Şimdi Ara

LANCIA DELTA ALDIM (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
10.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Benimki 2013 model makyajlı hali. Belki modeline göre değişebilir . Bende o sorunlar şimdilik olmadı. Bakalım inşallah olmaz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @commandx hocam verdiginiz bilgiler cok degerli, tesekkur ederim. Sanzıman ve yol tutus konulari gercekten can sıkıcı o halde.
    Sizin arac ozelinde bu sorunlar yasanmis olabilir mi sadece diye dusunmeden edemiyor insan.
    Kesinlikle uzun bir test surusu yapip oyle karar verilmeli bu araca diye dusunuyorum.
    Tesekkurler tekrardan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • holden12 H kullanıcısına yanıt

Klape sorunu birçok deltada var. Benim araca özel değil. Ucuza kaçmadım,ilanlarda kmsi en düşük deltalardan birini aldım.86bin km'de,servis bakımlı ve diri bir araçtı. İç kondisyonu çok iyiydi. İçime sinmese almazdım.

Yol tutuş olarak şöyle diyeyim. Aslında çok dinamik bir araç. Kemikli. Alt yapı sağlam. Bunu size hissettiriyor. Ancak büyük kasa, uzun dingil, torsiyon süspansiyon o dinamikligi her koşulda sağlayamıyor. Engebeli,bozuk yolda,ani ağırlık transferinde arka taraf tutunamiyor. Direksiyon da an odaklı, çok yumuşak. Hissetmiyorsunuz. Virajlara sert girmeyi seviyorsanız keyifsiz ve tehlikeli oluyor. Forumda kaza fotolarını paylaşmıştım. Bulursam koyarım.

Aracın artı ve eksileri var. Beklentinize göre karar verebilirsiniz. Yarı otomatik de kullanmissiniz. Ben tam otomatikten yarı otomatiğe, ondan da cvt ye gectim, konforlu olması önceliğim o yüzden imkân dahilinde önermiyorum ama önceliğiniz farklı olabilir, olumsuz yanları sizin için elzem değildir,o zaman o fiyata rakipsiz bir araç oluyor.

• holden12 H kullanıcısına yanıt

Deltanın şöyle başka olumlu yanları da vardı. Hakkını yememek lazım. Mesela camlarda sıkışma sensörü vardı. Çok güzel bir özellik. çocuk illaki elini sokuyor bir yerlere. Koymuyor japonlar. Xv de yok. Sürekli bir tedirginlik yaratıyor. Şişeyi falan sıkıştırdım, çok da güçlü sıkıştırıyor.

Dönüşe göre hareket eden sinyal lambalar. Otoparkta vs park ederken çok iyi oluyordu. Yine yok.

Uzaktan kumandadan cam açma kapama. Güzel bir özellik. Xv de yine yok.

Soğutuculu orta bölme. Xv de yok.

Hareketli, yatabilir arka koltuk. Arka koltuğu yatan suv çok ama delta gibi yatanı fazla yok.

Bu tür detaylara, ses kalitesine vs bakınca özenli bir araç olduğunu hissettiriyor.

• Hocam o kadar teknik ve detay izah etmissiniz ki resmen kullanmis gibi hissettim ve anladim yol tutus muhabbetini, tesekkur ederim.
    Yani aslinda dediginiz gibi, ev -is arasi 5 km ve antalya bilirsiniz dumduz bir sehir, bu sartlarda kullanildiginda esim acisindan cok sorun olmayacak diye dusunuyorum. Uzun yolda ben kullanirim artik.
    Yarin bir tane gormeyi dusunuyorum, daha dogrusu esime gostermeyi ..bu bakicagim dusuk model yili, aracin genel durusuna bakip begenirsek, artik daha sonra farkli sehirlerden 2012-2013 model olanlarina bakmaya calisacagim

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Merhabalar ,

Delta ile aram gayet iyi :)

imaj olarak oldukça iyi bir araç. Deri koltuk cam tavan, bi de benimkinde 17” yeni tip jant var. 225/45/17.

diğer aracım Fiat Bravo emotion dizel.

Benim en çok dikkatimi çeken husus yol tutuşu. Bu Aracın dingil mesafesi tüm C HB araçlardan daha uzun. Çoğu D segmenti araçla aynı seviyede. Artı sedan olmaması da eklenince çok iyi bir yol tutuşu var . Lastik ebatları da etkili olabilir tabii. Arka koltuklar ve cam tavan ile birlikte çok ferah bir araba. Dualogic güzel bi şanzıman . Tabi dsg gibi konforlu değil ama en azından sorunsuz ve sorun çıkarsa bile çok uygun maliyetlerle yapılabilecek bir şanzıman. Ayrıca direksiyon arkası kulakçıklar da var. vites kolu çok pratik. Otomatik modda ekranda hangi viteste olduğu yazıyor . Bu da güzel.

koltuklar çok güzel.

bu fiyat bandında alınabilecek en iyi arabalardan.

Alıntıları Göster
    Hocam tesekkurler size de tekrar,
    Guncel kullanici deneyimleri cok faydali oluyor,
    Bakalim nasip, ben de alirsam diger arkadaslarla birlikte artik burda paylasimlara devam ederiz.
    Saygilar.

• Bir Delta kullanıcısı olarak hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu piyasada gayet mantıklı bir tercih. Bakımlarını aksatmadığınız sürece de ömürlük bir araç.

Bu da bizim Delta :)

LANCIA DELTA ALDIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quzman -- 18 Şubat 2021; 17:20:41 >
  • quzman kullanıcısına yanıt

Maşallah çok güzel bir de orjinal yarasa jantlarla çok güzel olmuş. Allah kaza bela göstermesin

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

keşke herşey yasal zorunluluklarla çözülse. birebir benim fiat stilo ile yaşadığım tecrübeler:

-arabanın beyni gitmişti. beyin giderken başka bazı parçaları da cortlatmıştı. z.kuyu merkez servise gittim, fiat'da üst düzey bir yönetici arkadaşımdı o zamanlar. aracı aldılar. ancak ellerinde parça yok, parça sipariş etmek mesele değil. bursa'da olursa 3 günde, italya'dan da 10 günde geliyor parça. öyle bazı markalardaki gibi 6 ay sonra gelecek gemiyi bekleme durumu yok fiat'ta. ama o parça mı acaba? ellerinde test edecek başka stilo yok. bu büyük bir sıkıntı. merkez serviste bile zor çözdüler sorunumu bu yüzden. başka servislerde hele hiç çözemediler. zira emin olamıyorlar test edemiyorlar, parçayı da o yüzden sipariş etmek istemiyorlar, çünkü ordan değilse ellerinde patlar parça, satılmıyor.

bu tecrübelerden sonra bir daha satmayan araba almaya tövbe ettim. golf ve passat aldım. parça bulunma kolaylığının yanında yan sanayi parça-aksesuar gırla. stilo'nun bir debriyaj lastiğini bulamıyordum, bulduğumda da o zamanın parasıyla 30 liraydı (diğer markaların 3 liraydı yan sanayi sayesinde). yan sanayi olmayınca parça-aksesuar fiyatları ayrıca bir fahiş oluyor.

Alıntıları Göster

Sizin her konuda şu stilo mevzusunu görmekten sıkıldım cidden. Siz sorun yaşadığınız için bütün Fiat grubu sorunlu değil mi!

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Sizin her konuda şu stilo mevzusunu görmekten sıkıldım cidden. Siz sorun yaşadığınız için bütün Fiat grubu sorunlu değil mi!

Alıntıları Göster

ben böyle bir çıkarımda bulunmadım, ima bile etmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: holden12

Hocam o kadar teknik ve detay izah etmissiniz ki resmen kullanmis gibi hissettim ve anladim yol tutus muhabbetini, tesekkur ederim.
    Yani aslinda dediginiz gibi, ev -is arasi 5 km ve antalya bilirsiniz dumduz bir sehir, bu sartlarda kullanildiginda esim acisindan cok sorun olmayacak diye dusunuyorum. Uzun yolda ben kullanirim artik.
    Yarin bir tane gormeyi dusunuyorum, daha dogrusu esime gostermeyi ..bu bakicagim dusuk model yili, aracin genel durusuna bakip begenirsek, artik daha sonra farkli sehirlerden 2012-2013 model olanlarina bakmaya calisacagim

Hemen satma derdin yoksa güzel araç ama nakit ihtiyacinda uzerLANCIA DELTA ALDIM 

• Tecrübe ettin mi yoksa mahalle bakkalından, berberinden duyduğun cümleler mi bunlar?

Lexus rx 300 ertesi gün sattım, 2011 impreza 3 gün'de sattım, 2011 delta ertesi gün alıcısı geldi, şanssızlıklara rağmen 6. gününde sattım. Şanssızlık dediğim de satacağım gün kapı kilidi bozuldu, 3 gün serviste bekledi. :imdi xv'yi satacak olsam onu da 1 haftada satarım. Yeter ki doğru fiyatı yazın.

Piyasası olan 1.33 aurisi 2-3 ay içinde ancak satabildim. Arkadaşımın 1.0 tsi dsg golfü 3 aydır ilanlarda. 2017 model, 45bin km, kazasız boyasız. 215bine satamıyor.

• İlk defa gördüm desem🙈 ama gerçekten fiyatına göre çok iyi görünüyor
  • Arkadaslar selam, dün bulundugum sehirdeki bir deltaya bakmaya gittik. Arac inanılmaz genisti gercekten ve görüntüsü mükemmel, yalnız eşimin pek içine sinmedi, arac gercekten uzun (burnu da uzun) ve ön cam çok egimli.
    Yani eşime söylemedim ama dar sokaklarda pek rahat kullanamaz, zaten o da belirtti bunu.
    Bizim delta konusu simdilik kapandı :(
    Onun dısında araç gercekten çok guzel görunüyor. Yani 2010 - 2011 yıllarında böyle bir tasarim bence efsane..

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Tecrübe ettin mi yoksa mahalle bakkalından, berberinden duyduğun cümleler mi bunlar?

Lexus rx 300 ertesi gün sattım, 2011 impreza 3 gün'de sattım, 2011 delta ertesi gün alıcısı geldi, şanssızlıklara rağmen 6. gününde sattım. Şanssızlık dediğim de satacağım gün kapı kilidi bozuldu, 3 gün serviste bekledi. :imdi xv'yi satacak olsam onu da 1 haftada satarım. Yeter ki doğru fiyatı yazın.

Piyasası olan 1.33 aurisi 2-3 ay içinde ancak satabildim. Arkadaşımın 1.0 tsi dsg golfü 3 aydır ilanlarda. 2017 model, 45bin km, kazasız boyasız. 215bine satamıyor.

Uzun süre banlanma yaramamış üsluba bak yahu ne biçim konuşuyorsun sen karşında dostun yok cvp yazma banaLANCIA DELTA ALDIM 

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Tecrübe ettin mi yoksa mahalle bakkalından, berberinden duyduğun cümleler mi bunlar?

yahu arkadaş ne saçma argümanların var. golf satmıyor ama lexus, impreza hemen satıyor. demek ki çok ölü fiyata vermişsin, golf sahibi arkadaşın da çok fazla istiyor. bir lexus'un, lancia'nın, impreza'nın golf'ten kolay satıldığını nasıl iddia edebiliyorsun akıl alacak gibi değil.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt

Öyle bir şey iddia etmiyorum. Doğru fiyat yazan hızlı satar. Satmak isteyen doğru fiyat yazar. Her malın bir alıcısı vardır. Piyasada çok olması hızlı satılacağı anlamına gelmiyor. Golf için 215bine pahalı diyorsun, en uygun ilanlardan birisi.

Hiç bir aracımı ölü fiyata satmadım. Aynı şekilde bu tür araçları alırken de uygun alıyorsun. Uyguna aldığım gibi uyguna sattım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.