Şimdi Ara

laptop driver problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ben gecen hafta teknosadan fujitsu siemens 2045 aldim. xphome yuklu geldigi icin baska bir partitiona XP pro kurmaya karar verdim.xp kuruldu fakat ses kartini kuramadim. driverlari kendi orjinal CD sinden yukledim.. ses karti ile ilgili driver yuklemeye basladiginda hata veriyor ve "the HDA Audio bus driver is required and not found" mesaji goruntuleniyor. isin icinden cikamadim. sizce sebep ne olabilir????? ses karti onboard!yardiiiiiimmm....

• yaf cd de olması lazım iyice karıştır
  • yok valla baktim epeyce.... :( bu arada service pack le alakali olabilir mi???? service pack 1 yuklu????
    quote:

Orjinalden alıntı: arkitrom

yaf cd de olması lazım iyice karıştır
  • bu nelet orijinal cd si yüzünden galiba,xp home ve diğer driverlar hepsi birbirine bağlı galiba,fujitsi-siemensin sitesinden belki kendi ses driverını bulabilirsin?
  • peki home yüklü partititionda aratsana bi driverı
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endorphene -- 14 Ocak 2006 0:38:40 >
  • dostum aynı sorun bende de var napcam bulamadım ayrıca nasıl oldu onuda anlayamadım yabancı bi formda birisi şu sitelerde çözümü bulmuş bende işe yaramadı
    http://download.sapphiretech.com/DRIVER/motherboard/utility/inteldrv.htm

http://download.sapphiretech.com/DRIVER/motherboard/utility/ALC_HDA.zip
    bi çözüm bulursan lütfen banada gönder
    bu arada ses kartın ne ve anakartın
  • sorun service pack ve patchlermiş bendeki sorun windows u güncelleyince geçti
  • hocam bide realtek yükleyip dene çünkü realtek tüm onboardların ilacı belki saorununu giderir
  • Zaten aga cdnin içerisnde çıkmasaydı sürücüleri at çöpe gitsin.
  • program ekle kaldırdan ses kartını kaldır. daha sonra driver cd sinden ses kartının kurmadan önce yüklenebilecek her şeyi yükle. orada bir xp yamalarını yüklerken karşılaştığımız yükleme dosyası gibi bir dosya yüklenecek. o dasyayı yüklemez isen ses kartını yükleyemezsin. Yani bütün her şeyi yükle en son ses kartını yükle. ses kartını önce yükleyip programı sonra yüklersen yine de olmaz. kesin çözüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.