Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (583. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.132
Cevap
136
Favori
1.872.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sysinternal

Hocam benim bir önceki lagunada bu sorun vardı.Gaz teli yağsız kaldığından tutukluk yapıyordu.Sanayide arkadaş halletmişti 2 dakkada.Sendeki sorunda buna benziyor.Telin motor üst kısmındaki kısmı ile pedal alt kısmı hafifce yağlanıyor.

evet hocam belki bundan olabilir.en kısa zamanda servise gidip gösterdiğimde bu durumu da açıklayacağım.teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonurar

ya inşaAllah rot balans falandir... alt tablayi egmekten ve direksiyon kutusunu bozmaktan cok korkuyorum nasil moralim bozuldu anlatamam.. ama alt tarafi bi kasisten o kadar olmamasi lazim dimi? sivri ve yuksekti, on taraf geçti ve oturdu kut diye içim gitti zaten o sirada.. cok kiymetlidir benim biricik lagunam :(

Bence kasisle alakası yoktur. O oturma tekerlekten sonraki bir kısımda oluyor ve arabanın bir tamiri sırasında kontrol etmiştim altı tank gibi herşey koruma altında. Fren balataları bitmiş disklerde bir problem olabilir.
    Tabi kasise aşırı sert girmediyseniz bu darbe aynı zamanda tekerleğede uygulandıysa o zaman ön takımda zarar görmüştür. Rot ve balans problemlerini 100km civarı hızda arabanın dreksiyonundan, gidişinden anlayabilirsin.
    Kolay gelsin ve geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acem. -- 26 Haziran 2010; 17:34:28 >

• Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonurar

ya inşaAllah rot balans falandir... alt tablayi egmekten ve direksiyon kutusunu bozmaktan cok korkuyorum nasil moralim bozuldu anlatamam.. ama alt tarafi bi kasisten o kadar olmamasi lazim dimi? sivri ve yuksekti, on taraf geçti ve oturdu kut diye içim gitti zaten o sirada.. cok kiymetlidir benim biricik lagunam :(

Bence kasisle alakası yoktur. O oturma tekerlekten sonraki bir kısımda oluyor ve arabanın bir tamiri sırasında kontrol etmiştim altı tank gibi herşey koruma altında. Fren balataları bitmiş disklerde bir problem olabilir.
    Tabi kasise aşırı sert girmediyseniz bu darbe aynı zamanda tekerleğede uygulandıysa o zaman ön takımda zarar görmüştür. Rot ve balans problemlerini 100km civarı hızda arabanın dreksiyonundan, gidişinden anlayabilirsin.
    Kolay gelsin ve geçmiş olsun.

cok tesekkur ederim gidip baktirdim rot ayarinda az bi bozuklk varmis. zaten ocakta aldim lagunayi ilk defa rot a girdi. ancak fren yapinca sola yonelme hareketini rotcu da farketti ilk musait zamanda Allah izin verirse frenlere baktrcam. problemin ne oldugunu da paylasirim burda ;)

hepinize tekrar tesekkurler...

• arkadaşlar 2001 lagunanın resimde görülen havalandırma ızgaralarını (4 ünü birden)

sol ön kapı sinyal yanındaki orjinal RXE yazısı. benden önceki sahibi düşürmüş ve orası çirkin gözükmesin diye orjinal olmayan RXE harfleri yapıştırmış . bunları bulabilirsem satın almak istiyorum

Birde sağ ön kapı hoparlör kapağı lazım.

yardımcı olabilecek birileri varmı acaba?

• cemokka
    RXT yazısı banada lazım.yada boyanırsa da olabilir.ama nasıl bir boya almamız lazım bilmiyorum.gri boya ile boyadım ama şık olmadı.
    benim ön hoporlerin biri patlaktı ikisini birden değiştirdim.sağlamı elimde.markasını hatırlamıyorum ama orjinal hoporleri istersen uygun bir fiyata verebilirim.
    ayrıca aracımın teybini değiştirdim.isteyen olursa orjinal kodlu teybide(1999-model) uygun bir fiyata satarım.
  • SELEM ARKADAŞLAR. İCRAİLANINDA BİR ARABA VAR LAGUNA 1870S.HACMİ DİZEL 2005 MODEL SANIRIM 19 BİNE KAPATILACAK GİBİ.ARABADA DTİ YAZIYOR BU NEDEMEK. FİYAT NASIL . ACELE CEVAB VERİRSENİZ SEVİNİRİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: EKONOM8

SELEM ARKADAŞLAR. İCRAİLANINDA BİR ARABA VAR LAGUNA 1870S.HACMİ DİZEL 2005 MODEL SANIRIM 19 BİNE KAPATILACAK GİBİ.ARABADA DTİ YAZIYOR BU NEDEMEK. FİYAT NASIL . ACELE CEVAB VERİRSENİZ SEVİNİRİM

DTİ:DİESEL TURBO İNJECTION DEMEK...ANLAYACAĞINIZ 1900 MOTOR DİZEL DEMEK...2005 MODEL EĞER ENJEKTÖRLERİNDE BİR SIKINTI YOKSA,DARBE BOYA YOKSA 19000 İYİ RAKAM...SADECE ENJEKTÖR ARIZASI OLSA (TIKALI OLSA)EN AZ 1500 TL MASRAF DEMEKTİR...İYİCE ARAŞTIRMAK LAZIM...
  • Arkadaşlar ev alacağım için aracımı satıyorum ilgilenen olursa sahibinden com'da İlan No: 27352771 İsteyen arkadaşlara daha detaylı bilgi verebilirim.
    Herkese kazasız sürüşler saygılar...
  • selamlar arkadaşlar,nasılsınız umarım iyisinizdir epeyce bir süredir katılamıyorum aranıza umarım bu arada aracınızla alakalı ciddi sorunlar yaşamamışınızdır inşallah yaşamazsınızda,ben aracı sattıktan sonra ister istemez bir kopma demeyimde uzaklaşma oldu ,iş güç derken araçta elden çıkınca normal sanırım ama sizlerden uzak olmakta iyi değildir tabikide.RENAULT markasından kopmak bence imkansız en azından bana göre,idareten bende yine RENAULTUN mamülü olan TOROS aldım 1990 model onla uğraşıyorum,lagunanın parçası pahalı diye adı çıkmış inanın arkadaşlar arabayı şöyle kafama göre bir düze çıkarayım dedim TOROS felan ama yinede baya masraf ettim 2 akis aldım 230 tl ,baskıyı değiştim 130 tl(VALEO ) lpg sisteminş komple yeniledim 200 tl(ATİKER),park sensörü 100 tl, koltuk döşeme yenilendi 85 tl, paspaslar yenilendi 45 tl,x-zenon takıldı 150 tl(kısa farlara) camlara film çekildi 30 tl,müzik sistemi komple yenilendi 400 tl,merkezi kilit+alarm 250 tl daha ufak tefek şeyler hariç,aracı kaça aldın derseniz uçuk bir fiyat gelecek ama 6.500 ama araç komple orjinal en ufak değişen boya bulunmuyor 105 bim km de ilk sahibinden çok uzun soluklu binmeyi alırken düşünmüyrdum ama şimdide araç kafama göre olunca snırım kolayda belli süre kalır gibime geliyor artık nasip kısmet,bakacağız.8 bin tl de 1990 modele gerçekten çok demi masraflarla satsak kaça satacağız..resimleri bi ara ekleyeyimde birde siz bakın arkadaşlar.şimdiden sizlere hayırlı sorunsuz kazasız forumlar ve sürüşler dileklerimi iletirim...teşekkürler

• dostum yenı aracın hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin insallah yıne bi laguna sahıbı olursun burayı bırakma cunku senın yazılarından bayagı faydalanmıstım cok masraf yaptım kaca satarım dıye dusunme kafana yattıysa bosver keyıfle kullan
  • Arkadaşlar bende laguna 1 1.8 16v var. aracımı satıp laguna 2 almayı düşünüyordum fakat denizlide baktığım lagunalar benim araç kadar temiz olmadığı için vazgeçtim. tüp taktırıp yola devam diyeceğim.
    şimdi tamircime gittim o birini önerdi bu işlerde usta çok önemli dedi.
    usta bana zavoli ve lavato markayı önerdi. ama lavato daha iyi dedi
    1290TL ye kampanyası varmış nasıldır lavato önerirmisiniz lagunacı dostlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 2 Temmuz 2010; 17:08:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix

Arkadaşlar bende laguna 1 1.8 16v var. aracımı satıp laguna 2 almayı düşünüyordum fakat denizlide baktığım lagunalar benim araç kadar temiz olmadığı için vazgeçtim. tüp taktırıp yola devam diyeceğim.

ben 98 115 lik lagunama 3 yıl önce antalyda zavolli marka sıralı sistem taktırdım 1200 liraya mal oldu çok şükür 3 yıldır ne dur kalkta stop etme ne vites degiştirirken vurma gibi hiçbir sıkıntım olmadı tavsiyem zavoli çünki ben lpg taktırmadan önce epeyce araştırdım lagunalarda en sorunsuz sıralı sistem bence zavoli
    ama yinede son karar senin... saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: phoenix

Arkadaşlar bende laguna 1 1.8 16v var. aracımı satıp laguna 2 almayı düşünüyordum fakat denizlide baktığım lagunalar benim araç kadar temiz olmadığı için vazgeçtim. tüp taktırıp yola devam diyeceğim.

bir de teleflex e bakın derim.fiyatı diğerlerinden daha yüksek olabilir fakat neredeyse hiç sorun yaşamazsınız..
  • merhaba arkadaşlar... size bir sualim var. bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. benim ön takımdan çat çut ses geliyor.. özellikle direksiyonu tam döndürüp hareket ettirdiğimde.. akslardan değil bunu biliyorum amortisördende değil. ama hala o çtırtının sebebini bulamadım... salıncaklardan felan olurmu viraj dikmesi yada rot kolları bu sesi yapar mı? en acısıda bu durum bana kaça patlar :) bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasangok06

merhaba arkadaşlar... size bir sualim var. bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. benim ön takımdan çat çut ses geliyor.. özellikle direksiyonu tam döndürüp hareket ettirdiğimde.. akslardan değil bunu biliyorum amortisördende değil. ama hala o çtırtının sebebini bulamadım... salıncaklardan felan olurmu viraj dikmesi yada rot kolları bu sesi yapar mı? en acısıda bu durum bana kaça patlar :) bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim...

kardeş ilk etapta bir askı kollarını kontrol ettir derim ondansa çok masraf çıkmaz yan sanayisi 30 ila 50 lira arası olacak orjinali 130 lira civarlarında eğerki sorunda askı kollarından çıkarsa durumunda varsa orjinalini al pahalıda olsa yan sanayiye göre çünkü ömür olarak arasında dağlar kadar fark var diyebilirim yan sanayiler eğer bulunduğun şehrin yolları iyi değilse en iyi ihtimalle 3 ay anca gider orjinalide zati 1 yıl garantili oluyor,işin enteresan tarafı bu okadar zayıf gibi görüken bu parça ölü oldumu aşırı şekilde tıkırtı ve sarsıntı yapmakta değişince insan hayret ediyor...teşekkürler

• tesekkur ederım lagunacı4646 arkadaşım... bugun ıstanbuldan ankaraya geldım... aracı cok bosa almam ama bosa alıp yavasladıgımda yokus cıkarken vıtese aldım araba sankı bogazına bırsey takılmıs gıbı yıgılıp sırkeledı... nedenı nı anlamadım bır ıkı kez daha denedım yıne aynısını yaptı yıgılma dıgılde sankı tıkanmıs gıbı bır kac kez vuruyo... tam tarıf edemedım ama umarım basıma dert acmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasangok06

merhaba arkadaşlar... size bir sualim var. bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. benim ön takımdan çat çut ses geliyor.. özellikle direksiyonu tam döndürüp hareket ettirdiğimde.. akslardan değil bunu biliyorum amortisördende değil. ama hala o çtırtının sebebini bulamadım... salıncaklardan felan olurmu viraj dikmesi yada rot kolları bu sesi yapar mı? en acısıda bu durum bana kaça patlar :) bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim...

selamlar..
    arkadaşım aynı sorun bendede var çat çut sesler geliyor..problemimiz aynı bende birtürlü baktıramadım.
    ama bugünlerde baktırmam gerekiyor galiba. kim önce baktırırsa buraya bilgilendirelim:)))
  • Selamlar,

Bu sıkıntı rot kollarından büyük ihtimalle.Tam sağ yada sol'a kırıldığında yaptığına göre baktırmakta yarar var.Orjinali 70 yan sanayi 30.ikiside 1 yıl garantili bu arada.
  • yıllık izinde olmam sebebiyle bu gün öğleyin arabamla biraz oynayım dedim. sol ön kapı hızlı kapatınca kapanmıyordu yavaşca çekersen kapanıyor bu da kapıyı birkaçkez kapatma denemesi demek. neyse kapı kilidini söktüm bu öyle kolay değil arkadaşlar kilit cam kirkosu ve tüm mekanik aksamla beraber çıkıyor nasıl bir mantıksa... mekanik kirli komple temizledim kilidin içini açmak mümkündeğil dışardan tüm temizliğini yaptım yerine taktım şimdi sorunsuz çalışıyor durbakalım nezamna kadar gideçek. sonrada kışın zor haraket eden sağ ön kapı camına elattım mekanizmayı sökmedim camı yukarı aşağı hareket ettirdiğinizde cama baglantı kızaklarını görürsünüz katran gibi bir kir tabakası oluşmuş bunları önce yağlı spreyle yumuşattım sonra bezle sildim (tabi bunları yaparken camı aşagı yukarı hareket ettirmeniz lazım) sonra bu kızakları gıres yağı ile yağladım. cam eskisinden hızlı hareket eder oldu... sadece döşemeyi söküp bu temizliği herkez yapa bilir.

• 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.