Şimdi Ara

.::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::. (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
7
Favori
218.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar soldaki menüde sistemime bakıp böyle bir pc'de,bağlama olayının gerçekleştirmenin mümkün olup olmadığını söyleyebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

Benim laptopda HDMI girişi var bu girişler var mı acep bilmem ki.Ama tv de scart girişi yok ne 3 lü olan ne de arkası düz olan napacaz.tv de yeni aldık ha

Yeni aldığın TV, LCD vb. ise HDMI girişi mevcutsa HDMI kablo ile bağlayabilirsin.

YOK BE TÜPLÜ TV ARKASI BÜYÜKLERDEN :D yeni almış babam plazma al demiştim bundn almış ama anlamıyorum 10 senelik tv de bile 3 lü giriş var bizimkide yok.Ne hdmi ne scart
  • mercan2317 bendede aynı kablo var bende kullanamadım.görüntü akarılmıyor...kullanabilen varsa söylesin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baymat

mercan2317 bendede aynı kablo var bende kullanamadım.görüntü akarılmıyor...kullanabilen varsa söylesin...

yok ya ben bir türlü görüntü aktaramadım artık vazgeçtim şimdi tek umudum bi lcd tv alıp dvi to hdmi bağlantısı yapmak
  • ya arkadaşlar acilllllllllllllllllllllllllllllllllllll....

kompozit çıkış yaptım... çoğalt seçtim hem pc de hem tv de aynı görüntü olsun diye...

nwiewde nerden ayar yapcam..çünkü tv deki ekran çok büyük...tam ekrandanda büyük...mouseyi sağa sola kaydırınca anca görüyorum başlat yazısını falan....TV de nasıl tam ekran görüntü alıcam...sanki masaüstü görüntüsü ZOOM lu gibi çıkıyor tv de....

ayrıca yarın s video kablosuyla yapıcam onunda ayarları nasıl olması gerekir yardımlarınızı bekliyorum..
    lütfen takipte kalın arada uğrayın sayfaya...

ayrıca dual yapınca ne işe yarıyor?
    bu arada nwiev ayarlarının caps ı yok.... onun ayarlarını eklersen sevinirim.. nvidianın son sürücüsünü kullanıyorum.... şu anda kompozit şeklinde... svideo kablosu alayımmı almayayım mı???

görüntü çok mu fark ediyor.... çünkü şu anda masaüstünde yazılar falan okunmuyor ve tam ekran yapamadım bi türlü...nwievin bütün ayarlarını tek tek caps lı koyabilen olursa çok sevaba girecek bi zahmet beyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 6 Şubat 2010; 22:19:45 >

• edit:...................halloldu M/NTSC yi seçince

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 7 Şubat 2010; 21:27:12 >
  • televizyon M/NTSC yi destekliyo ama digital den kumandadan bakınca PAL ayarlı....

PAL mi iyi görüntü verir Mntsc mi... PAL türkiye formatı Mntsc amerika ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 8 Şubat 2010; 15:26:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Napolit@n

televizyon M/NTSC yi destekliyo ama digital den kumandadan bakınca PAL ayarlı....

PAL mi iyi görüntü verir Mntsc mi... PAL türkiye formatı Mntsc amerika ?

TR'de PAL standartı daha verimli. PAL > NTSC > SECAM.
  • tamam da beni tv M/NTSC yi destekliyor...nitekim PAL seçince nwiewden ekran tam ekran olmuyor daha da büyük oluyor... görüntü farkı nedir ki.. PAL i tvden nerden seçicem onu da bulamadım..

şu anda ayarlar böyle....TV 100 hz vestel ama ekranı 60 hz den yukarı yapamıyorum ..PC 75 Hz...

.::Laptopları Televizyona Bağlama (Resimli Anlatım)::.

dualwiew ekran yaptım...PC ve TV ye farklı duvar kağıdını nasıl yaparım o konuda bilgin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 11 Şubat 2010; 16:18:15 >
  • Teşekkürler çok faydalı olmuş.
  • herkese merhabalar birşey sormak istiyordum şimdi bende dell 1525 notebook var hdmi çıkışlı 1tb lık hardidsk aldım 1080p filmleri içine doldurdum full hd 106 tv im var hdmi kablonun birini notebnooka birini tv ye takyorum çözünürlük 1920x1080p diyor tamam diyorum ama ekran tv olunca bigisayarım belgelerim ikonları kayıyor... notebooka gecince düzeliyor sebebi nedir acaba ayarlara baktım ama yapamadım ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Stereo Aux Ses Aktarma Kablosu.

o deilde abi.. ben senin bu kadar anlayışlı olmana çok şaşırdım, harbiden tebrik ediyorum..
    bende konuyu araştırmak amacıyla girdim, ilk 3 msj da olayı anlatmışınız zaten, gerisini gülerek okudum hatta yerimde kahkaha attım desem yeridir...
    tekrar tebrikler...
  • emeğine sağlık.gerçekten çok güzel ve açıklayıcı.ama benim başka bi sorum olacak.benim laptopun ekran kablsou bozuldu.normal vga monitörü taktığımda görüntü direk geliyor.ama televizyona bağlamak için dediğiniz gibi ekran kartı ayarlarından yapmak gerekiyor.açıkcası ben monitör almadan tvye bağlamak istiyorum.acaba ayar yapmadan bağlayabilmenin bir yolu varmı.herhangi bir şekilde.s videoyuda vga çıkışınıda denedim hem eski hemde yeni model tvlerde ama görüntü alamadım.kolay gelsin
  • Selamlar konuyu hortlatıyorum ama bir sorum olacak..

İmzamdaki laptopımı Sinema sistemime bağlayabilir miyim ?

HDMI kablo ile görüntü alıp,

Optik kablo bağlantısı ile de ses mi alacağım ? Başka bir bağlantıya ihtiyac varmı teşekkürler ?
  • @eCoLL

Sağol. Sürekli bu tarz konular açıldığı için yardımcı olmak istedim arkadaşlara. Bi arkadaş baya detaylı anlatmak zorunda kaldım. Doğrudur.

@memox85

Dediğin teorik biraz. Önceden ayarlamak için bir monitör kullanmak gerekiyor. Fakat restartdan sonra tekrar monitöre ihtiyaç duyacağı için TV'den ziyade monitör kullanmak şart oluyor. Çünkü varsayılan olarak sistem monitörüne ihtiyaç duyuyor. Ancak LCD/LED/Plazma gibi bir TV kullanırsan dediğini yapabilirsin. Ama diğer taraftan kompozit, s-video ve scart imkansız.

@BuRCo

Laptopları ev sinema sistemine bağlamak her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. Bazen anfi receivera ihtiyaç duyabilir. Görüntüyü LCD veya Plazmaya aktarmak için HDMI kablosu tercih edilir. HDMI, aynı anlamda seside ileteceği için, ses istenmiyorsa laptopdaki hdmi seçeneklerinden hdmi sesi devre dışı bırakılır. Sesi laptopda eğer varsa optik çıkıştan yok ise pci-express türü ya da usb ses kartı ile kullanarak 5.1 ses sistemine bağlayabilirsiniz. Direkt olarak 3,5" jack ile bağlamak isterseniz, ses hoparlörlere eşit şekilde ve stereo olarak dağılır. Yani surround efekti desteklenmez.

Yine de en uygun çözümü deneme yanılma ile öğrenebilirsiniz.

• Merhaba;

öncelikle kel olduğumu belirtmek isterim çünkü bu işi yapana kadar yola yola kafada saç bırakmadım :D

acer aspire 5520g serisi laptop ve ekran kartı olarak nvidia geforce 8400m G ekran kartım var, ekran kartımdaki s-video çıkışı 7 pinli.
    televizyon ise vestel 55 ekran tüplü tv. arkasında sadece anten ve scart girişi var.
    resimdeki bağlantı kablosunu aldım ve iğne uçlu kısımlara scart dönüştürücü parçası aldım.
    şimdi gelelim meseleye, bağlantıları yaptım kablolar doğru takılı pc'den aynen söylemiş olduğunuz gibi ayarları da yaptım ancak hiç görüntü yok. pc'den ikinci ekran olarak tv ayarlıyorum ve algıla butonuna bastığımda tv ekranı bir saniyeliğine benim laptopun görüntüsünü veriyor ve kayboluyor. denemediğim yol kalmadı acaba neyi atlıyorum diye herşeyin üzerinden defalarca geçtim ama yok
    şimdi laptopumda s-video çıkışı (7 pinli) ve vga çıkışı (15 pinli) var. ses istemiyorum sadece görüntü alayım yeter.
    Bana öneriniz nedir nasıl yapayım yada ne yapayım lütfen bi çare bulun çünkü kafayı fena bozdum ve yapmadan bırakmiycam.

• arkadaşlar benim laptop ta ne hdmi ne de s-video yok dvi var 24-1 olanından yeni tv aldım onda hdmi var birde hd uydu alacağım onda hdmi olacak zaten şimdi iki tane kablo almak yerine dvi to hdmi çevirici alsam (http://urun.gittigidiyor.com/HDMI-TO-DVI-CEVIRICI_W0QQidZZ25332671 ) bunu laptop da kullansam uyduda normal kullansam diyorum ama acaba arada çevirici olunca görüntü kalitesinde herhangi bir azalma olurmu yoksa direk dvi to hdmi kablo(http://urun.gittigidiyor.com/HDMI-TO-DVI-DVI-TO-HDMI-KABLO-24-1-ALTIN-UC_W0QQidZZ22415770 ) mu alayım
    teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercan2317 -- 14 Nisan 2010; 13:06:11 >

• Arkadaşlar dün laptopu tvye bağlamayı denedim, svideo to rca kablosuyla direk televizyondaki video girişini görüntü mükemmeldi ama ne yaptıysam bir türlü renk gelmedi, tvnin pal ntsc ayarı yok, nvidia kontrol panelinden her türlü ayarı denedim, tüm ülke pallarını tek tek denedim ama renk bir türlü gelmedi. Nasıl çözebilirim bu sorunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulus_eray

Merhaba;

öncelikle kel olduğumu belirtmek isterim çünkü bu işi yapana kadar yola yola kafada saç bırakmadım :D

acer aspire 5520g serisi laptop ve ekran kartı olarak nvidia geforce 8400m G ekran kartım var, ekran kartımdaki s-video çıkışı 7 pinli.
    televizyon ise vestel 55 ekran tüplü tv. arkasında sadece anten ve scart girişi var.
    resimdeki bağlantı kablosunu aldım ve iğne uçlu kısımlara scart dönüştürücü parçası aldım.
    şimdi gelelim meseleye, bağlantıları yaptım kablolar doğru takılı pc'den aynen söylemiş olduğunuz gibi ayarları da yaptım ancak hiç görüntü yok. pc'den ikinci ekran olarak tv ayarlıyorum ve algıla butonuna bastığımda tv ekranı bir saniyeliğine benim laptopun görüntüsünü veriyor ve kayboluyor. denemediğim yol kalmadı acaba neyi atlıyorum diye herşeyin üzerinden defalarca geçtim ama yok
    şimdi laptopumda s-video çıkışı (7 pinli) ve vga çıkışı (15 pinli) var. ses istemiyorum sadece görüntü alayım yeter.
    Bana öneriniz nedir nasıl yapayım yada ne yapayım lütfen bi çare bulun çünkü kafayı fena bozdum ve yapmadan bırakmiycam.

Görüntü gelmemesinin sebebi kablodan büyük ihtimalle. Aynı kablodan bende de mevcut. TV'ye bağladığımda görüntü gelmiyorum. Anlaşılan kablonun iç yapısı olması gerektiği gibi değil.

O yüzden öncelikle size şu adaptör lazım. rca to svideo

Daha sonra da bu kablo. Yani rca to scart.

İki resimdeki sarı renkli kabloları birleştirin. S-video girişini laptopta scart girişini TV'ye takın. Daha sonra ilk sayfada bahsettiğim gibi gerekli pc ve tv modundaki ayarları gözden geçirin. Görüntüyü AV kanalında bulacaksanız.

quote:

Orijinalden alıntı: mercan2317

arkadaşlar benim laptop ta ne hdmi ne de s-video yok dvi var 24-1 olanından yeni tv aldım onda hdmi var birde hd uydu alacağım onda hdmi olacak zaten şimdi iki tane kablo almak yerine dvi to hdmi çevirici alsam (http://urun.gittigidiyor.com/HDMI-TO-DVI-CEVIRICI_W0QQidZZ25332671 ) bunu laptop da kullansam uyduda normal kullansam diyorum ama acaba arada çevirici olunca görüntü kalitesinde herhangi bir azalma olurmu yoksa direk dvi to hdmi kablo(http://urun.gittigidiyor.com/HDMI-TO-DVI-DVI-TO-HDMI-KABLO-24-1-ALTIN-UC_W0QQidZZ22415770 ) mu alayım
    teşekkür ederim

İkinci dediğiniz kablo daha sağlıklı çalışır. Yani direkt dvi to hdmi kablo kullanın. İkiside görüntüyü dijital olarak aktarır. Herhangi bir görüntü kaybına, parazite, vb. yol açmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: SIRLI

Arkadaşlar dün laptopu tvye bağlamayı denedim, svideo to rca kablosuyla direk televizyondaki video girişini görüntü mükemmeldi ama ne yaptıysam bir türlü renk gelmedi, tvnin pal ntsc ayarı yok, nvidia kontrol panelinden her türlü ayarı denedim, tüm ülke pallarını tek tek denedim ama renk bir türlü gelmedi. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Mümkünse başka bir tvde daha deneyin. Durum aynıysa ayarları gözden geçirmek gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.