Şimdi Ara

Lateral raise ve biceps çalışırken duruş pozisyonu hakkinda??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb arkadaşlar bunu merak ediyorum bu hareketlerde göğüs dışarıda ve omuz arkada olmasına gerek var mi ya ?

Ayakta yaptığımızda oturarak yada..

TEK bilmediğim noktalar bunlar çok önem veriyorum..çünkü eskiden sorun yaşamışım scapula sağ taraf alt kısma hafif hasar vermişim sizlama oluyor bazen çok az ama kötü bir durum..

Bu hareketlerde durum nedir şimdi omuz geride olacak mi yine salonda düzgün hoca olmadığından soramıyorum bu zamana kadar da kimseye sormadım hasar verince iste cok dikkat etmem lazım lateral özellikle yada dumbell prens

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• full rom kullanıp hareketten çalmıyorsan ve yan omuzlarını hissediyorsan önemi yok
  • en efektif yöntemler:

lateral raise: kablo ile ayakta, bar row'a benzer şekilde hafif öne eğilerek yapılmalı. böylece omzun ön kısmı yerine yan kısmına daha çok yük bindirilebilir.

biceps çalışmak için temelde en iyi hareket chin up ve concentration curl'dür. yapılan analizlere ve çıkarılan sonuçlara göre biceps'i en iyi çalıştıran hareketler bunlar. concentration curl için bir sağ bir sol yapılan curl'lerden uzak dur. 3 x 12 yapıyorsan önce bir kol ile 12 tekrar yap sonra diğer kol ile 12 tekrar yap. sonra set arası için bekle. sonra 2. setlere tekrar baştaki kol ile başla.
  • lateral raise: çok hafif öne eğil kitle bütün vudunu kolların dirseklerden çok hafif kırık olacak şekilde kollarını omuz hizasına kadar kaldır kollarını kaldırırken elinin üstünün dış kısmı çok hafif yukarı baksın indirirken dumbeller biribirine bakacak şekilde indir aşşağıda dumbeller birbirine çarpmasın
    bicepss: Benim tercihim dumbell curl : belinden güç almamak için bi ayağını geriye at rahat pozisyonda ol kasma kendini ama omuzlarınıda düşürme çok öne dumbelleri yanlarda tut yani avuç içlerin vücuduna baksın istersen bi sağ bi sol istersen ikisi birlikte avuç içlerin karşıya bakacak şekilde döndürerek yukarı kaldır. not: burda ne kadar anlatsamda illaki anlamadığın yerler olacak o yüzden internettende görsellere bak ve ısınırken hafif kiloyla pratik yap
  • Aynen öne hafif kavis vererek lateral yapmak en mantıklısı bu aşamada, çünkü düz şekilde hasar verdiğim yer araştırmama göre yeni değil hasar zaten şu an çok az kaldı sızı, belli egsersizlerle strech yaptım. Rhamboid denen yer büyük ihtimal sağ tarafta, oraya yük binmemesi önemli kolay kolay geçmiyor o tarz yerler ağrı girdimi..

Latpulldown da var rhamboid aktif ediyor, onada dikkat edicez anlaşılan..

Bu arada sporda yeni değilim zaten 2 yıldır yapıyorum, ama işte ne kadar dikkat etsekte bazen bir yerde patlak veriyor yoksa hepsini biliyorum ama kafama takılanları net gidermem gerekti,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladyo38 -- 1 Ağustos 2020; 22:27:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.