Şimdi Ara

lastik yanağı ters olursa zararı olurmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
13.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar, geçenlerde lastik patladı tamire götürdüğümde gördümki kol kadar bi çivi girmiş bide jantın içinde yamulup, lastiğin yanağınıda hafiif delmiş. Latik pert olmuş, yanak yama tutmuyor. Neyse ben orda kullanılmış bi lastik aldım continental marka aynı ebatlarda. Bide 60 lira verdim lastiğe ama sonra fark ettimki lastiğin dış yanağında "inside" yani "iç" yazıyo. Lastiktende çok anlamam ama sanırım iç tarafta olması gereken yanak dış tarafta duruyo yani lastiği janta ters geçirmiş.

Bu bi sorun olurmu acaba gidip düzelttiriyim mi?

• pardon aynı konuyu 2 kere açmışım ama forumda bi problem var msj gittiği halde "page not found" hatası çıktı
  • su tahliyesi düzgün olmaz inside yazıyorsa inside olacaktır yapan yer değiştirsin
    gerçi sol sağ yapınca birşey farketmiyor yani aynı lastiği sağdaysa sola alırsanız bu sefer ters döner...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 1 Mayıs 2009; 18:51:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

su tahliyesi düzgün olmaz inside yazıyorsa inside olacaktır yapan yer değiştirsin
    gerçi sol sağ yapınca birşey farketmiyor yani aynı lastiği sağdaysa sola alırsanız bu sefer ters döner...

Su tahliyesi düzgün olmaz + su birikintilerinde gerçekten büyük sıkıntı olur
    Sağdan sola alınabilir ama jant terste kalmayacak mı o zaman
    Sonuç olarak lastiğin janttan ayrılıp düzeltilmesi lazım

• [a href=http://urlal.com/rj][img src=http://i0905.hizliresim.com/2009/5/1/2562.jpg][/a]
    arkadaşlar kusura bakmayın yeni konu açamadığımdan dolayı burya yazdım mesajı.
    Resimdeki aracın markası ve modeli nedir?
    Yardımlarınız için şimdiden tşkler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hbkhbk

[a href=http://urlal.com/rj][img src=http://i0905.hizliresim.com/2009/5/1/2562.jpg][/a]
    arkadaşlar kusura bakmayın yeni konu açamadığımdan dolayı burya yazdım mesajı.
    Resimdeki aracın markası ve modeli nedir?
    Yardımlarınız için şimdiden tşkler.

Direk link'i kopyalarsanız görebiliriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

quote:

su tahliyesi düzgün olmaz inside yazıyorsa inside olacaktır yapan yer değiştirsin

jantı sağ sol değiştirince nasıl olcak anlamadım

üff gereksiz iş çıktı bana yine, lastiği tak çıkar jant bozulcak en sonunda. Ne salak lastikçiymiş bu yaa

• http://i0905.hizliresim.com/2009/5/1/2857.jpg
    Hızlı ve öfkeli Tokyo drift te başroldeki adam dikey mi ne oluyor ya.
    Dikey olduktan sonra önceki serilerde oynayan bi adam gelio Kel kafalı yarışmak istio yeni dikey ile.
    İşte o son yarıştaki aracın (kel in aracı) markası nedir?
    Resim açılmaz ise die anlattım inş. anlamışsınızdır. ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: hbkhbk

http://i0905.hizliresim.com/2009/5/1/2857.jpg
    Hızlı ve öfkeli Tokyo drift te başroldeki adam dikey mi ne oluyor ya.
    Dikey olduktan sonra önceki serilerde oynayan bi adam gelio Kel kafalı yarışmak istio yeni dikey ile.
    İşte o son yarıştaki aracın (kel in aracı) markası nedir?
    Resim açılmaz ise die anlattım inş. anlamışsınızdır. ;)

Vin Diesel'e kel deme lam

cadillac filan olması lazım.

• DK(drift king) deil mi o yaw di-key die okunuyo o da
  • herneyse yha :D
    O arabanin markası ne ?
    Vin diesel in arabasının?
    Drift King mi yoqsa açılımı :D:D
  • Vin Dieselin kullandığı araba Plymouth Road Runner olması lazım
  • quote:

quote:

hocam düşündüğüm şey şuydu umarım yanlış değil (lastiği söküp değiştirmek açısından )

piyasadaki çoğu lastik simetrik desenli değil asimetrik...
    sağ sol için ayrı ayrı satılması gerekiyor bir tehlike oluştursa ancak öyle birşey olmuyor bunu michelin lastikleri alırken farketmiştim resimde çizdiğim gibi duruyor araç üstünde 2 sininde su tahliyesi aynı çok ilginç geldi bana ancak öyle

• @Whisper911

Düşünce doğru. Lastiği alıp öbür tarafa takarım deyince, ben jant lastik birlikte birlikte öbür tarafa takalım anladım.

Bazılarında desen asimetrik

Bazılarında simetrik. Simetrik olanda iç dış farketmez ama asimetrikte farkeder.Biz bunu atlamışız, siz konuyu açınca uyanmış olduk

• yok sizin dediğinizi anladım siz direk sök tak dedim sandınız
    aklım almıyor üstteki lastik nasıl aynı su tahliyesini yapıyor bi taraf için resmen suyu yararak kanallardan atıyor gibi ancak diğer tarafa takınca suyu ortaya alıyor gibi geliyor
    ama öyle değil heraldeki yapıyorlar
  • en iyisi simetrik v şeklinde lastik. bitek rotation'u doğru olsun yeter.
  • quote:

@Whisper911

Düşünce doğru. Lastiği alıp öbür tarafa takarım deyince, ben jant lastik birlikte birlikte öbür tarafa takalım anladım.

Bazılarında desen asimetrik

Bazılarında simetrik. Simetrik olanda iç dış farketmez ama asimetrikte farkeder.Biz bunu atlamışız, siz konuyu açınca uyanmış olduk

ben yine anlamadım lastiği öbür tarafa takmak için öteki janttaki lastiği çıkarmak lazım. Yani lastiği janttan ayırmadan durumu nasıl düzeltecez?

Birde şimdi bende 3 lastik aynı bi lastik farklı oldu. Değişen lastiğin desenleri çok farklı, yol tutuşta bi tehlikesi olmaz heralde dimi?
    en iyisi ben yarın gidip o herife düzelttiriyim lastiği bari. Ama o lastiği janttan ayırmak için kullanıdığı makinada janta işkence yapıomuş gibi gelio

• quote:

Orjinalden alıntı: nemesis

Birde şimdi bende 3 lastik aynı bi lastik farklı oldu. Değişen lastiğin desenleri çok farklı, yol tutuşta bi tehlikesi olmaz heralde dimi?

olur
  • Lastiklerin kaç km de eğer 40 000 i geçtilerse hiç kasma derim git , 4 tane yeni lastik al hankok, kumho veya marshal ucuz ama fiyatını hakeden lastiklerdir , he lastiklerim daa yeni dersen keşke çıkma lastik takmasaydın , 1 tane orjinal lastik alıp taksan aynı desen, daha iyi bi iş yapmış olurdun zanlımca çünkü farklı desende lastik kullanmak yol tututşu ve frenajı kötü yönde etkiler Benim ikinci el aldığım pejo 307 de 3 farklı lastik 4 farklı desen vardı araba yolda dans ediyordu adeta
  • quote:

Orjinalden alıntı: serty23

Lastiklerin kaç km de eğer 40 000 i geçtilerse hiç kasma derim git , 4 tane yeni lastik al hankok, kumho veya marshal ucuz ama fiyatını hakeden lastiklerdir , he lastiklerim daa yeni dersen keşke çıkma lastik takmasaydın , 1 tane orjinal lastik alıp taksan aynı desen, daha iyi bi iş yapmış olurdun zanlımca çünkü farklı desende lastik kullanmak yol tututşu ve frenajı kötü yönde etkiler Benim ikinci el aldığım pejo 307 de 3 farklı lastik 4 farklı desen vardı araba yolda dans ediyordu adeta

nexen'ide sayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 2 Mayıs 2009; 13:45:30 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.