Şimdi Ara

Kyk Kredi Borcunu Toplu Olarak Ödeme (ATM ve İnternet Üzerinden) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
8
Favori
207.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sene 2016 olmuş sen hakkını kaybettin ilk 3 sene de ödemeyi yapsa idin indirim imkanın vardı. Üzgünüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kyk faizlerine af gelmiş sanırım detay bilen var mı?
  • groll G kullanıcısına yanıt
    Anapara tamamen kalicak borç tarihinden itibaren yillik uzerine tefe tufe yani ortalama %10 yillik oran konacak borcunuz 10 bin ve iki yilliksa 12.000 civari peşin odeyerek kapatacaksiniz,yada aylik 1.4 yillik %17 civari tecil faizine göre taksitlerede boldurebilirsiniz

• alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Zaten faiz işletiliyordu ne fark etti ki o zaman ? Benim 6 yıl önceden 5000 küsür anaparalı borcum vardı hiç ödememiştim geçen vergi dairesinden hesabıma haciz gelince gidip anaparayı yapılandırdım(5000 küsürü)kalan 6 bin tl faiz vs. yide 24 e böldürdüm.Daha ilk taksiti yeni geldi ve ödemedim.Şu anda bu af benim ödeyeceğim faizi silmeyecek mi acep?
    Az faiz islenecek genel borcunuzda düşecek tabiki ama faizlerin tamamen silinmesini beklemeyin tefe tüfe oraninda faiz islenip peşin ödeme yaparsaniz biraz düşer

Örneğin yapilandirma yapıp 24 ayda taksite boldururseniz Örneğin 10 bin olan borcunuz 13.500 olup 24 e bölünüp aylik 550 tl ödersiniz...

• Kyk Kredi borcumu ödeyemiyorum. Bankamatikten hata veriyor, internetten ödemeye çalıştığımda "Borcunuz vergi dairesine yönlendirilmiştir" diye yazıyor. Herhangi birşey yapmama gerek varmı yoksa sisteme tekrar düşecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EscherichiaColi

Kyk Kredi borcumu ödeyemiyorum. Bankamatikten hata veriyor, internetten ödemeye çalıştığımda "Borcunuz vergi dairesine yönlendirilmiştir" diye yazıyor. Herhangi birşey yapmama gerek varmı yoksa sisteme tekrar düşecek mi?

Bendede aynı şekilde oldu vergi dairesine gittim bizde görunmüyor dediler,sistemde hata var sanırım umarım düzelir vergi dairesiyle uğraşmayız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba borcumuzu kredi kartı ile ödeyebiliyor muyuz acaba.

tek seferde ödeyecem bir dahaki aya kalsın ekstrede sonra kartı öderim.

böyle bir imkanımız varmı acaba.

yardımcı olursanız sevinirim.
  • superBULUT kullanıcısına yanıt
    https://kyk.ziraatbank.com.tr/
  • cokomoko kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Almış olduğum krediyi 2 yıl boyunca erteleme talebi ile ertelettim 1100 tl gibi erteleme faizi binmiş anaparanın üstüne 2 seneye mahsus olarak. Şimdi bu parayı peşin ödeme imkanım var herhangi bir indirim şansım var mı?
  • Peşin ödemenin neredeyse hiçbir avantajı yok.

11280 TL olan anapara borcuma 527 TL enflasyon farkı eklenmiş. Bu parayı peşin ödesem 527 x 0,30 = 158,1 TL indirim yapacaklar.

Bu parayı dolara, altına yatırsam ve taksitlerle riayet ederek ödesem yaptıkları 158 TL indirimin en az iki katını cebime koyarım. Veya acil para ihtiyacım olursa oraya kullanırım. Yani 158 TL indirim için bu kadar parayı nakit ödemenin bir anlamı yok.

Yine de rehber konuları severim. Eline sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • espial kullanıcısına yanıt
    Bunu bilemeyeceğim, kyk'yı arasanız daha sağlıklı olur.
  • faruk F kullanıcısına yanıt
    Zaten benim ödememde çok bir fark olmadığını söylemiştim ki benimki katkı kredisiydi. Yine de kar kardır diyerek böyle bir rehber hazırladım ama asıl amacım atm ve internetten toplu ödeme sorununu açıklamak ve çözümü anlatmaktı. Sanırım işe de yaradı, sırf bunun için google aramalarından buraya üye olup bana soru soran var.
    Bu arada kyk'ya hala sinirliyim, bu rehberi benim değil onların hazırlaması, gelen soruları cevaplaması lazımdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokomoko -- 9 Ekim 2016; 17:24:28 >
  • cokomoko kullanıcısına yanıt
    Kamu kurumlarından vatandaşa hizmet beklemek safdillik olur.

Krediyi almadan önce geri ödemede faiz nasıl uygulanıyor diye sormadığım yer kalmamıştı. Genel merkezde bile konuyu bilen birini bulamadım. Kredi kesilince sistem hesaplıyor demişlerdi. Sabahtan akşama kadar KYK'da çalışan biri hiç olmazsa merak edip araştırır.
  • 3 sene almış oldugum ögrenim kredisini eylül ayında iptal ettirdim borcum yapılandırılmış ama ödemeye 2021 de başlanacagı gözüküyor önümüzdeki 5 yıl faiz mi binecek bu para üstüne

Kyk Kredi Borcunu Toplu Olarak Ödeme (ATM ve İnternet Üzerinden)
  • LeaderV8 kullanıcısına yanıt
    Borcun yapılandırılmış ve aylık olarak taksitlere bölünmüş, 2021'den itibaren orada gösterdiği aylık borcunu ödemezsen faiz(pardon gecikme zammı demişler:) -ne fark varsa) biner.
    Bu borçları sana gösterdiği son iş gününe kadar ödemen lazım.Ödemedin faiz alır. Zaten bunu gecikme zammı altında da görürsün o zaman.
  • Fazladan odedigimiz tutar bir sonraki odemeden dusuyor mu? Ben odemeye basladim ve fazladan odemek istiyorum. Atm ya da internet harici odeme kabul olmuyor. Yardimci olur musunuz? Bu arada hafika bir konu olmus teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benrak87 kullanıcısına yanıt
    Fazladan ödeme olmaz benim bildiğim ya toptan ödeme ya da aylık taksitlerle.
    İnternetten ödeyinhttps://kyk.ziraatbank.com.tr/
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.