Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.871.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Hepımız Renault cuyuz ama Renault un en klas arabalarının basında gelen Laguna sahıplerı olarak bu topıc altında toplanalım

Yenı kasa eskı kasa farketmez sorunlarımızı,önerılerımızı ve sıkayetlerımı burada paylasalım.BIrbırımızı tanıyalım

Sızden de fotolarını ve arabanızla ılgılı bılgılerı buraya koymanızı dılıyorum

100 ü aşkın üye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockford Fosgate -- 21 Haziran 2011; 18:34:31 >

• Hayırlı olsun yarbayım ne lazımsa ekleriz en lagunasından
  • Miniks lerın Turbolu eskı kasa 2.0 115hp+Turbulu Lagunası

• merhaba arkadaşlar,
    biri laguna dedimi hemen ben geliyorum.
    2000 model bi lagunam vardı 6 yık önce 2,0 140bg 16...
    şimdi onu sattım 2006 model laguna aldım 2,0turbo 170bg
    araba hakkında ne isterseni sorabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: cbr_quen

merhaba arkadaşlar,

hemen soruyorum yakıt tuketımı(cok merak edıyorum)
  • Dayımda 2000 2.0 RXT kristal vardı dehşet araba ama vergisi yüzünden satıp Megane II aldı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

quote:

Orjinalden alıntı: cbr_quen

merhaba arkadaşlar,

hemen soruyorum yakıt tuketımı(cok merak edıyorum)

evet yakıt tüketimi??bende 1.6 privilage düşünüyorum bu arada 2.el niyetim,çok cazip fiyatlar görüyorum.2002 lagunam vardı,çok memnundum ama bazı tatsız olaylardan ötürü elden gitti.Şu an nissan var ama aklım laguna da kaldı.1.6 kullanan varsa yakıt durumu hakkında bilgi verebilirmi?
  • 1.6 sını bilmiyorum ama ben daha yeni 2000 model 2.0 txt aldım uzun yolda 210 ykr yaktı.ama şehir içinde ne yakacak bilemiyorum.birde bu arabaların parçalarını nereden bulabilirim.
  • Lagunalar cok kalıtelı araclar ozellıkle bır oncekı kasalar cok ıyı gule gule kullanın
  • bu Miniks 'lerin araç dehşet bir şeymiş ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: wicked

bu Miniks 'lerin araç dehşet bir şeymiş ya

bu senenın sonunda o arabadan cok daha guzel ve koyu kırmızı renkte yapmayı dusunuyorum
  • yakıt tüketimi hakkında şunu söyleyebilirim eski kasa 140bglik laguna ile basarsan 200 230 ile 400 km yol gidebilirsin bu da korkunç bi rakam
    ama ortalama 120 130 km şehir dışı ile gidersen hemen hemen bi dizel araç gibi yani çok ekonomik
    turbo lagunayı sormayın
  • bndede 140lık war hoca anlatma bana

dıyomkı turbo nasıl yakıyor sende sorma dıyon anladım ben

• turbonun daha az yakması gerekmiyor mu
    ya da gücü yüksek olduğu için eski 2.0 ile hemen hemen aynı yakması gerekir diye düşünüyorum.

bu arada topic hayırlı olsun.
    ne kadar vw sahibi olsamda 2001 ortalarından 2002 nin başına kadar renault megane rxi kullandım.
    yüksek hızlardaki gürültü nedeniyle bir üst sınıf araç aldım.
    bunun dışında 6 aylık bir sürede yaklaşık 60 bin km yaptım megane ile ve hiçbir problem çıkarmadı.
    düzenli olarak servise gitti.yağı tuzu değişti.gerçekten sağlam araba.
    yeni araç alırken lagunayı da test ettim.
    fakat o zamanlar yanlış hatırlamıyorsam lagunanın dizel motoru 100 hp idi.
    ve aracı kaldırmıyordu.frenleri çok hoşuma gitmişti.
    fakat bu araç tr de tutulmadı.bunu da anlayamadım.

şunu da eklemek isterim megane rxi nin arka koltukları 2002 tdi comfortline passattan daha rahattı.
    keşke biraz daha konforlu olsaydı yani motor performans ve yüksek hızlarda sessiz kalabilseydi o aracı kesinlikle değiştirmezdim.
    zaten şu anda eşim kullanıyor.

selam ile...
  • Codelınker senın kadar olaylara tarafsız bakan ve guzel yorum getıren bırını gormedım forumda helal olsun sana yurekten kutluyorum
  • arkadaşlar lagunaların parçalarını nerede ucuz bulabiliriz bilen varmı.yetkili servislerde afaki rakamlar telafuz ediyorlar.
  • şimdi arkadaşlar ben arabamdanda anlayacağınız gibi öle sağdan sağdan sakin sakin giden biri değilim...
    aşağı yukarı 5000 devirlerde vites atıyorum hele şehir dışında 200ün altına nadir iniyorum eee taktir edersiniz ki böle oluncada aşırı şekilde benzin yiyor.
    ama dediğiniz gibi eğer ortalama 120 ile şehir dışında mucizeler yapabilirsiniz...
    ama işte o sesi duymak için(motor) basıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: barikal

arkadaşlar lagunaların parçalarını nerede ucuz bulabiliriz bilen varmı.yetkili servislerde afaki rakamlar telafuz ediyorlar.

çıkma parçacılardan ucuz bulabilirsin.
  • ya bakın bu tür arabaları yetkili servisten başka servislere götürüyorsunuz ondan sonrada yok reno kötüydü laguna şöleydi böyleydi...
    ben 140lık lagunamı düzenli yetkili servise götürüyordum 350bin km de sattım kullanan adam da halen memnun. yani bu arabalara bakarsan motor ömrü uzun bakmazsan ki önemli parçaları da yan sanayi alırsan hem kendine hem arabana zarar verirsin ama sen bilirsin tabiiki
  • saygıdeğer arkaşım ben sadece yedek parçasını nereden ucuza bulabilirim dedim.çıkma veya yan sanayi parça demiyorum.üstelik her yetkili serviste bilgili ve iyi değil.ben nevşehirdeyim buradaki servis hiç bişey anlamıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.