Şimdi Ara

L - Carnitine Nedir ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
19
Favori
718.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadaşlar geceden beri yazılanları okuyorum reklam gıbı herkes bır sıtede satılan L-carnitineden bahsediyor ben pilates yaparak kılo verdım ama hala fazlam var eczaneye gıttım yag yakıcı metobolızma hızlandırıcı ıstedım ama bana sporcuların kullandıgı yan etkısı olmayan yag yakıcı CARNITENE 1g lık cıgneme tabletı verdı ve gerek yok fazla bırseye bunu alıp yarım saat sonra yarım saat felan kosu yada yuruyus yap dedı yenı aldım ama urunun fıyatı cok uygun o yuzden pahalı seyler denemeyın hem bu eczanede satılıyor 20 tl fıyatı

• beyler bugün sıvı olanından aldım 3 ampul. 1ini kullandımm spordan önce kesinlikle performans artışı sağlıyor. Spordan sonraki çökmüşlüğü yok ediyor. Yorulanlara kesinlikle tavsiye edilir.
  • Sahibinden gnc marka icinden 2adet kullanilmis 60tabletlik l cartine kapsul satilik.fiyati 40tl pazaliksiz.ilgilenenler pm atsin ben yavuz...
  • 94 kilodan 76 kiloya düşüren hap spor yapmadan 30dk önce kullan mümkünse solgarın olanı kullan
  • Maurers kullanan war mı?
  • Konu ile bilgili arkadaşlara bir sorum var.

L-Carnitine ile birlikte GNC markasının Ginkgo Biloba Plus kullanımında bir zararı olurmu acaba.
  • Konuyu bırazcık hortlatcam ama L carnıtın ın etkısını şöyle acıklıyım.

Gecen sene bogazımı tutarak 1 haftada , sabah 40 dakka yuruyus ve kosuy ve spordan once l carnıtınle bırlıkte 3.5 kılo vermıstım.

Bu sene bogazımı tutarak sabah 40 dakka kosu ve yuruyusle bırlıkte l carnıtınsız 1 kılo verdım.

Bende dıyorum ulan gecen sene yaptıgım seylerın aynısını yapıyorum nıye veremıyorum Sonradan aklıma geldı l carnıtıne hemen sıparıs verdım keske gecen hafta aklıma gelseydı.
  • bende spor yapmaya başladım. yüzmede yapıyorum. özellikle göbek kısmımda biraz fazlalık var. bunları eritmek istiyorum. l-carnitine i yeni duydum. kullansam mı acaba?
  • Az once 1000 mg içip 35 dakka sonra koşuya çıktım , oncelıkle yuzde 60 cıvarında daha az kesildı nefesim daha istıkrarlı koştum , normale gore cok ta sayılmasa yuzde 15 cıvarında fazla ter attım ve yorulma belırtısı cok cok azaldı.

Bıtene kadar her gun 2000 mg seklınde alcam cok fazla etkısının olcagına emınım.
  • Yağ yakımının sırrı:
    Vucudun yağ yakması için yapılması gereken enbasit şey aldığınız kaloriden fazlasını yakmaktır.Aldıgınız kalori verdiginiz kaloriden az ise ancak sermayeden (yani yıllarca vücudunuzda biriktirdiginiz yağlardan)yakabilirsiniz.Bunu yapmak içinde aşırı aç kalmak çok yanlış bir davranıştır, çünkü aşırı aç kalzıgınızda (ekonomik kriz gibi düşünün)vücut kıtlık var diye bir algılama yapar ve metabolizmanızı yavaşlatır.Metabolizmanız yavaşlayıncada mesela gunde 1000 kalori harcadıgınız işleri yaparken daha az, atıyorum 700 kalori harcarsınız(bazı insanlar nekadar da yeseler kilo almazlar bu da metabolizmalarinin normalden hızlı olmasındandır bazılarıda kolay kilo alır buda metabolizmalarının yavaş oldugundandır) .Bunun için vücüdunuzu kandırmanız gerekir bunuda azar azar daha sık daha az kalorili yiyrcekler yiyerek yapabilirsiniz ki vücüdunuz kıtlık algılamasın.

Birde yaktıgınız kalori miktarinı arttırmak için spor yapmalısınız.Eger amacınız kas yapmak deilde yağ yakmak ise hergün düzenli spor yapılmalı kas yapmak içinse arada vücudu dinlendirmek gerekir çünkü kas spor yaparken değil spor yaptıktan sonra yatarken dinlenirken gelişir (zeten yağ yakmak ve kasyapmak bir arada olmaz ikisinden birini secmelisiniz ya ilk birkac ay yag yakacaksınız yada kas yapacaksiniz birkac aylık periyotlarda değişmeli olarak yapabilirsiniz).

L carnitin
    Spor yaparkende vücüt enerji ihtiyacını karşilamak için yağ yakmaya çalışır fakat yağları hücre içine sokup yakmak öyle kolay deildir, yağasitleri ağir oldugu için kolay taşınmazlar L carnitinde budurumda devreye girer ve yağ asitlerinin hücre içine nakliyesini yapar yani.Antrenmandan önce dokularımızdaki L carnitine miktarini normalden yuksek tutmamız gerekli bunuda yok koyun etiydi dana etiyndi karşilayamayacagımızdan ek olarak L carnitin almakta fayda var.Yani L carnitini yüktaşıyan amelelere benzetebilirsiniz nekadar çok ameleniz varsa okadar fazla yük taşırsınız.Yni vücüt yag yakma ihtiyacı duydugunda dokularınızda fazla L carnitin olması gerekir yani spor yaparken.

• arkadaşlar bende l carnitin kullanmak istiyorum ancak nereden temin edebilirim bazı sitelerde değişik fiyatlar ile konuluyor aynı marka ve mg sahip ürünler yardımcı olursanız sevinirim internetten kapıda ödemeli bi site olursa çok iyi olur
  • Sevgili kardeşim konunun tamamını okumadım, kendim 10 yıldır vücut geliştirme ile uğraşan bir uzman doktorum. karnitinin istatistiklerde o kadar başarılı görünmesinin nedeni amerikalılarda genetik karnitin eksikliğinin oranının yüksek olmasındandır. Şu an bilimsel olarak kilo verdirici tek yol beta adrenerjik denilen ilaçlar + tiroid hormonu kullanımıdır. Ama bu yol çok tehlikeli ve ölümcül sonuçlar doğurabilen bir yoldur. Pek çok profesyonel bu yolu tercih etse de sen yapma derim. Piyasadaki abuk subuk ürünlerin hiç birine kanma, zaten aklı başında birisin mesajından belli biber hapı, aloe vera suyu ozon özü bilmem ne bunlar tamamen palavradır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Az once 1000 mg içip 35 dakka sonra koşuya çıktım , oncelıkle yuzde 60 cıvarında daha az kesildı nefesim daha istıkrarlı koştum , normale gore cok ta sayılmasa yuzde 15 cıvarında fazla ter attım ve yorulma belırtısı cok cok azaldı.

Bıtene kadar her gun 2000 mg seklınde alcam cok fazla etkısının olcagına emınım.

Hangi marka ve nereden temin ettinz
  • Bahar geliyor yine spora başladık
    Geçen yıl hariç ondan önceki yıllar karnitine kullandım, geçen yıl kullanmadım, aslında tam olarak faydasını gördüm diyemem fakat plasebo etkisi yarattığı kesin, özellikle antreman sonrası vucudun yorgunluğu biraz azalıyor bir de daha çok yağ yakacağına inanmak da motive ediyor en azından.
    Neyse uzatmayım, ilk aldığımda tablet almıştım, antremandan 45 dk. önce alınması gerekiyor ama sıvıyı 10dk. önce de alsan oluyor.
    Bu açıdan sıvının avantajı var fakat tablet kullandığım sene daha çok kilo vermiştim.
    Evvelki sene migrostan Hardline 1000ml sıvı almıştım, bu yıl da sıvı mı alsam diye düşündüm, sizin tavsiye edebileceğiniz fiyatı da uygun olan markalar var mı?
  • weider marka ve gnc bulabildim bide ultimate sıvı hangisini önerirsiniz 1000 mg hepsi fiyatlara bakmadım henüz tam olarak ama ultimate sıvı 335 ml 60 liraydı
  • WEIDER IN EN SON VE GÜCLÜ YAG YAKICISI
    http://urun.gittigidiyor.com/spor/weider-l-carnitin-100-kapsul-1500-mg-yeniiiiiiii-52816298

SADECE 139 TL 100 KAPSÜL 1500 MG FIRSAT BUDUR
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Az once 1000 mg içip 35 dakka sonra koşuya çıktım , oncelıkle yuzde 60 cıvarında daha az kesildı nefesim daha istıkrarlı koştum , normale gore cok ta sayılmasa yuzde 15 cıvarında fazla ter attım ve yorulma belırtısı cok cok azaldı.

Burada onlarca mesaj varken sadece sizin hangi marka L-Carnitine kullandığınızı sordum.Alıntıyı fark etmediğinizi düşünüp özel mesaj attım.Bunlar sizi dikkate aldığımı gösterir.30 saniyenizi ayırıp klavyeden 15-20 tuşa basmak bu kadar zor olmasa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murocan28

WEIDER IN EN SON VE GÜCLÜ YAG YAKICISI
    http://urun.gittigidiyor.com/spor/weider-l-carnitin-100-kapsul-1500-mg-yeniiiiiiii-52816298

http://urun.gittigidiyor.com/spor/weider-l-carnitin-100-kapsul-1500-mg-yeniiiiiiii-52284054

Bu linkte aynı ürünü 259 TL'ye satıyosunuz farkı nedir??

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: murocan28

WEIDER IN EN SON VE GÜCLÜ YAG YAKICISI

http://urun.gittigidiyor.com/spor/weider-l-carnitin-100-kapsul-1500-mg-yeniiiiiiii-52284054

Bu linkte aynı ürünü 259 TL'ye satıyosunuz farkı nedir??

139 Tl olan tek adet diğeri 2 adet

• Suraya bir takip mesaji birakayim, kardiovaskuler antreman yapiyordum ilk basladigimda 92den 84 civarina dustum 2ayda o zamanlar cok guzeldi. Boyum 1.82 fakat kambur duruyorum bel ve gobek cevremde asiri yag var yani gobegim var bide gogusler yagli tabiki, bir turlu veremedim. Suan spor salonuna devam ediyorum ilk 2ay verdikten sonra dahada veremedim hala 84 kiloyum kafama gore bir diyet yapiyordum 2haftadir ama cok sagliksiz olduguna karar verdim, diyet+kardio+gogus bolgesi icin falan hafif kilo cok tekrar agirlik calismama ragmen veremiyorum 83.6-84.5 arasinda gelip gidiyor tartida gobegim ve goguslerimde de pek degisme goremiyorum. L-Carnitine dusunmeye basladim bu konuyu bastan asagi okudum. Annem eczacilik fakultesinde docent doktor, kendisine gecenlerde soylemistim yag yakici ilac L-carnitine falan diye ilaclarin zarari yok ama sanada gerek yok demisti, kendisiyle tekrar konusup durumu tekrar anlatmayi duusnuyorum, ayni zamanda spor salonundaki hocamlada konusacagim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.