Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (575. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.132
Cevap
136
Favori
1.872.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laguna 1 Laguna 2 ye göre daha sağlam kaportası var..
    ve Laguna 2 nin parçaları daha pahalı diye biliyorum..
    ESB yi es geçerseniz Laguna 1 tavsiyemdir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

Laguna 1 Laguna 2 ye göre daha sağlam kaportası var..
    ve Laguna 2 nin parçaları daha pahalı diye biliyorum..
    ESB yi es geçerseniz Laguna 1 tavsiyemdir..

Samimiyetten cevap veriyorum senin fikrin yanlış benimki doğru mevzusu değil.
    Ben burda dönen muhabbetin polemik değil paylaşım olmasından yanayım ve bunu seviyorum.
    Elinde 20 000 tl ye kadar bir paran varsa aradığın birçok şeyi laguna 1 karşılar süper bir araç,
    tamam da 30 000 tl varsa kralı 16 000 olan laguna 1 e binmezsin. Zaten alacağın araç yeni model olacağı için bütün araçların parçası biraz pahalı e şimdi laguna 1 e biniyoruz model yükseltirsem yine laguna olur oda laguna 2 olur sebebi sadece esp olmaz çünki benim bahsettiğim arabada yok yok 30 000 e aldığını düşünelim baktığım kadarıyle 45 000 lik arabalarda olan özelliklerin fazlası var eksiği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acem. -- 18 Mayıs 2010; 3:26:12 >

• Laguna 2 kaporta ve güvenlik konusunda LagunaI'i katlayan bir araçtır.

Ancak elektronik sistemleri oldukça sorunludur ve ağırlaşan kasa sebebiyle performans olarak daha geridedir.

Yinede 2005-2006 sonrası LagII tercih edilebilir uygun fiyatlarından ancak ben tercih etmem.
  • Demekki ben yanlış biliyorum..
    Laguna 1 in bütün kaportası metal ancak laguna 2 nin öyle değil biliyordum..
    Elbette Laguna bir çok yönden daha üstün üstün olmasa Laguna 2 denmezdi..
    Madem Laguna 2 çok ii idi çok kısa zamanda neden Laguna 3 çıkarma gereği duyuldu......
    ben şahsen laguna 2 yi beğenmeyenlerdenim.
    olay ne kadar param varsa o kadar ii araç alırım değildir bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rockford Fosgate

Laguna 2 kaporta ve güvenlik konusunda LagunaI'i katlayan bir araçtır.

Ancak elektronik sistemleri oldukça sorunludur ve ağırlaşan kasa sebebiyle performans olarak daha geridedir.

Yinede 2005-2006 sonrası LagII tercih edilebilir uygun fiyatlarından ancak ben tercih etmem.

Rockford Fosgate bende 2003 laguna 2 düşünüyordum şuan bende 1999 laguna 1,8 16v var. sen 2005-2006sonrası deyince tereddüte düştüm. 2003-2004 laguna 2ler çokmu sorunlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

Demekki ben yanlış biliyorum..
    Laguna 1 in bütün kaportası metal ancak laguna 2 nin öyle değil biliyordum..
    Elbette Laguna bir çok yönden daha üstün üstün olmasa Laguna 2 denmezdi..
    Madem Laguna 2 çok ii idi çok kısa zamanda neden Laguna 3 çıkarma gereği duyuldu......
    ben şahsen laguna 2 yi beğenmeyenlerdenim.
    olay ne kadar param varsa o kadar ii araç alırım değildir bence..

Kısa zamanda derken?

LagunaII 2002 de üretildi ilk olarak Avrupada.

2009'da da Yeni kasası çıktı Laguna III tam 7 sene.

LagunaI 2002de üretimi durduruldu 2002-7= 1995 iki araçta aynı süre zarfında bantta kalmış.

Kaportanın metal yada plastik olması hiçbişey ifade etmez. Çamurlukların plastik yapılmasının sebebi şehir içi sürtüşmelerde aracın hasrar görmesi ve ve esnemesi ayrıca kazalarda enerjiyi daha iyi soğurabilmesidir.

Onunda yanında kaporta değil şaşi önemlidir kaza şiddetini şasi emer kaporta şiddeti dağıtır bu yüzdende plastik kullanılır ve emliyet açısından Laguna 2 1 den çok daha üstündür Crash teslerine bakarsanız aradaki farkı anlarsınız.

Çok kereler yazıldı çizildi lastik çamurluk vs.. parça kullanımı araştırırsanız görürsünüz.

• Ek olarak Laguna 2 ler daha sessiz bir sürüş sunuyor.İzolasyon konusu 1 kasaya göre başarılı.Laguna 2 lerde hoşa gitmeyen gösterişsiz arka duruşu, birden aşağıya inen burnu ve ne akla hizmet yaptıklarını anlamadığım ön konsol.O saatin olduğu yeri kim tasarladı bundan ne para aldı acaba
  • benim lagunada 10 aydır atiker marka yerli tüp takılı 850 tl ye taktırmıstım tanıdık vasıtasıyla 30 km hıza gelince otomatik gaza geciyor, burda 2 yerde ucuz gaz satan yer var onlardan alıyorum sürekli birinden alırsam arabayı kasıyor kalkışta ve 4. vitestede vuruntu yapıyor gibi diger yerden aldıgım gaz daha seri benzinle gaz arasında farkedilmiyor pek performans farkı bu gazda.fazla sürat yapmıyorum ucuz gaz fiyatıyla en son ölçtügümde 175 kr. yakıyor oto gazla 200'ü bulmuyor kesinlikle. 2000 motor 140 beygir.yakıt olarak memnunum ben daha önce 1,4 benzinli clio hatcback ım vardı tüpsüz aynı kullanıma göre lagunada tüple ondan düşük yakıtım ve konforum.herkes yabancı marka otogaz kiti tavsiye ediyor yabanci marka daha yakıtı düşürüp performansı arttırırmı anlamadım banamı şansıma uyumlu geldi atiker yoksa ilerde sorun çıkarırmı bilemiyorum.
  • Arkadaşlar merhaba,
    98 model otomatik vites lagunam var aracımı yaklaşık 6 ay önce aldım biraz problemleri vardı hallettim tüm motor bakımlarını yaptırdım vs.. vs. son birkaç gün önce farkettiğim bir problem hakkında sizden bilgi rica edeceğim geri viteste giderken eğer yokuşa denk gelmişsem araç çok zorlanıyor ve müthiş bir uğultu yapıyor çok zor hareket ediyor geri bunu sadece geri viteste yapıyor ileri viteslerde sorun yok vites geçişleri falan gayet düzgün. bu sorun aracı en son bakıma gönderdiğimde oluştu; ön takım için aracı gönderdim usta (usta tanıdık olduğundan aracı gelip benden alıyor bütün işlerini halledip geri getiriyor.) geri getirdiğinde şanzumandan yağ kaçırmış keçelerini değiştirdim yağ ekledim dedi sonra araca bindim ve bu sorunla karşılaştım öncesinde böyle birşey yoktu. ustayı aradım problemi söyledim bana o arabayı sat o eğer sanzumanda problem varsa altından kalkamazsın dedi. şimi içime kurt düştü acaba usta keçeleri değiştirikenmi bişey oldu yoksa yanlış yağmı koydu çünkü öncesinde böyle bir problem yoktu. dediğim gibi sadece geri viteste zorladığım zaman yapıyor bunu. açıkçası başka bir ustayada gidemedim bu aralar maddi durumum pek iyi değil servise gidecek durumda değilim yani. aracı bu şekilde kullanıyorum yaklaşık 700-800 km yaptım bu şekilde... bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bana bilgi, tavsiye verebilirse çok sevinirim.
    herkeze kazasız problemsiz sürüşler dilerim..

• daha önce sorun yoktu diyorsun..
    şuan sorun çıkmış.. başka bi ustaya göstermende fayda var.
    otomatik kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır
  • selam arkadaşlar aracıma cd çalar taktım uzerındekı orıjınal kasetçaları satıyorum ısteyenlere uygun fıyattan verırım dıreksıyona uyumludur benım aracım 2000 model 1.8 16v rxe laguna ayretten 2004 ve daha yuksek model megane 2 ve clıo ıçın orıjınal cd çalar vardır dıreksıyona uyumlu orıjınal renault megane ve clıo ıçındır sıfırdır ılgılenenlere izmirdekilere elden verilir 05324374768
  • Uzaylı birader marka model ve fiyat yazsan iyi olur....Laguna I ve II olayına gelince bence 2 ve üç te tip ve dizayn ihç olmamış donanım konusu farklı olması zaten normal ama Laguna I in tipi hiçbirnde yok vesselam
  • cd çaların markasi megane 2 ve clıo ya takılan orıjınal radyo cd çalar dır yanı renault fabrıkası megane 2 ve clıo lara taktığı orıjınalıdır 2004 model ve ustu ıçındır sıfır kullanılmamiş ıngıltereden getırtırdım kendım ıçın benım aracım laguna 2000 model 1.8 16v rxe benım araca uymadı bu cd çalar ayrıca laguna 1 lerde bazı modellerde uyuyor izmirde olanlara deneyıp verılır cd çalar fıyatı 300 tl dır orıjınal laguna 1 kaset çalarda 150 tl dır cd çalad ve kaset çalar dıeksıyona kumanda uyumludur orıjınalıdır tel 05324374768
  • merhaba arkadaşlar hala benim rolanti sensörüyle uğraşıyprum ve bir çılgınlık yaptım parçayı almanyadan getirttiriyorum yani rölanti sensörünü.:) babam ordaydı ona tarif ettim parçayı, oda almanyada reno servise gitmiş göstemiş parça fiyatı 150 euro demişler:) burda serviste 358 tl:D ama ordaki çocuk tanıdıkmış abi yeni bir pert var üzerindeki sağlam demiş ve 5-10 euroya almış rölanti sensörünü. pazartesi gelicek denicem umarım sorun çıkmaz. babama boğaz kelebeğinide sökseydin dedim ama zamansızlıktan uğraşmamışlar:) ben bu boğaz kelebeğinin contasını yani contalarını nerden bulabilirim bir adı varmı... daha önce bi arkadaş aldığını söylemişti... adını bilen varsa ve istanbuldan yer tavsiyesi olan varsa bekliyorum arkadaşlar..
  • Yav Hasangok biraderim senin araba benzinde çalışırken de aynı problemi yapıyor mu..
  • evet benzindede aynı sorun var kardeşim... rölanti sensöründen olduğu belli arkadaşın 140 lık lagunanın sensörünü taktım düzeldi.:) sensörden yani sorun büyük ihtimalle...
  • Dün yaptığım km yakış hesabı şu şekilde ;

Aydın - Kuşadası gidiş dönüş toplam 118 km.Gidişte araçta 4 kişi ve ön tarafa kadar heryer eşya torba vs dolu.Arka resmen çöktü.Bahçe kumu vs vardı..
    Ortalama hız 90 civarı ama 2 defa 140a çıkıp indim.Dönüş tek kişi.Bilenler için otobandan değil eski yoldan gittim.

Depoyu giderken doldurdum, dönüşte tekrar istasyona yanaşıp eksilen kadar doldurdum 8.9 lt tüp aldı.Araç bilgisayarındada yakış 7.5 lt yazıyor.Bunu ortalama 1.2 ile çarparsak yine 9 litre yapıyor.Bu çarpan olarak kullandığımız 1.2 tam olarak yakışı veriyor bu arada..

Litresini ben 1.62 den aldım.Yeni açılan biryer var ve promosyonlu.(test için almıştım ve performansta hiç eksilme olmadı.Tüpraş)

9 lt - 118 km = 1lt ile 13.1 km gitmiş.
    KM 'de 124 kuruşa geliyor şuanki yakış.. Tüpü ucuz aldın ondan böyle çıktı derlerse 1.950 piyasa ortalamasından hesaplarsak bu seferde 150 kuruş çıkıyor.. Yine makul değerlerde.. Lagunalar çook yakıyor diyenlere ithaf olsun :) Bu kaçıncı hesaplamamız hala değerler düşükte.. Bu arada üzerindeki tüp eski model ayrıca 150bin bakımı geldi aracın.Bunlar düzgün olsa dahamı az yakacak bilmiyorum.. Maşallahı var araçlarımızın..

Lagunalar çok yakıyor diyen sanayi kasaplarına ithafen..

• Arkadaşlar Allah kimseyi dertli laguna sahibi yapmasın:=) benim tosun rolanti sensörünü bulduk ettik derken kapı kilidi çıktı şimdi. şöför kapısı kendiliğinden örtünce kapanmıyo. illa bastırmak gerekiyo... ustaya gittim kilit değişecek yada tamir edilecek dedi 75 tl istedi tamire.. sıfı kaç paradır bilen varmı:) yav arkadaşlar biri bitiyo diğeri başlıyo nolcak bu halim böyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sysinternal

Dün yaptığım km yakış hesabı şu şekilde ;

Aydın - Kuşadası gidiş dönüş toplam 118 km.Gidişte araçta 4 kişi ve ön tarafa kadar heryer eşya torba vs dolu.Arka resmen çöktü.Bahçe kumu vs vardı..
    Ortalama hız 90 civarı ama 2 defa 140a çıkıp indim.Dönüş tek kişi.Bilenler için otobandan değil eski yoldan gittim.

Depoyu giderken doldurdum, dönüşte tekrar istasyona yanaşıp eksilen kadar doldurdum 8.9 lt tüp aldı.Araç bilgisayarındada yakış 7.5 lt yazıyor.Bunu ortalama 1.2 ile çarparsak yine 9 litre yapıyor.Bu çarpan olarak kullandığımız 1.2 tam olarak yakışı veriyor bu arada..

Litresini ben 1.62 den aldım.Yeni açılan biryer var ve promosyonlu.(test için almıştım ve performansta hiç eksilme olmadı.Tüpraş)

9 lt - 118 km = 1lt ile 13.1 km gitmiş.
    KM 'de 124 kuruşa geliyor şuanki yakış.. Tüpü ucuz aldın ondan böyle çıktı derlerse 1.950 piyasa ortalamasından hesaplarsak bu seferde 150 kuruş çıkıyor.. Yine makul değerlerde.. Lagunalar çook yakıyor diyenlere ithaf olsun :) Bu kaçıncı hesaplamamız hala değerler düşükte.. Bu arada üzerindeki tüp eski model ayrıca 150bin bakımı geldi aracın.Bunlar düzgün olsa dahamı az yakacak bilmiyorum.. Maşallahı var araçlarımızın..
    Lagunalar çok yakıyor diyen sanayi kasaplarına ithafen..

sysinternal arkadaşım sen ya yalan söylüyorsun yada araba kullanmayı bilmiyorsun bu araç 9litre lpg ile 118 km gidermi.en az 10 litre yakması gerekir.senin araç 100 km de 8 litreden az yakmış.yoksa arabadaki dört kişi senin arabayı itekledidemi bu kadar az yaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtky -- 21 Mayıs 2010; 20:03:47 >

• ya arkadaşlar ben yazı yzınca bana kızıyorlar nıye eleştırıyorsun dıye nasıl eleştırmeyımkı baksana adam 2000 motor 140 hp araç 150 kruş yakıyor dıyor bukadarda saçmalık olmaz bıkere vermeden almak allaha mahsus 140hp güç alacaksın arabadan sen sadece 150 kruş yakacaksın 2010 model araçlar bıle kı dıesel den bahsedıyorum 1.5 fluence 150 kruştan fazla yakıyor lütfen yalan yazmayın forumun lezetını kaçırmayın çoğu arkadaşlar bazı bılgılerı burdan alıyorlar ona gore araç alanlar bıle oluyor kişilerı yanlış yonlendırmıyelım lütfennnnnnn gerçekçı olalım
  • 
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.