsiniz farki
    Kavrulmuş çekirdekte o zaman bayatlıyor yeşil çekirdeği kavurup içeceksinde oda her seferinde kim uğraşacak
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Bence o biraz işin show kısmı.Öğütülmemiş çekirdek en azından 1 ay taze sayılabilecek sekilde kalır.250 gram şeklinde alıp 2 haftada oguterek bitirmek en mantiklisi

• İçim performansı çok zayıf

• quote:

Maalesef. Ülkemizde bir çok kültür türünün gelişmediği gibi kahve kültürü de çok gelişmiş değil. Bundan ötürü herkes tozlara (ki ben çekilmiş kahve 2-3 saat sonra bayatladığından ötürü kömür diyorum) kahve deyip içiyor. Yazık.. :)

• teşekkür ederim. 2 paket aldım.
  • ben hep bu fiyattan alıyorum.. rossman her hafta indirim yapıp 26-27liradan satıyor zaten..
    kahvenin tadı da gayet güzel.. tam bir fiyat performans ürünü..

hiç denemeyenler bi kere deneyebilir, 27liralık bir risk en nihayetinde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

ben hep bu fiyattan alıyorum.. rossman her hafta indirim yapıp 26-27liradan satıyor zaten..
    kahvenin tadı da gayet güzel.. tam bir fiyat performans ürünü..

hiç denemeyenler bi kere deneyebilir, 27liralık bir risk en nihayetinde..
    Bu fiyata uzun süredir düşmedi hocam max 30 a düşüyor eminim.

• JMaharaja kullanıcısına yanıt
    Evet haklisiniz.Kendim tecrube ettim.Çekilmiş aldim kahveyi ilk içişimde aromayı hissettim.İkinci bardakta sadece acı bir his kaldı.Bu sefer de kahve ogutucu baktim.Sözenle başlayan serüven 500-600 tllik delonghilere kadar gidince bu işe girmemeye karar verdim.Malesef kulturun gelismemesinin bir sebebi de bu.Duzgun kahve iceyim desen bin tlden asagi icemiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

Maalesef. Ülkemizde bir çok kültür türünün gelişmediği gibi kahve kültürü de çok gelişmiş değil. Bundan ötürü herkes tozlara (ki ben çekilmiş kahve 2-3 saat sonra bayatladığından ötürü kömür diyorum) kahve deyip içiyor. Yazık.. :)

Alıntıları Göster
    Avrupayı 17. Yüzyılda kahve ile tanıştıran dedelerimizdir.
    İçine süt atan da biz değiliz. He damak tadı farklıdır o başka.

• Doğru. Fakat şuan halkımız ne bunu, ne de içine süt katılan kahve kültürünün farkında.

@John
    Değirmen olarak max 1.5tl ye kadar tüm makinelere bence yine de Sözen kafa tutar. Min 2 civarı verip öğütücü alırsanız anca işinize yarar diye düşünüyorum.

• JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Ben o serüvenden 4 yıl kadar önce yaklaşık bin tl ile ayrıldım. Delonghi'nin Kg79+Ecov 311+ICM16210+monin set şurup ile ayrıldım. Bir an baktım ve dedim ki bunun ucu nereye gidiyor çünkü o anda kahve çekirdeğini kavurmalık makine için göz atıyordum. Farkettim ki sınırı yok o anda. Üstüne düşünmeden filtre kahve makinesi hariç her şeyi sattım. Şuanda alıyorum sanalbaharattan 1 kg. 1 ay gidiyor mis gibi. Valla insan manyak oluyor sonra..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.