Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (581. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.132
Cevap
136
Favori
1.872.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar ben arabayı komple boyatmak istiyorum fakat çevrem delimisin öyle kalsın orjinal araba boyatılırmı vs vs....Ama bu haliylede gözüme çirkin gözüküyor.sizlere şunu sormak istiyorum.diyelimki bu arabayı boyattım daha sonra( satmayı düşünmüyorum ama) satacak oldum ve bu arabanın ilanını verdim.ilanda şöyle bir araba gördünüz.140 lık motoru değiştirilmiş yani sıfır motor takılmış.iç döşeme 10 numara en ufak bir yırtık yok.plastik aksamlarda fabrikadan yeni çıkmış gibi. yürür aksamda en ufak bir sorun yok.arabada parça değişimi yok ama komple boyalı.
    hayallerinizi süsleyen nasıl diyelim jilet gibi bir araba ama komple boyalı.ne düşünürsünüz?seslerinizi duyar gibiyim aman ha uzak dur o araba kesin takla atmıştır.yok yok o araba yaramaz kesin pertlidir
    sizlerden önce ben fikrimi söyleyeyim eğer arabayı beğenmişsem eğer parça değişimi olmayıpta zevk için boyandığına ikna olursam alırım hemde değerinde alırım.yok bu araba komple boyalı bu yüzden 2-3000 tl daha aşağıya çekmeye çalışmam.
    sizlerde fikirlerinizi söylerseniz sevirim ona göre kara vereceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: kafkas46

rockford tşk..
    arkadaşlar ben arabayı komple boyatmak istiyorum fakat çevrem delimisin öyle kalsın orjinal araba boyatılırmı vs vs....Ama bu haliylede gözüme çirkin gözüküyor.sizlere şunu sormak istiyorum.diyelimki bu arabayı boyattım daha sonra( satmayı düşünmüyorum ama) satacak oldum ve bu arabanın ilanını verdim.ilanda şöyle bir araba gördünüz.140 lık motoru değiştirilmiş yani sıfır motor takılmış.iç döşeme 10 numara en ufak bir yırtık yok.plastik aksamlarda fabrikadan yeni çıkmış gibi. yürür aksamda en ufak bir sorun yok.arabada parça değişimi yok ama komple boyalı.
    hayallerinizi süsleyen nasıl diyelim jilet gibi bir araba ama komple boyalı.ne düşünürsünüz?seslerinizi duyar gibiyim aman ha uzak dur o araba kesin takla atmıştır.yok yok o araba yaramaz kesin pertlidir
    sizlerden önce ben fikrimi söyleyeyim eğer arabayı beğenmişsem eğer parça değişimi olmayıpta zevk için boyandığına ikna olursam alırım hemde değerinde alırım.yok bu araba komple boyalı bu yüzden 2-3000 tl daha aşağıya çekmeye çalışmam.
    sizlerde fikirlerinizi söylerseniz sevirim ona göre kara vereceğim

Boyatmadan fotolarını çek kazasız olduğuna zevkten boyandığına dair o zaman kimse bişey diyemez şuanda senın yazdığın durumda bnm arabam 2000 model iç derileri sıfır, boyasını otoparkta çizdiler komple kaskodan boyattım hepsinide fotoladım.

Zaten adam kazasız araba boyanmış fiyat kırayım almayım diyorsa s.trsin gitsin hurda boyasız arabayı alsın. Tam tersine alıcının lehine bir olay.

• sizinle aynı fikirdeyim ama ''bir araba durduk yere neden komple boyanırki demekki kazası var'' diye düşünmeden de edemiyor insan. şahsi fikrim araba kazalı olmasın motoru sağlam olsun varsın komple boyalı olsun ben hiç im için fark etmez
  • Renk solması, çizikler vs.. bir çok etken var.
  • Kafkas biraderim boya yapmak zorunlu ise olabilir.. ama bence mesala iç kısımları bagaj içi motor çevresi, kaput altı vs bölümleri hiç boyatmazsan, fotoları da çekersen o zaman problem olmaz orjinallik bozulmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s747 -- 14 Haziran 2010; 12:20:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s747

Kafkas biraderim boya yapmak zorunlu ise olabilir.. ama bence mesala iç kısımları bagaj içi motor çevresi, kaput altı vs bölümleri hiç boyatmazsan, fotoları da çekersen o zaman problem olmaz orjinallik bozulmaz.

Komple boyadan kasıt aracın iç iskelete kadar sökülüp boyanması değil sadece dıştan boyanması oralar boyanmıyor zaten bu tarz boyamalarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acem.

Arkadaşlar 98 model lagunanın jantları 5x.?. ne olarak geçiyor.

dostum jantdan anlamam ama orjinal lastik ölçüleri 195x65x15 15 olan jant büyüklüğü ama her jantın kendine özgü başka degerleride var... ama lastik ölçülerine bakınca lastik satıcıları sana yardımcı olur..
  • tavanı boyatmayacağım.iç kısımlarıda ellemeden dıştan boyatacağım.ama bu çizikçilerden kurtuluşum yok okulda öğrenciler evde benim ve kardeşimin çocukları gene çizecekler.çadır çeksem oda zararlı,kapalı garajımda yok ne yapacağımı şaşırttım.hergün yeni bir çizik görmek artık kabusum oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatamirci

quote:

dostum jantdan anlamam ama orjinal lastik ölçüleri 195x65x15 15 olan jant büyüklüğü ama her jantın kendine özgü başka degerleride var... ama lastik ölçülerine bakınca lastik satıcıları sana yardımcı olur..

5x108 bijon aralığına sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rockford Fosgate

quote:

Orijinalden alıntı: anatamirci

quote:

5x108 bijon aralığına sahip.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşa ve yardımcı olana da teşekkür ederim.
    Peki birde ortalama hangi arabalara uyan jantların bizimkine uyduğu konusu var.
    Bu konuda da bir yardım ederseniz sevinirim.

• Volvo ve Ford araçların jantları bizimkilere oluyor.
  • ARKADAŞLAR MERHABA 2000 MODEL 2.0 140 LIK LAGUNA VAR RXT BENDE ARACIMIN 6 KARE OLAN YAĞ GÖSTERGESİ 800 KM DE İKİ KARE ÇİZİK DURUMUNA GEÇTİ SİZCE NORMAL Mİ?ELF 10/40 KOYDUM NE YAPMAM LAZIM TEŞEKKÜR EDERİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugunal

ARKADAŞLAR MERHABA 2000 MODEL 2.0 140 LIK LAGUNA VAR RXT BENDE ARACIMIN 6 KARE OLAN YAĞ GÖSTERGESİ 800 KM DE İKİ KARE ÇİZİK DURUMUNA GEÇTİ SİZCE NORMAL Mİ?ELF 10/40 KOYDUM NE YAPMAM LAZIM TEŞEKKÜR EDERİM

Kesinlikle normal değil...aracınız düz bir zemindeyken yağ seviyenizi manuel olarak kontrol edin 800 km de o miktarda azalma çok ama çok fazla...yağ seviye göstergeniz sağlıklı çalışmıyor olabilir, yağ kaçağı olup olmadığını kontrol ettirin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: severyum

slm arkadaşlar laguna3 aldım direksiyonda sağ tarafda r ve o var ne işe yarıyor bilgisi olan varmı

selam

bendede laguna 1 var aynı butonlardan benim direksiyondada var

R ve O cruise contolle ilgilidir. R enson kullandığın KM yi tekrar çağırır yani cruise contolu 90 a ayarladın bir süre sonra frene basmak zorunda kaldın (frene basınca cruise control devre dışı kalır) ve hızın 50 ye düştü tekrar 90 la gitmek istersen R ye basarsın ve araba aynen kendi kendine 90 a çıkıp sabitler.
    O ise bütün bilgileri siler sıfırlar.
  • kaçak olmadığını söyledi ustalar çünkü kartel contasını falan değiştirdim.arka keçede az bi kaçak varmış ama ondan dolayı bukadar düşmez dedi usta.ne yapmamı tavsiye edersiniz.
  • quote:

kaçak olmadığını söyledi ustalar çünkü kartel contasını falan değiştirdim.arka keçede az bi kaçak varmış ama ondan dolayı bukadar düşmez dedi usta.ne yapmamı tavsiye edersiniz.

GÖSTERGEDE İKİ ÇİZİK DEMEK YAKLAŞIK 1,5 LİTRE YAĞ DEMEKTİR Kİ BU MİKTAR ÇOK ÇOK FAZLA...EĞER MANUEL KONTROLDEDE O MİKTARDA AZALMA TESBİT EDİYORSANIZ BİR DE YAĞ ÖLÇÜM ÇUBUĞUNUN YERİNE TAM OTURUP OTURMADIĞINI KONTROL EDİN BENZER BİR DURUMU 2 SENE KADAR ÖNCE BENİM BİR ARKADAŞ YAŞAMIŞTI EN SON YAĞ ÇUBUĞUNUN YERİNE TAM OTURMADIĞINI TESBİT ETMİŞTİK...YERİNE OTURMAYINCA ARAÇ DURDUĞU ZAMAN DEĞİL MOTOR ÇALIŞTIĞI ZAMAN BİR MİKTAR YAĞI BASINÇLA DIŞARI ATIYORDU...
  • Bugun aracım marş basmadı. Daha öncede olmuştu. Yetkisi servisten yol yardım geldi ve servise gitti araç.

Marş motoru arızalanmış ve yenisi ile değiştirildi .

Marş motorunun ömrü 200.000km imiş bnm araçta 194.000 o yüzden normaldir dediler.

380tl işçilik dahil.
  • quote:

kaçak olmadığını söyledi ustalar çünkü kartel contasını falan değiştirdim.arka keçede az bi kaçak varmış ama ondan dolayı bukadar düşmez dedi usta.ne yapmamı tavsiye edersiniz.

hocam aracını park ettiğin yerde bir süre damlıyormu yağ..
    mesela benim diğer araçta böyle bi sorun vardı.. her park ettiğim yerde mutlaka bir kaç damla damlıyordu.. geçen gün istanbuldan bursa yaptım geldim aracımdan 1.5 lt yağ eksilmiş.. arka keçeni değiştirmeni öneririm. bunun içinde şanzıman ve baskı balatanın inmesi gerekiyor.. keçe 12 tl falan ama işçilik baya tutuyo.
  • HOCAM ARACIMIN ALTINI SÜREKLİ KONTROL EDİYORUM ÖN KEÇE VE KARTEL CONTASINI DEĞİŞTİRDİM.ARACIMDA KARTEL KORUMASIDA VAR AKINTININ ALTA İNMESİNİ ENLGELLER Mİ SENCE.KEŞKE MESELE O OLSA HEMEN DEĞİŞTİRİRİM ARACIMI SATMAK İSTEMİUYORUM TRİGER SETİNİ DE YENİ DEĞİŞTİRMİŞTİM .700 TL MASRAF ETTTİM AMA BU ÇIKTI USTA TAKP ET ARKA KEÇEDEKİ AKINTI ÇOK DEĞİL BUKADAR EKSİLTMEZ YAĞINI DEDİ.
  • mrb arkadaslar 2003-2005 model arası,
    laguna2 alıcam
    1.6 ama cok cesıtı var hangısı ıyı hangı modellerın donanımları nasıl.
    fiyatları ne alemde butcem 18max
  • 
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.