Şimdi Ara

Laptopunuz kaç yaşında? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
2
Favori
19.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8 yıllık Toshiba Qosmio F 750 . Pes ve counter haricinde pek oyun oynamadığım için öyle çok hırpalamadım. Ama tabi cihazda mental yorgunluk hissediliyor arada. Hoparlörler 2 yıl önce patladı ve söktüm şimdi hoparlörsüz. Bir de en son bakım için verdiğim tamirci biraz hırpalamış hatta vidanın birisini yalama yaptırmış, çıkmıyor. Bana kalsa daha 3-4 sene kullanmayı düşünüyorum en az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 tam yıl oldu 7. yılına gelecek ay girecek , Asus marka i5 cpu + gtx 850m , bir kaç tane oyun moyun yüklü ama en son kaç sene önce doğru düzgün oturup oyun oynadım hatırlamıyorum...

Pil bitik ,

Internet +Excel ağırlıklı kullandım , şu 14. inchlik Huawei matebook ve Acer swift 3 bir ara ilgimi çekti fakat fiyatlar 2 katı artınca vazgeçtim.Hem mevcut cihaz işimi haydi haydi görüyor halen...

Bundan sonra laptop almam ,kişisel fikrim masaüstü her türlü daha iyi ...

• 5 aylık bebek daha benimkisi.
  • 2013 yılından beri aktif kullandığım MSI GP60-2QF var. Gerçekten marka sevicisi değilim ama laptop'u çok güzel yapmışlar hala bugün bile iyi çalışıyor. Tabii ki bu süreçte yavaşlamalardan kaynaklı 4-5 format atmışımdır. Fakat iyi ssd takıp hayati işlerin çoğunu halledebilirsiniz. Üst seviye oyunlarda artık low'da açarken biraz zorlanmaya başladı ama FPS takıntısı olmayan onu da bir şekilde halledebilir.

• 9 gun sonra tam 3 yasında olucak. buyuk ihtimalle seneye Mart gibi masaüstüne gecerim gibime geliyor

• 10yıllık lenovo vardı. 720p de youtube açamıyordu artık. Huawei Matebook 14 aldım kurtuldum.

• asus i5 laptopla 9 seneyi devirdik. bu zaman zarfında ssd takıldı, ekran ve harddisk değişti. anakart tamir edildi. Hala daha canavar gibi çalışıyor işimi görüyor. kalkıp da yenisine 10 bin tl verecek gücümüz yok. Gittiği yere kadar gidecek mecbur, burası Türkiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altan0348 -- 3 Aralık 2020; 9:53:17 >
  • Lenovo z580 i5 3 Nesil

8GB RAM

635M Ekran Kartı

9 Yıllık PC

-Üniversiteden arkadaşım 2012 yılında almış. Sonra Anakartı yandı 2015 yılında +500 tl istediler(öncesinde tamir için 400 tl vermişti)

yaptırmadı,

Bende 2016 yılında alıp, istanbulda 250 gb Hdd ve anakart tamiri için 340 tl vererek yaptırdım pc'yi.

Şuan Samsung SSD 500 GB var. başka birşey yapmadık. GTA5 Bitirdik fps sormayın bitirdik işte(Alev atıyordu, babam işlemci üstü olan metal kasa-fan'ın kesişen noktasına elini tutunca hararet yapmış tofaş muamelesi yapmıştı fişi çekiyordu)

Matlab 2019b solid ve proteus 8 kullanıyoruz rahatca. Geçenlerde yetmedi pc kardeşime arayışa giriştik, letgo'ya koydum. 3800'Den çevrem sövdü biraz. sonra 3500 yaptım-3400

Bir arkadaş 3k verdi  Alacak pc bulamadığımız için. (Monster'Da sıra var 1 ay sonrasına) satamadık, Zincir marketlere gelen 4-6 k arası pc lerden kat ve kat iyi bir pc, Emektarlığını hayli yerine getirmiş bir yiğittir kendisi.

Tamir olarak kendimiz. BT ve Mik. alıp değiştirdik.

Menteşeyi kırıl almıştım zaten, iran yapıştırıcısı ile sıvadık orayı beton oldu beton.

Kardeşim 6-7 ayda bir termal yenilemesi yapıp temizler. Yoksa yürümüyor tekliyor.

Not: 3 k teklif geldiğini duyan arkadaşım sok'a uğramıştı.

Edit: Kardeşim EEM Kazanmıştı, Pc alacak durumuz olmadığı için arkadaşdan almıştım pc'yi. yaptırmıştım. Onda boşta çöp niyetine duruyodu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre67z -- 3 Aralık 2020; 9:58:22 >

• 2011 yilinda dh ikinci el bolumunden sifir cihaz olarak fiyatinin %30 altina almistim. Asus u35 serisi, 13inc ekranli minik bir laptop. 10. Yil dolmak uzere. 2 kez ekran citasi tamiri yapildi. Kapatip, acarken plastik hamuru gevreklesmesinden dolayi catlamalar meydana gelmisti. 1 kez omrunu tamamlayan pilini degistirdim. Sayesinde yuzlerce bilirkisi raporu yazdim. hem kamu hizmeti yaptim, hem de ek gelir elde ettim. Benim icin bir dost gibi oldu. Bozulsa cok uzulurum. Yeni cihaza param yeter ama aliskanlik acayip bir sey. Yeri cok zor dolar.
  • samsung np350v5c s0ftr , 7 yaşını geçti , gittiği yere kadar beraberiz

• Casper 8 yıl bitti
  • 3 aylık.

Bundan önceki 7 senelikti, bozulmasaydı değiştirmezdim.

• Lenovo IdeaPad s400 3.nesil i5,500 gblik HDD tamircide 180 GB SSD ile değişti 380 liraya onun dışında büyük bir tamir geçirmedi, geçenlerde faturasını buldum 11.11.2012 de 1499 liraya almışım şimdilik kaymak gibi çalışıyor ama video montaj programlarında Ram i 4 GB olduğu için kasıyor.En az 5 yıl daha kullanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17BuçukBiga -- 3 Aralık 2020; 10:14:41 >
  • casper a15he

eşim daha üniversitedeyken 2012 haziran ayında almıştık.

üzerinde 8gb ram ve gforce 520m ekran kartı var.

batarya öldü ancak hala kullanıyoruz, 2 gün önce ets2 kurdum steam'den hala oynuyorum. bozulana kadar yensini alamam, fiyatları acayip yüksek şuan.

• Ortalama 2-3 yılda bir bilgisayar değiştirmişim.

2012 MSI cx61

2015 MSI ge72

2018 MSI gt72

2019 sonu masaüstü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suan 5 yıllık. En son HDD yi SSD ile kendim değiştirip format attım canavar gibi çalışıyor. Büyük bi sıkıntısı çıkana kadarda kullanırım. Su durumda laptop almak pek "cezbedici" değil açıkcası, çöp özellikte laptoplar 4-5 binden başlıyor. (Dell inspiron 15 5567 var, zamanında 3bin ~ tlye almıştım.)

• 1 hafta önceye kadar 9. Yılına doğru giden hp pavilion dv7 mi kullanıyordum 2 3 sene daha iş görür gibi duruyor
  • askere gitmeden önce almistim 2008di şimdi çocuk eba için kullanıyor başkada bi işe yaramıyor zaten
  • 9 10 sene olmustur zaten cok kullanilmiyordu simdi canlı ders icin çıkardık i5 islemci var ustunde zamaninda en iyisiydi asus marka
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.