Şimdi Ara

Laptop dıt sesi geliyor ve..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Laptop düştü tabureden. Dıt dıt sesi geliyor harddisk bölgesinden ve açtım içini. Çıkardım tekrar taktım ama düzelmedi. Ses geliyor ve aşağıdaki ekran çıkıyor. Lütfen bilen baksın.
    Dell inspron n5010 modeli.
     Laptop dıt sesi geliyor ve..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hard diskin gitmiş. Yenisini almalısın.

İçinde önemli bilgi varsa geeettiii geeetiii..

kurtarma istersen yaparım 300 dolara mal olur..

Referanslarıma bakabilirsin..

0505 403 35 80

Arızalı diskini 10 tl den alırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 23 Eylül 2016; 19:10:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

Hard diskin gitmiş. Yenisini almalısın.

İçinde önemli bilgi varsa geeettiii geeetiii..

kurtarma istersen yaparım 300 dolara mal olur..

Referanslarıma bakabilirsin..

0505 403 35 80

Arızalı diskini 10 tl den alırım..

Hadi ya mefta yani.
    Maytap mı geçiyorsun ? 400 dolara gider yeni bilgisayar alırım ben.

• Yok mu kardeşim bi yardımcı olsanız.. teşekkürler.

• hard diskini okumuyor. çıkarıp takarken vs. soketlerine zarar vermiş olabilirsin. tavsiyem çıkarıp düzgünce uçlarını sildikten sonra tekrar takman. hala olmuyorsa başka harddisk takman gerekmekte. hard diskte önemli bilgilerin varsa, içindeki plağı başka hard disk kutusuna yerleştirebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitroslive

hard diskini okumuyor. çıkarıp takarken vs. soketlerine zarar vermiş olabilirsin. tavsiyem çıkarıp düzgünce uçlarını sildikten sonra tekrar takman. hala olmuyorsa başka harddisk takman gerekmekte. hard diskte önemli bilgilerin varsa, içindeki plağı başka hard disk kutusuna yerleştirebilirsin

Ya pek anlamıyorum açıkçası. Söktüm taktım 2 3 kez geçende. Daha öncede böyle düşmüştü harddisk değişti.bu harddiskler hassasmış. Sokimmi tekrar

• hardiskler düşmeyle kolay kolay zarar görmez fakat ucundaki soket girişi zarar görmüş olabilir. temizleyip doğru taktığına emin ol.
  • quote:

hardiskler düşmeyle kolay kolay zarar görmez fakat ucundaki soket girişi zarar görmüş olabilir. temizleyip doğru taktığına emin ol.

Yok yine olmadı. Yine aynı sorun var. Tamirci görmesi şart oldu sanırım. Teşekkür ederim yine de çok sağol.

• harddiskinde problem var dostum. güvenilir ehil bir tamirciye götürmeyi dene dediğin gibi.
  • quote:

harddiskinde problem var dostum. güvenilir ehil bir tamirciye götürmeyi dene dediğin gibi.

Aradım birinide çıkma temiz harddisk var elimde dedi. 2.el sıkıntı çıkarır mı yoksa sıfır mı taktirayim.? Eğer bozuksa tabi.

• ugri28 kullanıcısına yanıt
    ikinci el harddisk problem çıkarmaz fakat 'bad sector' varmı diye sor. yani hardiskteki parazit gibi birşey bozulmaya sebep olabilir ileride. eğer bilmiyor ise hard diski taktıktan sonra
    http://www.tamindir.com/hd-tune/

şu program ile bad sector testi yap
  • Sorunu çözdüm. sıfır 320gb 5400 rpm taktırdım. Sağolun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.