Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (801. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.132
Cevap
136
Favori
1.872.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ardatun

quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz
    valla çok sevindim şimdi çok sağolsun bende arabayı 140 lık diye aldım 115 lik çıktı diye üzülüyordum
    İyi de anlaşılmıyo mu zaten gidişinden :)
    Gücünü zaptedemiyosanız 140lıktır :)

Valla onu anlamak için karşılaştırma yapabilmek lazım ben direk lagunaya atladığım için diğer arabalarla kıyaslayamıyorum :)) Ama şu var ki açıkçası 80 100 den sonra çok iyi bir performans sergilerken 100 e kadar hızlanmasının çok seri olmadığını düşünüyorum bilmem sizin ki de böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 12 Nisan 2012; 13:34:59 >
  • quote:

quote:

quote:

valla çok sevindim şimdi çok sağolsun bende arabayı 140 lık diye aldım 115 lik çıktı diye üzülüyordum

Valla onu anlamak için karşılaştırma yapabilmek lazım ben direk lagunaya atladığım için diğer arabalarla kıyaslayamıyorum :)) Ama şu var ki açıkçası 80 100 den sonra çok iyi bir performans sergilerken 100 e kadar hızlanmasının çok seri olmadığını düşünüyorum bilmem sizin ki de böyle mi?

Benim araba 115'lik, gidişi fena değil. 140hp olan modelin 0-100 hızlanması 115lik modele göre 1sn kadar daha iyi görünüyor fabrika verilerine göre. Birçok sıfır arabadan iyi ama 140hp de olsa hafif bir araba olmadığı için drag'lerde çok birşey beklememek gerek. Bir de 140hp olmasına rağmen maximum tork günümüz arabalarına göra normal seviyelerde. 180nm küsür tork var, 2000cc için daha yüksek olsa 0-100 aralığında tepki daha iyi olurdu. 1.6 dizel motorlar bile 205nm tork üretiyor. Hem de 1750devirdeyken.

Biraz devirli kullanarak(3000devir üzeri) 0-100 aralığı da oldukça canlı olur bence.

Neyse, bu soruya en iyi cevabı 16v motoru olanlar cevap verebilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda-tt -- 12 Nisan 2012; 14:02:47 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim araba 115'lik, gidişi fena değil. 140hp olan modelin 0-100 hızlanması 115lik modele göre 1sn kadar daha iyi görünüyor fabrika verilerine göre. Birçok sıfır arabadan iyi ama 140hp de olsa hafif bir araba olmadığı için drag'lerde çok birşey beklememek gerek. Bir de 140hp olmasına rağmen maximum tork günümüz arabalarına göra normal seviyelerde. 180nm küsür tork var, 2000cc için daha yüksek olsa 0-100 aralığında tepki daha iyi olurdu. 1.6 dizel motorlar bile 205nm tork üretiyor. Hem de 1750devirdeyken.

Biraz devirli kullanarak(3000devir üzeri) 0-100 aralığı da oldukça canlı olur bence.

Neyse, bu soruya en iyi cevabı 16v motoru olanlar cevap verebilir :)

3000 devir ve ustu kullanim cebimizi yirtabilir..dizel arabalarin jetta passat volvo s30 accent era bmw 3.20 fluence golf tdi vs kalkistaki urettikleri tork cok iyi..bizim arabalar kalkista saydigim araclara gore zayif..dizeller dusuk devirde cok guzel tork uretiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g_o_k_h_a_n -- 12 Nisan 2012; 14:53:16 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kayhan18

quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

Bu kw konusu kayhan18 i de ilgilendiriyor RXT ye biniyor aynı dert onda da var.Oku kardeşim takip et bakalım nasıl düzelecekmiş

Pamir kardeş dikkatin için teşekkür ederim.Benim ruhsatta 72 kw yazıyor 96 Hp gibi bi rakam çıkıyor hesabima göre. Reno bunu özel üretmis. Kimsede yok. Ben Bu tip şeylere önceden çok kafayı takardim. Şimdi umrumda olmaz. O ruhsatı dolduran adamın malligina bağlı bişey gitsem emniyete yarım saatte halletseler eyvllah bana en az 100 tlye çıkar o iş vakit kaybida yanıma kar kalir. muayene zamanı belki yaptırabilirim.

İyi de nasıl değiştirtecez trafik tescil kendi beyanımıza göre değişiklik yaparlar mı. Açıkçası ben 100 tl ye kadar harcamaya razıyım ama daha fazla harcayamam :)))

Kardeşim ruhsat takip işlerini daha önce yapmış bi arkadaşıma sordum. (Ilk dediği şey kendin yapacaksan paranla zamanın mi çok dedi.) Neyse aklımda kalanları yaziyim. Önce emniyetten ek formu doldurtacaksin birde değişiklik yapacağın ruhsat yapragini alacaksın sonra türktüve muayene yaptırıp tekrar emniyete gelecen orda ruhsatı tekrar ek belgesine göre dolduracaklar. Dediği Bu kabaca bi hesaba göre muayene dahil 200 lira felan tutar dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• istanbulda bahsettiğim saatler pazar günü en yoğun olan 4 ve 8 arası hepimiz aynı arabayı kullanıyoruz ama kullanım ve bakım vs ile değişişklik gösteriyor.
  • Madem *bakımlı* lagunalar şehir içi yoğun trafikte maximum 7.8 lt ortalama yapıyor, o zaman herkese söyleyelim 10 yaş üstü 2.0 motor lagunalar şehir içi yoğun trafikte bile 1.3 dizellerden daha ekonomik diye :))
    7.8 ortalama olur ama şehir içi yoğun trafikte olmaz.

1.0lt, bakımlı 3 silindir yaris bile benzinle 7lt ortalama yapıyor sıkışık trafikte sakin kullanım ile.
    *Sıkışık trafik* ifadesinden çıkardığımız anlamlar çok farklı sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda-tt -- 12 Nisan 2012; 16:49:57 >
  • quote:

quote:

Pamir o 7.3lt/100km ortalaması benzinle mi, lpg ile mi oldu?

rakım azaldıkça arabada oksijen sensöründen mi kaynaklı yoksa bişilermi var bilmiyorum bir canavarlaşıyor

baba yanlış anladık o zaman, forumda infiale neden oluyodun az kalsın :))
    arabalarımızı yakıcaktık neredeyse :)))

Ankara icin deniz seviyesinden 1000mt daha yukarıda olduğumuzu düşünürsek, deniz seviyesine göre 760mmHg yerine 679 mmHg basınç var. Bu da Ankara'da deniz seviyesine göre %11 daha az oksijen olduğu anlamına geliyor. Bu da turbo beslemeli olmayan(atmosferik) arabaların fabrika verilerine göre %11 daha verimsiz çalışmasına neden oluyor. Ankara'da turbosuz 140hp lik arabadan alabilecegin güç 125-127hp falan.
    Benim ise 102-103hp.

• quote:

quote:

quote:

Pamir o 7.3lt/100km ortalaması benzinle mi, lpg ile mi oldu?

rakım azaldıkça arabada oksijen sensöründen mi kaynaklı yoksa bişilermi var bilmiyorum bir canavarlaşıyor

baba yanlış anladık o zaman, forumda infiale neden oluyodun az kalsın :))
    arabalarımızı yakıcaktık neredeyse :)))

Ankara icin deniz seviyesinden 1000mt daha yukarıda olduğumuzu düşünürsek, deniz seviyesine göre 760mmHg yerine 679 mmHg basınç var. Bu da Ankara'da deniz seviyesine göre %11 daha az oksijen olduğu anlamına geliyor. Bu da turbo beslemeli olmayan(atmosferik) arabaların fabrika verilerine göre %11 daha verimsiz çalışmasına neden oluyor. Ankara'da turbosuz 140hp lik arabadan alabilecegin güç 125-127hp falan.
    Benim ise 102-103hp.

abi bu ne yhaaa..deniz seviyesini bile dusunuyosunuz.. biz yakit tasarrufuyla bosuna ugrasiyoruz ULKEYI DEGISTIRELIM

• quote:

Tasarrufu geçtik biz gokhan kardes ivme'ye bakıyoruz hız a bakıyoruz

Sevgilimide lagunacı seçicem Ankarada 99 RXT var siyah yada lacivert bilen varsa yardım etsin kim o ? kızları yakından gördüm ama arabaya binerken uzaktaydım baktımki RXT si var tamam dedim aşkım bu plakayı görsem bulurumda onuda göremedim dikkatinize sunarım gören olur haber versin

abi mükemmelsin sen tanış varsa kız kardeşi bacanak oluruz bende mesela araba kullanırken önümden veya yanımdan bir laguna geçtimi illaki detaycı gözlerimle süzerim naqzar etmeden tabii hemen trafikte ilgimi çeker.Henüz İstanbulda laguna kullanan bir kız görmedim

• Arkadaşlar kontagı ilk çevirdiğinizden çıkan yuvarlakların dijital yag seviye göstergesi oldugu dogrumudur.
  • quote:

Arkadaşlar kontagı ilk çevirdiğinizden çıkan yuvarlakların dijital yag seviye göstergesi oldugu dogrumudur.

evet kardeşim doğrudur, o yuvarlaklardan biri gider yerine tire işareti çıkarsa bu da yağ eksilmesi anlamına gelir.
  • carbon clean ile ilgili bişi sormuştum ama araya kaynamış galiba, bunu yaptıranınız var mı arkadaşlar? faydası olur mu dersiniz?
  • valla ben arabamın yaktığını biliyorum aldığım benzini biliyorum benim için bi sıkıntı yok sadece paylaşmak istedim :) 15.7 litre ile 233 km toplam, şehirler arası 180 kalanı istanbul içi olmak üzere yakıyorum ve memnunum ama daha az yakan dizel istiyorum :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bu kw konusu kayhan18 i de ilgilendiriyor RXT ye biniyor aynı dert onda da var.Oku kardeşim takip et bakalım nasıl düzelecekmiş

Pamir kardeş dikkatin için teşekkür ederim.Benim ruhsatta 72 kw yazıyor 96 Hp gibi bi rakam çıkıyor hesabima göre. Reno bunu özel üretmis. Kimsede yok. Ben Bu tip şeylere önceden çok kafayı takardim. Şimdi umrumda olmaz. O ruhsatı dolduran adamın malligina bağlı bişey gitsem emniyete yarım saatte halletseler eyvllah bana en az 100 tlye çıkar o iş vakit kaybida yanıma kar kalir. muayene zamanı belki yaptırabilirim.

İyi de nasıl değiştirtecez trafik tescil kendi beyanımıza göre değişiklik yaparlar mı. Açıkçası ben 100 tl ye kadar harcamaya razıyım ama daha fazla harcayamam :)))

Kardeşim ruhsat takip işlerini daha önce yapmış bi arkadaşıma sordum. (Ilk dediği şey kendin yapacaksan paranla zamanın mi çok dedi.) Neyse aklımda kalanları yaziyim. Önce emniyetten ek formu doldurtacaksin birde değişiklik yapacağın ruhsat yapragini alacaksın sonra türktüve muayene yaptırıp tekrar emniyete gelecen orda ruhsatı tekrar ek belgesine göre dolduracaklar. Dediği Bu kabaca bi hesaba göre muayene dahil 200 lira felan tutar dedi.

Benim normal muayneye daha 1i5 sene var ama bu dediğin normal muayene dışında bir muyenemi yani motorun gücünü mü ölçüyorlar tüvturkte ?

• slm laguna severler foruma yenı uye oldum.ısmım taskın,aranıza zonguldak caycumadan katılmak ıstıyorum.
    Bende laguna camıasına katılmak ıstıyorum.11 yıldır 95 flash kullanıcısıyım.artık yakısıklı bır araba daha guclu ve konforlu bır araba kullanmanın zamanı geldı dıye duaunuyorum.
    Malum ekonomık sartlar kısıtlı (en azından kendı adıma) arabamı satıp bırazda uzerıne kredı ıle vır laguna 98 99 bır laguna sahıbı olabılırım dıye dusunuyorum.
    formunuzu cok uzun zamandır takıp etmekteyım.ta kı 264. Sayfaya kadar okudum halada okumaktayım.guncellerı zaten takıp edıyorum.
    Sızlere bu arac nasıldır kronık sorunları nelerdır cok yakarmı dıye sormayacagım malum forum gercekten cok guzel,264.sayfaya kadar okudugumda bunların hepsıne cevap bulabılıyorum.
    Benım SORMAK ISTEDIGIM ISE 1100 TL GELIRLE BOYLE BIR ARABAYA BINEBILIRMIYIM.Yılda zaten 6000 7000 km ancak yaparım.
    verecegınız cwvaplar ve yorumlar ıcın sımdıden tsk ederım.
    Saglıcakla kalın SAYGILARIMLA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hepınıze kazasız gunler dılerım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sava___

slm laguna severler foruma yenı uye oldum.ısmım taskın,aranıza zonguldak caycumadan katılmak ıstıyorum.
    Bende laguna camıasına katılmak ıstıyorum.11 yıldır 95 flash kullanıcısıyım.artık yakısıklı bır araba daha guclu ve konforlu bır araba kullanmanın zamanı geldı dıye duaunuyorum.
    Malum ekonomık sartlar kısıtlı (en azından kendı adıma) arabamı satıp bırazda uzerıne kredı ıle vır laguna 98 99 bır laguna sahıbı olabılırım dıye dusunuyorum.
    formunuzu cok uzun zamandır takıp etmekteyım.ta kı 264. Sayfaya kadar okudum halada okumaktayım.guncellerı zaten takıp edıyorum.
    Sızlere bu arac nasıldır kronık sorunları nelerdır cok yakarmı dıye sormayacagım malum forum gercekten cok guzel,264.sayfaya kadar okudugumda bunların hepsıne cevap bulabılıyorum.
    Benım SORMAK ISTEDIGIM ISE 1100 TL GELIRLE BOYLE BIR ARABAYA BINEBILIRMIYIM.Yılda zaten 6000 7000 km ancak yaparım.

Temiz bi laguna bulursan yagindan suyundan başka biseyine bakmassin. Tavsiyem aldığın aracı usenmeden iyice baktir bir yere değil başka başka tamircilere varsa servisine iyi baktir yoksa mazallah çok ugrastirir ben 5 ay aradım çok sukur aradığımı buldum. Bende 2001 model beyaz rxt var. Yakitiyla konforuyla güzel bi araba. Bende daha daha önce uno vardı allah dusmanima versin. Zaten tofaş zengin arabasi bilader. Bunu bilir bunu söylerim inşallah güzel bi laguna bulursun. Kal sağlıcakla

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim normal muayneye daha 1i5 sene var ama bu dediğin normal muayene dışında bir muyenemi yani motorun gücünü mü ölçüyorlar tüvturkte ?

Bildiğim kadarıyla motor ölçme falan yok ek belge doldurtacaksinya bunu dikkate alarak dolduracaklar. Senin aracın şasi numarasindan aracın emniyetteki doğru bilgileri çıkar.

• tşk ederim arkadasım umarım yaradan gönlüme göre bir araç nasibeyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sava___

slm laguna severler foruma yenı uye oldum.ısmım taskın,aranıza zonguldak caycumadan katılmak ıstıyorum.

hosgeldin..1100 tl gelirle flash kullanabiliyorsan lagunada kullanirsin..zirt pirt ariza veren araba degil laguna..

• 
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.