Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (799. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
136
Favori
1.872.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kayhan18

quote:

Orijinalden alıntı: AntiMicrop

quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

Selam arkadaşlar,
    bu fotoğraflarda bizim Kayhan kardeşim ile Ankara buluşmamızdan.. Fotoğraflar az ama idare edin artık..

Arabaların ikisi de on numara. Pamir abinin araba zaten rengiyle dikkat çekiyo
    Bu arada Lpg 2.49 dikkatimi çekmedi değil hani

Teşekkür ederim kardesim. Ankaradaysaniz sizide aramızda görürüz. Inşallah kazasız günler dilerim.

Ankarada değilm hocam hafta içi Bursa haftasonu Balıkesirdeyim. İstanbul Ankara arası ortalarda bir yerde yazın buluşsak bi organizasyon yapsak hani

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaLiTY41

çok yakıyo diyen arkadaşlar için tamamı şehir içi kullanım :) aldığım litre fiyatı 4.19

Uzun yolda ben 8.1 e düşürdüm çoklu azmi bilmiyorum sizce iyimi? hız ortalaması 110 km/h
    Bu arkadaş sürekli yokuş aşagı gitmiş gibi

• Benzinde şehir içi ortalamada 140 lık laguna (ister F4R motor olsun isterse N7Q olsun) şehir içinde 7.3 ortalama olmaz. Uzun yolda bile maksimum dikkat ile Çorlu Ankara arasını 6.1 lt (klima otomatikte) tamamlayabildim. Şehir içinde ne kadar sakin kullanırsanız kullanın ne denli dikkatli olursanız olun 10-12 lt aralığından aşağıya düşmeniz neredeyse imkansızdır. Ortalama değer ise Pamir'inde ifde ettiği üzere 8.5-9.5 lt ler arasındadır. Pek tabiki şehir içi kavramından ne anladığımıza da bağlı bu biraz nispeten Ankara ve İzmir gibi buyuk sehirlerde daha az yakıt tüketmek olası ama İstanbul için tamamen hayal bir değer. Laguna I ler 1285 kg boş ağırlıga sahip araçlar ve pek çoğuuzda LPG uygulaması (yaklasık 150 kg lık ek yuk) depoda 20 lt benzın 1 de söfor dusunursenız tahmını agırlıgınız ıvır zıvırla 1.5 ton olacaktır bu ağırlıkta da 7.3 luk sehır ıcı değer yakalamak imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmrtb

quote:

Orijinalden alıntı: efendikaptan_58

quote:

Orijinalden alıntı: HEPHAISTOS

quote:

hayırlı geceler arkadaşlar benim bi sorunum çıktı bu xenonları taktık şimdi de servis veriyor sound lack fortin diye çıldırıcağım aracı kontrol da ettim bi sıkıntı yok xezoznları taktıktan sonra oldu nedendir acaba ?

O uyarıyı yanlıs duyuyorsunuz surekli
    "side lights faulty" (yan ışıklar bozuk). Xenon ların takılmasından sonra başlaması gayet doğal çünkü taktıklarınız 35 W lık oysa orinal ampullerınız 55 W lık o yuzden takacagınız Xenonun da aynı gucte olması gerekıyor. Kaldı ki inanın ne kadar ayar yaparsanız yapın merceksız sonradan takılan bır Xenonla karsıdan gelenlerın bayaca hayır duasını aldıgınızı soylıyebılırım.

ne yapmalıyım bunun için çok sinir bozucu oldu bu servis ışığı darlandirdi beni açıkçası

kardeşim taktırma dedim şeytana uydun halledersin İnşaallh, kardeşim bu arada sendeki fotoları mail adresime atarsan sevinirim... saygılarımla

abi bende mail adresin yok özelden atarsan sevinirim.

• quote:

Benzinde şehir içi ortalamada 140 lık laguna (ister F4R motor olsun isterse N7Q olsun) şehir içinde 7.3 ortalama olmaz. Uzun yolda bile maksimum dikkat ile Çorlu Ankara arasını 6.1 lt (klima otomatikte) tamamlayabildim. Şehir içinde ne kadar sakin kullanırsanız kullanın ne denli dikkatli olursanız olun 10-12 lt aralığından aşağıya düşmeniz neredeyse imkansızdır. Ortalama değer ise Pamir'inde ifde ettiği üzere 8.5-9.5 lt ler arasındadır. Pek tabiki şehir içi kavramından ne anladığımıza da bağlı bu biraz nispeten Ankara ve İzmir gibi buyuk sehirlerde daha az yakıt tüketmek olası ama İstanbul için tamamen hayal bir değer. Laguna I ler 1285 kg boş ağırlıga sahip araçlar ve pek çoğuuzda LPG uygulaması (yaklasık 150 kg lık ek yuk) depoda 20 lt benzın 1 de söfor dusunursenız tahmını agırlıgınız ıvır zıvırla 1.5 ton olacaktır bu ağırlıkta da 7.3 luk sehır ıcı değer yakalamak imkansız.

Aynen katılıyorum.
    Şehir içi, sokak arası sürüşte, maksimum ekonomi sürüşü ile 115hp'lik ile ortalamada 9.8lt/100km civarındayım. Sabah ve akşam ortalama 20dk lık sürüşler yapıyorum. Daha da altına inmez.

1200-1500 devirde falan vites atıyorum. Tüm yavaşlamaları viteste, 1500devir üzerine ayarlayarak yapıyorum, yavaşlarken benzin yakmıyım diye. Bu araç 8sübap ta olsa, 16 sübap ta olsa lpg ile sokak aralarında 10litreden daha az yakamaz. :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hayırlı geceler arkadaşlar benim bi sorunum çıktı bu xenonları taktık şimdi de servis veriyor sound lack fortin diye çıldırıcağım aracı kontrol da ettim bi sıkıntı yok xezoznları taktıktan sonra oldu nedendir acaba ?

"side lights faulty" (yan ışıklar bozuk). Xenon ların takılmasından sonra başlaması gayet doğal çünkü taktıklarınız 35 W lık oysa orinal ampullerınız 55 W lık o yuzden takacagınız Xenonun da aynı gucte olması gerekıyor. Kaldı ki inanın ne kadar ayar yaparsanız yapın merceksız sonradan takılan bır Xenonla karsıdan gelenlerın bayaca hayır duasını aldıgınızı soylıyebılırım.

ne yapmalıyım bunun için çok sinir bozucu oldu bu servis ışığı darlandirdi beni açıkçası

kardeşim taktırma dedim şeytana uydun halledersin İnşaallh, kardeşim bu arada sendeki fotoları mail adresime atarsan sevinirim... saygılarımla

abi bende mail adresin yok özelden atarsan sevinirim.

kardeşim atmıştım 2-3 gün önce ama şimdi farkettim ki nickini yanlış girmişim:=) tekrar atıyorum

• quote:

Benzinde şehir içi ortalamada 140 lık laguna (ister F4R motor olsun isterse N7Q olsun) şehir içinde 7.3 ortalama olmaz. Uzun yolda bile maksimum dikkat ile Çorlu Ankara arasını 6.1 lt (klima otomatikte) tamamlayabildim. Şehir içinde ne kadar sakin kullanırsanız kullanın ne denli dikkatli olursanız olun 10-12 lt aralığından aşağıya düşmeniz neredeyse imkansızdır. Ortalama değer ise Pamir'inde ifde ettiği üzere 8.5-9.5 lt ler arasındadır. Pek tabiki şehir içi kavramından ne anladığımıza da bağlı bu biraz nispeten Ankara ve İzmir gibi buyuk sehirlerde daha az yakıt tüketmek olası ama İstanbul için tamamen hayal bir değer. Laguna I ler 1285 kg boş ağırlıga sahip araçlar ve pek çoğuuzda LPG uygulaması (yaklasık 150 kg lık ek yuk) depoda 20 lt benzın 1 de söfor dusunursenız tahmını agırlıgınız ıvır zıvırla 1.5 ton olacaktır bu ağırlıkta da 7.3 luk sehır ıcı değer yakalamak imkansız.

aynen öyle..İstanbul sehirici 7.3 laguna için imkansız

• quote:

quote:

quote:

Takdırdığınız yere goturup kalıtelı ve arıza ısıgı yakmayacak bır kıt ile değişim yaptıracaksınız en uygun çözüm bu gibi duruyor.
    Olayı şöyle dusunun arka stoplarda 24 V luk ampulde tksanız calısıyor ama araba arıza uyarısını verıyor yanı omaj degerını ve gecen akım mıktarını olcuyor bu acıdan orjınal ampul değerının altında takacagız her Xenon la sorun yasayacaksınız. Ancak bundan evvel tek tek ampullerınızı kontrol edınız camurlukta bulunan sınyallerde dahıl olmak uzere calısıp calısmadıgına bakınız. Bu arızanın sebebı ıllakı takılan Xenon olmayabılır bır dıgerı kesmıs olabılır. Iyı kontrol edınız sonasında hepsı saglam ıse bu kez sorunun kaynagının Xenon lar olduguna emın olabılırsınız.

• Aynı uyarıyı bende alıyorum (side lights faulty) ama bütün sinaylleri lambaları kontrol etmeme rağmen sebebini bulamadım. Plakayı kontrol et dediler ettim çalışıyor bagaj lambasını kontrol ettim çalışıyor yani hepsi çalışıyor. Acaba bende de farklı voltajlı ampül takılmış olmasın lambalardan birine ??
  • Arkadaşlar benim arabanın tam özellikleri konusunda kafa karışıklığı yaşıyorum. Öncelikle benim ruhsatta LAGUNA 2.0 RXT 16V motor gücü kısmında ise 84.5 kw yazıyor yani 115 beygire denk geliyor ama ben arabamın 140 beygir olduğunu sanıyordum. Fakat internet araba database sitelerinde ve wikipedia N7Q motorlar 140 beygir olarak gösteriliyor benim motorda numarası N7Q kodu ile başlıyor.
    16V konusunda ise şu sitedehttp://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Laguna 1994-2000 arası 1998 cc modellerin karşısında 8 valf yazıyor, 16 valf olanlar ise 1948 cc. Benim ruhsatta motor gücü ise 1998 cc ve tipinde 16V yazıyor ve motorda N7Q. Yani şimdi arabam 16v mi 8v mi ? 140 beygir mi 115 beygir mi?
    Yabancı sitelerden de araştırdım. Aşağıdaki database sitesinde iki farklı laguna var biri 115 hp diğeri 140 hp 140 lıkta başlıkta 16V yazarken 115 likte yazmıyor ama benim ruhsata göre 16V de yazıyor. ??
    http://www.cars-data.com/en/renault-laguna-rxt-20-115hp-18435/specs.html

http://www.cars-data.com/en/renault-laguna-rxt-20-16v-140hp-18439/specs.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 11 Nisan 2012; 18:55:51 >

• Ayrıca 140 lıkların fabrika verisi yakıt tüketimi daha düşük..
  • Buda 1000. mesajım laguna forumuna yazmak istedim ... :)))
  • quote:

kimse bana LPG de çekiş farkı yaşamıyorum, hızlanmada sorunum yok,devirli gidebiliyorum demesin

Bende sorun yok hic lpg'de. Ne yokus yukarı, ne hızlanmada ne de son süratte? :)
    Bir tek son süratte lpg ile silkeleme yapıyordu, onu da lpg yi kalibre ederek giderdim.

Çok denedim, yemin billah hissetmiyorum bir güç farkı.
    Evet lpg benzine göre %20 daha verimsiz ama benzine göre %20 daha çok lpg tüketilerek aynı güce ulaşılıyor.

Pist koşullarında ölçüm yaparak ortaya çıkar ancak benim arabadaki benzin-lpg performans farkı. İstediği kadar ileri seviye sürücü olsun, sürücünün hissetmesi mümkün değil.
  • arkadaşlar carbon clean yaptıran ve faydasını gören var mı? sizce ne derece gerekli, yaptırsak verdiğimiz paraya değer mi? ne dersiniz?
  • quote:

Arkadaşlar bunu gördüm demin tv de ne diyosunuz bir çoğumuza ilaç olurmu işe yararmı mantıken mümkünmü

http://guvendeva.com/urunler/130/Eko%20Enerji/

güyaa elktrik sarfiyatıını azaltan cihazlara benziyor, ürün altında 300-500 yorum olsa bir çıkarımda bulunabilir insan, bir kişi yorum yapmış oda iyi allamış pullamış, muhtemelen yabancı değildir

• quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

Arkadaşlar benim arabanın tam özellikleri konusunda kafa karışıklığı yaşıyorum. Öncelikle benim ruhsatta LAGUNA 2.0 RXT 16V motor gücü kısmında ise 84.5 kw yazıyor yani 115 beygire denk geliyor ama ben arabamın 140 beygir olduğunu sanıyordum. Fakat internet araba database sitelerinde ve wikipedia N7Q motorlar 140 beygir olarak gösteriliyor benim motorda numarası N7Q kodu ile başlıyor.
    16V konusunda ise şu sitedehttp://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Laguna 1994-2000 arası 1998 cc modellerin karşısında 8 valf yazıyor, 16 valf olanlar ise 1948 cc. Benim ruhsatta motor gücü ise 1998 cc ve tipinde 16V yazıyor ve motorda N7Q. Yani şimdi arabam 16v mi 8v mi ? 140 beygir mi 115 beygir mi?
    Yabancı sitelerden de araştırdım. Aşağıdaki database sitesinde iki farklı laguna var biri 115 hp diğeri 140 hp 140 lıkta başlıkta 16V yazarken 115 likte yazmıyor ama benim ruhsata göre 16V de yazıyor. ??

n7q volvo motor 2.0 16v 140 hp (103 kw)...senin ruhsatina yanlis islenmis..84.5 kw n7q laguna yok..volvo motorlarin hepsi 140 hp

• bahsettiğim yer kocaeli şehir içi trafiği çok fazla sıkışık değil sabah akşam 20 dakikalık bi yol, şehirler arası 80 90 ile 6.5 ortalama istanbulda trafikte barbaros dolmabahçe bebek rumeli istinye ve köprü trafiği güzergahındaki toplam yakması ise 7.8 litre oluyor max. vites geçişlerini vsyi ayarladığınız sürece bu ortalamayı tutturmanız mümkün. yazın 4 kişi full bagaj 22.2 lt ile didimden susurluk yörsana gittim aynı araç ile :)
  • quote:

Ayrıca 140 lıkların fabrika verisi yakıt tüketimi daha düşük..

100 km tukettigin yakit kac litre..dusuk derken ne demek istiyorsun
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bunu gördüm demin tv de ne diyosunuz bir çoğumuza ilaç olurmu işe yararmı mantıken mümkünmü

http://guvendeva.com/urunler/130/Eko%20Enerji/

güyaa elktrik sarfiyatıını azaltan cihazlara benziyor, ürün altında 300-500 yorum olsa bir çıkarımda bulunabilir insan, bir kişi yorum yapmış oda iyi allamış pullamış, muhtemelen yabancı değildir

• quote:

Orijinalden alıntı: g_o_k_h_a_n

quote:

Arkadaşlar benim arabanın tam özellikleri konusunda kafa karışıklığı yaşıyorum. Öncelikle benim ruhsatta LAGUNA 2.0 RXT 16V motor gücü kısmında ise 84.5 kw yazıyor yani 115 beygire denk geliyor ama ben arabamın 140 beygir olduğunu sanıyordum. Fakat internet araba database sitelerinde ve wikipedia N7Q motorlar 140 beygir olarak gösteriliyor benim motorda numarası N7Q kodu ile başlıyor.

n7q volvo motor 2.0 16v 140 hp (103 kw)...senin ruhsatina yanlis islenmis..84.5 kw n7q laguna yok..volvo motorlarin hepsi 140 hp

Yalnız şöyle bir durum var altta verdiğim linklerde 140 hp olan lagunanı çıkış tarihi temmuz 99 olarak verilmiş, 115 hp olanın ise mayıs 98 olarak verilmiş benim ruhsatta ilk tescil tarihi ise kasım 98 yani 140 lık piyasa çıkmadan önce tescil edilmiş bu durumda tarihi 115 lik olana uyuyor yani daha 140 lık çımadan önce tescil edilmiş araç? İlginç bir noktada o sitede hem 115 lik hemde 140 lık her ikiside 1998cc olarak gösteriliyor.

Yakıt tüketimi konusunda ise ben kendi tüketimimi kastetmedim. Yine o siteye göre 140 lık lagunanın şehiriçi yakıt tüketimi 10.5 l/100km iken 115 olanın ki 12.2 l/100km

Açıkçası inşallah dediğin gibidir benim işime gelir 140 lık olması ama ben doğrusu nedir onu öğrenmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 12 Nisan 2012; 0:52:55 >

• 
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.