Şimdi Ara

Kyk Kredi Borcunu Toplu Olarak Ödeme (ATM ve İnternet Üzerinden) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
8
Favori
207.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam öncelikle Allah razı olsun.Bu konu uzun süredir hep aklımda olan bir soruydu, sayenizde cevabını bulmuş oldum.Çok faydalı olmuş yazınız.
  • beyaz eşya endexli nasıl oluyor tam olarak?
  • Önemli değil, faydalı olduysa ne mutlu.
  • kaanfskn K kullanıcısına yanıt
    yi-üfe diye google'yın.
  • Az önce 4441961 no'lu numara ile görüştüm toplu ödeme yapmak istiyorum herhangi bir indirim söz konusu mu dediğimde "hayır " dedi.

Erken ödemeye başlarsamda toplam borç üzerinden 200 lira civarı bir indirim oluyor, telefondaki kimse hesapladı.

Yani toplu ödemek çok mantıksız geldi.
  • Ben de aynı şekilde bir hesap yaptım.

Toplamda 6570 tl kredi almışım ve şuan ödemem gereken borç 6970 tl olarak gözüküyor.

Yani faizi 400 tl dersek bunun erken ödeme indirimi (%30u) 120 tl yapar.

Elimde zaten 7-8 bin tl birikmiş var.

Ben elimdeki tüm parayı verip 120 tl indirimden yararlanacağıma enpara vadesiz hesaba atsam aylık 76 tl getiriyor.

Ödeme yapmaya Ekim 2017de başlayacağım. O zamana kadar 19 ay x 76 tl = 1444 tl getiriyor.

HESABIMDA BİR YANLIŞLIK YOKSA ZAMANI GELİNCE TAKSİTLE ÖDEMEK DAHA İYİ. YANLIŞ MIYIM?
    @Legolas246@cokomoko

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BES- -- 15 Mart 2016; 20:28:16 >
  • -BES- kullanıcısına yanıt
    Evet çok fazla bir indirim olmuyor maalesef, yi-üfe üzerinden indirim yapıyor. Bana göre toplam borç üzerinden yapılsa devlet tahsil edemediği kredi borçlarının tamamını alabilir.
    Bu durumda hem devlet hem vatandaş kazanır. Zaten vergi ödemekten milletin canı çıkıyor, yani toplam borç üzerinden %30 yapsa ne olur. Vatandaşın devlete olan güveni ve bağlılığı artar.
    Bir ikincisi tahsil edilen kredi borçları da devlete kazandırır, zaten çoğunu tahsil edebildiğini sanmıyorum.
    Söyleyecek çok şey var ama sadece bir misal vereceğim; dışarıdan ülkemize gelen her kim olursa olsun bizim kabulümüz ama onlara tanınan bu burs ve barınma türü imkanlar neden
    fakir anadolu çocuğuna yapılmıyor, kendi ülkemizde kendi vergilerimizle parya muamelesi görmek vatanı uğruna canını bile veren bu milletin evlatlarına reva mıdır yani?
  • Benim toplamda 7bin lira borcum var ve 8-9 ay geciktirdim faize bindi , aylik odemem gerekm miktar 250 fakat ben internetten 100 lira yatirdim bu odemem gereken ilk ayliktan 100 lira mi duser yoksa faizden mi duser nasil bir etkisi olur acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkçası bunu bilemeyeceğim, hiç faizli duruma düşüp de ödeme yapmadım. Kyk'nın da bu durumda nasıl bir sistem izlediğini bilmiyorum. Kyk'yı arayıp sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokomoko -- 24 Mart 2016; 0:18:57 >
  • Kardeş merhaba, öncelikle konu çok yararlı olmuş.Teşekkür ederim. ben de kredi borcumu ödemek istiyorum.20 bin küsür borcum var.Sorularım şunlar olacak.Yardım edebilirseniz çok makbule geçer.

1.Bu yılın ekim ayında geri ödemem başlıyor (31.10.2016).Hepsini birden ödersem %20 den yararlanabiliyor muyum? 2.Toplu ödeme mantıklı olur mu acaba?
    3.Aylık ödeme yapmak için, otomatik ödeme vermek istiyorum.Ancak KYK'nın ya da Ziraat bankasının kredilerle ilgili bir hesap numarası var mı acaba?Ben aradım bulamadım.Selamlar.
  • 1-1.yıl içinde %30, 2.yıl içinde %20 indirim hakkınız var, 3 yıl içinde iseniz maalesef yararlanamıyorsunuz. Toplu ödemede sadece Yİ-ÜFE üzerinden indirim yapar, mevcut ana borç üzerinden değil.
    2-Otomatik ödeme için herhangi bir bilgim yok, bunun için kyk'yı arayıp sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokomoko -- 1 Mayıs 2016; 15:39:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokomoko

1-1.yıl içinde %30, 2.yıl içinde %20 indirim hakkınız var, 3 yıl içinde iseniz maalesef yararlanamıyorsunuz. Toplu ödemede sadece Yİ-ÜFE üzerinden indirim yapar, mevcut ana borç üzerinden değil.
    2-Otomatik ödeme için herhangi bir bilgim yok, bunun için kyk'yı arayıp sorabilirsiniz.

Çok çok teşekkür ederim.selamlar
  • İyi akşamlar, 2 senelik üni okuyorum bu sene bitti ancak alttan derslerim var , sorum şu bursum nezaman kesilir sonuçta okulum bitti artık , bu haziranın 10 undada yatarmı 400 tl
  • Beels kullanıcısına yanıt
    Haziran'da son bursunuz yatar haziran sonrası daha burs alamazsınız.
  • Merhaba internetten nereden yatiriyorsunuz be n taksidimi yatiramiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: headhuntergs

Kyk taksitlerini internetten kredi kartı veya banka kartı ile ödemek içinde kyk-ziraatbank birlikte bir site yapmışlar. İnternetten ödeme yapan oldumu arkadaşlar, bir problem çıkarmı acaba? Bugün ödemeyi denedim ama bir sorun oluştu yazıyor, galiba pazar günü olduğu için işlem yapmıyor.

Edit: ilk taksitlerin ödemesini internetten kartla yaptım, makbuzlarıda yazdırdım herhangi bir sorun ihtimaline karşı.

Bu site hangi site acaba

• Benim geri odeme 2014te baslamisti ara sira kucuk odemeler yaptim simdi aradigimda eger kucuk miktarlarda bile olsa odeme yapildiysa indirim olmayacagini soylediler

• mc_dogulu M kullanıcısına yanıt
    Faizden duser hocam, benimkide faize dustu acikcasi hic hos bir durum degil 400-500 lira yatirsamda faizden dusuyor ana para oldugu gibi yerinde kaliyor o yuzden kafayi taktim odeyecegim bir sekilde

• Ben 2012'de ödemeye başladım. Şu an 1 yıllık borcum kaldı. 2017'de bitiyor. 3300 tl civarı.

Aslında benim şu an maddi durumum müsait. Diyelim ki ben şu an kalan 3300 tl borcumu topluca ödeyip borcumu kapatıversem dediğimde indirim olur mu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.